Jump to content
Dogomania

Selenga

Members
  • Posts

    6679
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Selenga

  1. [B]cała Mała Czarna[/B] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_9.jpg[/IMG] [B]WSZĘDZIE z Guzikiem[/B] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_7.jpg[/IMG] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_8.jpg[/IMG] [B]podrapać po brzuszku proszę![/B] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_5.jpg[/IMG] [B]słodka jestem, nie?[/B] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_3.jpg[/IMG]
  2. Wyjaśniło się :) Sesja. Malutka już w nowym domu. Paulina zabrała ją dzisiaj i zawiozła do nowej rodziny. Rozmawiałam z Panią Anią - sunia jest wystraszona, obserwuje tylko wszystkich, ale jeszcze nie daje się pogłaskać, chowa się i kuli, nawet na spacerze nie załatwiła się. Ale pierwszy dzień u mnie też tak wyglądał. Myślę, że jutro będzie już dużo lepiej.
  3. Zaczynam się obawiać o to zakończenie - nikt prócz nas się Małą nie interesuje chyba :mad: Paulina mi napisała, że chce Małą sama odwieźć do nowego domu i ją zaszczepić wcześniej po czym zniknęła - nie ma z nią kontaktu. A obiecała, że to będzie w tym tygodniu i ja tak obiecałam Państwu w czasie wizyty. Pani Anna napisała dzisiaj: [I]"mam pytanie czy wiadomo kiedy sunia do nas przyjedzie ,i jeszcze jak z tą wizytą przedadopcyjną jeszcze nikt się z nami niekontaktował a szczeze mówiąc niemożemy się już doczekać"[/I] Przekazałam Paulinie kontakt do Pani Anny i co mam dalej zrobić? Słowo daję, że sama ją zawiozę przed weekendem.
  4. Jesteśmy już po spotkaniu i jeśli chodzi o moje zdanie to ja jestem jak najbardziej za :) Oczywiście Mała się bała, bo jak ktoś obcy przychodzi to ona się zawsze boi. Oczywiście chowała się za mnie. Oczywiście uciekała jak ktoś chciał do niej podejść. Ale było dużo lepiej niż się spodziewałam, bo Malutka wykazywała zainteresowanie, smakołyki brała nawet z ręki, z duszą na ramieniu ale dała się Pani pogłaskać i podrapać, a pod koniec wizyty pozwoliła się pogłaskać nawet Panu (mojemu ojcu nie daje się głaskać). Pan wychował się w domu pełnym zwierząt, Pani bardzo czule wspominała Perełkę, suczkę swojej Babci. Dzieci też wiedzą, że zwierzęta to nie zabawki, bo w domu jest świnka morska, którą Kubuś się opiekuje (biedna świnka, nie wie co ją potencjalnie czeka z Małą, pewnie będzie oblizana i przemaglowana dokładnie). Babcia Kuby ma jamniczkę. Sam Kubuś też mówił, że bardzo lubi psy i koty. Ponieważ Mała nie była zbyt chętna do głaskania, więc Kubuś zajął się Guzikiem, który swoim zwyczajem pchał się na kolana i podstawiał się do głaskania namolnie. No więc jeśli o mnie chodzi, to uważam, że to będzie dobry dom dla Malutkiej - duzi ludzie spokojni, ciepli, serdeczni, Kubuś rozsądny, rezolutny chłopczyk, który lubi zwierzęta i ma już pewną praktykę w opiece nad czworonogiem, no i malutka córeczka - za mała jeszcze na opiekę nad zwierzakiem, ale bardzo pogodna.
  5. Nasikać to ona nie nasika. A w poniedziałek popracuję nad dzieciakami - dziewczynka za mała, ale chłopcu postaram się kilka rzeczy pokazać i wytłumaczyć. Rodzicom oczywiście też. Ale tak sobie myślę, że tej smarkuli domek z wesołymi dzieciakami się przyda - ona lubi się bawić, przytulać, tarmosić. U mnie ma za spokojnie, to jeszcze dzieciak przecież
  6. No więc jest tak: - Mała ma allegro - na allegro ma 2 obserwatorów - jeden obserwator się odezwał - rodzina z 2-ką dzieci, chłopczyk lat 5 i dziewczynka niecały rok - chłopczyk bardzo chce mieć pieska w domu - Pani chciała tylko wiedzieć czy sunia zachowuje czystość i czy nie jest agresywna - wymieniałyśmy maile od kilku dni a w międzyczasie Państwo przeczytali nawet mojego bloga żeby dowiedzieć się czegoś więcej o suni (kurcze, muszę go szybko uzupełnić bo o Małej tam jeszcze nic nie ma) - jesteśmy umówieni u mnie na spotkanie z sunią w poniedziałek - przyjeżdża CAŁA rodzina - z rozmowy telefonicznej wynika, że państwo wiedzą co robią i na co się decydują, Pani przez telefon sprawia wrażenie osoby bardzo miłej, ciepłej i spokojnej - moim zdaniem Mała pasuje do tej rodziny (jest to oczywiście wstępna opinia, więcej będzie wiadomo po spotkaniu), obstawiam jej wielką przyjaźń z dziećmi (już widzę jak się kotłują na dywanie, jak Mała po nich skacze i oblizuje, jak biegają i skaczą po meblach, no i oczywiście jak śpią przytuleni w nocy - groźba psa w łóżku dzieci nie zrobiła na Pani wrażenia, powiedziałabym, że wręcz przeciwnie, potraktowała to jak coś normalnego i przyjemnego) - z Pauliną i p. Ewą ustaliłyśmy, że jeżeli wszystko będzie dobrze po spotkaniu poniedziałkowym, Paulina w tygodniu zawiezie sunię do Państwa, po drodze zabierze ją jeszcze do weta na kontrolę po sterylce i na szczepienie, założy jej też książeczkę zdrowia, oczywiście przy okazji zobaczy jak wygląda domek Co mogę jeszcze napisać? Smutno nam będzie :placz:
  7. Pomóc niestety nie mogę, ale mogę powiedzieć, że Agusia ma na allegro 2 obserwatorów
  8. oj Kiler biedaku, kiedy ty wreszcie znajdziesz domek...
  9. na prośbę sbd - allegro dla dziadka, porządnie wyróżnione Wyrzucony jak śmieć, szuka ostatniej przystani (536535835) - Aukcje internetowe Allegro
  10. Hmmmm.... jakby ci tu powiedzieć.....
  11. Będzie dobrze, za kilka dni zapomni i znowu będzie miała zadowolony pyszczek. Boli ją więc jest wycofana. Moja Saga, która odeszła wiosną, przy każdym czyszczeniu zębów przez kilka dni tak się zachowywała a potem było wszystko dobrze. Przecież jak nas coś boli to też się kulimy i staramy się uciec od bólu, to jest zupełnie normalna reakcja, nie tylko psia.
  12. [quote name='wanda szostek']Podnoszę Agusię i prośba do Selengi. Jako dziewczyna artystycznie uzdolniona, czy mogłabyś zajrzeć na przedostatnia stronę wątku [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/piekna-oryginalna-kudlatka-pilnie-szuka-b-odpowiedzialnego-domku-siedlce-112932-new/"]Piękna,oryginalna kudłatka pilnie szuka b.odpowiedzialnego domku/Siedlce - Strona 31 - Dogomania Forum[/URL] i doradzić w jakim kolorze bandamka najlepiej by promowała Dajtusię. Zasiedzą się obie panny u mnie na amen.[/quote] Zajrzałam i odpisałam :)
  13. Mnie się wydaje, że lepsza byłaby pomarańczowa, bardziej by się rzucała w oczy przy jej sierści. Tylko tak się zastanawiam, że pewnie nie jest to ostatni tymczas u Wandy, a na przykład dla Agusi lepsza byłaby zielona bandamka. Chociaż pomarańcz to taki wogóle kolor zwracający uwagę, a o to przecież chodzi.
  14. Oczywiście, że ją boli, w końcu to była operacja :) Ale w miarę jak się będzie goiło, będzie co raz lepiej, za 10 dni Miciunia nie będzie już pamiętała że coś ją bolało. Co prawda wizyta u weterynarza nie będzie jej się z niczym przyjemnym kojarzyła, ale my też nie lubimy chodzić np. do dentysty :)
  15. Ja mu robiłam allegro i cały czas ma przygotowane do ogłaszania. Może przydałoby się troche tekst zmodyfikowac i jakieś fotki podmienić, ale generalnie jest gotowe
  16. Kochana, spokojnie :) Ludzie też po narkozie potrzebują trochę czasu żeby dojść do siebie :) Jutro już wszystko będzie normalnie. Cieszę się, że wszystko poszło dobrze i jestem pewna, że żadnych komplikacji nie będzie.
  17. allegro cały czas przygotowane, czekam tylko na fotki nowe, bo te z gipsem to raczej zniechęcają
  18. [quote name='wanda szostek']Selenga, czy do Allegro można wstawić link do filmiku? Może to by pomogło.[/quote] Kurcze, znowu zapomniałam o filmiku. spróbuję coś wymodzić Na razie mała ma dalej obserwatora Allegro jest do soboty.
  19. Jestem i już tłumaczę. Tak się ułożyło, że czeka mnie operacja, a może nawet dwie. Ponieważ nie będę mogła chodzić, wyłączy mnie to z funkcjonowania na miesiąc w przypadku jednej operacji, a w przypadku dwóch to nawet na dwa miesiące. Co najmniej. Ponieważ nie wiedziałam kiedy mi się uda załapać na te operacje, nie mogłam się zobowiązać do jakichś konkretnych działań związanych z Pigwą. Teraz już wiem, że operacja będzie w połowie marca. Jeśli skończy się na tej jednej, pod koniec kwietnia będę mogła pomyśleć o tymczasie dla Pigwy. Pigwa nie jest wesołym szczeniaczkiem i raczej nie uda się jej ekspresowo wyadoptować, więc byłabym nieodpowiedzialna gdybym ją wzięła na tymczas teraz, a za chwilę bym się z całą menażerią zwaliła rodzinie na głowę - zarówno dla niej byłby to stres, jak i dla rodziny dodatkowy obowiązek. Tak wygląda sytuacja i dlatego na razie Pigwa ciągle jeszcze nie może do mnie trafić. Ale to nie znaczy, że o niej zapomniałam.
  20. [quote name='Olena84']Masz szczęście "łapać" takie sytuacje i cykać zdjęcia w dobrym momencie:crazyeye:.[/quote] Ja po prostu noszę aparat w kieszeni cały czas :) Mała jest taka pocieszna, zwłaszcza jak zaczepia Duśkę do zabawy, że w każdej chwili można im fotki robić
  21. Gry i zabawy różniste: kocham cię Guzik! [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mc14.jpg[/IMG] Chórem, chórem! [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mc15.jpg[/IMG] No pobaw się ze mną [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mc16.jpg[/IMG]
  22. bazarek na sochaczewskie psiaki [B][url=http://www.dogomania.pl/forum/f99/kalendarz-album-muzyka-od-zuczka-na-sochaczew-do-25-01-a-129550]Kalendarz,album, muzyka od Żuczka na Sochaczew - do 25.01 - Dogomania Forum[/url][/B]
  23. Bazarek na sochaczewskie psiaki [B][url=http://www.dogomania.pl/forum/f99/kalendarz-album-muzyka-od-zuczka-na-sochaczew-do-25-01-a-129550]Kalendarz,album, muzyka od Żuczka na Sochaczew - do 25.01 - Dogomania Forum[/url][/B]
×
×
  • Create New...