Jump to content
Dogomania

EVA2406

Members
  • Posts

    14698
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by EVA2406

  1. [quote name='tomcug']Wstaw do mnie: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/quote] Dzięki :loveu:, wysłane. Na jutro mam mieć umówioną konsultację u specjalistki piszącej doktorat na temat interpretacji wyników. Moja P.dr twierdzi, że nie jest to wirusowa białaczka, prędzej białaczka, albo chłoniak :-(.
  2. Mam już wyniki Kacperka. Komu mogę wysłać na maila, aby wstawić na wątek :oops:
  3. [quote name='Zmysł']ja może przyjadę do Ciebie, np. w czwartek. odbiorę fanty od Pakity, przywiozę odkurzaczyk i kaskę.[/quote] Jasne, że tak. Zawsze jesteś mile widziany :lol:. Tylko sprecyzuj godziny, żebym gdzieś nie wybyła. Psiama :loveu: z Katowic masz za daleko. Ja mieszkam tuż za granicą stolycy ;) Zobaczymy co dzisiaj powie wetka i coś bedę myslała. W czwartek mój mechanik od samochodu ma się wziąć za autko i zobaczymy, jak znajdzie szybko części to na piątek po południu będzie. Gorzej jak nie będzie na miejscu części............
  4. Tomcug :loveu: , Maszaberla :loveu:, Irenaka :loveu:, Zmysł :loveu: Bardzo Wam dziękuję. A że nieszczęścia chodzą parami, to jeszcze moje autko zastrajkowało i do końca tygodnia nie mam czym wozić Kacperka do lecznicy :-(
  5. [quote name='psiama']O Ty mordeczko moja ruda :shake:. Walcz kacpruniu, walcz ! Zwalcz to, ciotki bardzo proszą :multi:. Spokojnie, Pani WET na pewno bedzie wiedziala co robić dalej. U moich kociątków raz zmieniany był w trakcie kk antybiotyk, pomogło. Pomógł synergal w zastrzykach, potem w tabletkach. Jesli to stan zapalny to Kacpra trzeba wzmacniać, chuchac i dmuchac. Dobre żarcie (polecałam wczesniej saszetki mokre royala canin convalescent), immunostymulatory (świetne sa kapsułki scanomune), delikatnie masować, musi mu byc ciepło, czesto głaskać. Jesli jest podejrzenie białaczki - Kacprowi trzeba bedzie zrobic test. Ale na pewno WET ustali ściezke postepowania. EVA, bądź dobrej mysli ! Walcz za niego, on teraz bardzo Ciebie potrzebuje :roll:.[/quote] Decyzja będzie dzisiaj po południu. Kacperek na początku też mial zmieniany antybiotyk, a później dostawał nawet dwa ( jeden do pyszczka, drugi dożylnie z kroplówką). Zamiast scanomune Kacpruś dostaje beta gluken w syropie. To to samo, tylko dla dzieci i w syropie więc łatwiej mu podać. Convalescens dostaje zawiesinkę z suchej saszetki, ale już nie je tego chętnie od momentu jak zaczął jeść mokre. Kupię to mokre i zobaczymy. Wczoraj mały dostał wit K, bo robią mu się wybroczynki wokół oczu i pysia. Dzisiaj na śniadanko zjadł ok 1/3 saszetki. Ciepło mu jest, bo cały czas jest włączony piecyk z termostatem, żeby była stała temp. Test Elisa miał robiony i wyszedł ujemny, ale te testy nie są miarodajne. Jeszcze może to być tzw suchy fip, ale też się tego nie da jednoznacznie ustalić. Dzięki za ciepłe słowa.
  6. Dziękuję. Jutro dam znać. Kacpruś już przykryty kocykiem, śpi i nawet przez sen mruczy. On jest niesamowity. Dobranoc, choć nie wiem czy szybko zasnę.
  7. Żuzlikowa, dzieki, wlaśnie przejrzałam wątek Klemensika. Jutro pogadam z Budryskiem. Wczoraj rozmawialam na temat interferonu z moją wetką i ona mowiła, ze ten koci jest lepszy, bo ma mniej skutkow ubocznych niż ludzki. Ale jak nie uda się z kocim to bedziemy próbować z ludzkim. Tweety :loveu:, dzięki. Ty zawsze umiesz podnieść mnie na duchu.
  8. Dziękuję Bico :loveu:. Każda złotóweczka się liczy, a jak jeszcze trzeba będzie kupić interferon ..................
  9. [quote name='Tweety']choćby jutro, tylko daj znać. Jeżeli zamówię rano, popołudniu powinnam go mieć. Można nadać przesyłką konduktorską, tylko trzeba w termosie, bo to ma być w chłodzie[/quote] Jutro po południu będę coś wiedziała to dam znać. Jeśli możesz to podaj mi swój nr tel na wszelki wypadek, bo mi dzisiaj ledwie dogo chodzi i nie wiem co będzie jutro. To że w chłodzie to wiem, z wlasnego doświadczenia.
  10. [quote name='Tweety']zapytaj o Virbagen Omega (koci interferon, u nas kosztuje 250 zł, dla kacperka spokojnie wystarczy na 5 dawek), drogie draństwo ale dobrze stymulujące w takich przypadkach[/quote] A u nas podobno ok 500 zł, tak ktoś mi powiedział. Gdyby okazało się to prawdą i był potrzebny załatwisz ?
  11. [quote name='Maszaberla']:oops: Czy rokowania sa jednoznaczne? :-( Czy jest szansa ze przezyje?[/quote] Wyniki przekazała mi druga wetka. Moja będzie dopiero jutro po południu i wtedy dowiem się wszystkiego. Pewnie trzeba bedzie zrobić test PCR tak jak sugerowała Tweety, ale zobaczymy co powie wetka. Kacperek zjadł kolację trochę gorzej niż zwykle, ale za to trochę otworzył jedno oczko. Jeszcze do niego zajrzę i może jeszcze coś uda się wcisnąć do pysia.
  12. Smutno mi, nie mam dobrych informacji :-(. Pełne wyniki odbiorę jutro. Teraz dostałam tylko ogólną informację od innej wetki. Otóż wszystko jednak wskazuje na białaczkę lub jakiś wyjątkowo silny stan zapalny :-(. Leukocyty 59000, wszystkie wyniki czerwonokrwinkowe znacznie zaniżone, aspat podwyższony :placz:. Nie wiem co robić?
  13. Jeszcze nie ma wyników krwi. Zadzwonię później, może już będą. Mały jest bardzo biedny, nic lepiej :-(
  14. Gonia, dzięki za przypomnienie, kasa wysłana ;). Jakby co to przypominaj, bo ja już w tym wieku, ze skleroza jest dopuszczalna :evil_lol:
  15. [quote name='Maszaberla']A przytyl chociaz ciutenke czy nic? :oops: Ewciu dostalam juz pieniazki od 2 osob z bazarku, przelac Ci teraz czy wolisz po zakonczeniu cala kwote?[/quote] Dzisiaj nie ważyłam go, ale jak biorę na ręce to wydaje mi się brzunio okrąglejszy, ale już sama nie wiem, bo w sobotę też miałam takie odczucie, a okazało się, że waga stoi w miejscu :-(. Myslę, że wygdniej Ci będzie już całość jednorazowo.
  16. Już jesteśmy, krew udało się pobrać :lol:. Pani wet stwierdziła, że kot jest silniejszy i to nie ulega wątpliwości, bo i w domu przy podawaniu leków się buntuje. Na początku nie było o tym mowy, był tak słaby. Wyniki bedą dziś wieczorem lub jutro rano. Wtedy może coś się wyjaśni. Najgorsze jest to, że nic poza stanem zapalnym nosa i oczu mu nie jest. Wetka twierdzi, że to chlamydia, tylko antybiotyki nie mogą tego zwalczyć, a w nieskończoność podawać ich nie można :shake:. Kacperek nie był zaatakowany przez jakiegoś zwierza ( nawet w ludzkiej skórze), bo on ma wyłącznie objawy kk i to tylko w górnych drogach oddechowych ( płuca są ok.) Pytałam dzisiaj o ewentualność, że może był truty, ale to nie może być przyczyną, bo kocina nie przeżyłby tak długo. Czyli teraz tylko czekamy na wyniki badań krwi. Dobre wiadomości są takie, że Kacperek je, odwiedza kuwetkę, mocno śpi i jest silniejszy fizycznie. Dziękujemy za wsparcie :loveu:
  17. Dzięki, poczytałam i wcale nie jestem mądrzejsza, bo z jego objawów to tak jak w przysłowiu: na dwoje babka wróżyła. Trzymam sie wersji optymistycznej, że to nie to najgorsze.
  18. Gameta, to tylko potrzebna policja i TOZ na kontrole i odebranie zwierząt. Nie ma na co czekać.
  19. [quote name='Tweety']powiększona wątroba też występuje przy bezwysiękowej postaci FIP-u ale jak chłopak tyle czasu walczy to mam nadzieję, że to nie jest jednak FIP[/quote] Też cały czas chcę w to wierzyć. A powiedz jeszcze jaką drogą może byc zarażenie fipem? Czy moje domowe koty są bardzo zagrożone? Rozumiem, że psow to nie dotyczy?
  20. Bico, ale myslę, ze trutka zadziałałaby szybciej. On u mnie jest już 2 tygodnie. Poza tym wczoraj miał rtg i narządy wewnętrzne są ok za wyjątkiem trochę powiększonej watroby, ale to pewnie wynik intensywnej kuracji antybiotykowej. Ale podrzucę pomysły jutro wetce. Ona nie obraża się za to. Tweety ostatnio proponowała też leki, ale okazało się, że to te same leki które dostaje już Kacperek tylko o innej nazwie. Ja się na tym mało znam :oops:
  21. [quote name='Tweety']anemia złośliwa, roznoszą ją pchły. Jednym z objawów jest brak przyrostu na wadze. [SIZE=1]Nika nadal w szpitalu, mój TŻ został z nią na noc[/SIZE], [SIZE=1]nadal ją obserwują[/SIZE][/quote] czyli to nieuleczalne? A leukocytoza nic nie pokazała?
  22. [quote name='Tweety']jakby się udało pobrać krew to może niech zrobią też badania pod kątem hemobartonelozy, skoro nie przybiera na wadze, chyba, że inne objawy to wykluczają [/quote] A cóż to za choróbsko? Tweety, jak córcia?
  23. Moje koty z transporterkiem ważą więcej, ale nie mogę się przyznać, bo właśnie trwa tydzień walki z nadwagą u zwierząt i mnie ktoś ścignie :evil_lol:. Zaraz napiszę Ci pw. A jakie jedzonko proponujecie dla takiego chuderlaka, bo ja nie mam takich zlych doświadczeń?
  24. [quote name='Isabel']:thumbs: za Moniczkę!!![/quote] Ja też trzymam kciuki.
×
×
  • Create New...