Jump to content
Dogomania

funia

Members
  • Posts

    14694
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by funia

  1. Manewry w okolicy karku ....tego się boi .No i z braniem na ręce też .Aczkolwiek jak zaufa to da się wziać .
  2. AKT PODZIĘKI DLA PEWNEGO WRAŻLIWEGO CZŁOWIEKA. Człowieku, który wczoraj nocą, a może dziś rankiem, porzuciłeś przy drodze mała psinę dziękuję ci za okazane serce i wrażliwość. Miałeś go dość; mogłeś przecież utopić go, zwyczajnie otruć, zagłodzić, przyłożyć czymkolwiek w mały łepek – siekiera nie byłaby ci potrzebna, mogłeś powiesić u siebie w domu lub w lesie, lub kopniakami nauczyć kto jest panem nie zmęczyłbyś się – on taki niewielki nie oddałby ci. Miałeś tyle możliwości a ty, litościwy człeku, dałeś mu szansę, żeby sam zginął pod kołami samochodu lub uwiądł z pragnienia i głodu. Wielka twoja dobroć, duszo chrześcijańska. Wyprostowany staniesz w niedzielę przed ołtarzem; dumnym spojrzeniem omieciesz kruchtę, sprawiedliwy człowiek, dobry mąż, ojciec i zacny katolik. Czyn twój nie może zostać bez nagrody - życzę ci zatem, abyś doświadczył tego samego, a błagania twojego w godzinie trwogi, niech wysłuchają wszyscy skrzywdzeni przez ciebie i ludzie i zwierzęta.
  3. Rozmawiałam własnie z P.Sylwią trenerem psów z Fundacji Pomocna Łapa. Jestem po wstępnych rozmowach z nią.Pierwsza wizyta -zapoznane po za terenem i zaobserwowanie Kseni moze odbyć się już na dniach . Koszt 50 zł za sesję .Obnizony z 70 zł .Kazde kolejne spotkanie bedzie w cenie 50 zł . Proszę potraktowac to poważnie i zabezpieczyć na ten cel pieniadze .
  4. [quote name='IVV']Funiu ,a jak Pesteczka zachowuje sie przy kotach ?[/QUOTE] Przy konfrontacji u nas w domu totalnie nie zwracała uwagi na kota .Zero zainteresowania.
  5. [quote name='wapiszon']Ale szybka akcja, Koksio już w nowym domku :)[/QUOTE] Edycja postu tak warczy ...Sprawdzałam czy banerek działa:evil_lol: Czyż nie jest ciekawy temat ?:cool3:
  6. [quote name='Ladymonia0610']Przecież była zabrana z cięzkich warunków. Nie miała łatwego życia.[/QUOTE] Nic nie wiem o cięzkich warunkach ...Kiedys coś tylko wspomniałaś o jakimś facecie .Ale na watku o tym nic nie ma .
  7. Ogłoszenie dobre . Moim zdaniem jednak trzeba napisac o nim ,ze jest bojażliwy i niestety taki pozostanie .Ile mogłam wypracowłąm z nim. Jego własciciele muszą o tym wiedzieć aby się nie rozczarować .
  8. W pierwszym poście napisane jest ,[B]ze tragedia odbiła na niej pięt[/B]no ....Mozecie coś więcej o tym napisać ?
  9. mam na miejscu osobe do pracy z Ksenią ,ale niestety nie ma na to pieniedzy jak do tej pory . Jest to przewodnik psa były policjant .Sprawe zna i jest gotowy .
  10. Witam Ksenia jest u mnie od dwoch miesięcy . Przyjeta została na tzw,chwilę aby na spokojnie znależć jej Dt ze szkoleniowcem .Musiała w trybie pilnym opuścić Dt bo wydarzyła się tragedia .Nie jestem zobligowana do opisywania tu na watku szczegółow zdarzenia ,ale również nie zamierzam siedzieć cicho bo zaraz posypią się gromy nad sensem jej ulokowania u mnie . Poczatki były trudne gdyż Ksenia reagowała agresywnie i na mnie i meża .Co do mnie przekonała się już po dwóch dniach .Do meża niestety troszkę dłużej .Przy pierwszej konfrontacji na duzym wybiegu Ksenia próbowała go zaatakowac ,ale w ostatniej chwili zrezygnowała . Jej zachowanie jak na moje oko jest od poczatku do kónca podyktowane jej strachem i tylko na tym tle występują jej tego typu zachowania . Ksenia mieszka w boksie zewnętrznym z osobnym ogromnym wybiegiem ,przez siatkę ma kontakt z wieloma psami .Korzysta ze spacerów do lasu i na łaki .Ma cały zestaw zabawek .Uwielbia się bawić ,aportowac .Właściwie zabawa jest całym sensem jej istnienia bo bawiłaby się non stop . Nie oddaje zabawek , Potrafi siadać na komendę i podawać łąpę .Jest odwoływalna i karna . Makabrycznie boi się krzyczących meżczyzn ....Gdy przyjdzie do męża grupa dwóch facetów,którzy głośno mówią Kseni nie ma .......chowa się ....Pojawia się jak odjada .SIka na widok męzczyzn .... Nawiązała ze mną bardzo silna więż emocjonalną . Ma olbrzymi ,ogromny ,mega ogromny temperament .Jest ciągle jakby na dopalaczu .Ona mogłaby biegać 24/GODZ NA DOBE ./ Prtzyjechała do mnie chuda ,po dwóch tyg.nabrała troszkę a potem znowu zjechała ,i zaczęła jechać w dół z wagą .Zrobiłam jej wszytkie badania ,Wet stwierdził ,ze jest zdrowa ale poziom adrenaliny ja ,,zżera,,.I wszystko co nabierze spala w szybkim tempie . Podaje jej hydroksyzinę ( wet polecił)po której moze faktycznie jest ciutke mniej aktywna . Dostaje jedzenie trzy razy dziennie a wyglada jakby jadła raz na kilka dni . Wet po jej obserwacji stwierdził ,ze jest kłebkiem megatsresu rzadko takie psy się widzi .Tak ją ocenił .....I polecił mi zabrać ją do auta w oczekiwaniu na wyniki gdyż bał się ,ze na zawał zejdzie . Za dużo na raz tych wiadomości . Jest tego dużo , Pytajcie bede odpowiadać w razie co .
  11. Henio zaprasza do odwiedzania jego watku .
  12. Podpowiedziała ciotexczka ,która podczytuje watek ze dobrze by było zakupic Heniowi nową solidna budę .....Tak myślę ,ze ma racje .Co wy na to ?? Kupiłabym taniej od Pana ,który robił dla mnie solidne ocieplane budki .My bedziemy spokojne a Henio bedzie miał ciepło .....
  13. bmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
  14. umawiam sterylkę bo już czas .
  15. [quote name='andegawenka']strasznie się martwiałam tym drobiem, że przez nie trafi na łańcuch...Żeby nie ta buda to by była pełnia szczęścia...Tak jak Funia radzi trzeba ją docieplić...[/QUOTE] bUDA JEST JUŻ OD ŚRODKA OCIEPLONA .
  16. oN SIĘ ZACHOWAŁ NA MEDAL BO OBEJMOWAŁ MNIE ŁAPKAMI I PODBIEGAŁ ,ALE WIEDZIAŁ ZE STARSZNIE TO PRZEŻYJĘ WIĘC PODZEDŁ ZA SWOJĄ pANIĄ .....
  17. tAK TO WYGLADA PO ZAŁOŻENIU . [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/buda_drzwiczki_dla_psa/drzwiczki/48838[/url]
  18. Założenie jest proste JAK DRUT .Heniek nie niszczy więc spokojnie .
  19. [url]http://www.youtube.com/watch?v=C-IX5IyyOWQ&feature=player_embedded[/url] Pestka na YOU TUBE .
  20. Gdyby jesteś samotny… opuszczony …. przytul Pestkę!!! Nie powiem Ci nigdy, jak bardzo Cię kocham!!! Nie powiem Ci nigdy, jak bardzo tęsknię, kiedy mnie opuszczasz!!! Nie powiem Ci nigdy, jak uwielbiam przytulać się do Ciebie!!! Jestem wszak TYLKO psem, ale wszystko wyczytasz w moich oczach!! Mam na imię Pestka, moja przeszłość to kraty schroniska, strach i cierpienie wśród takich jak ja. Życie w schronisku, wśród innych psów, nie zawsze przyjaznych, budziło we mnie przerażenie. Wszystko co teraz mam jest tymczasowe: - kojec - miska - kochana Pani Nie mam NIC, oprócz nadziei i marzeń!!! Ludzie mówią, że trzeba marzyć, bo bez marzeń nie warto żyć!!! A czy ja mam prawo do marzeń? Przecież jestem TYLKO psem. Nie odmawiaj mi proszę chociaż prawa do nadziei, bo jeżeli ona zniknie, nie zostanie już NIC!!! Tak niewiele mogę Ci dać: SERCE MIŁOŚĆ WIERNOŚĆ ODDANIE Czy to wystarczy? Czy jesteś stary czy młody, piękny czy brzydki, smutny czy wesoły, ja ZAWSZE będę przy Tobie. Moja miłość jest bezwarunkowa, na dobre i na złe. Tylko proszę daj mi szansę!!! Kiedy wrócisz do domu, przywitam Cię radośnie merdaniem ogonem!! Kiedy zapłaczesz, położę głowę na Twych kolanach, abyś wiedział, że czuję Twój smutek!! A kiedy popatrzysz mi w oczy wyczytasz w nich całą miłość do Ciebie!! Czy kiedyś zobaczę ją w Twoich? Kiedy jest MIŁOŚĆ, życie staje się……. pestką!!! Może nie wiesz jeszcze o moim istnieniu, może dopiero w tej chwili mnie zobaczyłeś? Proszę o DOM, o SERCE, o MIŁOŚĆ!!! Jeśli nie TY, to KTO? Marzę o dotyku Twojej ręki i ciepłym uśmiechu!!! Mam ok. 4 lat, jestem wysterylizowana i zaszczepiona. Jeśli Twoje serce zabije na widok moich czarno- białych łatek, to napisz lub zadzwoń: 601 198 030 lub 609 160 440 mail: [email][email protected][/email]
  21. Ogłoszenia dla Pestki z tym tekstem, które już są zrobione: Pestka ogłoszenia: 1. [url]http://tablica.pl/oferta/gdyby-jeste...ke-IDobGz.html[/url] 2. [url]http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=86728[/url] 3. [url]http://www.neeon.pl/188843-gdyby-jes...ul-pestke.html[/url] 4. [url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1776...y_przytul.html[/url] 5. [url]http://www.adin.pl/ogloszenia/161933.html[/url] 6. [url]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Gdyby-jestes-samotny%E2%80%A6-opuszczony-%E2%80%A6-przytul-Pestke!!!,49515[/url] 7. [url]http://top-ogloszenia.net/?view=show...46759&cityid=0[/url] 8. [url]http://petsy.pl/ogloszenia/1/1_Psy/3...ul_Pestk_.html[/url] 9. [url]http://www.morusek.pl/ogloszenie/765...rzytul-Pestke/[/url] 10. [url]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki...AdIdZ321313983[/url] 11. [url]http://www.petworld.pl/[/url] -> link aktywacyjny na mailu 12. [url]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa...030,Lw==.html#[/url] 13. [url]http://krakow.olx.pl/item_page.php?I...&ts=1318367341[/url] 14. [url]http://www.eoferty.com.pl/gdy_jestes...ke_265521.html[/url] 15. [url]http://www.pajeczyna.pl/[/url] ->link aktywacyjny na mailu 16. [url]http://www.pineska.pl/[/url] ->link aktywacyjny na mailu 17. [url]http://krakow.kokosy.pl/zwierzaki/psy/37591.html[/url] 18. [url]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/og...przytul-Pestke[/url] ->czeka na moderatora 19. [url]http://krakow.cwirek.pl/oddam-przyjm...74jb21653.html[/url] 20. [url]http://zwierzeta.i-bazar.pl/psy/2069...rzytul-pestke/[/url] 21. [url]http://sogl.pl/index.php?action=deta...method=adverts[/url] 22. [url]http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie...ul-Pestke.html[/url] 23. [url]http://www.kupsprzedaj.pl/secure/sho...00253&cid=1558[/url] 24. [url]http://www.rozglos.net/ogloszenie-29...l-pestke-.html[/url] 25. [url]http://krakow.lento.pl/gdy-jestes-sa...--,175400.html[/url] 26. [url]http://www.wstawaj.pl/ogloszenia.htm...d=26&Itemid=11[/url] 27. [url]http://adoptujemy.pl/[/url] -> czeka na moderatora 28. [url]http://iokazje.com/Zwierzeta/Psy/Gdy_jestes_samotny%E2%80%A6_opuszczony_%E2%80%A6._[/url] przytul_Pestke!!!_4533.html 29. [url]http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/...oferta-krakow/[/url] 30. [url]http://www.polskastrefa.eu/ogloszeni...856_13340.html[/url] 31. [url]http://allezoo.pl/item.php?id=2909&mode=1[/url] 32. [url]http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/2...tul-pestke___/[/url] 33. [url]http://www.darmobranie.pl/oddam_za_d...tul_pestke.php[/url] 34. [url]http://www.gieldaogloszen.pl/ogloszenie.php?oid=46288[/url] 35. [url]http://przylepa.pl/detail.php?id=4191[/url] 36. [url]http://mamoferte.pl/ogloszenia,psy_k...czo,39151.html[/url] 37. [url]http://krakow.freecf.pl/gdy-jestes-s...-pestke_a48976[/url] 38. [url]http://www.psy.pl/ogloszenia-psy/art...ul-pestke.html[/url] 39. [url]http://www.wywerna.pl/[/url] -> link aktywacyjny na mailu 40. [url]http://www.cret.pl/node/170069[/url] + [url]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Gdyby-jestes-samotny-opuszczony-przytul-Pestke-W0QQAdIdZ321134760[/url] [url]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Gdyby-jestes-samotny…-opuszczony-…-przytul-Pestke!!!,49471[/url] [url]http://tablica.pl/oferta/gdyby-jestes-samotny-opuszczony-przytul-pestke-IDo3eD.html[/url] [url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/17759475_gdyby_jestes_samotny_opuszczony_przytul.html[/url] [url]http://krakow.eadopcje.org/edytuj_psa/140[/url] [url]http://www.kokosy.pl/zwierzaki/psy/37525.html[/url] [url]http://krakow.olx.pl/gdyby-jestes-samotny-opuszczony-przytul-pestke-iid-262556341[/url]
  22. Gdyby jesteś samotny… opuszczony …. przytul Pestkę!!! Pestka jest malutką sunią, której życie nie rozpieszczało. Schroniskowe kraty, strach, głód, ujadające wokół psy, wszystko budziło przerażenie. Delikatna psychika naszej ulubienicy i upływ czasu sprawił niestety, że stała się przygnębiona, apatyczna i o akceptacji rzeczywistości w której żyje, nie mogło być mowy. Oczy są zwierciadłem duszy, więc zgodnie z tą prawdą w oczach Pestki można było wyczytać wszystko!!! Ta delikatna sunia i Jej ciężki los sprawił, że wrażliwe ANIOŁY stanęły na Jej drodze, dając szansę na poprawę losu. Pestka przebywa w tej chwili w domu tymczasowym, gdzie jest bezpieczna i odzyskuje radość życia. Ale jak każdy pies w takiej sytuacji, czuje zapewne instynktownie, że jest to tylko miejsce tymczasowe. Szukamy dla tej małej kruszynki domu, gdzie spotka się ze zrozumieniem swojej nieśmiałości i delikatnej psychiki. Sunia ma ok. 4lat, jest wysterylizowana, odrobaczona i zaszczepiona. Oto nasza Pesteczka:
  23. PIękny !!!Z resztą ja ładna to jak moge przyjmowac brzydali ?:eviltong:
  24. [quote name='Tola']Ta z wygiętym grzbietem?[/QUOTE] Ta obok chyba też nie lepsza ....
×
×
  • Create New...