Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. [quote name='Ellig']Zdjecie kotki nr 5 wyslac do fundacji o ktorej pisalam , to chodzaca reklama dla Ich sponsorow od karmy:)[/QUOTE] Prawda, że kotka nr 5 jest najpiękniejsza? :loveu: Na pewno jest najmądrzejsza i najmniej rozrabia, dlatego jest moim ulubionym kociakiem ;) No i jest najmniejsza. Do Fundacji/Stowarzyszenia wysłałam na razie tylko ogólne pytanie, czy nadal jest prowadzona akcja rozdawania karmy dla bezdomnych zwierząt. Jeśli będzie aktualna wyślę raczej takie zdjęcia :( : [IMG]http://img41.imageshack.us/img41/1623/sdc10817f.jpg[/IMG] [IMG]http://img65.imageshack.us/img65/7452/79268522.jpg[/IMG] [IMG]http://img197.imageshack.us/img197/6166/20366243.jpg[/IMG]
  2. Zapraszam do wątku kociaków: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/184605-Kocia-Rodzinka-%285-maluszk%C3%B3w%29...-potrzebuje-wsparcia%21-Prosz%C4%99-o-pomoc%21/page11"]http://www.dogomania.pl/threads/184605-Kocia-Rodzinka-%285-maluszk%C3%B3w%29...-potrzebuje-wsparcia!-Prosz%C4%99-o-pomoc!/page11[/URL] wstawiłam nowe, aktualne zdjęcia portowych Łobuzów :)
  3. i ostatnia... (moja ulubiona ;)) [B]Kotka nr 5[/B] [IMG]http://img46.imageshack.us/img46/6821/kotka2.jpg[/IMG] [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/7091/kotka23.jpg[/IMG] [IMG]http://img693.imageshack.us/img693/1710/kotka24.jpg[/IMG] [IMG]http://img693.imageshack.us/img693/5356/kotka22.jpg[/IMG] [IMG]http://img130.imageshack.us/img130/2411/kotka25.jpg[/IMG]
  4. [B]Kotka nr 4[/B] [IMG]http://img299.imageshack.us/img299/6058/kotka53.jpg[/IMG] [IMG]http://img532.imageshack.us/img532/4503/kotka5.jpg[/IMG] [IMG]http://img705.imageshack.us/img705/8291/kotka52.jpg[/IMG] [IMG]http://img140.imageshack.us/img140/8770/kotka51.jpg[/IMG] [IMG]http://img535.imageshack.us/img535/3033/kotka54.jpg[/IMG]
  5. [B]Kocurek 3[/B] [IMG]http://img413.imageshack.us/img413/4529/kocurek45.jpg[/IMG] [IMG]http://img546.imageshack.us/img546/7919/kocurek4.jpg[/IMG] [IMG]http://img299.imageshack.us/img299/2715/kocurek42.jpg[/IMG] [IMG]http://img263.imageshack.us/img263/4076/kocurek41.jpg[/IMG] [IMG]http://img196.imageshack.us/img196/2217/kocurek44.jpg[/IMG] [IMG]http://img218.imageshack.us/img218/166/kocurek46.jpg[/IMG]
  6. [B]Kocurek nr 2[/B] [IMG]http://img64.imageshack.us/img64/2892/kocurek33.jpg[/IMG] [IMG]http://img203.imageshack.us/img203/225/kocurek32.jpg[/IMG] [IMG]http://img227.imageshack.us/img227/7219/kocurek31.jpg[/IMG] [IMG]http://img691.imageshack.us/img691/2462/kocurek3.jpg[/IMG]
  7. Kociaki gotowe do drogi :razz: [IMG]http://img707.imageshack.us/img707/3528/kociaki1.jpg[/IMG] [IMG]http://img686.imageshack.us/img686/5964/kociaki2q.jpg[/IMG] [B]Kocurek nr 1[/B] [IMG]http://img8.imageshack.us/img8/5210/kocurek10.jpg[/IMG] [IMG]http://img688.imageshack.us/img688/2342/kocurek11.jpg[/IMG] [IMG]http://img43.imageshack.us/img43/2010/kocurek13.jpg[/IMG] [IMG]http://img121.imageshack.us/img121/3479/kocurek12.jpg[/IMG] cdn
  8. [B]Ellig[/B] dziękuję :loveu: Zaraz napiszę maila do Stowarzyszenia, może akurat się uda... Z transportem będzie ciężko. Na wątkach transportowych na pewno warto spróbować, zaraz będę szukać. Wysyłka, czy to pocztą, czy kurierem faktycznie jest bardzo droga.. Dobrze by było znaleźć firmę, która ma podpisaną umowę z kurierem i ma tańszą wysyłkę (np sklep internetowy Animalia ma wysyłkę kurierem do 30 kg za 13 zł, do 10 kg za 10 zł...), ale to również nie będzie proste... Pewnie można to załatwić jedynie mając znajomości.
  9. My już po odrobaczaniu kociaków :p I znamy już płeć maluchów - 2 kotki i 3 kocurki, a mam w tym momencie 4 osoby zainteresowane adopcją kotki... Tyle, że tylko jedna jest na razie na 100% sprawdzona, więc zobaczymy, jak jeszcze wyjdzie, czy pozostali zainteresowani w ogóle będą się nadawać i czy dadzą się wtedy namówić na kocurka... W każdym razie, dopóki to się nie wyjaśni muszę się jeszcze chwilę wstrzymać z ogłoszeniami. Mam nowe zdjęcia kociaków, tylko muszę je pozmniejszać i jeszcze dziś postaram się je wstawić :)
  10. Uroczy jest :loveu: Mam nadzieję, że DT szybko się znajdzie...
  11. [quote name='Ellig']Witam serdecznie, chcialam zapytac kto karmi te koty z portu, ostatnio dawalam karme Mysza 1 dla kotow z portu dla Pani Justyny,ktora podobno karmi te koty.....:)[/QUOTE] Dziękujemy :loveu: Paczka z karmą doszła 05.05.br, o czym było pisane w tym wątku: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/184605-Kocia-Rodzinka-%285-maluszk%C3%B3w%29...-potrzebuje-wsparcia%21-Prosz%C4%99-o-pomoc"]http://www.dogomania.pl/threads/184605-Kocia-Rodzinka-%285-maluszk%C3%B3w%29...-potrzebuje-wsparcia!-Prosz%C4%99-o-pomoc[/URL]! , bo i tamte koty (też z portu) się na nią "załapały". Z karmy od Was korzysta w chwili obecnej również nasz portowy rekonwalescent - Wampirek: [URL="http://img256.imageshack.us/i/sdc11213n.jpg/"][IMG]http://img256.imageshack.us/img256/7338/sdc11213n.th.jpg[/IMG][/URL] bo jest ona o wiele bardziej wartościowa od tej, którą koty dostawały na co dzień. 2 paczuszki, po 2 kg zostały "awaryjnie", gdyby między jednym a drugim zamówniem nie było, co dawać kotom do jedzenia, a na dzień potrzebują ok 1,5-2 kg suchego - w zależności od tego, czy dostają coś dodatkowo (co jakiś czas dostają teraz ryby z drugiego portu) i ile okolicznych kotów (takich, które mieszkają w pobliżu i mają swoich właścicieli) przychodzi się do nich stołować... Generalnie koty karmi Pani Basia. W ostatnim czasie, dokładnie od kiedy zaczęliśmy łapać koty do sterylek, p. Basia przekazała mi klucz i karmię je ja. Steryki na chwilę obecną zakończyliśmy, ale przez chorobę Wampirka nadal codziennie chodzę do portu je karmić, żeby móc go obserwować i jeździć z nim do weterynarza. Jak tylko będę pewna, że jest już zdrowy (czyli w ciągu kilku dni), oddam klucz Pani Basi i znów Ona będzie je karmiła, a ja nadal będę zajmować się organizacją karmy i dostarczaniem jej do portu. [quote name='Ellig']Otatnio w ramach akcji reklamowej te dwie organizacje rozdawaly karme... [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][B] Stowarzyszenie na Rzecz Odpowiedzialnej Opieki Nad Zwierzętami i Fundacja Jak Pies z Kotem[/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE] Nie wiadomo, czy jeszcze rozdają? edit: [quote name='Cudak'][SIZE=4][COLOR=Red][B]Fundacja Kocia Dolina Lukas Bank SA /O. Toruń 47 1940 1076 3018 9272 0000 0000[/B][/COLOR][/SIZE] koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu: [U]"na koty z portu w Stepnicy"[/U] Po ostatnim zamówieniu zostało nam na koncie 2.29 zł :( Bardzo prosimy o wpłaty, żebyśmy za miesiąc znów mogli kupić suchą karmę...[/QUOTE] Doszło do pomyłki - po zamówieniu zostało [B]13,53 PLN[/B] (liczyłam ceny normalne - 125 zł/worek, a Fundacja dostaje kilka zł zniżki...). Nadal prosimy o wsparcie!
  12. [quote name='Igiełka']Tylko wiesz wtedy kawa na ławę o kotkach bo doświadczenia zero. :lol::lol:[/QUOTE] Z kotem łatwiej niż z psem. Odpada problem z wychowaniem, bo to on Ciebie sobie będzie musiał wychowac :razz:
  13. Sytuację bardzo komplikuje to, że jest on nosicielem tej całej chlamydiozy, więc z nieszczepionymi, osłabionymi kotami ani z kociakami nie powinien mieć kontaktu, a głównie takie znajdują się w Domach Tymczasowych :(
  14. [quote name='__Lara']O tyle dobrze, że kocurek dochodzi do siebie ;)[/QUOTE] Odpukać ;) bo ta choroba może jednak wracać, jak tylko będzie osłabiony :( Dlatego też przydałby mu się DS, gdzie dostawałby regularnie witaminy... i w razie czego od razu jechał do weta.
  15. Tak. Mają wątek na miau. Tam też szukałam mu tymczasu na czas leczenia, niestety nawet na 2 tygodnie nie znaleźliśmy :( Póki sytuacja z małymi kociakami się nie ustabilizuje (a te rodzą się teraz codziennie...) nie ma szans. DT w Szczecinie są przepełnione.
  16. Kinia, ile płacicie u was za sterylki? Dopiero doczytałam o maluszkach [*] :-( Jak ich mamusia zniosła sterylkę? Nic jej się nie paprało, nie dostała jakiegoś zapalenia?
  17. [B]Marysia[/B] czerwona kokardka dla Dżiny obowiązkowo! Bo jeszcze Ci ją tu zauroczymy :loveu: Jak dobrze pójdzie jutro pojedziemy na odrobaczanie [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Byłam dziś u weta z kocurem z portu i przy okazji rozmawiałam o kociakach. Sterylka kosztuje u niego aż 150 zł [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_eek.gif[/IMG] Wcześniej kosztowała 120 zł. Mam nadzieję, że da nam jakąś zniżkę, bo tyle to przesada. Odrobaczanie kociaków - w sumie w 50 zł powinniśmy się spokojnie zmieścić, bo dużo nie ważą. Szczepienia 50 zł/szt, ale to dopiero za jakiś czas. No i jeszcze jedno - jeśli kocica jest nosicielem kk (co jest bardzo możliwe, bo dużo kotów w porcie na to chorowało), może zarazić maluchy [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_confused.gif[/IMG]
  18. Kocur dostał ostatni (mam nadzieję) zastrzyk. [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/ok.gif[/IMG] Został wypuszczony i trzeba go obserwować. Gdyby, znów zaczął głośniej oddychać trzeba będzie jechać z nim jeszcze w środę/czwartek do weta zastrzyk...
  19. Rozumiem i nie namawiam akurat na moje kociaki ;) ...ale, jak kiedyś będziesz miała możliwość (finansową) adoptować/przygarnąć kociaka, to się za dużo nie zastanawiaj tylko bierz. Nie będziesz żałować. (chociaż osobiście polecam do adopcji dorosłego kota - mniej szkód w domu i wiadomo, jaki ma charrrrakter)
  20. Zapraszamy na bazarki dla kotów z portu, w którym urodziły się maluchy: [url]http://www.dogomania.pl/threads/185177-Dla-Wampirka-zegarek-bransoletki-buty...-Do-16.05-do-godz.22-giej[/url]. [url]http://www.dogomania.pl/threads/185135-Pi%C4%99kna-srebrna-bransoletka-NOWA-dla-portowych-kot%C3%B3w.-Do-25.05.2010r[/url].
  21. No niestety, każde zwierzę łączy się z wydatkami... W przypadku kota (zdrowego) są to szczepienia (raz w roku 50 zł), odrobaczanie kilka razy do roku (ok 7 zł) + karma i żwirek (podobnie jak z karmą dla psów - wybór jest ogromny), ewentualnie jakieś zabawki, drapak (ale to są wydatki okazjonalne). Biorąc kociaka trzeba się też liczyć ze sterylką (100-150 zł) lub kastracją (50-100 zł). edit: Doszła wpłata od [B]marysi55[/B]. Dziękuję :loveu:
  22. Nawet nie wiesz co tracisz :roll: Może najwyższy czas na kota? ;)
  23. Pytanie :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Dom bez kota, to nie dom ;) Nie miałaś nigdy kota?
  24. Jeszcze nie wiadomo :) Wet sprawdzi, żeby nie doszło do pomyłki.
  25. Dziękuję za bazarki :loveu: [quote name='__Lara'][B]Cudak[/B] - rozumiem :/ kurcze, szkoda, że tak daleko jesteście... bo ja bym mogła popilotować jego adopcję, tylko jak potem z transportem, odbiorem? rzeczywiście przydałby się dt...[/QUOTE] Gdyby znalazł się DT, byłoby o wiele łatwiej... Tyle, że teraz wysyp małych kociaków i wszystkie DT zapełnione :shake: edit: Doszła wpłata od [B]marysi55[/B] (20 zł) na kocurka. I od [B]bico[/B] (20 zł) - z tym, że w tytule przelewu jest napisane: "na kociaki z portu" i jeszcze nie wiem, czy to nie na maluchy zabrane z portu. Dzisiaj ok 17:00 jedziemy z kocurem do weta. Trzymajcie kciuki, żeby była to już ostatnia wizyta....
×
×
  • Create New...