-
Posts
10475 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bianka0
-
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Mnie się też wydaje że on jest podobny do Hero.Ten wyraz mordy ma coś wspólnego z tamtym na wspólnym zdjęciu.Coś podobnego jest w ułożeniu przednich łapek. Tylko Fabian na 100% poznałby Hero. -
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Miód Szarotko na Ciebie poczeka. Jutro( to znaczy dzisiaj) Tola znowu jedzie szukać Hero do schronu, planuje przeczesać boks nr 2. Trzymaj kciuki Szarotko. Dobranoc. -
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
bianka0 replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='Isadora7']Link do wątku egonka nie działa.[/QUOTE] Już działa. -
Malutka biszkoptowa BEZA pojechała do domku!!!!
bianka0 replied to Murka's topic in Już w nowym domu
:multi::multi::multi: Transport znajdziemy w przeciągu 2 tygodni. Kiedy jest to podróż do własnego domu,szukanie transportu staje się przyjemnością ;) -
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
bianka0 replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
Egon z tego wątku już został adoptowany [url]http://www.dogomania.pl/threads/144949-FOZ-Ulga-w-cierpieniu-PomA-A-psiakom-skrzywdzonym-przez-ludzi-FUNDACJA/page10[/url] No i Fokusik [URL="http://www.dogomania.pl/threads/176287-Jamnikowaty-Fokus-ponad-2-lata-w-schronie-Juz-w-Dt-PomA-A-szukaAE-mu-domu"][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/4715/p0081290.jpg[/IMG] od dzisiaj w swoim nowym domu w Warszawie [/URL] -
Funiu, zanim znajdziemy jej jakieś miejsce, to może jak będziesz w schronie to porób jej zdjęcia takie pod kątem ogłoszeń.Można ruszyć już z jej ogłaszaniem, tylko żeby nie zniknęła w trakcie tak jak Hero. Funiu może zacząć zbierać deklaracje na nią, wtedy można poszukać czegoś z płatnych DT.
-
[quote name='funia']ZYTA ta janowska latawica jutro idzie o godz 7,20 pod nóż:diabloti: Trzymać kciuki bo ja się strasznie tym stresuję ,niestety nie mogę przejść nigdy nad sterylką spokojnie .....[/QUOTE] :crazyeye::crazyeye::crazyeye:Funiu co za niespodzianka, miała być ciachnięta w poniedziałek. Nad sterylką Zyty przechodzę bardzo spokojnie, bo daje mi to nadzieję, że może po niej trochę się uspokoi - ta piekielna Zyta:diabloti: Że też dałam jej to imię, jej znana na kanwie politycznej imienniczka też do potulnych nie należy:evil_lol:
-
[quote name='ala123']Jutro dam ogłoszenia Zyty w lokalnej prasie (wyjdą we wtorek) oraz anonsach. Przyznam,że pierwszy raz weszłam na jej wątek poniewaz po prostu nie potrafię poruszać się po dogo w tej nowej wersji. Przy okazji może ktoś mi podpowie jak wyszukać wątki po nicku? A wracając do Zyty ,to co ona wyprawia pewnie nie jest śmieszne dla jej opiekunki, ale ja uśmiałam się z niektórych akcji do łez; ba nawet mojego męża rozbawiły podarte portki Mietka...[/QUOTE] Alu dziękuję za odwiedziny i ogłoszenia dla Zyty. Ma wszystkie na całą Polskę, teraz będą jeszcze w lokalnej prasie.:lol: Zyta nie jest pieskiem łatwym do adopcji. Jest sunią o dość popularnej urodzie, nie jest malutkim kanapowcem, no i ta jej żywiołowa natura.:shake: Ja to aż się boję do Krysi dzwonić, bo nie wiem co odpowiedzieć na te wszystkie wybryki Zyty. A zapewniałam ją , że przy tych wszystkich chorych i starych psiakach którymi się opiekuje, to przy Zycie się troche rozerwie. No i wykrakałam, rozrywkę ma z mężem zapewnioną :evil_lol:
-
Jamnikowaty Fokus ponad 2 lata w schronie Juz w DS w Warszawie:):)
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Część ogłoszeń Danusiu dzisiaj mi się nie otwierała, więc myślałam że są już usunięte. Ale dzisiaj po rozmowie z Tolą myślę że mogę już usunąć banerek z tą zabójczą mordką Fokusa i chyba można zmienić tytuł wątku , oraz zdjąć jego ogłoszenia. Czy zmienią mu imię ,czy pozostanie Fokusem? -
Jamnikowaty Fokus ponad 2 lata w schronie Juz w DS w Warszawie:):)
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Tolu, Danusia usunęła już większość ogłoszeń Fokusa, ale jeszcze jedno zostało. To właśnie ten tekst tak wzruszył przyszłych właścicieli : [B]Opis [/B] ..Patrząc w oczy psa można wyczytać całą historię jego życia, poniewierki, bólu,zimna i głodu; Nieznana jest przeszłość Fokusia ale widać, że doświadczył wiele złego. Nie jest mu obce uczucie głodu, chłodu i bezdomności. Fokus przebywa w schronisku w Zamościu już ponad 2 lata. Jest małym, spokojnym psem w typie jamnika. Nie jest mu łatwo, najmniejszy wśród dużych psów, w nieogrzewanym boksie, zdany tylko na siebie. Ten długi czas pobytu w schronie pozbawił go energii i wiary, że jeszcze kiedyś będzie mógł żyć przy boku swojego człowieka. Przez wiele miesięcy był zdany tylko na siebie, nie znalazł się nikt, kto zaoferowałby mu dom i pokochał na zawsze. Fokuś stracił nadzieje,nie podbiega już do siatki, nie prosi, stara się nie zwracać na siebie uwagi. Tylko ten błagalny wzrok nie pozwala przejść obojętnie obok malutkiego Fokusa. Ten wzrok mówi ;cierpię, zabierz mnie! -
Malutka biszkoptowa BEZA pojechała do domku!!!!
bianka0 replied to Murka's topic in Już w nowym domu
[quote name='zadra']Na kiedy jest zaplanowana sterylka malutkiej?[/QUOTE] Beza jest już po sterylizacji. -
Koks wciąż czeka na własny dom. Juz nie czeka, ma własny DS:)
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Tolu, czy mogłabyś, jako założycielka wątku w wolnej chwili zebrać wszystkie ogłoszenia dla Fabiana i Koksa i wkleić je w pierwszy post ? -
Jamnikowaty Fokus ponad 2 lata w schronie Juz w DS w Warszawie:):)
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
To są najwspanialsze momenty na tym forum :multi::multi::multi: -
Malutka biszkoptowa BEZA pojechała do domku!!!!
bianka0 replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Czy jest jakaś wiadomość z ewentualnego domku Bezy ? -
Tak jak napisała lilith27, Zyta ma ciepły kąt i pełną miskę. Dziękuję za chęć pomocy, ale w większej potrzebie jest ta suczka koło Ciebie, kup jej karmę i dokarmiaj codziennie, znacznie zwiększysz jej szanse na przetrwanie.
-
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Hero pokarz się , Fabian na ciebie czeka, nie będzie musiał już mieszkać z Fokusem, bo ten już ma dom. Więc wszystko i wszyscy na ciebie czekają. Funiu, Tolu, może któryś z tych klawiszy wziąłby flaszkę jakby mu po cichu podać, żeby przeszukać samemu schron ze zdjęciem Selengi ? -
Więc tak: sunia jamnikowata czarna poszłaby na miejsce Bezy do Murki, kiedy pojedzie do domku.Sunia ruda jamnikowata do hoteliku u funi na miejsce Fokusa.Chyba że adopcja Bezy przedłuży się, wtedy odwrotnie, czarna jest golutka i musi wyjść przed kolejną fazą mrozów. Qrczę, ten piesek, który tak prosi...też trochę niskopodwoziowy.Nie mam już miejsc, no może gdyby Fabian poszedł do domu albo Zyta, można wstępnie mieć nadzieję dla niego.
-
Mój jamnik szorstkowłosy radzi sobie z mrozem nieźle, ale trzy krótkowłose, to tragedia. Najgorzej jest z rozhisteryzowanym, rozpieszczonym Warszawiakiem. Po niepełnej minucie dostaje jakiegoś paraliżu całego ciałka, przykurczu łapek, że nie jest w stanie zrobić kroku , ani zaszczekać.Wygląda jak zamrożony. Szybko biegniemy wtedy i wnosimy go na rękach do domu.
-
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
[quote name='waldi481']Chwila-moment.Zabrałaś psa i uratowałaś mu życie.Nie mogłaś przewidzieć,że jego obrońca zniknie. Ja przepraszam,ale nie rozumiem jak mógł pies się zapodziać.Nie rozumiem,ale z uwagi na zaawansowany wiek coraz trudniej mi pewne sprawy pojąć. E/W[/QUOTE] Mylisz się, mogłam się spodziewać znając schron zamojski że jego obrońca zniknie, mogłam również z wielu względów uratować tylko jednego z nich, wybrałam słabszego. Wystawiając bazarek na Fabiana liczyłam, że ktoś przeczyta opis i zareaguje na drugiego psa. Nie pomyliłam się znalazła się [B]Szarotka[/B], mimo swojej up...dliwości, jedyna wspaniała dziewczyna z SERDUCHEM, która zaczęła walczyć o Hero . -
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kaja i Aza']Hero, mam nadzieje, ze sie znajdziesz. A teraz napisze cos za co poleca na mnie gromy, ale uwazam, ze skoro pies, ktorego bronil Hero zostal zabrany ze schroniska, to Hero nie powinnien byl tam sam zostac. Po pierwsze zawsze mnie zlosci takie rozdzielanie psich przyjaciol, ktore czesto zreszta konczy sie fatalnie dla wszystkich zainteresowanych, po drugie w tym momencie zmienia sie dynamika w stadzie i pies, ktory bronil moze samego siebie nie obronic, po trzecie argument finansowy do mnie nie przemawia, bo gdyby dramatyczny apel dotyczacy gryzionego psa dotyczylby takze jego obroncy, to jak widac darczyncy by sie znalezli. Wiem, ze teraz to musztarda po obiedzie, ale apeluje do wszystkich na przyszlosc, zeby nie rozdzielac psich przyjaciol.[/QUOTE] Masz rację, zrobiłam błąd zabierając Fabiana i ratując mu życie . Na drugi raz będę pamiętała o Twioch słowach i pozwolę umierać słabszemu na oczach przyjaciela.Samopoczucie wszystkich stanie się na pewno lepsze, a Ty będziesz mogła swoje mądrości wypisywać na wątkach. Kiedy Hero się znajdzie i przyjdzie do jego hotelikowania, to ma zabezpieczone 3 miesiące pobytu, Fabian 6 miesięcy.Rozumiem,[B] że jest to Twoja deklaracja co do opłat dla Hero na następne 3 miesiące ,żeby się przyjaciołom wyrównało i żeby ich nie rozdzielać.[/B] -
Myślę że na wsiach śmiertelność szczeniąt jest olbrzymia, nie tylko bezpańskich podrzuconych suczek, ale też tych chłopskich suk.Tam się nikt szczenięciem nie przejmuje przeżyje to dobrze, umrze to nic nie kosztował.Chyba tylko jeden na 100 szczepi szczenięta od wirusówek , nadal niewiele osób chce wydać choćby złotówkę , żeby zainwestować w szczenię. Po co za pół roku będą następne. Widziałam dzisiaj szczeniaka który się uratował.Wcześniej o nim nie wiedziałam, zabrał go jeden z gospodarzy, zanim dowiedziałam się o suczce. Jest ładny , zadbany, będzie miał w miarę dobrze, jak to wiejski pies. Nie podchodziłam i nie rozmawiałam, żeby się facet nie wystraszył ,dlaczego pytam o szczeniaka. Tok myślenia u niego mógl pójść nie tym torem , którego oczekiwałam.
-
Jamnikowaty Fokus ponad 2 lata w schronie Juz w DS w Warszawie:):)
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Zwłaszcza te w schronach, gdzie nie ma wystarczającej ilości bud, wysokoenergetycznego jedzenia no i nie mają nawet dostatecznej ilości miejsca do biegania, żeby się rozgrzać. -
Jamnikowaty Fokus ponad 2 lata w schronie Juz w DS w Warszawie:):)
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Czyli ma jednak dużo z jamnika :evil_lol: Niestety Fokusik bardzo marznie, a kontakt z przyszłym domem jest tak rzeczowy, że prosiłam Tolę żeby zrezygnować z wizyty przedadopcyjnej i skorzystać z transportu do Warszawy w czwartek. Warszawa to nie koniec świata, zrobimy wizytę poadopcyjną a Fokus będzie już cieszył się nowym domkiem. -
Hero - bronił większego od siebie. Nigdy go nie zapomnimy.
bianka0 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
[quote name='magenka1']wow nie mogę jest im dobrze i na pewno Polskie społeczeństwo uwierzy w to :([/QUOTE] Niestety wierzy:shake: , bo chce wierzyć, tak jest wygodniej. Nawet ta część społeczeństwa teoretycznie bardziej cywilizowana z racji wykształcenia woli w to wierzyć i spać spokojnie.