-
Posts
6680 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Selenga
-
Panie, dlaczego mi to zrobiłeś ? Dyzio w nowym domu.
Selenga replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
[quote name='majqa']O matko ile stron wątku...:razz: [B]Basieńko[/B], wyłapałam to, co mi potrzebne ale proszę uzupełnij jeszcze to: 9. Czy jest jego jakieś aktualne allegro? Możesz mi podać link? ;)[/quote] [url=http://www.allegro.pl/show_item.php?item=473892477]Kto pokocha maleńkiego Dyzia??? (473892477) - Aukcje internetowe Allegro[/url] w tej chwili nie jest wyróżnione, bo za bardzo się zadłużyłam, ale regularnie miał co najmniej przez 2 tygodnie co miesiąc wyróżniane (za 20 zł) -
SAMOOKALECZENIE. 2letni ON już w nowym DOMU!!!
Selenga replied to Ra_dunia's topic in Już w nowym domu
[quote name='agatkalimanowa']Dzisiaj rozmawialm z moim chlopakiem mowil ze prawdopodobnie pojedziemy na weekend do polski:)jego wujek jest wciezkim stanie w szpitalu. Wiec duza mozliwosc bylaby taka ze pojechalibysmy po pieseczka:)tak sie ciesze:)pojechalby z nami do Monachium na pare tyg a pozniej oczywiscie spowrotem do polski:)co o tym myslicie?daloby sie tak? [/quote] raczej nie daloby sie zeby pies mogl wyjechac z Polski musi miec: - szczepienia wykonane co najmniej na 3 tygodnie przed wyjazdem - czipa - paszport nie wiemy czy pies ma ksiazeczke zdrowia, czy i kiedy byl szczepiony na wscieklizne no i czy opiekunowie do weekendu dadza rade go zaczipowac nawet jakby to wszystko mial -
Kiler, maleńki pies o duszy dobermana szuka domu
Selenga replied to paros's topic in Już w nowym domu
oj super, że jest nowa fotka :) te stare na allegro już całkiem się opatrzyły :( -
Nie bardzo wiem po co pisac do adminów skoro wszystko jest napisane w regulaminie: - nie można z różnych kont wystawiać tego samego przedmiotu (punkt 2.12 regulaminu) - aukcję jednoprzedmiotową przeprowadza się w celu zawarcia tylko jednej umowy sprzedaży (punkt 3.3) I generalnie jest to słuszne - załóżmy, że 2 osoby chętne do kupienia wystawianego przedmiotu wygrają każda na swojej aukcji, to co wtedy? przedmiot jest jeden, a wygranych szt. 2 Oczywiście ja wiem, że w przypadku Kapselka wygrałby ten domek, który miałby lepsze warunki, ale allegro nie jest stworzone dla specyficznej obsługi ogłaszania bezpańskich zwierząt i regulamin takiej sytuacji nie przewiduje. I czy nam się to podoba czy nie, to regulamin obowiązuje wszystkich. Dlatego zamiast zwracać uwagę administratora na nasze niecne praktyki, sprzeczne z regulaminem, proponowałabym albo siedzieć cicho i ryzykować, albo umówić się i ogłaszać go z dwóch kont, ale na zmianę, tak żeby cały czas miał aukcję, ale nie zawsze z tego samego konta.
-
Teoretycznie mają podpisane umowy i teoretycznie działają na określonym terenie. Tyle, że większość gmin podpisała umowy takie, że płacą za psa jednorazowo - tzn. dostarczony do przytuliska, należy się x zł i reszta gminy nie obchodzi. A psa na ogół trzeba przebadać i leczyć, a poza tym żywić, czasem nawet rok i dłużej. Poza tym ciekawa jestem co byście odpowiedziały wetowi, który dzwoni, że właśnie przywieziono do niego skatowaną suczkę i czy oni ją wezmą do siebie, bo on nie ma szpitaliku? Byłam świadkiem takiej rozmowy i podejrzewam, że zgadniecie jaka była odpowiedź Ciekawe czy którakolwiek z was odpowiedziałaby na ich miejscu inaczej? A na koniec powiatowy weterynarz kieruje sprawę do prokuratury, bo przytulisko nie spełnia ustawowych standardów (przepełnienie, za mała odległość od sąsiednich zabudowań). Żeby było śmieszniej na terenie podległym temu samemu weterynarzowi powiatowemu od lat działa facet o sławie zbliżonej do właściciela Krzyczek i jakoś przeciwko niemu nikt niczego do prokuratury nie składa.
-
Onka PODKARPACIE!już szczęśliwa!!.. wśród lasów:))
Selenga replied to aganela's topic in Już w nowym domu
obiecane banerki: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/onka-podkarpacie-bylo-tak-blisko-wszystko-odwolane-sunia-znowu-szuka-domu-ratunku-119289"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/onka.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/onka-podkarpacie-bylo-tak-blisko-wszystko-odwolane-sunia-znowu-szuka-domu-ratunku-119289"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/onka2.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/onka-podkarpacie-bylo-tak-blisko-wszystko-odwolane-sunia-znowu-szuka-domu-ratunku-119289"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/onka3.jpg[/IMG][/URL] -
SAMOOKALECZENIE. 2letni ON już w nowym DOMU!!!
Selenga replied to Ra_dunia's topic in Już w nowym domu
banerek, na razie jeden, może coś jeszcze wymyślę [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/zabija-sie-w-samotnosci-2letni-blaga-o-dt-pilne-123685"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/owczarek.jpg[/IMG][/URL] -
[quote name='orpha']a powiedzcie mi jak to jest z tym wystawianiem na allegro ? Selenga Ty widze tym sie zajmujesz , napisz mi ile takie wyróznienia kosztuja plizzzz :cool3:[/quote] Jak się robi ogłoszenie, to pod koniec jest możliwość wybrania różnych opcji promowania tego głoszenia i w zależności od tego co się wybierze to odpowiednio kosztuje - pogrubienie ogłoszenia na liście chyba 2 zł, ale z tego nie korzystam nigdy bo to zawracanie głowy - wyświetlanie ogłoszenia na żółtym polu - 6 zł, to już lepiej, ale samo tez niewiele daje - ogłoszenie wyświetlane zawsze na początku kategorii - 12 zł - każdy zestaw ogłoszeń jest podzielony na 2 części, te promowaną i wszystkie pozostałe, promowane są oczywiście na początku i to jest właśnie ta opcja, tyle tylko, że jak tych promowanych jest np. 3 strony to i tak niewiele to daje - wyświetlanie ogłoszenia po wywołaniu kategorii - 29 zł - wyświetlanie na stronie głównej (takie okno ze specjalnymi ofertami na środku) - 99 zł Przyzwoite efekty daje połączenie drugiej i trzeciej opcji. Ale podobny efekt daje wybranie tylko 2 opcji i ustawienie czasu trwania aukcji na 3 dni - wtedy oferta wyświetlana jest co prawda w niepromowanej części ale za to na początku
-
[quote name='tifet'] Selenga poproszę banerek dla tego owczarka (wklej na jego wątku... tylko jak dla mnie troszkę chudszy niż ostatnie ):diabloti: z góry dziękuję...[/quote] Chudszy??? to ma być mniej niż 100xx100 pikseli? bo ja własciwie tylko takie robię ale jak chcesz mniej to może być, nie ma sprawy A malutkich szczeniaków jest tak na prawdę cztery, jeden jest w lecznicy bo wymaga większej opieki niż te trzy pozostałe.
-
Ludzko-kocia tragedia!! Kota w domu! Proszę o zamknięcie wątku.
Selenga replied to Hotel KADIF's topic in Już w nowym domu
nie sugerujecie chyba, że Alicja obetnie kotce nóżkę żeby się zgadzało? bo jakoś nie zrozumiałam sugestii o nóżkach -
Onka PODKARPACIE!już szczęśliwa!!.. wśród lasów:))
Selenga replied to aganela's topic in Już w nowym domu
dostałam wiadomość :) banerki będą dzisiaj czy ona ma allegro? -
Rzeczywiście jest dość ciemno, gdyby było więcej siatki mogłoby być jaśniej ale wtedy bardziej by wiało i byłoby zimno. Wiecie, że w wielkiej stodole, w której jest najwięcej kojców, zostały wycięte wielkie otwory w dachu i założono tam coś przezroczystego (nie wiem jaki to materiał) żeby psom w środku nie było ciemno? Bardzo skrzywdzony malec nie traci nadziei (467491122) - Aukcje internetowe Allegro
-
Ludzko-kocia tragedia!! Kota w domu! Proszę o zamknięcie wątku.
Selenga replied to Hotel KADIF's topic in Już w nowym domu
[quote name='DIF']Myśl, kobieto..... Myśl!!!!:hmmmm: Już niedługo mogłaby być Twoja!!!:eviltong: Ala prosiła o Twojego maila. Chciałaby się z Tobą skontaktować. Pogadacie, pomailujecie, zastanowicie się....;) Alicja chciałaby od razu przekazać kotę do DS, żeby nie robić jej wody z mózgu![/quote] Ze względu na kota tak byłoby najlepiej, ale jeśli anik ma zamiar myśleć dłużej, to Ala może przywieźć kotkę choćby dzisiaj. A tak na prawdę to będzie u mnie ile będzie trzeba, chociaż mam nadzieję, że znajdzie dom zanim ja pójdę na pierwszą operację. Telefon do mnie masz, maila też, więc jakby co to dajcie znać. -
Ludzko-kocia tragedia!! Kota w domu! Proszę o zamknięcie wątku.
Selenga replied to Hotel KADIF's topic in Już w nowym domu
banerek dla kici [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f486/ludzko-kocia-tragedia-jesli-nie-znajdziemy-dt-kotka-bez-lapki-laduje-w-schronie-123515"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/trzylapka.jpg[/IMG][/URL] allegro zrobię jej rano, bo muszę szablon zmienić -
Ludzko-kocia tragedia!! Kota w domu! Proszę o zamknięcie wątku.
Selenga replied to Hotel KADIF's topic in Już w nowym domu
DIF - tak jak rozmawiałyśmy przez telefon - ja podtrzymuję propozycję. Na dłużej to sama wiesz jak jest, ale na DT mogę ją przechować, źle jej nie będzie chyba. Banerek i allegro jej zrobię zaraz -
banerki przytuliska: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/bite-ponizane-glodzone-ostatnia-szansa-azyl-klembow-123513"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/klembow1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/bite-ponizane-glodzone-ostatnia-szansa-azyl-klembow-123513"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/klembow2.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/bite-ponizane-glodzone-ostatnia-szansa-azyl-klembow-123513"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/klembow3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/bite-ponizane-glodzone-ostatnia-szansa-azyl-klembow-123513"][IMG]http://dogo.egonet.pl/banery/klembow4.jpg[/IMG][/URL]
-
Większość kojców i budek jest w pomieszczeniach - w wielkiej stodole i w mniejszej jakby obórce. Te budynki są w zimie ogrzewane żeby psy nie marzły. Szczeniaki są wogóle w budynku mieszkalnym. Ale jest kilka kojców i dwie budki na zewnątrz. I w zimie może być problem jeśli nie będzie jak ich ocieplić. Ostatnio jakaś dobra dusza podarowała trochę płyt i desek, więc kojce będą obudowywane, ale może tego nie wystarczyć.
-
[quote name='Charly']swietnie. azyl ma swój wątek. oby jak najwiecej wsparlo to miejsce dla tych znękanych istot. usmiechnę się do Mru o banerek. [/quote] no wiesz co Charly - uśmiechać się do Mru możesz zawsze, ale banerek to ja zrobię jeśli można :) byłam z tifet, widziałam, jestem pod wrażeniem i psów i Ludzi, więc chociaż tak pomogę
-
[quote name='Ra_dunia']Ojej... jaka bieda :( Jak on długo w tym czymś siedzi? Czy można tam gdzieś boksy zrobić? Przecież ja się nie dziwię, że Kacperek lata jak głupi skoro cały czas siedzi w takiej małej przestrzeni... Wiesz, mnie się też tak wydawało jak go zobaczyłam w tej budce. A potem pani Celina go wypuściła, Kacperek z Bellą ruszyli ostrym galopem po wybiegu (bardzo dużym zresztą). Bella za chwilę podeszła do nas, a Kacperek sobie chodził po wybiegu, wąchał, załatwiał co miał załatwić. Po kilku minutach SAM stanął przy drzwiczkach tej budki i prosił żeby go wpuścić. To jest tak jakby podwójna buda, tyle że zamykana na skobelek. Jak się dwa psiaki w niej ułożą to jest raczej wygodnie i ciepło, bo budka jest cała osłonięta, tylko u góry jest siatka. Kacperek tak wygląda przez tę siatkę bo to my narobiłyśmy zamieszania, przyjechał ktoś nowy, więc trzeba było zobaczyć co się dzieje i poszczekac na nowych. Kiedy potem pani Celina wypuszczała kolejne psy, to i Kacperek i Bella sobie już w budce spokojnie siedzieli, pewnie zwinięci w kłębki spali. Psy są codziennie (chyba 2 razy, ale nie wiem czy wszystkie tyle razy, Kacperek i Bella na pewno, podobnie jak dwie maskotki z sąsiedniej budki) wypuszczane po kolei na wybieg żeby się mogły poruszać, swobodnie pobiegać, poza tym budki i boksy są sprzątane więc wtedy lepiej jak zwierzaków w nich nie ma A co do zrobienia boksów to wierz mi, że wszędzie gdzie się dało boksy są porobione. W budynku są tak zagęszczone, że trudno jest przejść. Budka Kacperka i Belli stoi już na wybiegu i chociażby dla ich bezpieczeństwa musi być zamykana. Jeśli chodzi o czesanie to po prostu nie ma kto. Panowie z tą 80-90 psów mają co robić i bez czesania, a pani Celina ma niesprawne ręce, jest po operacji i nie daje rady.
-
to może ogłaszajmy go na zmianę, bo jak zablokuja mi konto to kilkanaście psów nie będzie miało ogłoszeń
-
Kapselek ma co miesiąc przynajmniej przez 2 tygodnie wyróżnione płatne allegro, takie za 12 albo 20 zł, z wyświetlaniem na początku kategorii ale to jak dotąd nic nie dało :(