Jump to content
Dogomania

Saphira

Members
  • Posts

    4589
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Saphira

  1. Niestety nie mamy lokum w W-wie. Prosiłam, ale niestety dostałam odpowiedź odmowną.
  2. W piątek o 14 gabinet psich fryzur, w sobotę dr Garncarz - chyba w południe. No i czekam na decyzję o terminie wyjazdu do hotelu. Chyba, że zapadną inne ustalenia...........
  3. Przepraszam, ale obecnie nie jestem w stanie finansowo pomóc. Sama nie mam deklaracji na hotel dla ślepego Juranda.....
  4. Akrim ! Czy możesz zliczyć czy wpłynęło chociaż tyle żeby opłacić I-szy m-c hoteliku ?
  5. Dziękuję w imieniu Juranda:modla::modla::modla:
  6. Czy Jurand jest zapisany na jakąś konkretną godzinę do lekarza ? Czy też musimy czekać w kolejce ?
  7. Ja specjalnie internetowa nie jestem. Mogę powysyłać jakąś małą literkę.;) Co gorsza mam wyrzuty sumienia bo ostatnio przysłano mi tyle próśb na pw a ja naprawdę nie mogę wszędzie pomóc:-(
  8. Oj tych kół to cała masa teraz będzie:lol:
  9. [quote name='Szarotka']Niewidomy podhalan - Jurand prosi o najmniejszy grosik, potrzebuje na hotel i leczenie, na drobne wydatki i jedzenie Wspierajcie polskie rasy one tez potrzebuja kasy Jurand prosi o grosik:roll:
  10. Dzisiaj znowu Bambo zamachał do mnie radośnie ogonkiem. Fajno, że ma duży boks i towarzystwo.
  11. Taka silna ekipa miałaby nie uzbierać:bigcool::bigcool::bigcool: Dziękuję wszystkim "pilnującym" wątku:Rose::Rose::Rose: , rozsyłającym pw, deklarującym, allegrującym i dyskutującym. Musi się udać.:B-fly::B-fly::B-fly: A największym podziękowaniem będzie szczęście tych dwóch psiaków:Dog_run::Dog_run:
  12. [quote name='Ania+Milva i Ulver']A ja uważam ze osobne wątki nie są potrzebne- ten kto tu jest wie o co chodzi, a nowych osób nagle wielu nie będzie- takie realia dogo- zresztą w pierwszym poście jest wszelkie info. A dzięki temu ,że pisane jest i o jednym i drugim to watek wędruje na pierwszą bez zbędnych bezsensownych hopków. Dziewczyny ja jeszcze raz dziękuję!!! Runo jest piękny- bez was zginąłby tam w przytulisku ... Ja nie mogę zadeklarować stałej kwoty, ale w czerwcu postaram się coś wpłacić na Juranta. Aniu ! Czy twój kierownik wybiera sie jeszcze do tego przytuliska ?
  13. Bardzo chętnie spotkam się z Tobą w Chojnicach i dalej możemy pogalopować wspólnie:lol: Co do terminu wyjazdu to musi nam tu podpowiedzieć Mariamc. Ważne kiedy jej pasuje i jakie godziny wchodzą w rachubę. Uważam,że finansowo podołamy zwłaszcza jeżeli Runo znajdzie domek. Byłam dzisiaj kilka chwil u Juranda. Przerażają go kafelki do tego stopnia, że wychodzi z budy tylko do jedzenia. Potrzeby fizjologiczne załatwia pod siebie. Zawiozłam mu i rozłożyłam w boksie gumowe maty łazienkowe. Niestety nie miałam ich za wiele i starczyło mi na chodnik do miski. Jemu zdecydowanie bardziej pasowałby tradycyjny boks z naturalnym lub drewnianym podłożem.
  14. Byłam w piątek u Bambo. Nie miałam czasu na spacerki, ale pomiziałam go chwilkę. Zniknął jego rudy kolega.......No i naszej Kasi nie widać. Czyżby sesja i egzaminy juz ją dogoniły?
  15. No to muszę zastanowić się nad transportem. To 3 godziny drogi a Jurand w samochodzie był bardzo zestresowany. Może ktoś zgodzi się nam towarzyszyć.
  16. Podejrzewam, że chemicznie to te same środki. Różnią się ceną. Za leki weterynaryjne cena jest bezzasadnie wyższa. Dlatego wetka doradziła receptę od lekarza ludzkiej medycyny. Musimy być sprytni bo koszty nas zjedzą..........:shake: Mariamc ! W sobotę Jurand ma wizytę u okulisty a potem mógłby już jechać do hoteliku:lol:Kwestia uzgodnienia terminu. Od kiedy byłby tam mile widziany..............;) Jest też problem z jego brakiem umiejętnosci poruszania się po podłodze typu kafelki, wykładzina. Biedak bardzo się boi śliskich powierzchni.
  17. Dodzwoniłam się:lol: i dowiedziałam sie bardzo ważnej rzeczy. Ketoprofen to lek ludzki podawany w zastrzyku. Odpowiednikiem weterynaryjnym jest o wiele droższy rimadyl w zastrzykach. Ze względu na koszty weci stosują ludzki odpowiednik. Pani Marysia doradziła aby zakupić odpowiednik ketoprofenu w tabletkach o nazwie ketonal. Ketonal to nic innego jak chemicznie rimadyl, który podaje sie psom na stawy. Najlepszy obecnie lek na rynku. Z tym, ze jeżeli wystawi receptę lekarz weterynarii to koszt wynosi około 13 zł a jeżeli lekarz medycyny to 5 zł. Za rimadyl płace 110 zł. Jeżeli ktos ma mozliwość to niech załatwi receptę na tabletki. efekt ten sam a koszt nieporównywalnie mniejszy. Takie informacje uzyskałam telefonicznie i mam nadzieje, że są wiarygodne:lol: Oczywiście jeżeli możecie to sprawdźcie je;)
  18. [quote name='mc_mother']Dzień dobry wszystkim przyjaciołom naszych chłopaków:) Czy ktoś może załatwić Ketoprofen- zastrzyki taniej niż 70 zł? Potrzebne są dla Runa. Musimy wiedzieć w miarę szybko czy da się to zdobyć taniej... No i wiemy co jest-nie ma dysplazji ani odprysków- raczej zwyrodnienie spowodowane jakimś urazem z przeszłości:( Kość jest chropowata i przy tarciu powoduje ból. Zapytam w poniedziałek mojej wetki. Dzisiaj juz sie pewnie nie dodzwonię. Zdjęcia Runo są piękne. Powinny szybko trafić na allegro i do ogłoszeń.
  19. Byłam dzisiaj u moich ulubieńców w schronisku. Jurand znowu za mną płakał. Chyba bardzo docenia to, że wzięłam go z tego okropnego przytułku. Zawiozłam siemię lniane, ryż, kleik ryżowy i trochę mięska z kurczaka. Jurand akurat miał obiadek i ze smakiem zajadał ryż z kawałkami mięsa - w schronisku już zadbali o jego dietę. On teraz najbardziej na świecie potrzebuje swojego człowieka. To ogromny biały przytulak. Boję się, że z powodu ślepoty nie znajdzie domu.......... Co do Runa to tez jestem zdania, że nie ma co przesadzać z kłuciem. choroby stawów to standard u dużych ras i akurat jemu się to przydarzyło. Ja mam 2 wielkopsy z chorymi stawami i jakoś sobie radzę. Choć nie ukrywam, że jest to kosztowne.
  20. Może wcięło czorta:evil_lol::diabloti: Wodą święconą go pokropić i egzorcyzmy odprawić:diabloti::evil_lol:
  21. Estote! Musisz spytać serca:iloveyou: Kochasz Pako czy nie kochasz? :iloveyou:Potrafisz żyć bez Niego ?:iloveyou:
  22. Zastrzyk podskórny to żaden problem. Mnie nikt nie uczył i bez problemu robię. Tylko najpierw leki trzeba ustawić żeby nie przedobrzyć. Ja o ile pamiętam za 2 zastrzyki bardzo skuteczne płaciłam 35 zl. Po 48 godzinach było powtórzenie. Potem już tylko rimadyl w tabletkach. Niestety nie pamiętam nazw leków w zastrzykach:shake:
  23. Taki czarny czort, ale informacje musi podać Nerisowa:lol:
×
×
  • Create New...