-
Posts
14694 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by funia
-
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Nieeeeeeeeeeeeeeeee:placz: -
SZKIELET, chory, ledwo żywy, zapalenie płuc... NATAN [']
funia replied to malawaszka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Jezu malawaszko to zdjęcie jak leżał przy kratach doprowadziło mnie do ataku płaczu ......On umierał .... W jakim schronie był? Czy to w schronie tak wychudł ?Czy dopiero tam się znalazł? Wpłace groszaka .... -
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Babusia odpoczywa sporo ,dzisiaj sama sobie scieliła posłanie .....Zaciagnęła sobie koc i poduchy w kącik budki i połozyła się śmierdziunia i zasnęła snem sprawiedliwego . Podaje jej jedzenie 3 razy dziennie w małych porcjach .Bardzo jej smakuje ,wylizuje az miske do czysta .Kupa była na spacerze okropna ,lejąca .... Babuszka bardzo pragnie spacerów a właściwie takiego biegania bo ona nie ma czasu i ciagle podgania jakby sie spieszyła gdzieś:evil_lol: U nas leje bez przerwy ....Jak tylko bedzie cieplej zrobie babusi kapiel bo czad wali po oczach .. Z ząbków mozna szpachelka zdzierać ....Pyszczek zainfekowany bardzo ,musi ja boleć ... -
oczywiscie zajmę się Zosią po zabiegu .
-
Mała delikatna Taya juz w cudownym domu w Szwecji:) Szczęścia malutka!
funia replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałm dzisiaj z Renatą ze Szwecji .Rozwiała moje obawy i wątpliwosci .Mówiła ,ze pokryje wszystkie koszty związane z wyjazdem tylko róbmy juz to a ona zwróci .Renato popraw mnie jesli coś żle zrozumiałam .;) Zaraz zadzwonię do Zadry i zapytam czy poczekają na pieniadze i czy mozemy w poniedziałek rozpoczynać procedury związane z wyjazdem . -
Majkel nareszcie w domu - Tym razem już na stałe i odpowiedzialnie :)
funia replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Handziu leje jak z cebra wszyscy siedzimy cicho .I czekamy słońca,które tak lubisz:cool3: -
Mała delikatna Taya juz w cudownym domu w Szwecji:) Szczęścia malutka!
funia replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Z kosztami mam trochę inne odczucia .Ja nie dysponuje pieniedzmi do podziału czy do opłącenia tych kosztów ,które wymaga Szwecja . Wiem jedno ,ze na miejscu jest tyle psów takich jak Tayka ze pieniadze te własnie przydałyby się na ratowanie i leczenie takich sierot . Ivv ,która opłaca u mnie Tayę sponsoruje wiele innych psów na dogo i nie chciałabym aby ona opłacała te koszty sama . Zamośc to naprwdę biedne miasto i mieszkają tu niezamożni ludzie . A takich z sercem jest tu niewielka ilośc . Gdybym miała pieniadze opłąciłabym Tayce te badania i nawet nie zastanawiałbym się nad tym ,ale mam swoja działkę na którą je wydaje i nie stać mnie po prostu . -
Mała delikatna Taya juz w cudownym domu w Szwecji:) Szczęścia malutka!
funia replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Numer do Renaty wysłałam . Napiszę troche o Tayuni . Taya jak przyjechała do mnie była kupą nieszczęścia ,była nie dośc ze szkiletem obleczonym skórą to do tego jeszcze całkowicie wycofanym .Na widok zblizającego się człowieka sikała i kłądła sie na ziemi .Troche to trwało zanim zaczeła sie odblokowywać i wierzyć ,ze nic złego jej się ze strony człowieka nie stanie .Aczkolwiek Taya nigdy nie bedzie psem przebojowym i otwartym na wszytkich ludzi .Ona została skrzywdzona i to bardzo więc jest ostrożna w kontaktach z ludzmi .Chociaż u nas przewija się sporo ludzi a Taya jest 3/4 dnia z nami w domu lub w obejsciu . Taya pięknie potrafi sie bawić ,zaczepiac ,nosić buty ,zabierać spodnie ,ściagać scierkę i czeka żebym ja łapała ..... Ona kocha mnie bardzo i ufa mi całkowicie .Ja mogę zrobic przy niej wszystko nawet zastrzyk a ona i tak da mi dziubka . Napiszę czego potrzebuje Taya .I prosze nie zrozumieć mnie zle .Zależy mi na nie niej bo to tak jakbym oddawała swojego psa ....Jest to dla mnie najgorsze w tej pracy . W domu gdzie bedzie Taya musi być spokój i stabilizacja .Bardzo dobrze byłoby gdyby byłą druga suczka lub pies . Stymulująco wpływa na nią kontakt z innymi psami ( które jej nie zdominują bo ona jest nisko w chierarchi)Uwielbia zabawe ze mną i z psami w sadzie .Gdy nie ma nią zainteresowania lub nie ma psów do zabawy Taya kłądzie się i śpi . Jest łagodna i posłuszna .Może być nieufna jeśli ktoś jej nie popasuje ,ale wtedy po prostu bedzie omijac tego kogoś . Zastanawiam się ,czy Twoja mama Renato bedzie mogła zapewnić Tayce duzo ruchu bo tak jak pisałam Taya siedząca w domu to Taya spiąca popadająca w marazm. Czy mama jest świadoma ,ze Tayka bedzie ,,wyrwana '' z innego świata .Swiata dotychczas bez stresu i wymagań .A niestety takie będą ,gdyż musi przestawić sie na zupełnie inne zasady .Bedzie się bała to wiem .Trzeba bedzie dać jej czas .... CZy w razie tfu ,tfu hospitalizacji mamy bo pisłąś o cukrzycy Taya bedzie z wami ? Przepraszam za tyle Pytań ,ale gdyby była to np.Patka inny mój psiak nie dopytywałbym się tak ale przy Tajce sprawa mojej troski jest podwójna . Ostatnio też był piesek od nas ,który niestety 3 tyg.po adopcji wpadł pod auto .Po prostu martwię się ( cieszę się ,ze chcesz ją wziąc i z drugiej strony przeraża mnie to ze to tak daleko ) .Czy u was jest ruchliwa ulica przy domu ? -
Dramat Zojki! Brak postępów w socjalizacji! Co dalej?
funia replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Mam dowiezc Zojke na Statoil koło KIna na godz 10 rano . -
Miałam dzisiaj zły sen.....śnił mi się Marcel jak stał nad ogromnym urwiskiem ,krzyczałam Marcel stój -nie idz ! On patrzył na mnie zrobił krok do tyłu i zerwałą się ziemia pod nim .....Wpadł do ogromnego dołu ...Leżał jak martwy ,zaczęłam krzyczec ,wołąc męża i naglę Marcel wstał otrzepał się i patrzył w górę aby pomóc mu się wydostać . Nie wiem co oznacza ten sen.... Dziadek bądz zdrów !!! ps .Czytałam wieczorem o nawiedzonym domu w Angli i sniło mi się ,ze diabeł był w moim domu .....Zasłony falowały ,okna sie otwierały BRR,,,, Kurde swoją drogą boję się jak cholera ,ale lubie czytać i oglądac takie filmy (byle był ktoś w domu ):oops:
-
Lusia dzisiaj lepiej .Zadowolona i jakby w lepszej formie Po południu spadł ulewny deszcz i leje do tej pory ,... Jutro napiszę coś więcej .
-
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='waldi481']My mamy psa,a ten na filmie wydał mi się przesympatyczny,choć konusik...Nasz ma 14-ty rok życia-to staruszek i ma ogromną narośl na boku.. Nie wiem czy jeszcze kiedyś będzie następny pies,ale jeśli będzie CC Italiano. Wszystkiego dobrego staruszko! EOT E/W[/QUOTE] Skąd ten wybór Waldi ? chodzi o CC ...Pytam z ciekawosci .... -
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='handzia']Sunia faktycznie jest przesympatyczna :)[/QUOTE] Handziu Waldiemu chodziło o MIsia:evil_lol: -
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='handzia']To jest minka zachęcająca do adopcji ;) Funiu, wyszły jeszcze jakieś zdjątka? Czekam tu na nie ;)[/QUOTE] Handziu tylko te ...zwiewałyśmy bo lało ,nie pamietasz ?:eviltong: -
Mała delikatna Taya juz w cudownym domu w Szwecji:) Szczęścia malutka!
funia replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Szczepienie Taya miała według książeczki ze schronu 15.sierpnia 2010 roku . Ktos pytał dlaczego krew do Niemiec .Zapytałam weta .[B]Odpowiedz[/B] .Bo w Polsce czeka się 1 miesiąc i kosztuje koło 400 zł a w Niemczech kosztuje koło 250 zł i czekamy około 2 tyg. Proszę o konkretne decyzje w sprawie finansowania badań Tayki gdyż musze się określic i startowac z ewentualnymi badaniami . -
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='waldi481']A ten drugi psiak taki kurdupelek fajny-to co to za jeden? E/W[/QUOTE] To MIsio ,jest do adopcji:cool3: -
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Uploaded with ImageShack.us -
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us -
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Babusia w akcji;) http://www.youtube.com/watch?v=y6Gfv_SPovA -
Henio znalazl wspanialy dom :) Wszyscy sie ciesza :)
funia replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Pani mi odpisała ,przyczyna jej milczenia jest prozaiczna ....Pan Feliks na wczasy wyjechał a ona nie chce przez tel. tego załatwiac .MYśli cały czas o Heniusiu .!!!!!! -
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Nasza babunia to sama słodycz:loveu: Kochane to to ,ze słów brakuje . Mała nie słyszy ....a jeśli to bardzo mało .Mam wrażenie ,ze wyczuła iż stoimy z tyłu po zapachu bo leżała tyłem w budce ,dopiero po dłuższej chwili podniosła głowę i od razu wyskoczyła zadowolona do nas . Spacer na przyśpieszonym biegu bo babunia ma krzepę pomimo ,ze jest bardzo chuda .Udał nam się 15 minutowy spacer bo właśnie zaczęło lać i trzeba było wracać ... Zdjęcia i filmik wieczorem. Ps .Serce nam się z Handzią radowało jak spała sobie na tych poduchach ,sen miała spokojny ,odech równy .Rozłożyła sie tak rozkosznie.Widać ,ze w tym śnie byłą bardzo odpręzona i zrelaksowana .Stres chyba z niej wyparowywał .... -
16 letnia Korcia odeszła:( Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
funia replied to Tola's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Babunia już u nas . Zjadła ze smakiem obiad ,obwąchała cały teren swojego wybiegu pozaglądała w kazdy róg ,pomachała ogonkiem zwiedziła swoja budke .Poduchy i kocyki podścielone ,leży jak hrabina i śpi aż furczy ..Podchodzę i sprawdzam co jakis czas babka spi .... JAk wstanie moze cos nagramy . -
Mała delikatna Taya juz w cudownym domu w Szwecji:) Szczęścia malutka!
funia replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Sprawdzę kiedy miała szczepienie na wirusy i potem napisze . -
Sunia jest fajna .Suczki olewa ,psom pozwala sie obwąchac i tyle jeśli chodzi o kontakty .Dla ludzi przyjacielska . Martwie się jednak tym brzuszkiem po zabiegu bo dla mnie to coś taka smutnawa była dzis ,markotna . Jutro jak bedzie tak samo pojadę do weta . Matrioszko zjkadła\ kolację całą .A potem jak poszła spac to tylko główka z budki wystawała .