Jump to content
Dogomania

missiaa

Members
  • Posts

    4144
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by missiaa

  1. [quote name='Malgoska']Jak dobrze Jak trafiliście na właściciela?[/QUOTE] właścicielka wysłała zdjęcia do hycla pytając czy wyłapał takiego psa...
  2. jasny husky też jest pogryziony. SOS Husky wie o nim... już od dawna. Ja myślałam kiedyś, że on ma jedno oko niebieskie drugie brązowe... ale od wczoraj wiem, że jedno oko jest brązowe, a drugie niebiesko-brązowe... kiedyś czytałam o zaginionym psie z takimi oczami.. ale to było dawno i teraz nie mogę odszukać. Ten husky siedzi w Olk już ponad pół roku... Możecie poinformować SOS Husky (my już prosiliśmy kilka razy) może jak ktoś inny też poprosi to jednak go wezmą. [B]Odnaleziony kolejny właściciel!![/B] Niedawno wyciągnęliśmy do missieek tego owczarka, bo w schronisku wymiotował, żle wyglądał. Okazało się że ma niewyraźny tatuaż. Jutro właściciele po niego przyjadą!! Okazało się, że pies jest z Czeladzi!! Ma 13 lat. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-n-zcmEilTgo/Ua3DJZqPTAI/AAAAAAAAM7g/LMGN_JyA_Ok/s512/on8.jpg[/IMG]
  3. nie wiem kiedy został wyłapany ale do Olk przyjechał 01.06
  4. A kobieta z gminy powinna być natychmiast dyscyplinarnie zwolniona za swoje zachowanie!!!! Urzędniczka, która ma być pomocna dla ludzi!!! Pffff...
  5. Również wielkie pokłony ode mnie dla Mortes , która informowa nas na bierząco z sytuacją...i doprowadziła sprawę do końca i mamy Happy End dzięki niej. Cały dzień pełen emocji, przyjechałyśmy do Olk.. okazało sie, że psa nie ma....więc odrazu telefon do Izy i wszystko się zaczęło... Kochana!!
  6. [quote name='Zahra as-Sahra']Mogę założyć wątek dla niufki na Molosach, tam też działam. Tylko dajcie zdjęcia i opis. A to nie o niej przypadkiem? [URL]http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=31911[/URL][/QUOTE] To jest niufek- samiec... dziś sprawdziłam Tak ten link to info o nim. Już piszę do Ciebie.
  7. spokojnie nie wydamy go byle gdzie :) Do budy znaczyło, że będzie mieszkał w budzie, ale biegał po podwórku nieprzypinany do niej. Ale to byłą tylko jedna rozmowa telefoniczna, nic wiecej..missieek powiedziała o wizycie przedadopcyjnej... no i jak na razie na tym stanęło. Chce sprawdzić co facet ma na myśli mówiąc o budzie... czy buda lato zima.. czy np zima dom...na razie to tylko takie rozmowy są. Nie bójcie się my nie wydajemy psów do budy.... na tyle psów które mamy pod opieką tylko jeden mógłby być wydany do budy.. ale tylko dlatego, że po prostu woli podwórko niż siedzenie w domu..wszystkie inne mają mieszkać w domu i koniec kropka... :P Bary jest baaardzo przytulaśny, wczoraj znów odwiedziłam missieek. Wzieliśmy Barego i szczeniaki na spacer. Jak on szalał z tymi szczeniakami!!!! Robiłam zdjęcia... jeszcze ich nie przeglądałam.. jak będą jakieś fajne to wkleję. Bary biega zawsze na spacerze wokół człowieka, tarza się w trawie, szaleje...jest taki radosny.. :)
  8. [quote name='barb']Czy ktoś sprawdzał ogłoszenia o zaginionych nowofunlandach ? [/QUOTE] Też szukałam... cały dzień dziś przeglądam ogłoszenia.. niestety nie znalazłam nic ciekawego...
  9. [quote name='andzia69']już wiem o aście - Mortes go zawoziła ;) podobno gryzl go ten pies z boksu...wiem tylko urywki...Mortes miala więc dzisiaj dzien pelen wrażen! a czy tam nie zostal jeszcze jeden taki beżowo rudy ast? o ten? [URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=335447683250244&set=a.310189402442739.1073741840.100003550449356&type=1&relevant_count=1"][IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/p480x480/971998_335447683250244_621916244_n.jpg[/IMG] [/URL][/QUOTE] tak, ten tam został:( jak zobaczył, że ten biało czarny ma zakładaną smycz i wychodzi z ich wspólnego wybiegu.. to siadł obok niego i przytulał się całym ciałem, trzeba było go odsuwać, później chciał wyjść za czarno-białym i był zawiedziony jak tamten wyszedł, a ten został. Chyba się chłopaki polubiły. Głaskałam go dzisiaj, jest ok. Nawet zajrzałam mu do pyszczka, nie protestował. Nie spoufalałam się z nim za bardzo, bo ja troszeczkę się boję takich psiaków. Ale on nie wykazywał względem mnie agresji.
  10. [quote name='Ada-jeje']Nie jestesmy w stanie zafundowac dwom psom hotelu, ale jesli wam sie uda gdzies ja umiescic uslugi weta, pokryjemy, zwlaszcza sterylke, bo jak czytalam moze byc zaciazona. Czy jestescie w stanie dowiedziec sie danych wlasciciela astki oraz adres zam.? jesli tak, to koniecznie rowniez jej zdjecia.[/QUOTE] nie zauważyłam wcześniej tego posta. W takim razie na cito trzeba szukać DT żeby móc ją wysterylizować i żeby miała zapewnioną opiekę po operacji. Danych facet nie poda zapewne..No i to nie jest jego pies tylko jego ojca.. nie wiem czy mieszkają razem. Jak znajdziemy jej dom to pewnie przywiezie ją pod wskazane miejsce. Jeśli prześle jakieś zdjęcia, bo ma zrobić (wtedy będą bez krat), podeślę.
  11. zgłosił się jeden Pan z Lanckorony.... ale chce go do budy (nie na łańcuch).. no nic na razie missieek jest na etapie rozmów..
  12. [quote name='paoiii']Jasne zrobie młodemu jak bedzie miał już normalne zdjęcia i suczce także. Czyli co starać się o refundację sterylki z akcji sterylizacji? Chociaż zapytać ? Mogę jeszcze dodać zapytanie na fan page'u. Czasamo zgłaszają się do nas osoby chętne pomóc finansowo. Może zebrałaby się odpowiednia suma. Łatwiej byłoby gdyby sunia była już w DT czy hotelu. Żebyśmy mieli nad nią kontrolę, ewentualnie gdzie miałaby być zrobiona sterylka i ile by kosztowała.[/QUOTE] Zobaczymy jutro w rozmowie z SOS Amstaff czy będą w stanie jej pomóc i dać jakieś DT
  13. Mortes - Iza jest zadowolona z miejsca do którego psiak trafił....pełne miski, wet odwiedzony, będzie miał fajnie. Ale to dokładnie pewnie napisze Iza. Pan chciał psiaka wziąć wcześniej..ale żona się nie chciała zgodzić... jak dowiedzieli się, że trafił do Olkusza, to żona uległa i po niego pojechali... (mam nadzieję, że nic nie pomieszałam) To był pracownik stacji(ten który wziął psiaka), a może właściciel stacji był tym który nie zgadzał się żeby pies biegał na stacji(?) W każdym razie psiak nie będzie mieszkał na stacji tylko z rodziną.
  14. [quote name='paoiii']Chociaz tyle, że już stamtąd zabrana. Podeślijcie mi zdjęcia jak już będą z opisem [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Nie wiem czy o mnie chodziło, ale jestem Paulina i ogłoszenia porobie :)[/QUOTE] Ok podeślę na pewno. Akurat mówiłam do Justyna Lipicka :P Paulina to zrobisz mu ogłoszenia na wielu portalach? I jak będą zdjęcia od niego (już bez prętów i krat) to będziesz mogła umieścić ją na FB z pełnym opisem. Mam jednak nadzieję, że znajdzie sie dla niej miejsce tymczasowe wśród miłośników tej rasy... i uda się uzbierać na sterylkę... bo nas na to niestety nie stać.
  15. [quote name='keria']Nie ma ktos zdje tego niufka? Mogłabym mu zrobic wydarzenie na FB ... Moze jakiś wielbiciel rasy sie ulituje?[/QUOTE] keria zaraz do Ciebie napiszę na PW
  16. pan od astki zadzwonił, że odebrał ją z Olkusza. Porobi jej zdjęcia i napisze opis, żebyśmy mogli robić ogłoszenia. Justyna otrzymam to od niego to porobisz mu ogłoszenia? On nie jest taki najgorszy. Sprawa ma sie tak, że to suczka jego ojca, ten chłopak nie ma gdzie jej trzymać, a też właściwie nie chce żeby wróciła do ojca.Jego ojciec ją trzymał cały czas w kojcu, nie była wypuszczana, wyprowadzana na spacery. I pan mówił, że zależy mu żeby miała lepiej niż u jego ojca. Nawet sam zaproponował, że on porobi ogłoszenia. Ale wiadomo jeśli już zainteresowaliśmy się tym psem to zależy nam, żeby nie trafiła byle gdzie i była na pewno wysterylizowana, a tak z jego ogłoszeń mógłby ją wziąć ktoś do rozmnażania(bo facet przecież nie zrobiłby wizyty PA, nie przypilnowałby sterylizacji). Dlatego lepiej jakby znalazła DT(on wziął ją tylko na kilka dni) i była wyadoptowana do DS ze sprawdzeniem warunków i sterylizacją. Więc dalej pilnie szuka DT/DS
  17. [quote name='paoiii']Ok, jeśli chodzi o ogłoszenia to pomoge przy każdym bullu. Ewentualnie moge dorzucić z 5/10zł stałej deklaracji miesiecznej na któregoś. Niewiele, bo nie pracuje wiec więcej na ten moment nie dam rady...[/QUOTE] Ok, jak będzie trzeba już robić ogłoszenia, to będziemy pamiętać.. [B] Z Olkusza przed chwilą wyjechał biało-czarny ast i biały szczeniaczek [/B]
  18. [quote name='paoiii']Ale kicha, a czy miejsce dla niej u SOS amstaff jest aktualne?[/QUOTE] Alojzyna podała na PW numer do nich. Podobno mamy zadzwonić dopiero jutro do nich, więc czekamy do jutra i się wszystkiego dowiemy, czy miejsce dla niej dalej aktualne...
  19. Tak, zajechaliśmy do schroniska o 10 (godzina otwarcia) i okazało się, że pies wyadoptowany..pierwsza myśl: " zagryzły psa i wciskają kit że adoptowany"... Ale adres potencjalnych właścicieli został sprytnie podprowadzony :P i wiemy, że psiak odnaleziony i bezpieczny:) Czekamy na relację Mortes.. ale to pewnie wieczorem, bo dziś ciągle w trasie.
  20. [quote name='malawaszka']a to łajzy cholerne od ASTki - beznadziejni, nieodpowiedzialni gnoje! :angryy:[/QUOTE] został poproszony, żeby chociaż jeśli ma możliwość przetrzymania jej jeszcze kilka dni, żeby przyjechał i ją zabrał z Olk a my będziemy szukać jakiegoś DT dla niej. Bo w Olk. to ona może w każdej chwili zniknąć i nie dowiemy się gdzie trafiła i czy nie trafiła do jakiś wsioków "na młode" .
  21. [quote name='Becia66']często psiakom drźą kończyny, a nawet cały tułów kiedy są zestresowane i przerażone.:([/QUOTE] Jemu się te nogi tak telepały raz jedna raz druga ;( Tylko nogi, tułów nie. Tak jakby coś miał z tymi nogami, młody nie jest. Tak smutno poskomlał jak odchodziłam od jego klatki. Płakać mi się chce, bo widziałam jego oczy, widziałam jaki był smutny i zrezygnowany. Serce mnie po prostu boli, że nie jestem mu w stanie pomóc. Pomóżcie, bo nie mogę przestać o nim myśleć :(
  22. Przed chwilą dzwonił facet od tej astki(ten niby właściciel). Jeszcze do Olkusza nie pojechał, ale powiedział, że to był pies jego ojca i że ojciec mu teraz powiedział, że on nie chce tego psa i żeby mu go czasem już nie przywozić, bo ona uciekała z kojca. Więc astka z powrotem poszukuje DT/DS. Golden dziś o 10 opuścił "schron" :) Jeśli chodzi o Argo.... to Mortes jak wróci do domu na pewno opiszę całą akcję dotyczącą tego psiaka. Ja tylko napiszę, że dziś gdy przyjechaliśmy do schroniska, psiaka już nie było.... ale po całym dochodzeniu i wielu kilometrach zrobionych przez Mortes, psiak odnaleziony i bezpieczny.
  23. dziewczyny. Wiadomość o Niufku. To samiec. Serce mi pęka, że on wciąż tam siedzi. Weszłam do niego do klatki, głaskałam. Tulił się do mnie, bardzo spokojny. Tatuaży w uszach brak. To już starszy piesek. Raz drży mu prawa tylnia noga, raz lewa. Jak wyszłam z klatki tak cichutko zaskomlał :( Taki fajny!! :(
  24. [quote name='malawaszka']o rany trzymam kciuki - super!!!! a mówiłyście mu missiaa, że ona może być zaciążona teraz? więc sterylka dość pilna! bo to o niej pisałaś, że ma cieczkę chyba nie?[/QUOTE] tak.Został poinformowany o takiej możliwości.... i że jeśli faktycznie tak jest to będą z tego kundelki, wię sterylka pilna. No cóż, zobaczymy. Podobno rozważa sterylkę, żeby mu nie uciekała... ale czy to zrobi......
  25. dzwonił Pan. Podobno suczka rodziła raz. Pojedzie w poniedziałek po nią w południe. Miejmy nadzieje, że na żywo również okaże się że to jego pies i że ją wysterylizuje....(dostał cały wykład na ten temat :P )
×
×
  • Create New...