Jump to content
Dogomania

Selenga

Members
  • Posts

    6680
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Selenga

  1. [quote name='Elring']Witam wszystkich. To ja przesłałam te pieniądze. Tak sie cieszyłam, że moge pomóc chociaż tak. Czy naprawde ten pies nie potrzebuje jedzenia, lekarstw? Czy te wizyty u okulisty nic nie kosztowały? Ostatecznie można było to przeznaczyć na innego chorego psiaka... Szkoda, że nie moglam pomóc.[/quote] Kochana Elring :) Możesz pomóc, samo to że się tu zarejestrowałaś to już jest pomoc :) A psiaków, którym mogą się przydać Twoje pieniądze na dogomanii jest kilkadziesiąt pewnie, jak nie więcej :) Każdy banerek w postach to kolejne nieszczęście czekające na pomoc, możesz pomóc :) A jeśli jesteś tą Elring, o której myślę to... hannon le :)
  2. Ja tu jestem nowa i może nie za bardzo się orientuję, ale swoje lata mam i wiele krzywdy zwierzaczkowej na własne oczy widziałam, nie tylko zwierzaczkowej zresztą. Czegoś nie rozumiem. Na miejscu mamy do dyspozycji 3 opcje: - DT u Doroty z niewiadomą w postaci zachowania Harrego - domek u mnie też pewnie tymczasowy bo może się okazać, że chodzenie z psinką na smyczy to za duże wyzwanie, on sam zresztą pewnie nie byłby zachwycony spacerami w żółwim tempie, poza tym mieszkam w dużym mieście przy jednej z głownych ulic, bardzo ruchliwej - osobiściwe wolałabym żeby miał domek z ogródkiem w którym byłby bezpieczny - hotelik w Niepołomicach Wszystkie trzy opcje oznaczają dla Gizmo co najmniej dwukrotne poznawanie od początku otoczenia, domku, ludzi, przejazdy i niepewny los przez najprawdopodobniej kilka miesięcy. Ale Gizmo zostaje w Polsce, zrobimy mu badania, możemy do niego zaglądać, opiekować się, dalej szukać mu domu stałego.... Alternatywa jest taka, że za 10 dni Gizmo będzie po badaniach lekarskich, we własnym stałym domku, skontrolowanym przez fundację, która jest znana i sprawdzona. Ale będzie miał problemy językowe bo będzie w Niemczech... Zastanawiam się co jest ważniejsze?
  3. Zapomniałam o jeszcze jednej dobrej wiadomości od Doroty: Fuko też ma znaleziony DOM w Niemczech :)
  4. Do mnie Dorota tez dzwoniła i mówiła, że dom jest pewny i konkretny, niemiecka fundacja sprawdzona, umieszczała już zwierzaki z tego schroniska w rodzinach w Niemczech, zawsze przekazywała zdjęcia psiaków w nowym domu. Dorota na pewno to dokładne opisze tutaj, ja tylko przekazuję w skrócie. W każdym razie Dorota będzie w schronisku jak będą Gizmo zabierali i o wszystko wypyta u źródła. Resztę to już niech ona sama napisze.
  5. roz2, nie martw się o koszty, postaram się być jutro w lecznicy, za wszystko zapłacę, a gdyby mi się nie udało dojechać (samochód stoi od początku grudnia i nie wiem czy zapali, a inaczej nie dojadę, akumulatora do domu też sama nie przytargam) to skontaktujemy się telefonicznie i wszystkie wydatki zwrócę
  6. [quote name='Seaside']Tu jest strona schroniska w Jeleniej - może będzie przydatna do czerpania pomysłów ;) [URL]http://www.jelenia.schronisko.net/[/URL][/quote] Bardzo dziękuję, dokładnie o to mi chodziło :-) To chyba najlepiej pod względem informacji zrobiona strona schroniska jaką widziałam :-)
  7. Na stronie fundacji opisane są 3 przypadki znalezienia psom domów, wszystkie z marca 2006 roku. Fundacja powstała w styczniu 2006... Mieli na jesieni 2006 roku mieć własny ośrodek, takie były plany, nie wiem czy zostały zrealizowane bo na stronie nic na ten temat nie ma. W spisie działań jakie finansują jest pobyt w psim hoteliku. Być może jest to kwestia aktualizacji strony. Zrobiona jest we flashu, więc aktualizacja wcale nie jest łatwa jeśli dane nie są pobierane z bazy danych, a chyba nie są, bo widać przygotowane linki, które jednak nie działają. Być może ta fundacja świetnie działa i byc może Gizmo trafiłby do raju. Ale jest jedno małe ale... własnie to "być może". Przy okazji - schronisko w Piotrkowie nie ma strony internetowej, zaproponowałam p. Dorocie, że zrobię dla nich stronę, oczywiście nieodpłatnie. Zajmuję się stronami internetowymi zawodowo, więc wiem jak to się robi, ale potrzebowałabym waszej pomocy żebu ustalić CO powinno być na tej stronie, jaka treść byłaby przydatna dla potencjalnych wolontariuszy i potencjalnych "rodziców" znajdujących się tam zwierzaków, jakie informacje urzędowe byłyby przydatne.
  8. Witam, to ja, Bożena Przejrzałam stronę tej niemieckiej fundacji i szczerze mówiąc nie podoba mi się. Znam na tyle niemiecki żeby doczytać, że nie mam na tej stronie prawie żadnych informacji o oddaniu psa do jakiegoś domu. Nie wyobrażam sobie Gizmo w kolejnym, choćby i najlepszym, schronisku. Bardzo intensywnie szukam dla niego stałego domu, wielu moich znajomych się w to szukanie zaangażowało i wierzę, że się uda. Jego los praktycznie nikomu z ludzi których znam nie jest obojętny, ale tak się składa, że albo mają u siebie inne takie bidy, albo pracują od świtu do nocy i psiak siedziałby w domu sam całymi dniami - to mi się też nie podoba. Gdyby ta fundacja konkretnie podała, że pies idzie do takiego i takiego domu, to byłoby OK, ale bez takiej informacji ja bym chyba psiaka nie oddała gdyby był u mnie.
×
×
  • Create New...