-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
[B]marysia55 [/B]potem będzie trzeci, czwarty...:evil_lol: Wiesz, że kociaki najlepiej czują się, kiedy mają do towarzystwa swojego rówieśnika? :razz:
-
[quote name='marysia55']Nie ma wątku na dogo bo to świeżutka sprawa. No i syn się zaczyna dopytywać jak wygląda podpisanie umowy adopcyjnej :-)[/QUOTE] W takim razie trzymam kciuki! ;) A skąd się u Ciebie wzięła?
-
Piękna jest! Chyba długo nie będzie czekała na nowy domek :loveu: Ma swój wątek na dogo?
-
[quote name='Igiełka']Cudak czemu Ty nie mieszkasz bliżej?[/QUOTE] Ty się ciesz, że bliżej nie mieszkam, bo ciągle miałabyś coś ode mnie na DT ;)
-
Stareńki dobek Charlie - za TM ... Śpij spokojne... [*]
Cudak replied to wiq's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Biedne psisko... zapisuję sobie. -
[quote name='Igiełka']Biedne maluszki :-( Mimo szczerych chęci nie jestem w stanie się wszystkim zająć.:roll:[/QUOTE] Najgorsza ta odległość... :(
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Dziękuję bardzo :loveu: -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Tak :) Karmę też można zamówić/wysłać (adres na pw). Poprzednio zamówiliśmy suchą karmę Kitekat, ale teraz ze względu na to, że koty nie wyglądają najlepiej i są osłabione po sterylkach - zamówiliśmy im lepszą i trochę droższą karmę (Purinę). [quote name='__Lara']Cudak, zrób mu zdjęcia, dasz radę? ja mu porobię ogłoszenia. Grunt to się nie poddawać :) Może tam jest więcej takich kotków, które nadawałyby się do adopcji? czy tylko ten kociak?[/QUOTE] Tylko on jest oswojony i nadawałby się do adopcji. Reszta to niestety dzikusy :( W chwili obecnej nie jestem w stanie w żaden sposób pośredniczyć w jego adopcji - w 9. mies ciąży praktycznie w każdym momencie mogę trafić do szpitala i nie będę wtedy w stanie odbierać telefonów/odpisywać na maile. Nie mówiąc już o ewentualnym łapaniu kota...szukaniu transportu.. Choć wątpię, żeby w ogóle był jakiś odzew na ogłoszenia w jego przypadku. Jedyne, co przychodzi mi do głowy - szukanie mu DT, już po moim powrocie ze szpitala. Gdyby był w DT, łatwiej znalazłby DS - byłyby lepsze zdjęcia, wiadomo byłoby, jak zachowuje się w domu itp -
Na giełdę pojadą wszystkie. Ta osoba zawsze zabiera całe mioty od tych 2 suk, chyba że przypadkiem trafi się ktoś inny i zarezerwuje sobie szczeniaka. Ciekawa jestem, co dzieje się ze szczeniakami, które się nie sprzedadzą :roll: Wiem tylko, że szczeniaków jest razem 12 (od jednej 4 i od drugiej 8..). Mieszkają obecnie w jednym kojcu, mają dwie budy - każda suka ze szczeniakami swoją. Szczeniaki jeszcze z nich nie wychodzą, więc nie wiem ile jest suczek, a ile piesków. Poza tym jedna z matek jest agresywna. Dopytam właściciela, jak będą większe. Suki ogólnie nie mają złych warunków - nie są zaniedbane, czy chude. Dostają regularnie jedzenie (suchą karmę) i wodę, są szczepione na wściekliznę, co jakiś czas odrobaczane. Rozmnażane z głupoty, niewiedzy (?) - no i jest osoba, która je zabiera, więc nie były dla właściciela żadnym problemem. Nie zakładam im wątku, nie bawię się w ogłoszenia, nie angażuję się - bo praktycznie w każdej chwili mogę teraz trafić do szpitala i mogę nie mieć czasu na odbieranie telefonów, odpisywanie na maile i na posty na forum... Fizycznie nie będę w stanie w niczym pośredniczyć. Wystarczającym obciążeniem na chwilę obecną są kociaki - też obawiam się, czy ze wszystkim dam radę... Czy nie stracimy jakiegoś potencjalnego domku przez to, że nie będę mogła odebrać tel czy odpisać...
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Jasza']Mały bazarek dla kociej gromadki. Przepraszam, że dopiero teraz... Cudak, podaj proszę na jakie konto zbieramy pieniądze. ( Jeżeli się ktoś skusi...) [URL]http://www.dogomania.pl/threads/185135-Bazarek-dla-portowych-kotów.-Do-25.05.2010r.-Robi-się[/URL].[/QUOTE] Dziękuję :) na suche jedzonko, na koto: [SIZE=4][COLOR=Red][B]Fundacja Kocia Dolina Lukas Bank SA /O. Toruń 47 1940 1076 3018 9272 0000 0000[/B][/COLOR][/SIZE] koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu: [U]"na koty z portu w Stepnicy"[/U] Po ostatnim zamówieniu zostało nam na koncie 2.29 zł :( Bardzo prosimy o wpłaty, żebyśmy za miesiąc znów mogli kupić suchą karmę... -
[quote name='Igiełka']Cudak o matko co się stało jakaś sunia potrzebuje pomocy? :-([/QUOTE] Żeby nie zaśmiecać Twojego wątku, napiszę tu o co chodzi. W skrócie - 2 suki, 12 szczeniaków. Suki nie są zaniedbane, nie szukają domków, po odkarmieniu szczeniaków zostaną wysterylizowane. Gorzej ze szczeniakami. One za jakieś 5 tygodni (teraz mają ok tygodnia) zostaną oddane osobie, która zabierze je na giełdę i będzie sprzedawać byle komu po 5-10 zł :-( Oczywiście nieodrobaczone, nieszczepione.. Część zdechnie, reszta będzie się mnożyć przy jakiś łańcuchach. Fajnie by było chociaż małym suczkom znaleźć DT... Tyle, że ja naprawdę nie mam już siły :shake:
-
Pakiet ogłoszeń kosztuje 20 zł? Może warto by się złożyć po kilka zł? ;)
-
Ja tylko z mięskiem do nich poszłam ;) Cieszę się, że korzystają z kuwety, bo bałam się, że nie dadzą rady do niej wejść (ma dość wysokie ścianki). [SIZE=1]Mamy jedną osobę wstępnie zainteresowaną adopcją kociaka. Mam nadzieję, że domek okaże się być odpowiedni i któryś kociak będzie mógł tam pójść...[/SIZE]
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Dziki nie jest. Wręcz przeciwnie - bardzo lubi towarzystwo ludzi :) Tyle, że teraz pełno ślicznych, malutkich kociaków do adopcji... Kilkuletni, zaniedbany kocur nie ma szans :( -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Kciuki bardzo potrzebne ;) Byłoby naprawdę super, gdyby skończyło się na jeszcze 1-2 zastrzykach. I kocisko też byłoby szczęśliwe, bo samemu w klatce jednak mu już smutno... Mam tylko nadzieję, że choroba nie będzie nawracać :shake: a w takim skupisku to jednak bardzo możliwe... Przydałby mu się domek, ale kto przygarnie dorosłego kocura... -
Kocica jest po prostu dzika. Dla mnie lepsze, jak leży i najwyżej pofuczy trochę niż, gdyby miała mnie atakować ;) Jeszcze trochę i odzyska wolność. Czas bardzo szybko leci. Dzisiaj widziałam, jak jeden z maluchów korzysta z kuwety :multi:
-
Kocica przy mnie nic nie je. Leży płasko, boi się :(
-
Rosną, codziennie większe :) Wczoraj dałam kocicy gotowane udko z kurczaka. Kociaki, jak tylko poczuły mięsko, dorwały się do niego i zaczęły je lizać :evil_lol: Chyba niedługo zaczną już same jeść. Tylko trzeba im to będzie jakoś rozdrabniać.
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Byliśmy dziś u weta. Dostał zastrzyk. Jest ogromna poprawa :multi: Kotek wygląda o niebo lepiej. Nosek i oczka już czyste. Płucka też ładnie się oczyściły (czego krwiste dowody znalazłam dziś w jego klatce...) i oddycha dużo lepiej - ciszej. Wet mówił, że może jeszcze tylko 1-2 zastrzyki będą potrzebne. W poniedziałek będzie dokładnie wiadomo. Prosimy o kciuki! -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Kupię, kupię. Cały zapas ;) -
Jak długo (średnio ;) ) korzysta się z gondoli?
-
Dziękuję bardzo :loveu:
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='ilon_n']Pozdrowienia dla Kicia (ogromnie podoba mi się ta krótka wersja imienia :) i dla Cudak, bo w tych okolicznościach ociera się o bardzo duże ryzyko w związku z chorobą Kicia!![/QUOTE] Dziękujemy za pozdrowienia :) (Mam nadzieję, że nie zarażę się od Kicia, bo narażam nie siebie, a Dziecko. Rękawiczek gumowych oczywiście zawsze muszę zapomnieć kupić, ale po każdym powrocie z portu dokładnie myję ręce antybakteryjnym Carexem ;) ) -
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
Cudak replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='Rybka_39']Schronisko Poznań: na kwarantannie:[/QUOTE] Masz o nich jakieś informacje?