-
Posts
6680 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Selenga
-
Cud się wydarzył....verdona juz w nowym kochającym domku
Selenga replied to lolka's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny, to może rzeczywiście zaproponować osobom zainteresowanym zamianę? Verdona została by na Śląsku, w Witkowie, a Mela w Warszawie - obydwa domki są wspaniałe, ludzie z wielkim sercem i obie sunie potrzebują tego serca. Może się uda. -
Cud się wydarzył....verdona juz w nowym kochającym domku
Selenga replied to lolka's topic in Już w nowym domu
Witam dziewczyny :) Mała Czarna jest u mnie i też szukam dla niej transportu w okolice Bolesławca. Myślę, że dobrze by było połączyć transporty i zaoszczędzić trochę kasy na inne bidy. Nowa właścicielka Meli chce pokryć koszt jej transportu z Warszawy (tak jak napisała Magda). Niestety Mela jest z problemami - bardzo boi się ludzi, ktoś kto ją zabierze w drogę, może mieć z nią problemy, a na pewno coś zasika ze strachu. Ja już też rozpuściłam wici wśród znajomych, którzy potencjalnie jeżdżą w waszą stronę. Niestety przez kilka dni będę teraz wyłączona, bo jutro mam operację, ale Olena84 może przekazywać wiadomości w obie strony. A może spróbujemy zaproponować domkom zamianę suniek? Tak sobie tylko głośno myślę... -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Magda, bardzo serdecznie Ci dziękuję :) Kamień mi spadł z serca. Zżyłam się z tą mała kluchą i chyba by mi serce pękło gdyby miała źle trafić, a że to daleko więc i odebrać byłoby trudno. W takim razie zawiadamiam Paulinę i ustalam szczegóły z panią Małgosią, która Melę wypatrzyła. No i szukam małej transportu na Dolny Śląsk :) -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Spokojnie :) Magda pewnie akurat w potencjalnym domku Meli :) Jeśli wyjechali z Bolesławca o 14:00 to dojechali na miejsce ok. 15:00 Trochę pewnie pobędą na miejscu i jeszcze muszą wrócić do Bolesławca. -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Cioteczki, mam kłopot z Guzikiem, pomóżcie coś wymyślić :placz: [url=http://www.dogomania.pl/forum/f85/skrzywdzony-przez-czlowieka-guzik-dawniej-gonzo-juz-w-swoim-wlasnym-domu-108776]Skrzywdzony przez człowieka Guzik (dawniej Gonzo) już w swoim własnym domu - Dogomania Forum[/url] -
Cioteczki pomóżcie coś wymyślić - mam kłopot z Guzikiem :( Ostatnio Guzik często chodził na spacery z moim tatą, bo ja mam problemy z rękami i trudno mi się na kulach oprzeć. No iw czasie jednego ze spacerów zobaczył bawiące się psy po drugiej stronie szerokiej, ruchliwej ulicy. Wogóle nie reagując na krzyk mojego taty przebiegł na drugą stronę. Tata miotający się między nim a Melą nie dał rady go złapać (ma 80 lat). Pomogła mu pani Ania z jednego ze sklepów (adoptowała bidę z dogo) i Guzik bez szwanku wrócił do domu. Ale bardzo mu się to spodobało niestety i powtórzył ten sam numer, tym razem będąc ze mną na spacerze - szczęśliwie samochody i tramwaj się zatrzymały i gnojkowi nic się nie stało. Ja nie mam żadnych szans na dogonienie go, nie mam też jak prowadzić go na smyczy. Chodzimy w zupełnie inną stronę, uważamy jak tylko się da, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego czy pojawi się jakiś pies po drugiej stronie ulicy kiedy będziemy wracali do bloku, a spod naszej klatki doskonale tamten teren widać. Może znacie jakiś sposób żeby zmniejszyć jego zainteresowanie innymi psami??? Do tej pory bał się przebiegać na tamtą stronę, nawet jesli widział tam psa, to bez problemu go zawracałam, a teraz wogóle sobie nic nie robi ze mnie, głuchnie zwyczajnie. Na razie ja będę po operacji i Guzik będzie wychodził przez 4-6 tygodni z kimś z rodziny, na smyczy. Ale co będzie potem??? Za nic w świecie nie chcę dopuścić do tego żeby zginął pod kołami :placz:
-
Tekillo kochana - jesteśmy z Tobą i wysyłamy dużo, dużo dobrych myśli, będziemy trzymać kciuki w piątek i na pewno wszystko dobrze się skończy. To dobrze, że wykryłaś tego guzka kiedy jest jeszcze taki mały - przecież nawet gdyby to była zmiana nowotworowa (a może nie będzie), to i tak wcześnie wykryta daje się wyleczyć. Tamten guzek wielkości śliwki tez przecież od razu taki duży nie był. Teraz Miciunia ma Ciebie i na każdą zmianę w jej organizmie reagujesz natychmiast. Wiesz jak bardzo w ten sposób zwiększają się jej szanse na długie szczęśliwe życie? Trzymaj się kochana i pamiętaj, że zawsze jesteśmy myślami przy Was.
-
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
W niedzielę po południu Magda wybiera sie z wizytą do potencjalnego domku :) -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Bardzo dziękuję Magda :) Wyślę ci maila z opisem wszystkiego -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Magda obiecała pomoc, tylko musi znaleźć jakiś transport do Witkowa :) Zawiadomiłam też Paulinę. Zobaczymy jaka będzie opinia Magdy i wtedy zdecydujemy. Na razie zaszczepimy małą na wściekliznę. Potencjalna nowa pani Meli zarejestrowała się na dogo, więc pewnie się odezwie do nas na wątku :) -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Przedwczoraj dostałam maila od osoby zainteresowanej Melą :) Wczoraj wymieniłyśmy trochę informacji i sprawa wygląda obiecująco. Napisałam też do magdy z. z mapy dogo i jutro będę wiedziała kiedy Magda będzie mogła wybrać się na wizytę przedadopcyjną. Jeśli wszystko będzie dobrze, Mela pojedzie na drugi koniec Polski. Szkoda, że tak daleko, ale najważniejsze żeby miała kochający dom :) -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Zrobiłam bazarek na szczepienie Meli, bo w tej chwili na prawdę nie jestem w stanie pokryć tych kosztów [url=http://www.dogomania.pl/forum/f99/ozdobne-swiece-podkladki-na-stol-na-szczepienie-malej-czarnej-z-marek-do-22-03-a-132875]Ozdobne świece i podkładki na stół na szczepienie Małej Czarnej z Marek do 22.03 - Dogomania Forum[/url] Melutka wygląda teraz jak dobrze okraszony kluseczek :) [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mc18.jpg[/IMG] i jeszcze z Dusinką (z fotela łypie okiem Guzik) [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mc19.jpg[/IMG] -
Spełniły się nasze marzenia - Dżina ma wspaniały DOM ;-)
Selenga replied to Chandler's topic in Już w nowym domu
kolejne odnowione allegro [url=http://www.allegro.pl/show_item.php?item=571884978]Porzucona czarnulka szuka nowego domu (571884978) - Aukcje internetowe Allegro[/url] -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Oboje są szczekacze - Guzik ją nauczył sygnalizować, że ktoś przyjeżdża na piętro windą i teraz szczekają chórem :) Na razie nikt o nią nie pyta, ale ponieważ okazało się, że jest w stanie zaakceptować facetów (czyli na razie mojego ojca i brata), więc zmieniłam tekst ogłoszenia i może będzie większe zainteresowanie. W tej chwili wygląda na to, że tylko małe dzieci nie wchodzą w grę. -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
na razie cisza, brak odpowiedzi :( a tak traktujemy pańcię rano (i nie tylko): [IMG]http://dogo.egonet.pl/fotki/mc/mc17.jpg[/IMG] -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Nic nie wiem. Przyszło tylko pytanie o ewentualny transporty suni do ZG. Wysłałam pytania do zainteresowanych i zobaczymy co dalej. -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Dostałam dzisiaj maila z pytaniem o Melę. Zainteresowana jest osoba z Zielonej Góry. Namierzyłam już ewentualne osoby do wizyty przedadopcyjnej i teraz czekam na więcej informacji. Trzymajcie kciuki. Chociaż to tak strasznie daleko.... -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
malagos, dzięki :) Trochę info o Małej jest na allegro [URL="http://www.allegro.pl/item557688367_mlodziutka_feministka_pokocha_bezgranicznie.html"]Młodziutka feministka pokocha bezgranicznie (557688367) - Aukcje internetowe Allegro[/URL] aukcja się dzisiaj skończyła, postaram się jutro ją znowu ogłosić Jesli chodzi o to jaka ona jest to jest to prawie dzieciak bo ma ok. 1 roku. Typowy pies 1 właściciela - za osobą którą rozpozna jako głownego opiekuna chodzi krok w krok, jest straszną przylepką, najchętniej to by cały czas tuliła się do opiekuna i wystawiała brzuszek do głaskania, praktycznie cały czas musi widziec opiekuna. Na spacerach jest bardzo grzeczna, odbiega tylko żeby zalatwić to co musi i potem chodzi przy nodze a najchętniej to od razu wraca do domu. Na wołanie przy chodzi od razu. Obcych boi sie panicznie, zwłaszcza mężczyzn. U mnie przyzwyczaiła się że nie jest sama w domu i jak wychodzę na trochę dłużej, to potrafo coś ściągnąć i pogryźć, ale jak jej się zostawi gryzaczka to nie ma problemu. Kiedy usłyszy że wracam, to drapie drzwi. Zdarza jej się nabrudzić w domu, przede wszystkim zdarza się to w nocy, ale na ogół sygnalizuje, że potrzebuje wyjść. Świetnie się dogaduje z innymi psami swoich rozmiarów i zaprzyjaźniła sie też z moją kotką. To na prawdę przeurocza sunia, przylepka zakochana w opiekunce, ale do domu w którym sa faceci raczej się nie nadaje, chyba że ktoś lubi wyzwania i będzie się bardzo starał przełamać jej strach. Sunia jest wysterylizowana, ale nie jest zaszczepiona -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny bardzo wam serdecznie dziękuję :) Sytuacja jest opanowana na tyle, że Mała już nie umiera ze strachu jak ją mój ojciec lub lokatorka biorą na ręce żeby ją wynieść na spacer. Najtrudniej jest jej wyjść z mieszkania i przez próg trzeba ją wynieść, ale już po zamknięciu drzwi jest OK, sama biegnie za Guzikiem do windy i na spacerze jest grzeczna. Tak jakby już nawet akceptuje mojego ojca i brata, co nie znaczy że sama do nich podchodzi. Daje się tez karmić innym osobom niż ja. No ale głównie leży obok mnie i nie rozumie dlaczego to inni się nią zajmują. Niestety stres i dodatkowe zmiany spowodowały, że Mała ma często biegunkę i brudzi w domu - oczywiście domownicy rozumieją, że to nie jest jej lenistwo czy coś, ale życia im to nie ułatwia. To jest skrzyżowanie odkurzacza ze zmywarką i ja na nią zwykle uważałam żeby nie zjadła czegoś na ulicy, a rodzina nie bardzo to wyłapuje i pewnie część tych biegunek to skutek zjedzenia jakichś zmrożonych śmieci. Jak tak leży całymi dniami obok mnie na łóżku zauważyłam, że ona ma łupież - może wiecie co z tym się robi? Miałam ja tez zaszczepić ale teraz nie dam rady finansowo bo przez jakieś 2 miesiące nie będę pracowała - może to szczepienie poczekać? To pierwsze szczepienie i nie wiem czy czegoś nie złapie w międzyczasie. A poza tym to ona jest na prawdę kochana :) -
Mała czarna z Marek ma już dom :D :D :D
Selenga replied to paulina_katarzyna's topic in Już w nowym domu
Danusiu kochana jesteś ja mam niestety powazny problem z rękami, powoli tracę czucie w dłoniach, będziemy się starali przyspieszyć operację, bo sytuacja wyglada niewesoło z Małą wyjśc na spcer nie mogę bo prawie wogóle nie chodzę trochę się udało opanowac sytuację i Mała jest wynoszona na dwór, załatwia się nawet, ale to nie to samo co ze mną Guzik tez niechętnie wychodzi z innymi osobami, ale jednak jego latwej jest wyciągnąć radzimy sobie jak mozemy, ale nie jest dobrze - ona pilnie potrzebuje swojego miejsca bo teraz znowu bardzo się stresuje nienormalna sytuacją wybaczcie też, że nie będę sie odzywała, ale nie wolno mi w zasadzie sidać do komputera :( -
Guziczek czuje się dobrze. Atak się nie powtórzył na razie. Mam nadzieję, że się nie powtórzy. Dbam żeby miał spokój i żeby był dopieszczony. Profilaktycznie trzymamy niskobiałkową dietę i dodajemy witaminę B do jedzonka. No ale dietka mu się przyda i tak, bo zaczął się robić grubasek, a przecież musimy dbać o linię żeby nie przeciążać biednych łapek. Na szczęście Guziczek zaprzyjaźnił się z Melą, która jakoś nie może znaleźć nowego domu. Dla Meli Guzik jest idolem - naśladuje go we wszystkim. Ale też jest zazdrosna o niego i muszę ją stopować, bo często odpycha Guziczka kiedy się oboje pchają do pieszczotek. Niestety, Mela trafiła do mnie na tymczas i cała reszta spadła teraz na mnie, nikt się jej losem nie interesuje. Ogłaszam ją i nawet się nią ludzie interesują, ale konkretów ciągle brak