-
Posts
6679 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Selenga
-
Spełniły się nasze marzenia - Dżina ma wspaniały DOM ;-)
Selenga replied to Chandler's topic in Już w nowym domu
obiecane allegro [URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=544805440"][B]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=544805440[/B][/URL] -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Paulina zna sytuację, rozmawiała wczoraj z panią Ania i ze mną. -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Mała wraca jutro do mnie. Wygląda na to, że to nie jest problem dzieci, ale ludzi wogóle. Sunia zachowuje się normalnie tylko w obecności pani Ani, je tylko wtedy kiedy pani Ania jest w kuchni, śpi tylko obok pani Ani, cały czas jest przy nodze. Wszystkich innych ludzi panicznie się boi, trzęsie się i chowa za panią Anię. Natalkę złapał lekko, ostrzegawczo i pani Ania podejrzewa, że ona po prostu była już tak zmęczona, że broniła się nie tyle przed Natalką co przed jakimkolwiek kontaktem wogle. Dzisiaj tak samo ostrzegawczo zlapała męża pani Ani. Uznałyśmy z panią Anią, że nie ma sensu jej dłużej męczyć. Wychodzi na to, że to jest typowy pies jednego pana, a raczej jednej pani, bo mężczyzn to ona się boi panicznie. -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Coś sobie przypomniałam :) Jak brałam na DT Żuczka, to pomoc przy socjalizacji oferowała dogomaniaczka-behawiorystka. Już do niej piszę - może ona coś poradzi mądrego. -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
chyba nie w tym problem wydaje mi się, że ona po prostu uważa dzieci za konkurentów najpierw nie miała nikogo i się błąkała, potem trafiła do Pauliny na chwilę, potem do następnego DT na chwilę, potem do mnie na trochę dłużej u mnie konkurowała z Guzikiem i Dusią, na nich też potrafiła warknąć jeśli nie udawało jej się przepchnąć do mnie i mimo wszystko ten dom też straciła więc teraz stara się za wszelką cenę odgonić innych konkurentów a przy tym nie bardzo rozumie czego się od niej oczekuje u mnie był Guzik więc wystarczyło go naśladować i było dobrze na samym początku ona ganiała Duśkę i ja musiałam pilnować żeby tego nie robiła, za każdym razem kiedy widziałam, że ona się do Dusi przymierza mówiłam jej że nie wolno stopniowo dziewczyny się zaprzyjaźniły i ganiały się w zabawie, ale kiedy Mała widziała, że ja na nie patrzę, za każdym razem przestawała się bawić z Dusią, tak jakby pamiętała, że zabraniałam na miętolenie nie reagowała warczeniem, miętoliłam ją też, poza tym Kubuś jest na prawdę delikatny myślę intensywnie co możnaby było zrobić na pewno potrzebne jest żeby od dzieci uzyskiwała pozytywne bodźce, ale to w przypadku Natalki jest mało wykonalne, ona jest za mała żeby Małej dawać jedzonko, drapać po brzuszku czy inaczej się bawić -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Niestety nie - jeszcze za wcześnie. Wygląda na to, że Mała nie toleruje małej Natalki. Dziabnęła ją dzisiaj i nawarczała na nią. Boi się też Kubusia. Właściwie w pełni toleruje tylko panią Anię. Nie spodziewaliśmy się tego niestety. Państwo jeszcze chcą spróbować, może sytuacja się poprawi, ale musimy być przygotowani na to, że Mała wróci do mnie i będziemy jej dalej szukać domu. Ona ma prawo być zdezorientowana i wystraszona i bronić się po swojemu, ale to nie znaczy, że możemy ryzykować bezpieczeństwo dzieci. -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Dostałam od pani Ani 2 urocze zdjęcia Małej, niestety na komórkę :( Nie mam kabelka, próbowałam metodą przez stronę internetową, ale mimo że pierwsze zdjęcie wrzuciłam wczoraj rano, to do tej pory jeszcze się nie pojawiło. Spróbuję jeszcze w kooperacji z Pauliną :) -
Spełniły się nasze marzenia - Dżina ma wspaniały DOM ;-)
Selenga replied to Chandler's topic in Już w nowym domu
allegro małej biorę na siebie :) jutro będzie -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
ufff, KAMIEŃ Z SERCA... teraz już będzie z każdym dniem lepiej i za kilka dni będziecie mieli z niej co najmniej tyle radości co ja :) a jak malutka będzie miała na imię? -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
[quote name='patusia0922']Piesek ma juz dom stały?[/quote] Tak, od wczoraj :) -
Miała umrzeć, wyrok został odroczony...Udalo się - sunia ma dom :)
Selenga replied to Selenga's topic in Już w nowym domu
To prawda, że ruch na wątku mały, ale to nie znaczy, że o suni zapomniano. Przede wszystkim ma cały czas wznawiane allegro Sterylka realna jest dopiero na wiosnę, jak państwo "miastowi" zaczną tam jeździć, teraz sunia jest pod opieką miejscowej ludności, a ta na pewno sterylką się nie zajmie. Gdyby znalazł się ktoś, kto by przyjął sunię na DT to mżna by było sterylke zrobic teraz. Ale nie sądzę żeby to był dobry pomysł, zabieranie jej stamtąd na sterylkę, przetrzymanie jej 10 dni w domu i odwiezienie spowrotem. Ewentualny DT musiałby się nią zając do czasu wyadoptowania. Ja jej DT dac nie mogę, bo jest za duża - jestem niepełnosrawna i z większym psem nie poradzę sobie. Sama też mam mieć w najbliższym czasie 2 operacje, które mnie wyłączą z funkcjonowania normalnego na jakieś 2 miesiące. Niestety, potencjalne DT zapchane na maksa. Ja robię dla małej tyle, ile jestem w stanie. -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Malutka bardzo tęskni ale jest już lepiej troszkę. Nockę przespała z Kubusiem. Jeść sama nie chce, ale z ręki je - wczoraj zjadła serek od Pana z ręki, dzisiaj parówkę z ręki Pani Ani. Przez chwilę została sama kiedy Państwo wyszli po zakupy i jak wrócili, to Malutka machała radośnie ogonkiem. Czyli reaguje mniej więcej tak samo jak u mnie, może u mnie było jej trochę łatwiej bo naśladowała Guzika, a teraz musi sobie sama poradzić. Najgorsze jest to, że się nie chce załatwić. U mnie było to samo na początku, Ola musiała się z nią sporo nachodzić po trawnikach zanim się zdecydowała. -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Właśnie dostałam od Pauliny pierwsze zdjęcia Małej z nowego domu. Jakość komórkowa, ale są :) Dziękujemy [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_14.jpg[/IMG] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_15.jpg[/IMG] -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
[quote name='akrystynab']Witam wszystkich ! Malutka nareszcie u nas:multi::loveu: Trzymajcie mocno kciuki żeby szybciutko się zadomowiła :) pozdrawiam[/quote] Witamy Pani Aniu :) -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
[B]my rozrabiamy? [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_6.jpg[/IMG] jesteśmy jak aniołki przecież [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_4.jpg[/IMG] Guzik, nudzi mi się [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_10.jpg[/IMG] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_2.jpg[/IMG] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_1.jpg[/IMG] dwie na jednego [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_12.jpg[/IMG] [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_11.jpg[/IMG] kumpele [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mala2_13.jpg[/IMG] [/B]