Jump to content
Dogomania

Ewa Marta

Members
  • Posts

    29116
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    30

Everything posted by Ewa Marta

  1. [quote name='Tora&Faro']Nikt nie zajrzał do Maluchów.....wstyd Ciotki:mad: Powiem w takim razie tylko tyle że Kokosz - już Frodo:) - pozdrawia ze swojego nowego domku:)[/QUOTE] Super wiadomość!!!!! A wiesz coś jak się zachowuje po jego odjeździe Kajko? Czy mieszka w domu, czy z Brutuskiem?
  2. [quote name='gusia0106']Tak, Ewa :):) Ty zwłaszcza! Ale dobra, chcecie - to macie [IMG]http://img816.imageshack.us/img816/8796/p1110935.jpg[/IMG][/QUOTE] Mam jedno skojarzenie..... ten kanal w warsztacie samochodowym, w którym sie schował przed burzą i z którego trafił na pół roku do piwnicy..... Na szczęście dla Marleja on już wie, że po burzy jest spokój i dlatego przeczekał i znowu wyszedł do ludzi. Jola ma rację - wszystko co spotkało Marleja od 1 listopada to cud!!!!!!!
  3. [quote name='gusia0106']Mam zdjęcie Marleja śpiącego w wannie bo tej burzy...ale chyba Wam nie wstawię bo sama się poryczałam jak je zobaczyłam, a jak wszystkie mi tu ryczeć zaczniecie to będzie trzecia fala powodziowa ;)[/QUOTE] Dawaj, dawaj..... twarde jesteśmy, nie będziemy ryczeć!!!
  4. Eluniu, bardzo dziękuję za koordyniowanie rozmów w sprawie wpłaty z kundelkowej skarbonki:-) Jak tylko uzbieramy jakieś pieniądze po operacji, oddamy pieniążki z powrotem, żeby służyły innym psiakom. Prosiłam Cię o zmniejszenie kwoty, bo policzyłam bazarki trwające i zakończone, z których jeszcze nie mam pieniędzy, ale będą niebawem i wyszło mi, że z pomoca 100 zł z kundelkowej skarbonki damy radę:-) Ponieważ z tej skarbonki pomoc otrzymują psiaki w cięższych sytuacjach niż Idolek, dlatego staram się obniżyć tę kwotę jak najbardziej:-) Dostałam właśnie od Pani Agnieszki W. 100 złotych dla Idolka!!!!!!! Bardzo Pani Agnieszko dziękujemy , dopisujemy darowiznę do rozliczeń:-)
  5. Narazie nic nie wiadomo, Zostal zakwalifikowany przez kardiologa, a przed nim jeszcze badania krwi. Narazie pierwszy etap za nim. Wklejam skan opisu echa i ekg serca dla mądrzejszych ode mnie:-) Wybaczcie zwięzłość, ale dopiero dotarłam do domu i padam na twarz. marze o pójściu pod prysznic i spać.... i rachunek za te dwa badania, zapłaciłam 150 zł. Jutro zobaczę Idolka i powiem jak się czuje. Narazie wiem jedno... Pani Eulalia była tak przejęta jego badaniami, że wychodząc do samochodu, w którym na nich czekałam, zapomniala wyłączyc gaz pod podsmażanym schabem, przygotowanym do pieczenia. No i po 40 minutach zastała kompletnie spalone mięso i patelnię... Patelnia do wyrzucenia, mięso jak się domyślacie też... To po raz kolejny uświadomiło mi, jak bardzo Pani Eulalia zżyła się z Idolkiem. Kiedy wtuilal ten swój kochany pysio w jej ramię w czasie badania i bardzo sobie narzekał, ona cały czas stała, tuliła go, mówila do niego i dzięki temu badanie odbyło się w miarę spokojnie. Ma szczęście maluch, bo jest kochany, jest dla tylu osób wazny, jest chciany i zrobimy wszystko, żeby było lepiej:-) Acha... jak się pewnie domyślacie Furosemid co drugi dzień i enarenal (lub Lotensin) Idolek ma brać stale:-( Straszne ilości tych leków, na szczęście dwa spośród branych dożywotnio mają regenerować wątrobę (Hepatil i Essentiale forte).
  6. Jestem, ale na moment, wieczorem wrzucę wyniki. Idolek nma niedomykalność zastawek dwudzielnej i trójdzielnej, co jest w jego wieku normalne. Zostal jednak zakwalifikowany do operacji. Pani doktor prosila jednak, żeby zwiększyć mu dawkę Lotensinu z 2,5 mg dziennie na 5 mg i dołożyć Furosemid 20-tkę co drugi dzień, żeby więcej siusial i wypłukiwal płyn, który zalega w płucach i powoduje kaszel. Jak sie skończy Lotensin, którego zapas mamy dzięi Fidze:-) będzie dostawal tańszy odpowiednik Enarenal 5mg. Generalnie Idolek był bardzo zdenerwowany, bardzo pojęiwał i mruczał przez całe badanie, ale jak się skończyło, to tak zaczął machac ogonkiem i radośnie maszerowac do wyjścia, że od razu zobaczyłam Idolka sprzed miesiąca:-) Wybaczcie skrót, ale mam pilną rzecz w pracy do zrobienia...
  7. Dokładnie tak! Ja też na dogo jestem od jakiś 2 lat. Wcześniej nie wpadłabym nawet na pomysł szukania zaginionego psiaka w necie... Wywieszałabym ogłoszenia, jechałabym na Paluch, dałabym ogłoszenie w gazecie... Dogomanię odkryłam przy okazji artykułu o pomocy psom z Krzyczek. A jak już odkryłam, to zostałam;-) Idolka dzisiaj nosiłam na rękach. Ciężko mu było w tym upale mimo, że wszyscy stawiliśmy się na górce wcześniej niż zwykle, żeby nie było jeszcze tak gorąco. Dałam mu wodę, którą lekko musnął jęzorkiem. Wtulał mi swój kochany łepek tak mocno w ramię, że znowu żałowałam, że pomalowałam rzęsy przed spacerem z psami, a nie po:-) Rozkłada mnie na łopatki tą swoją nieporadnością i chęcią przytulania... Wiem, że już to pisałam, ale muszę napisac jeszcze raz, że kocham go bardzo:-) O 15 zabieram go na EKG i Echo..... Potrzymajcie wtedy kciuki za maluszka, proszę!
  8. [quote name='jola_li']Takim czarnuszkom okropnie gorąco w upały; moja czarnopieska na spacerach ledwo zipie. Przed wyjściem moczę ją wodą ;-).[/QUOTE] Ja moje oba psy moczę dwa - trzy razy dziennie od łebka do ogona. Woda musi dojść do skóry i wtedy schładza je. Kiepskie są te wysokie temperatury dla nich. Semik ledwie żyje, szuka cienia na każdym spacerze.
  9. Byłam cichym obserwatorem życia Lakusia. Tak bardzo cieszyłam się, że znalazł swoja Anię... Bardzo mi smutno, że tak nagle odszedł, ale najważniejsze, że do końca był kochany, że Ania podjęła decyzję o pozostaniu i nieoddawaniu maluszka nigdzie. Dzięi temu mial swój kochający dom, swoją ukochaną Panią... Mial niestety jeszcze wielkiego pecha i odszedł, ale nie był sam:-( Nie ma słów, które mogłyby pocieszyć:-( Jestem z Tobą Aniu......
  10. [quote name='mysza 1']Nie tyle Owieczka ile Astaroth ;) ale trochę szkoda, że będą rozdzieleni, jednak od zawsze razem. Zapomną ale gorzej ma Kajko. Z drugiej strony Kajko będzie miał towarzystwo innych psiaków w hotelu ;)[/QUOTE] Już mi się dziewczyny w DT mieszają:-) Astaroth, wybacz;-) Ty też cudownie zaopiekujesz się sierotką:-)
  11. [quote name='gusia0106']Nie chcą jej oglądać na żywo - bo wystarczy im zdjęcie pyska. Jaka by nie była - za mała, za duża, za gruba, za chuda - akceptują. Bo pies powinien mieć dom.[/QUOTE] Dla mnie to zdanie już ich kwalifikuje:-) Pięknie powiedziane...... Tyle, że jeśli zostanie podjęta decyzja na tak, to będą w szoku. Jak zobaczą Maję, okaże się, że dostają sunię idealną:-) Nie za małą, nie za dużą, nie za grubą i nie za chudą:-) Do tego piękną niewiarygodnie, o wesołym usposobieniu nie wspomnę:-)
  12. [quote name='gusia0106']No to ten....idę dzisiaj o 16 na przedadopcyjną. Co Wy na to?:)[/QUOTE] Jak to co? Trzymamy mocno kciuki!!!!
  13. [quote name='mysza 1']Najlepsza jest czarna kropeczka :evil_lol:[/QUOTE] Moja ulubiona:-)
  14. [quote name='Tora&Faro']Dokładnie tak:):):)...trochę mi go szkoda że zostanie sam...wiem, nienormalna jestem:oops:[/QUOTE] To jest nas już dwie:-) Ja też przeżyć nie mogę że Kajko zostanie bez brata... Jestem pewna, że Owieczka świetnie się nim zaopiekuje, że jak będzie płakał, to weźmie go do domu, ale poniewaz jestem nienormalna, to się zamartwiam;-)
  15. [quote name='tripti']dziękuje za opisik. Zaraz poszukam gdzie to można kupić.[/QUOTE] Szukałam gdzie moge kupic taniej i wychodzi na to, że ta karma trzyma cenę zarówno w sjklepach, jak i w hurtowniach. Najtaniej znalazłam w internetowym sklepie grandecane. Kosztuje 279 zl za 15 kg:-) W W-wie przywożą za darmo, ale byc może przy tej cenie wszędzie jest darmowa przesyłka. Na allegro jest jej niewiele, bo też nie za szybko schodzi. Grandecane ma ją w swojej ofercie internetowej, ale na allegro już nie. Poprzeglądaj inne karmy z Biomilla. Mają spory wybór i część karm jest tańsza. No tyle, że ta jest dla tych wrażliwców:-( Dla mojego alergika i niejadka okazała się strzałem w dziesiątkę:-) Z kolei moja sunia wprawdzie też ją uwielbia, ale błyskawicznie na niej przytyła i musialam wracać do karmy odchudzającej...
  16. Dorzucę jeszcze na dobranoc zdjęcie z niedzieli:-) [img]http://img69.imageshack.us/img69/3458/mis1nx.jpg[/img]
  17. [quote name='tripti']biedny puchatek:( Ewa Marta a co to jest to Biomil Sensible? [/QUOTE] Poczytaj. Mnie do tej karmy przekonał fakt, że jest z mięsa jagnięcego, a nie mączki mięsnej. No i mój Sem - niejadek ją uwielbia! Warto jednak spróbowac mniejszy worek, bo tania to ona nie jest:-( BIOMILL ADULT SENSIBLE Pełnowartościowa szwajcarska karma dla psów z problemami trawiennymi, dla psów z tendencjami do alergii pokarmowych [B]Składniki:[/B] Jagnięcina, ryż, proteiny ziemniaczane , tłuszcz roślinny oraz zwierzęcy, proteiny pochodzenia roślinnego, ryba oraz olej rybi ,pulpa buraczana, oligosacharydy, drożdże, DL-metionina, minerały, witaminy, pierwiastki śladowe [B]Analiza składu:[/B] Proteiny 24 %,tłuszcz 14%,inerały 7%,celuloza 2,5% [B]Witaminy:[/B] witamina A 12000 Ui/Kg, witamina D3 1300 Ui/kg, witamina E 50mg/kg [B]Pierwiastki śladowe:[/B] miedź 15mg/kg [B]Konserwowane:[/B] bez konserwantów i barwników [B]Antyutleniacze:[/B] dozwolone przez EEC [B]Sposób karmienia:[/B] karmę należy podawać na sucho. Pies powinien mieć zawsze do dyspozycji świeżą wodę. Nie zaleca się dodawać mięsa lub innych dodatków. [B]Zalety:[/B] [LIST] [*]Z dodatkiem oligo sacharydów dla zapewnienia optymalnego trawienia [*]Z dodatkiem tłuszczów Omega 6/3 dla zdrowej skóry i lśniącej sierści [*]Bogaty w jagnięcinę i ryż [*]Bogaty w proteiny z ziemniaków [*]Bez dodatku pszenicy, soji, kukurydzy, nie zawiera kurczaka, nie zawiera wołowiny [/LIST][B]Charakterystyka karmy:[/B] Biomill Adult Sensible jest kompletną i w pełni zbilansowaną karmą dla psów dorosłych o delikatnym układzie pokarmowym, psów z problemami trawiennymi lub z tendencjami do alergii pokarmowych, ze szczególnym uwzględnieniem wrażliwości na mięso pochodzenia drobiowego. Karma zapewnia wszystkie niezbędne składniki odżywcze wymagane aby utrzymać psa w idealnej formie, zdrowiu i kondycji. Dieta jest bardzo bogata w wysokiej jakości mięso jagnięce oraz ryż. Pokrarm dostarcza odpowiedniej ilości łatwostrawnych i wysokoprzyswajalnych protein ze szlachetnego mięsa i ziemniaków. Dzięki odpowiedniej kompozycji nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-6 i Omega-3 pies ma zdrową skórę oraz piękną i lśniącą sierść. Karma zwiera liczne składniki wspomagające pracę organizmu i zapobiegające alergiom pochodzenia drobiowego, wołowego, mleka, soji oraz pszenicy Biomill skonstruował właśnie tę karmę. [COLOR=#ffd700]Ceny:[/COLOR] 3kg 79zł 7,5kg 179zl 15kg 289zł
  18. To prawda:-) Uświadomiła mi też, że przecież niekoniecznie trzeba się od razu logować na dogomanii, żeby chcieć pomóc:-) Ja pamiętam swoje pierwsze wejście, kiedy chcialam o coś zapytać i ze 2 dni walczyłam ze sobą czy rejestrowac się, czy nie. Najpierw zresztą skorzystałam z podanego na wątku psów z Krzyczek telefonu i w ten sposób dowiedziałam się, na jakie konto mogę wpłacić pieniądze. Poprawiłam się w związku z tym i już można się kontaktować przez maila:-) Mysza, kciuki są bardzo ważne, a Ty masz i tak masę długów u swoich podopiecznych. Przykro mi, że nic więcej w tej chwili nie mogę dla nich zrobić, ale też wierzę że będzie lepiej:-)
  19. [quote name='Cantadorra']Widzę, że piloty są bardzo pożądane do ciumkania przez psy. Moja sunia też niestety zaliczyła dwa piloty ale za to skutecznie, nie działały po jej ciumkaniu :)[/QUOTE] Moja sunieczka poza meblami i masą książek załatwiła pilota, budzik, słuchawkę telefoniczną i w ostatniej chwili z jej posłanka został odebrany wyjęty już z futerału aparat fotograficzny:-)
  20. Ale cudo!!!! Trymek jest przepiękny!!!! bardzo pasowałby do Majeczki;-)
  21. Wiecie co? Ludzie (niektórzy przynajmniej) są niesamowici:-) Napisałam maila do Pani Agnieszki, ale z niewiadomych powodów nie doszedł do niej. Ponieważ zobaczyła na wątku mój wpis, że już napisałam, a nic nie doszło, zadała sobie trud wejścia na pierwszą stronę, przepisania mojego (tym razem już wpisanego) maila i napisania do mnie, że czeka na ten numer konta:-) Pani Agnieszko, dzięki takim ludziom jak Pani jest mi dobrze na świecie:-) Dziękuję! Już odpisałam!!!
  22. [quote name='Soema']Ale Wy, baby, marudne jesteście :) Wydaję mi się, że powinniśmy się bardziej cieszyć z faktu DS Marleya, a tu jakoś tak.. dziwnie :hmmmm:[/QUOTE] Jasne, że się cieszymy, tylko tak..... szkoda w środku, że ta para się rozstała:-) Marlej idealnie pasował do pomarańczowego dywanu;-)
  23. ja nawet nie chce myśłec co w tej jego głowie siedzi, bo pewnie nadal tęskni. Ale najważniejsze, że w nowym domu jest coraz lepiej.....
  24. Pozostawiłabym go chyba na karmie weterynaryjnej bez dawania pysznego gotowanego... Wbrew pozorom zmiana karmy u psa jedzącego karmę weterynaryjną właśnie tak może się objawiać. No i warto chyba zapytać weta co o tym sądzi. Taką maść w tubie od weterynarza jadł tez mój Semik. Nie pamiętam nazwym, ale zadziałała rewelacyjnie! Mój Sem tez musial przestac jeść gotowane, bo miewal sensacje żoładkowe. Teraz cały czas je Biomil Sensible i jest ok. Qpasy fantastyczne, żadnego rozwolnienia. Trzymaj się Stefanku!!!!
  25. No wiesz!!! Samo to, że jesteś już jest ważne:-) Poprawiłam troszkę rozliczenia Idolka, wyodrębniłam z wpłat bazarki robione dla Idolka. Teraz jest chyba czytelniej:-)
×
×
  • Create New...