-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
[B]Kurza stopa 39[/B], mogłabyś poprosić Panią, żeby weszła na wątek? Albo skontaktowała się mailowo (przesłałabym ankietę przedadopcyjną)? Faktycznie mam jakieś nieodebrane połączenia :oops: Mam dziś sporo gości, a jutro Komunię kuzyna i niestety nie w każdym momencie mogę odebrać, a szkoda z tego powodu stracić szansę na domek... Kotka jedna na 99% ma domek, więc jeszcze tylko ta (z najciekawszym umaszczeniem-marmurkowym) czeka na domek: [IMG]http://img532.imageshack.us/img532/4503/kotka5.jpg[/IMG] [IMG]http://img535.imageshack.us/img535/3033/kotka54.jpg[/IMG] no i trzy kocurki...
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='ilon_n']I tak trzymaj Kić!! Zdrowy bądź!! szkoda życia na choroby!![/QUOTE] To akurat nie jest zależne od niego... Wystarczy mały spadek odporności, czy jakiś większy stres i choroba może wrócić :shake: Dlatego przydałby mu się DS/DT... a teraz nie ma na niego szans. -
Klucha- została w DT na DS u sylwiji :D Bądź szczęśliwa Klusiu :D
Cudak replied to kinia098's topic in Już w nowym domu
Ale wypiękniała :loveu: Sierść jej się ładnie błyszczy i kolorki jakby żywsze ;) Świetna mina na ostatnim zdjęciu :) -
Cztery- małe jak okruszki- cudne trikolorki szukają domów
Cudak replied to evita.'s topic in Kotki już w nowych domach
Od samego początku tak rzadko je karmi? Może w tym tkwi problem? Moje są przy matce cały czas (od niedawna są na chwilkę tylko wyciągane z klatki - w zasadzie same się pchają, jak sprzątam im kuwetę lub daję jeść) i rozwijają się naprawdę w ekspresowym tempie, codziennie widać sporą różnicę :) Są specjalne karmy dla małych kotków, od 1 mies życia np: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_sucha/royal_canin/kitten/31440[/URL] [URL]http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_sucha/hills/hills_kitten/31255[/URL] W przypadku Twoich kociaków warto by chyba podawać im mleko, takie jak to: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/koty/karmy_specjalistyczne/mleko_dla_kota/30624#more[/URL] Czy kocica zostanie wysterylizowana? -
Cztery- małe jak okruszki- cudne trikolorki szukają domów
Cudak replied to evita.'s topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Pipi'][B]Zdjęcia były robione wcześniej/nie teraz.[/B][/QUOTE] Sugerowałam się opisem (dokładnie tym, że dopiero zaczynają wychodzić z gniazdka i jeszcze nie biegają, dopiero uczą się jeść). Moje tymczasowe kociaki (nie mają jeszcze 5 tyg) już dawno biegają, podjadają matce gotowane mięsko, piją wodę i suchą karmę też już na 99% jedzą, bo jakoś szybko znika ostatnio (trzymam je w klatce, w garażu, więc nie mam możliwości obserwować ich non stop). Korzystają również z kuwety. Co z ich matką? -
:kociak: Podnoszę kociaki :kociak: :kociak: :kociak: :kociak: :kociak:
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Odpukać - na razie zdrowy. Sierść odrasta. Dostaje jeszcze witaminy na podniesienie odporności. W razie czego (jakby zaczął kichać) mam tabletki i trzeba wtedy będzie od razu działać, a ta choroba niestety lubi wracać :shake: -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Podnoszę... -
Cztery- małe jak okruszki- cudne trikolorki szukają domów
Cudak replied to evita.'s topic in Kotki już w nowych domach
Jesteście pewnie, że one mają 7 tygodni? -
[quote name='magdola']ja mAM 2 psy!!!!!aaaaaaaaaaaa[/QUOTE] To akurat - każdy pies dostanie po kociaku ;) (ja mam 2 psy i 3 koty na stałe)
-
Kuwetę Ci kupimy ;) Zamów sobie wyprawkę dla kociaka: [url]https://www.rosnij-zdrowo.pl/rekrutacja/kotek.aspx[/url] , jest tam poradnik - instrukcja obsługi małego kotka. Dostaniesz 2 kociaki na DT - wtedy mniej rozrabiają :diabloti:
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Jak dobrze pójdzie tamte koty w tym roku również zostaną wysterylizowane, a ewentualne maluchy chyba trzeba będzie wyłapać i przeznaczyć do adopcji (koty są tam podobno ciekawie umaszczone - rude, trikolorki, szylkretki, łaciate, więc pewnie łatwo będzie im znaleźć domki). Sterylizacja rozwiązałaby w pewnym stopniu również problem wrogości okolicznych mieszkańców i właścicieli działek, którzy grożą, że je wytrują... :shake: W każdym razie na tę chwilę największa potrzeba to karma. Schronienie mają zapewnione (przynajmniej te z działek, bo te z drugiego miejsca nie jestem na 100% pewna). -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Niestety mamy w naszej miejscowości jeszcze 2 stada bezdomnych kotów, poza tymi z portu :shake: W obu miejscach dokarmiane są przez jedno starsze małżeństwo. Kotów w obu miejscach jest po kilkanaście (czyli razem ok 30). Nie są wysterylizowane, więc teraz jeszcze pewnie ich przybyło/przybędzie :-( Państwo nie mają wysokich emerytur/rent(?). Jest im naprawdę ciężko wykarmić tyle kotów i proszą o pomoc. Obecnie koty karmione są resztkami z obiadów, w miarę możliwości gotowanymi korpusami z kaszą/ryżem/makaronem... Koty w większości dzikie. Niektóre podobno wyglądają ładnie, ale dużo jest też w gorszej kondycji i ze zmianami skórnymi (grzybica?). Za zgodą [B]Ellig[/B] karma, którą wyśle [B]mysza1[/B] zostanie im przekazana, ale to kropla w morzu potrzeb... [B][COLOR=Purple][U]Bardzo proszę o pomoc-karmę dla nich! [/U][/COLOR][/B] -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Ja mam do morza ok 40-50 km :razz: (czyli mniej niż do Szczecina) ...za to na miejscu mam Zalew Szczeciński, w którym strach się kąpać ze względu na zanieczyszczenia :roll: ale konie o tym nie wiedzą :diabloti: [IMG]http://img59.imageshack.us/img59/2843/dsc06295t.jpg[/IMG] [IMG]http://img199.imageshack.us/img199/4827/dsc06288o.jpg[/IMG] [IMG]http://img101.imageshack.us/img101/1708/dsc06291.jpg[/IMG] -
Dzisiaj dowiedziałam się, że nasza koteczka ma umaszczenie [U]marmurkowe[/U] ;) [IMG]http://img532.imageshack.us/img532/4503/kotka5.jpg[/IMG] (aż wstyd, że nie wiedziałam, bo sama mam kocicę o podobnym umaszczeniu :oops: tylko ma trochę białego na mordce i łapkach) Jutro zabiorę się za ogłoszenia (bo będzie już wiadomo, która z kotek będzie miał dom na 100% i jej nie będziemy ogłaszać, drugi domek dla kotki odpadł po przeczytaniu ankiety przedadopcyjnej... więc Pani, która chce adoptować kotkę musi wybrać z nich dwóch)
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='urwisek']Przeczytałem - brzmi jak nie z tego kraju.[/QUOTE] W rzeczywistości niestety wygląda to "nieco" inaczej niż na stronie ;) W każdym razie pomoc dla wolnożyjących kotów jest tam duża, choć nie jest jeszcze idealnie. "U nas" też jest TOZ - w zasadzie jakieś 25 km od nas, w mieście, w którym jest najbliższa lecznica i gdzie leczyłam Wampirka. TOZ jest przy lecznicy (innej). Jak zapytałam mojego weta, czy warto tam pójść i poprosić o pomoc dla kotów, powiedział, żebym poszła, ale gwarantuje mi, że wyjdę stamtąd poirytowana :evil_lol: [quote name='urwisek']Wiersz? Aż pomyśleć chwilę musiałem - dla mnie ze "środka" to Wy tam nad morzem wszystkie blisko siebie :diabloti:[/QUOTE] Niby blisko... gdyby jeszcze samochody na wodę chciały jeździć ;) a ja to nawet samochodu nie mam :-( [quote name='urwisek']Nie no wiesz - może ....dokumenty :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE] ...a tam dokumenty - zapas chipsów :diabloti: A tak na poważnie - [B]mysza1 [/B]ile płacicie za wysyłkę kurierem w Twojej firmie? Może jakoś byśmy uzbierali? -
Dziękuję ;)
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Ellig'][URL]http://www.toz.szczecin.pl/?id=postepowanie[/URL][/QUOTE] Szkoda, że bliżej czegoś takiego nie ma. -
Ja też potrzymam :kciuki: :kciuki: :kciuki: i daj nam od razu znać, jak będzie wiadomo :razz:
-
[quote name='__Lara']Zdjęcia dodane do allegro :)[/QUOTE] Dziękuję :loveu: (Mogłabyś jeszcze dopisać na allegro o konieczności kastracji/sterylizacji po osiągnięciu przez kociaka dojrzałości płciowej, czyli w wieku ok 6-8 mies? To podstawowy warunek adopcji. Szkoda czasu na telefony od ludzi, którzy nie mają zamiaru kastrować, a robią tylko niepotrzebne nadzieje... I weź jeszcze wytłumacz takiemu, że kota nie dostanie :shake:Wiadomo, że jest to dobra okazja do uświadamiania ludzi, ale teraz naprawdę szkoda mi nerwów..)
-
Kocurek nr 3 jest najbardziej fotogeniczny :p (chociaż na ostatnim zdjęciu się biedny rozpłakał...). Jeśli ktoś jest ciekawy, dlaczego kociaki nie zostały uśpione mogę wyjaśnić - w każdym razie nie wynikało to [U]tylko[/U] z mojego tchórzostwa.
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='mysza 1']Ja pracuję w takiej firmie, mamy umowę i chciałam tak to wysłać. Tylko nie wiem jak wejść do pracy z takim worem karmy pod pachą :evil_lol:[/QUOTE] Weź Walusia do pomocy :razz: -
Jeśli są zwolennikami usypiania ślepych miotów, osiągnę tym efekt przeciwny od oczekiwanego...