Jump to content
Dogomania

3 x

Members
  • Posts

    16146
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by 3 x

  1. [quote name='Bjuta']Naprawdę cegiełgowe może być tylko na fundację - nic nie pomaga sprzedawanie dyplomów - jest to wyraźnie napisane w regulaminie allegro. Wiemy, bo zbieralilśmy raz w ten sposób na jednego psiaka i dziewczyna miała grube nieprzyjemności (zablokowane konto itd.) A poza tym - ludzie niewiele wpłacili. Fundacyjne jest legalne i bardziej wiarygodnie dla wpłacających. Jeśli będziesz podawała 2 różne konta - masz jak w banku, że ktoś to zgłosi do allegro do sprawdzenia. Ja bym nie ryzykowała.[/QUOTE] kurcze wiem, że cegiełkowe może robić tylko fundacja a co w przypadku gdy chcemy pomóc niefundacyjnemu psu? robiłam 4 allegra gdzie zbieralam pieniązki na swoje konto i nie wiem jak jest na innych tego typu aukcjach ale wydaje mi sie, ze te moje nie szły jakoś zle może trafialam na innych allegrowiczów niz wy ale nie mam jakis niemiłych doświadczeń poza tym rozliczenie kosztów pojawiało sie na wątku kurde wolałabym unikac podawania dwóch kont to to mi samej wydaje się podejrzane ale to wtedy drugi pies ma czekac dwa tyg az skończy sie allegro kaukazów? ech
  2. [quote name='APSA']O tyle lepiej zbierać na konto prywatne, że nie upilnujesz ludzi - po pierwsze, żeby wpłacali zawsze z konkretnym dopiskiem, po drugie, w ogóle nie wiesz na bieżąco, kto wpłacił. [/QUOTE] to i jeszcze jedno bede robiła allegro nie tylko dlakaukazów na tym drugim na pewno bede zbierala na swoje konto wiec mail po zakupieniu cegiełki bedzie szedł z moim numerem konta wiec automatycznie taki sammail bedzie szedł do tych co wspomogli kaukazy i zrobi sie zamieszanie bo pewnie pomimo napisania na aukcji ze wpłata n akonto fundacji to i tak czesc osob bedzie zdezorientowana skad w takim rzie w mailu inny numer konta
  3. ja tak czekalam na jednym wastku weszła se założycielna i napisala "zaraz usiąde i wam napisze co się stało to pierdykniecie" no i chyba musze pierdyknąc bo od kilkugodzin zadne nowe info się nie pojawiło ;) btw co do światecznych szaleń to prezenty zamówiłam dawno temu przez allegro a raczej jeden prezent dla chrzesniaka reszta dostanie słodycze które kupię jutro w markecie dzisiaj ogarnełam to w czym mieszkan ale to dlatego ze po wietach bedzie nas wizytował nieletni i czekam spokojnie do srody albo czwartku coby się udac do mamusi i tatusia na święta ;) a jak się miewa Sara? jest szansa na jakies jej zdjęcia od Mosii? ona (Sara nie mosii) w te mrozy to gdzie sypia?
  4. [quote name='Plicha']:crazyeye: co takiego? :crazyeye:[/QUOTE] pierdykniemy, tzn zrobimy pierdyk ;) mów Kostek natychmiast :mad::mad::mad: lubię pierykac :razz:
  5. mi jest obojętne tylko troche sie boje ze mały ruch bedzie popatrz po dogo, cisza i spokoj ludzie zabiegani wydaje mi sie ze nawet reklama z naszej strony bedzie mniejsza czesc osob wyjezdza i niekoniecznie musi miec dostep do netu i siedziec i przegladac aukcje allegro ja osobiscie bym sie wstrzymała do "po nowym roku" albo chociaż do "po świetach" adopcyjne allegro moim zdaniem zupełnie odpada przed swietami, nie sa to małe puchate kulki na prezent - i dobrze ! i jeszcze ta kwestia konta ? mi jest obojętne na które bedzie zbierane nie wiem jak wam/biafrze bedzie wygodniej ?
  6. dzięki za streszczenie :) mniej wiecej wyszło mi to samo po przebrnieciu przez cały wątek ale myslę, ze dobrze by było jakby Kostek napisala to wszystko na poczatku bo naprwde jak pierwszy post jest konkretny to zupełnie inaczej się czyta watek a tutaj po pierwszym poscie nie wiadomo nic odnosnie finansów czy deklaracji myslalam o zrobieniu bazarku na zasadzie zrob prezent jednemu z 15 szczeniaków kup mu szczepienie z możliwością wybru szczeniora wiadomo ze i tak trzeba zebac na wszystkie ale jak ktoś bedzie miał możliwośc wybrania sobie mordki to moze sie skusi ? ale nie wiem czy 35 zł to nie za duza kwota na taki bazarek no i liczcie ze 4 szczyle maja szczepiania czyli deklaruję szczepienie dla jednego szczyla lub szczylki ;) btw teraz kiepski okres na dogo, mało ludzi szał siateczny i obowiązki ja mam ta "komfortową" sytuację ze prezenty juz kupione i czekaja razem ze mną na wyjazd w czwartek ale jak ktoś robi świeta u sibei to go tutaj nie zobaczymy
  7. [quote name='Bjuta']Allegra cegiełkowe mogą być robione JEDYNIE na konta fundacyjne. Jeśli się zbiera na prywatne, trzeba mieć zgodę z Ministerstwa Skarbu na ogłoszenie zbiórki publicznej.[/QUOTE] moje allegro cegiełkowe polega na sprzedazy dyplomu, których wystawiam odpowiednią ilość więc sprzedaję coś konkretnego, namacalnego a pieniądze ze sprzedazy przeznaczam na kaukazy edit. w przypadku ostatniego takiego allegro zaistania "koniecznośc" wysłania kilku dyplomów fizyczne co tez zamierzam w poniedziałęk uczynic :) więc takie coś moze chyba robić osoba prywatna? edit dwa: i jescze ten termin, myslicie ze przed swietami to dobry okres na takie allegro? ludzie sa zabiegani w sumie na dogo tez cisza moze lepiej po nowym roku jak zycie wróci do "normalnosci" mysliscie ze teraz wiecej osob by kupiło "cegiełki"? bo mi osobiscie wydaje sie ze nie a kaukazy maja sytuację jaka mają wiec mysle ze 2 tyg im róznicy ne zrobi (nie wiem jak Biafrze) mge wystawic teraz albo po nowym roku jak myslicie?
  8. przelalam na kaukazy 116,5 zł z bazarku z ozdobami światecznymi co prawda czekam jeszcze na jedną właptę, ale coś długo jej się schodzi więc przelalam to co mialam jak dojda proszę o potwierdzenie na wątku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/175042-ROZLICZAMY-DZIAE-KUJAE-ozdoby-choinkowe-rAE-cznie-robione-CUDA-do-13-12[/url] i jeszcze jedno pytanie: allegro cegiełkowe robić od razu na konto fundacji czy najpierw na moje a pozniej całość jako jednorazowa wpłata na konto Biafry?
  9. to może zrobić na poczatku listę psiaków i wpisywac kto odrobaczył tzn kto sie zadeklarował z wpłata na odrobaczenie bedzie jasniej weszłam tutaj z watku marleja i zgupialam jest 15 szczeniat i tyle wiadomo a nawet nie, bo ja myslałam ze kilka jest juz w domu czy psiaki mocno ogłaszacie juz teraz czy lepiej sie wstrzymac do szczepien i odrobaczenia? btw co jedzą te szkraby ? z rzeczy gotowych kupowanych ? puszki jakies specjalne? suche - jakies specjalne? szczeniaka mialam ostatnio ze 15 lat temu :roll:
  10. kurde zgubiłam się czy któres psiaki mają juz domy? które sa zaszczepione odrobaczone? można to uaktualnić na pierwszej stronie ? i może nadac im kolejne numerki albo litery alfabetu bo sie pogubic mozna sa trzy jedynnki dwójki itd czy to czarne puchate coś ;) ma gdzies jakies ogłoszenia ? i piesek 4 z drugiego znalezienia? co prawda nie umiem robic ogłoszen ale moze im coś wykupie na jakims bazarku :) ale błagam o jakąs inną numeracje i może aktualnie zaznaczac na pierwszes stronie który juz po szczepieniu i odrobaczeniu?
  11. [quote name='gusia0106']A ja, naiwna, na współczucie liczyłam :obrazic: [/QUOTE] współczuję ;)
  12. aha, bo ja myslalam, ze na pierwszej stronie sa tylko wpłaty listopadowe i dziwna wydała mi się ta finansowa cisza a jak się czyta niekótre wątki na dogo to się 5 razy potem sprawdza czy wszystko jest ok czy są rozliczenia, czy sa aktualne dane o psie itd wolałam się po prostu upewnic :)
  13. a ja dzisiaj osobiście dostąpiłam zaszczytu pomiziania Floriana :) ( i reszty zwierzyńca, oprócz Morisa ;)) Florian jest przeuroczym dystyngowanym starszym panem :) którego bardzo cieszy głaskanie za uszami :) no i nietety łapki w rzeczywistosci są bardziej "spuchnięte" niz sądziłam po zdjęciach :)
  14. wpłaty sa na stowarzyszenie i jak _bubu_ (bo to ona prowadzi watek) ma inf o wpłatach na bieżaco czy co jakis czas czyli raz na tydzień, miesiąc? no i jakie ma info o wypłatach czyli dostęp do ew faktur przepraszam, ale jak czytam co się ostatnio dzieje na dogomanii czasmi to wolę mieć wszystko czarno na błękitnym napisane a jakoś ciezko uwierzyć zeby przez grudzień nie było wpłat i wydatków stad moje powyzsze pytania wolę dmuchac na zimne będę miała z bazarku ok 120 zł (jesli wszyscy wpłaca) wpłacę je na Niedzwiadka jak będzie jasnośc sytuacji finanswej (nie zamirzam ich przeznaczac na innego psa, bo bazarek był robiony na Niedzwiadka, chcę tylko miec jasnośc sytuacji) i nowe zdjęcia tez by się przydały pychla przesympatycznego :)
  15. normalnie terror wprowadziłyscie z tą listą :evil_lol: ja to się pokaże i znikam spac bo sobota jest od tego żeby się wyspac :diabloti:
  16. [quote name='3 x'] gusiu jest jeszcze jedna osoba spod dobrze znanego adresu w centrum warszawy co nie wpłaciła za allegro i sie zastanawiam czy ktoś nei wpłacał bezpośrednio do Ciebie ? Marlena W.? sprawdze jeszcze dokładnie w domu czy[B] nie przegapilam[/B] zadnych płat nie powinnam ale zawsze to lepiej sprawdzić :)[/QUOTE] przegapilam wpłata od Marleny jest :) czyli czekamy tylko na 3 wpłaty :) edit: zrobiłam ogromne podsumowanie allegro, łacznie z adresowaniem kopert i tak wyszło mi, że z 44 osob [B]41 wpłaciło [/B] Ci co wpłacali że tak powiem wyraźnie na przesyłkę czyli dodawali do kwoty cegiełek wartośc wysyłki czyli najczesciej 2,05 zł- dostaną dyplomy pocztą - [I]11 osób [/I] Ci co wpłacali więcej niz sama wartośc cegiełek, ale była to kwota nijak mająca się do kosztów wysyłki czyli o równe 5,10 zł więcej też dostaną dyplomy poczta - i to będzie na mój koszt - [I]7 osób[/I] w sumie z allegro wpłynęło mi - [B]498,05 zł[/B] 11 opłaconych przesyłek (9 os - list ekonomiczny - 1,55 zł; 2 os - polecony - 3,75 zł, kopertami akurat dysponowalam więc licze za sam znaczek) - [B]21,45 zł [/B] opłata za allegro naszego bohatera wyniosła [B]38,25 zł[/B] z powyższego wychodzi mi: [B]498,05 zł - 21,45 zł - 38,25 zł = [COLOR="#ff0000"][FONT="Lucida Sans Unicode"][SIZE="5"]438,35zł[/SIZE][/FONT][/COLOR] [/B] co jest i takł więcej niż wskazywałaby liczba sprzedanych cegiełek a zaznaczam, ze jeszcze 3 osoby nie wpłaciły [CENTER][B]bardzo wszystkim dziekuję za wpłaty te większe i te mniejsze [COLOR="#ff0000"][SIZE="5"][FONT="Comic Sans MS"]DZIĘKUJĘ :)[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B] [/CENTER] ze sprzeadzy pojedynczych cegiełek byłoprawie 100 zł więc jak ktos powie ze jego 5 zł nic nie zmienia to odeślijcie go do mnie a ja mu pokaże piękną tabelkę w excelu ;) kwote powyższą przelałam na konto Agi :) a rozliczenie wyślę mailem myslę że publikacja nicków z alegro zabroniona nie jest i tym samym beziemy mogli naszych darczyńców umieścic na wątku :)
  17. [quote name='gusia0106']Nie, nikt mi osobiście nie wpłacał. Ale Marlenę W. do niedawna Marlenę D. znam doskonale;)[/QUOTE] to w takim razie cierpliwie poczekam na wpłatę :) Marlena pracuje z gusią więc stad moje przypuszczenie ze mogła jej bezpośrednio wpłacic pozostałych osób niepłaconych nie znamale tez poczekam ;)
  18. sprawdzalam konto, czekamy jeszcze tylko na 4 wpłaty :) a ja kombinuje jak wydrukowac Marlejowe dyplomy format ładniewygladajacy to wyszło mi ze 13,5x10,5 większy juz mniej ładnie wyglada moim zdaniem musze skoczyc jeszcze po jakis papier grubszy bo wział i wyszedł ten co był :oops: gusiu jest jeszcze jedna osoba spod dobrze znanego adresu w centrum warszawy co nie wpłaciła za allegro i sie zastanawiam czy ktoś nei wpłacał bezpośrednio do Ciebie ? Marlena W.? sprawdze jeszcze dokładnie w domu czy nie przegapilam zadnych płat nie powinnam ale zawsze to lepiej sprawdzić :)
  19. [quote name='gusia0106']Mhm...w zasadzie przydałoby się i takie i takie, ale nie wiem czy to można łączyć?[/QUOTE] Marley miał cegiełkowe ale inf o ew pozniejszej adopcji tez była zawsze daja ja w cegiełkowych tylko kwestia zaakcentowania zawsze to jakas szansa, jak ktoś sie zakocha to może i poczeka :)
  20. to allegro ma byc bardziej adopcyjne czy cegiełkowe?
  21. [quote name='Lemoniada'] Szukamy domku, nie ma co zwlekać. Dziękuję za wstawienie Lemonka na owczarkowe forum!:loveu: I ktoś, kto umie robić wypasione allegro też mile widziany:oops: Z tekstem spróbuję się zmierzyć, tylko nie wiem, czy uderzyć bardziej w lament, czy w pogodną nutę.[/QUOTE] allegro może nie wypasione ale możemy z Gremlinem popełnić tylko musicie dać tekst, bo ja juz się mierze z dwoma dla kaukazów no i ja nie umiem pisac wyciskaczy łez no i niekoniecznie mi sie teksty z laniem wody podobaja ale wrzuce co dacie tylko czy przedswiateczny czas to dobry czas ?
  22. [quote name='marysia55'] właśnie pięknie to ujęłaś, po prostu zwykły ..... :siara: o psychopatycznych zapędach:icon_roc: na pocieszenie powiem, ze ja tez mam takich wspołpracowników i najlepszy sposób to ich unikac i stosowac zasadę "nie rusz gówna bo gówno śmierdzi" :evil_lol:
  23. [quote name='gusia0106']W Dobrze, teraz w każdym badź razie, skoro samoloty mamy już za sobą, bierzemy się za odczulanie na obcych facetów [B](jacyś chętni[/B]? :diabloti:) i na linkę i na linkę przy łapkach. [/QUOTE] ja :evil_lol: co prawda nie jestem facetem ale moge dwóch przyprowadzic w tym jeden czworonożny :p i przyznam się, zapomnialam na kiedy się umawialiśmy :oops: Gremlin mowi ze na sobote ale nie wiem czy mu wierzyć ;)
  24. zeby nie było, ze mnie nie ma niewywoływana tez bywam ;)
×
×
  • Create New...