-
Posts
14698 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by EVA2406
-
[quote name='psiama'] EVCIA, przytocz mi prosze jakie krople sterydowe podajesz, bo ja mam 8-miesięczną kicię po kk ze zmętniałym oczkiem. Kiepsko w pewnym momencie zareagowała na krople (pisałam już kiedys o tym, strupki na powiekach ...). WET odstawiła wszystko oczne na jakis czas. Ale ja dodatkowo cały czas szukam metod co by może jej jednak jeszcze pomóc i popróbowac po kilkumiesięcznej przerwie jakichs nowych lekarstw na oczy, żeby zmętnienie zmniejszyć :roll:.[/quote] Kropelki Kacprusiowe nazywają się DEXAMETHASON WZF 0,1% zawiesina
-
Lady - maleńka księżniczka nie zazna juz łańcucha, już w domu!
EVA2406 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
[quote name='Renata5']Dziwię się,że tylko jedna:cool3:,przecież ta sunia jest cudna:loveu:[/quote] Ale dogomaniacy są zapsieni i zakoceni na maksa. To i tak cud -
Prawie ratlerka Linka w wymarzonym domu w Tarnowie!
EVA2406 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Małgoniu, wyjdź na ryneczek w swojej wsi i zaraz zapełni Ci się chałupka :evil_lol: -
[quote name='kasiatatry']wpłacałam ostatnio, teraz w tym tyg. chyba na dobre konto? :crazyeye: niedużo, bo 30 zł, ale w nastepnym tyg znowu coś wplace.[/quote] Kasieńko :loveu:, jest wpłata 30 zł wpłynęło 19.05 , tylko ja nie sprawdzałam w tym tygodniu. Poza tym szukam dwóch osób, ktore wpłaciły za pluszaki 10 i 30 zł bez podania nicków. Psiama, podam Ci nazwę tych kropelek jeszcze dzisiaj, bo zapomniałam, a za chwilę pójdę do kacprutka i zobaczę. A Twój kocio widzi na to oczko? Koreczku :loveu:, jesteś wspaniała i Twoje dzieciątko ma wielkie szczęście, że ma taką MAMĘ. Dziewczyny :loveu:, ja też mam wrażenie, że na tym forum jest bardzo dużo wspaniałych ludzi, a ja osobiście mam tu wielu przyjaciół. To naprawdę pomaga żyć i przezwyciężać trudy dnia codziennego. Dziękuję Wam za to.
-
Śmierć zabrała 7 kotów, Borys w swoim domu u Malagos!!!
EVA2406 replied to Tweety's topic in Już w nowym domu
[quote name='malagos']Zaczęlismy drugi rok z Borysiakiem :p :multi:[/quote] Goniu, na litość, ale on nie może być sam, bo spsieje Ci i brak mu odpowiedniego towarzystwa :evil_lol:. Może Kacperka przygarniesz? -
[quote name='psiama']Ciotki z sercami jak słońce Margo, EVA - dzięki Wam chłopak odzył i dostał TĘ wielka szanse życiową :loveu::loveu::loveu: To jeden z moich ulubieńców. Nadal szuka domu, ale wraca do zdrowia i już dał z siebie bardzo wiele ! :p kacpruchu - tak trzymac !!K[/quote] Dziękujemy Cioteczko :loveu: za miłe słowa, ale Ty też pomogłaś nam bardzo, dziękujemy :lol: Zuzlikowa :loveu:, też pomagałaś nam i też masz swój udział w ratowaniu Kacperka, dziękuję :lol:
-
Prawie ratlerka Linka w wymarzonym domu w Tarnowie!
EVA2406 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Ciekawe jak Linusia zaaklimatyzowała się w swoim nowym domku? -
Lady - maleńka księżniczka nie zazna juz łańcucha, już w domu!
EVA2406 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Ależ ona piękna :loveu:, chyba "numer większa" od tradycyjnych klonów od Malagos :evil_lol: -
Tak, Kacperek na Metamorfozach wygląda super. Muszę Wam powiedzieć, że jak się codziennie koło niego człowiek kręci to nie widać, że aż tak się zmienił. Dopiero na zdjęciu zobaczyłam ;). Jedno tylko wiem, ze na początku bałam się brać go do rąk, bo był tak przeraźliwie chudy iż wydawało mi się, że te kosteczki połamią się. A później już jak przybywał na wadze, to czułam po brzusiu, który robił się jak mała piłeczka. Poza tym w tylnych łapkach był zanik mięśni, a z czasem udeczka się trochę poprawiły. Do oczka nadal wpuszczamy kropelki, a do pysia dajemy flegaminę, vit C i beta - glukan. Kropelki są ze sterydem, który ma zlikwidować zmętnienie gałki. Kacprunio to straszny łobuziak i ma już dość siedzenia w zamkniętym pomieszczeniu, ale niestety, nic nie mogę poradzić, bo w nochalku nadal jest katarek, mniejszy, ale jest. Erin :loveu:, co tam u Psotusia?
-
My też wszystkich pozdrawiamy i przepraszamy za milczenie, ale ostatnio doba jest za krótka :shake:. U nas bez większych zmian. Kacprunio zaczyna rozrabiać, wszystko zrzuca, doniczki przewraca i wysypuje ziemię, swoje spanka demoluje :diabloti:. W tym tygodniu jedziemy na kontrolę okulistyczną, tylko muszę najpierw dowiedzieć się jak p dr w tym tygodniu pracuje. Filuś bardzo niechętnie skubie żarełko urinary, jak również odchudzające też mu nie smakuje.
-
Jolu, spoko. Myślę, że dobrze radzisz sobie z psami. Na własne oczy to widziałam. Na pewno jest Ci trudno finansowo no i mieszkaniowo, ale to zupełnie inne rzeczy. To, że masz kłopoty z utrzymaniem tak licznej gromadki zwierząt nie jest niczym dziwnym, bo każdy kto ma choc troche zdrowego rozsądku wie ile potrzeba kasy na szczepienia, leczenie, zabezpieczenie przeciwkleszczowe nie wspominając o jedzonku. Wiem co mówię, bo sama mam sporą gromadkę. Podziwiam Cię, jesteś bardzo dzielna i nie przejmuj się tym co powiedziała jedna pani drugiej pani, bo to wszystko to maly pikus przy tym co robisz dla biednych zwierząt. Żeby nie Ty , ich już by nie było i to jest naważniejsze.
-
Przepraszamy za ciszę :oops:, ale wczoraj miałam bardzo pracowitą sobotę i już wieczorem nie dalam rady nawet kompa odpalić. U nas bez większych zmian. Kacperek je słabiej, ale to nie znaczy, że jest gorzej. Katar, niestety, jest nadal. Wczoraj kupilam mu nową flegaminę truskawkową ;), bo miętowa paniczowi nie smakowała :evil_lol:. Poza tym mam już receptę na nowy lek, który wetki chcą jeszcze mu podać. Ale podawanie zacznie się pewnie od wtorku, jak Kacprunio pojedzie na kontrolę. Filuś puriny urinary nie chce :-(, dostałam próbkę rc urinary i trochę zjadł, więc muszę ją kupić.................. Kacperek na metamorfozach jest wspaniały :lol:. Margo :loveu:, dziękuję.
-
[quote name='Tweety']trafiło do nas (Chiron) coś dzikawe około roczne mocno usmarkane, znalezione na os. Kolorowym, Obstawiam, że koty rozpuściły wici, że przyjmujemy kolejne kociuchy pod opiekę ;)[/quote] Jak to jest, że te największe biedy instynktownie szukając pomocy, trafiają na nas ;). Tweety :loveu:, proszę o pw
-
[quote name='psiama']Strasznie mnie cieszy, że oczyska na miejscu zostają :multi: :multi: :multi:. Na zdjęciu Kacprul chyba stoi tym lepszym oczkiem do przodu, bo wygląda jak piękne zdrowe kocureństwo :loveu:. Umaszczenie ma nieprawodpodobne ! EVCIA, jak z jedzeniem obecnie .... Przekonałas kawalera do normalnej karmy ? :roll:[/quote] Tak, to prawda, kolor i paseczki są śliczne :lol:. Na zdjęciu widać to lepsze oko, chore jest prawe, co też trochę widać. Z jedzeniem jest kiepsko. Nic innego mokrego jak conwalescent nie wchodzi :mad:, więc kocinę przestawiam na suchą purinę. Tylko nie wiem czy uda się mu na tym przytyć ;). Dziękuję za tyle miłych słów, ale to nie jest moja zasługa, że Kacperkowi sie udało, tylko moich Pań wetek i samego Kacprunia, że walczył o życie. Przed nami jeszcze długa droga, bo krople do oczka ma dostawać ok 3 - 4 tygodni i musi się jeszcze poprawić i nabrać sił, zgubić katar i wtedy można mysleć o podwójnym zabiegu.
-
[quote name='psiama']Najważniejsze, że oczy sa uratowane :multi::multi::multi:, bo mam nadzieję, że nie zrozumiałam czegoś na opak :roll:. Ja też mam kicię (teraz ok. 8 m-cy) po kk w okresie niemowlęcym i ma jedno oczko przymglone. Nie ma to jednak żadnego znaczenia przy figlach i normalnym funkcjonowaniu. Najwazniejsze, że oczka całe. Może powieka sama się odklei ? :roll: Kacprulek ma taki poczciwy pysiorek, ale bym go wymiziała :eviltong:. Niestety tak to jest z lekami, że nie zawsze można je podać. MYsle, że skoro Kacper przybiera i stan się ustabilizował, to niebawem poradzi sobie z tymi wirusami. Znaczy nie mamy podejrzenia białaczki ? :roll:[/quote] Tak, oczy są ok, tylko ta trzecia przyrośnięta powieka będzie musiała być podcięta. Co do białaczki to Pani dr powiedziała, że raczej wyklucza, bo kot się poprawia, a w sytuacji białaczki jego stan przy tak skrajnym wyczerpaniu nie poprawiłby się. Poza tym testy, które były robione dały wynik ujemny. Ich wiarygodność pozostawia jednak sporo do zyczenia, ale trzymajmy sie tej wersji, że wszystko jest ok.
-
Rudasia wyrzucona z autobusu. Znalazła swój Domek!
EVA2406 replied to Abrakadabra's topic in Już w nowym domu
[quote name='gagata']Jest jeszcze taki portal zgubione/znalezione psy.....warto tam zaglądac.. Jak to jest,że jedni psy wyrzucają /gubia i sie nimi nie interesuja, a drudzy bezskutecznie szukaja....:-( Ten swiat jest porąbany...[/quote] Od dzisiaj to wiesz, że jest porąbany ;). Z drugiej strony takie poszukiwanie nie jest proste, szczególnie przez ludzi starszych, którzy nie wiedzą o istnieniu takich portali internetowych. -
Poszukujemy kogoś kto ma do oddania farbki do malowania dzięciecych buziek lub sponsora, który podaruje pieniążki na farbki. Prosimy bardzo o pomoc.
-
Witamy Wszystkich tą nocną porą ;) i dziekujemy za miłe słowa i dobre życzenia. Dzisiaj byliśmy u okulistki i mamy dwie wiadomości, dobrą i złą. Dobra jest taka, że lewe oczko jest już zdrowe. Ta zła jest taka, że trzecia powieka przyrosła do powiek i trzeba będzie ciąć. Gałka oczna jest zmętniała, ale dostaliśmy kropelki na poprawę tego stanu i mamy nadzieję, ze się to uda, ale będzie dość długo trwało. Kacprunio na to oczko widzi, ale pewnie znacznie gorzej. Na bodźce obydwa oczka reagują. Nacięcie trzeciej powieki pewnie nie będzie szybko, bo szkoda koteńka dwa razy znieczulać, więc musimy wyleczyć i poprawić formę, waga ma skoczyć do ok 3 kg i wtedy będzie można za jednym razem ciachnąć jajeczka ;). Taki jest plan i orientacyjny czas ok 2 -3 miesięcy. Gorzej, że dzisiaj Kacpruś zaczął mocniej kichać. Ma zalecony powrót do flegaminy, dodatkowo wit C, beta - glukan bez zmian, krople nowe do oczka i od przyszłego tygodnia ( jeśli nie będzie poprawy) tabletki na herpes. Antybiotyków znowu podać nie można, bo dostał już i tak dużo. Poprawa na pewno jest, bo białe krwinki spadły znacznie, ale ten katar............. Psiama, dziękujemy, pieniążki z bazarku wpłynęły.
-
Rudasia wyrzucona z autobusu. Znalazła swój Domek!
EVA2406 replied to Abrakadabra's topic in Już w nowym domu
Abrusia, jak nie zawiadomiłaś Psiego Anioła, to moze ściągnij na wątek kogoś z wolontariuszy od nich. Wiem, że ktoś taki jest na forum. Jesli się nie mylę to ma nick kostek (?). A sunia ma jakieś ogloszenia w internecie?