Jump to content
Dogomania

3 x

Members
  • Posts

    16146
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by 3 x

  1. allegro idzie srednio ale idzie napisalam na watku mojego drugiego allegrowicza, napisze i u Gabi poniewaz prowadziłam dwa równoległe allegra, a cierpię na brak czasu totalny więc nie mam czasu na robienie rozliczeń allegro i prowizji wiec wszystkie pieniązki zebrane na allegro idą dla Gabi :) nie bez znaczenia jest fakt iż jest dopiero poczatek miesiąca :evil_lol: reklamować allegro :-x:-x
  2. postaram się jakoś w weekend ogarnąc i policzyc ile juz pieniazków mam dla Trevora poniewaz prowadziłam dwa allegr jednoczesnie i cierpię na brak czasu totalny nie bede sie bawić w rozdzielania kosztów allegro i prowizji więc cała kwota z cegiełek jest dla Trevora :) nei bez znaczenia jet tutaj fakt że allegro skończyło się na poczatku miesiaca :evil_lol: morisowa, ja tez do momentu spytania się na watku myslalam, ze Trevor jest jeszcze leczony a juz jakis czas do neigo przeciez zaglądam i jeszcze to ze jest (był?) w hoteliku u pani weterynarz myślę ze nowy opis to dobry pomysł :) ps będą nowe zdjęcia? powinnam zdziałac jakieś podziękowanie no i się do następnego allegro przydadzą, bo pewnei za jakiś czas znów zdziałamy chłopakowi :)
  3. przykro :(
  4. ja za to milczec nie bede :eviltong: będę latac wszędzie i zachwalać zoo :cool3:
  5. [quote name='gusia0106']A używaj do woli :cool3:[/QUOTE] tylko imienia nie pomyl znów :oops::oops::lmaa::lmaa::lmaa:
  6. [quote name='Klaudynka1989']3x a czy dodatkowo oprócz usg wyniki badan krwi wraz z wysokim wskaźnikiem fosfatazy nie wskazują na nowotwór? Czy Twój Michał miał robione badania krwi przed operacją?Jak wyglądały wyniki? Jeszcze 2 godziny do operacji:-([/QUOTE] Michał miał wyniki badań krwi w normie nie miał też objawów typu wymiotu czy biegunka byłapatyczny, blady, widać po nim, że coś go męczyło tak jak pisały dziewczyny, [COLOR="Red"][B]guz nie równa się nowotwór[/B][/COLOR],i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej b bedziesz tylko odliczała ststystyczne 6 miesięcy (bo tyle mówi statystka o przezywalności psów po usunięciu guza z komórkami nowotworowymi) nalegaj na wysłanie do badań histopatologicznych !! jest na dogo wątek Misi, u niej niestety guz okazal sie ze zmianami nowotworowymi ale na oko weterynarz nie jest w stanie tego ocenić to co ci teraz mówi to sa tylko przypuszczenia poparte zapewne jakimstam doswiadczeniem ale widzisz moj Michał który jest w podeszłym wieku bardzo jak na swoją rase, miał guza który tez wygladał na nowotworowego w stanie rozpadajacym sie co groziło pęknięciem i wówczas jak usłyszałam od weta "nie zdązyłaby pani z nim dojechać" no własnie wyglądał, ale badania histopatlogiczne pokazały co innego - brakkomórek nowotworowych i teraz mogę się cieszyć z tego że michaś jest a nie odliczać 6 miesiecy czekajac na przerzuty drugi przypadek pies gusi, juz wczesniej o tym pisała, miał guza - nowotwora ale łagodnego po usunięciu nie dawal przerzutów Zosia sleepingbyday zdaje sie tez miala nienowotworową zmiane a jesli chodzi o samo usunięcie śledziony to po jej wycięciu pies ma jedynie obnizoną trochę odporność ale wszystkie jej funkcje przejmowane sa przez inne narzaddy, np wątrobę i samo usunięcie sledziony nie jest dla psa wyrokiem ja za badanie płaciłam 120 zł zależało to od ilości badanych wycinków i gdzie było przeprowadzane - my badaliśmy na AM w warszawie ale polecany jest ten niemiecki Idexx czy jakoś tak trzymamy kciuki :) ps. gusia, sbd mam nadzieję, ze nic nie pokręciłam z waszymi psiakami i że nie macie za złe że użyłam ich jako przykładów :)
  7. trzymamy :) ale wydaje mi się, że nowotwór można tylko stwierdzić po badaniu histopatologicznym wycinka więc po operacji [B][I][COLOR="Red"]musicie sie uprzeć zeby został wysłany do badania[/COLOR][/I][/B] !! nawet jeśli lekarz mówi ze wygląda na nowotwór moj Michał (co pisalam juz kilka razy) miał sporego guza na śledzionie i tez na USG wyglądał na nowotór jednak badania histopatologiczne wykluczyły obecnośc komórek nowotworowych przykład mojego Michała pokazuje że nei każdy guz na śledzionie = nowotwór Michał miał guza wielkości mojej pięści, po wycięciu okazało się że guz był już pęknięty przez co Michaś tracił krew po usg opis brzmiał: guz w stanie rozpadającym się ni mi wyrokować czy guz Tojego psa to nowotwór bo być może okazac się jak u Micha czego szczerze wam życze :)
  8. [quote name='Ania+Milva i Ulver'] A Diego pogryzł chłopca i sąsiadkę:shake: [/QUOTE] i co? chcą go oddać czy będą się o niego starać ?
  9. mamy sprzedanych 13 cegiełek :loveu: i 4 dni na promocję allegro :mad:
  10. na allegro zeszło 41 cegiełek :multi:
  11. [quote name='Biafra'] Rozważam pomału kubrak dla Siwej i Bacy :cool1:[/QUOTE] myslę , że będą szalenie gustownie wyglądać w kubrakach ;) jakby coś mam meską zimowa kurtkę juz nienoszona,może by sie zdała na kubrak dla kaukazów?
  12. [quote name='Aneta & Ajwi']Rozumiem :cool3:. Jeśli zbieram na schronisko (ma ono wątek na dogo), to czy pieniądze mogą iść najpierw na moje prywatne konto, a potem za te pieniądze kupuje to co potrzeba i zaworze do schroniska?[/QUOTE] moim zdaniem tak, tylko ja w takiej sytuacji dołożyłabym wszelkich starań żeby si dokładnie rozliczyć na watku czyli napisala np: zebrałam tyle i tyle pieniązków za co kupiłam to to i to za co zapłacilam w sumie tyle i tyle plus oczywiście zachowalabym paragony żeby móc je w kazdej chwili pokazac jakby się ktos upomniał w/w rzeczy zawiozałam juz do schroniska to wszystko po to zeby nikt nie posadził cię o nieuczciwość i najlepiej na watku schroniska wkleic linka do bazarku żeby "schronisko" tez wiedziało że na nich zbierasz a jesli chodzi o sprawe prywatnego konta to ja zawsze zbieram najpierw na swoje - unikam w ten sposób dopominania się o sprawdzenie czy pieniązki już doszły i moge na bieżaco kontrolowac co juz mozna wysłac a za co jeszcze czekam na wpłate poniewaz w razie jakiejs draki to ja odpowiadam za bazarek wolę finanse bazarkowe kontrolowac osobiście po tym jak mi wpłyną wszystkei pieniązki - całośc przelewam na konto danej osoby/opiekuna bezdomnych zwierzaków w Twoim przypadku - kupujesz rzeczy do schroniska ale jakby jeszcze sie mod wypowiedział to by było fajnie, bo nigdy nie zbieralam na zakup rzeczy dla kogoś ale wydaje mi sie, ze mozna :) powodzenia na bazarku :)
  13. to moze warto zaczipowac Gabę zwłaszcza jesli by się okazało ze mozna jakoś bezpłatnie bo wiecie co ja się boję ze jak odpukac w niemalowane, znów własciciel jej nei zrozumie to że posiadanie czipa pozwoli szybciej ja "zlokalizowac" ja bym bardzo chciala zeby sie dziewczynce udało ale trzeba rozwazyc kazda opcję
  14. [quote name='Aneta & Ajwi']Myślę nad założeniem bazarku. I mam pytanie. Gdy bazarek się kończy w ostatnim poście pisze, kto i co wygrał. W regulaminie bazarku jest napisane, że moderator danego bazarku sprawdza dochody itp. Więc wysyłam mu to na PW, łącznie z zebraną sumą i np. zdjęciami paragonów. Czy jak to idzie?[/QUOTE] 1. pies musi byc bezdomny 2. pies/psy pod czyjąś opieką musza miec wątek na dogo rozliczenie najlepiej robić w pierwszym poście, lub drugim (mozna sobie podczas tworzenia bazarku zarezerwowac drugi post na roliczenia) gdy wpływają pieniązki od konkretnych osob mozna na bieżaco wpisywac w rozliczeniu od kogo wpłyneły pieniązki gdy wpłyną wszystkie/wiekszośc przelewsz je na konto "danego psiaka" chyba ze zbierasz na psy bezdomne które przebywają u ciebie to wówczas tylko potwierdzasz, ze dostałas tyle i tyle pieniązków potwierdzenie otrzymania wpłaty musi znależć się również na wątku danego psiaka o wysyłce najlepeij informowac tez na watku i potem os do których wysyłałas fanty powinny potwierdzic że je otrzymały - niestety nie wszyscy potwierdzają więc ja wychodzę, z założenie że dopoki nikt nie mówi ze cos nie doszło to uznaję ze wszystko jest ok nie musisz nic wysyłac moderatorowi musisz się na watku bazarkowym rozliczyc z tego ile pieniazków dostałas (niektórzy wpłacają kilka zł więcej, czasami któras przesyłka kosztuje mniej bo idzie jako list a nie jak zakladalismy na poczatku jako paczka) a na watku psiaka dla którego sa pieniązki powinien byc odnotowany ich wpływ i ew tam napisane na co zostały wydane wówczas jesli ktoś sie upomina o faktury mozna zamiescić ich skany czy wysłac danej osobie na pw
  15. [quote name='gameta'] 3x zaraz sobie wsadzę w podpis[/QUOTE] nie wiem czy się zmieszcze :evil_lol::evil_lol: [SIZE="1"]dzięki :)[/SIZE]
  16. [quote name='andzia69']allegra cegiełkowe najlepiej sprzedaja się dla...tragicznych przypadków niestety:-( [/QUOTE] wiem :shake: ale Gabi bez szkolenie nie da rady a ze szkoleniem powinni się o nią bic swoją drogą czy jest szansa na zaczipowanie Gabi? wiem, ze to sa dodatkowe koszty moje pytanie jest jakie to sa koszty dla Gabi? my chyba za Michała coś rok temu płaciliśmy ok 80 zł jesli dobrze pamietam ale my tak normalnie z ulicy [B]andzia69[/B] 50 zł to wcale nie mało o sa dwie doby szkoleniowe Gabiw hotelu :loveu::loveu:
  17. dzieki giselle za linki :) wiecie co, Gabi ma duzo odsłon na allegro ale mało chętnych do wspierania co jest? Gabi ma prawie 450 odsłon i tylk 6 sprzedanych cegiełek kurde jak rozreklamowac allegro? moż ktoś może je sobie wrzucić w podpis?
  18. ktoś obserwuje allegro Trevora, nie wiem, czy to ktos od nas czy ktoś nim zainteresowany wiem, ze ma swoich allegrowych wielbicieli :) , o czym pisalam wczesniej allegro troszkę się ruszyło, zwłaszcza w piatek, obecnie jest coś ponad 100 zł mam nadzieję, że ruszy sie jszcze bardziej :mad: zostały dwa dni
  19. giselle widzialam, ze szalejesz z barakami i dobrze mogę prosić o linki do nich, tak tutaj na watku, może w ten sposób jakś bede mogała Gabi pomóc ;) no i własnie jak Gabi stoi z finansami? sa juz jakies pewne wpłaty/deklaracje? ile jej brakuje ? wiem, że musimy brac pod uwagę np dodatkowy miesiąc hotelowanie a nie tylko te 800 zł (czyli hotel i szkolenie) ale ile Gabi brakuje do tych 800 ? potem bedziemy mieli dodatkowy miesiąc na zbieranie funduszy bo ja tak sobie myslę, że jej konieczne trzeba dac tą szansę bo jest psem ślicznym i na pewno znajdzie dom tylko na razie ma "ale" jednak gdy wyeliminujemy to "ale" to ludzie powinni o nią sie w kolejce ustawiac o !
  20. [quote name='KrystynaS']Noooo 3x po tym wyjaśnieniu to ja znów nic nie wiem :oops:. [/QUOTE] to nie może byc prawda co piszesz , nie zgadzam sie i już :mad:
  21. [quote name='bajadera']Wiem, to niestety było raczysko.[/QUOTE] przykro :( a moj poprzedni post nie miał być czepliwy czy coś w tym stylu tylko wiem jak sama sie dowiedzialam ze Michał ma guza i ze trzeba wyciąć sledzione to nie bardzo wiedzialam co i jak potem i ile pozyje i nie chcialam aby ktoś, kto wejdzie na watek, usunięcie śledziony traktował w kategorii ze psu zostało tylko 6 miesięcy życia bo to nie wycięcie śledziony warunkuje dł życia a to co było przyczyną kwalifikująca do usunięcia i zostało usunięte razem z nią
  22. [quote name='bajadera']Mój niestety żył dokładnie według statystyki po usunięciu śledziony ....[/QUOTE] samo usunięcie śledziony nie warunkuje długości życia, jej funkcje przejmowane są całkowicie przez inne ograny np watrobę pies ma obniżoną odpornośc i podniesioną ilośc płytek krwi długośc życia warunkuje to co było wycięte razem ze śledzioną, czyli rodzaj guza
  23. [quote name='KrystynaS']3x ja też korzystam z Imageshack i mam też skopiowaną z Dogo- instrukcję jak wklejać zdjęcia. Taką samą jak ta Twoja :lol:. Tylko czasem nie chce mi się wkleić jak kliknę na ten obrazek z górami, ale wchodzi mi gdy wkleję w kulę z łańcuchem. kula z łańcuchem to odnośnik (link do strony/wątku itd) np wystawilam allegro cegiełkowe dla trójłapka Trevora i Gabi (linki w podpisie) i tak bez użycia kuli link do trevora wygląda tak : Trójłapek Trevor - w bólu czekał na śmierć (790814168) - Aukcje internetowe Allegro natomisat jak użyję kuli to link (tym razem do Gabi) wyglada tak: Gabi -amstaffka, oszukana przez ludzi (796059751) - Aukcje internetowe Allegro można nie klikać w "góry" a recznie wpisać i żeby nie było że faworyzuję pieska Cantadorry ktory lezakuje u mnie po tym jak zmniejszalam jej zdjęcia do awatarka , wkleiłam moje zdjęcie ratuszaw w Zamościu :) edit: wnioski, użycie kuli nic nie zmieniło w wygladzie linka do aukcji na allegro ale może ktos sie skusi na cegiełkę :oops:
  24. [quote name='marysia55']Krysiu dziekuję bardzo, że obroniłaś moją 'cześć' i'godność osobistą' :cool3: dokładnie było tak jak napisałaś :p chętnie skorzystam z przyspieszonego kursu tego programu, ponieważ nie umie wklejać zdjęć, aż wstyd sie przyznać :oops: hihi ja do wrzucania zdjęć używam imageshack a nie leży mi zuepłeni e"fotosik" który jest po polsku jeśli chodzi o imageshack to wchodzimy na stronę: ImageShack® - Image Hosting i tam po prawej stronie mamy dwa szare przyciski "cancel" i "browse.." wybieramy "browse" które odsyła nas do naszego komputera w celu wyszukania zdjęcia, które chcemy wstawić wybieramy sobie zdjęcie (ja np uprzednio zmniejszam w irfanie, ale nie jest to konieczne o czym bedzie niżej) następnie nieco niżej i prawie posrodku mamy w pomaranczowej ramce "Start upload" co klikamy z entuzjazmem ;) program robi czary mary które my cierpliwie przeczekujemy ;) potem pjawia nam się w "newj odsłonie" i kopiujemy pierwszy link w pomaranczowej ramce na pomaranczowym tle (zaznaczamy myszą - podświetla się na granatowo i klikamy prawy klawisz myszy i kopiuj) i pełne wiary we własne umiejętności przechodzimy na dogomanię :) i tam przy pisaniu wiadomości tuż nad okienkiemmamy do wyboru kilka ikonek np:B czyli pogrubienie, I czyli kursywa itd ... klikamy tą ikonkę z widoczkiem, z górami (znajduje się pomiędzy czyms co wygląda jak list i koperta a chmurka jak w komiksach) wyskakuje nam okienko gdzie wklejamy uprzednio skpiowany link tym http:// się nei przejmujemy (usuwamy) lub jak tylko wyskoczy okienko robimy ctrl+v i piesek Cantadorry wygląda tak: co do zmniejszania obrazka możemy od razu w imageshack ustawić wybrany rozmiar, bez uprzedniego zmniejszania (osobiscie tak nie robię ale można) w tym celu: po kliknięciu browse... i wybraniu obrazka, poniżej mamy dwa okienka w których możemy wstawić "ptaszka" zaznaczamy okienko pierwsze: resize image? gdzie możemy wybrac sobie rozmiar obrazka (np 320x240) i klikamy na strat upload jak poprzednio i dalej postępujemy jak wyzej i wówczas odpowienio zmniejszony przez program piesek Cantadorry wygląda tak: fotosik jak i wszystkie tego typu programy działają zapewne na podobnej zasadzie jednak ja kiedys opanowawszy image.. nie zaprzyjaźniałam się juz z fotosikiem ;) ps. mam nadzieję, ze mi sie dobrze udało ze zdjęciami pieska Cantadorry i że Cantadorra nie będzie mi miała za złe, że je opublikowalam po prostu mialam je jeszcze chwilowo na pulpicie czyli pod ręka ;)
×
×
  • Create New...