-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Zajrzyj tu: [url]http://www.dogomania.pl/threads/184681-domek-dla-czarnej-koteczki-wysterylizowanej-ale-daleko-bo-a%C5%BC-w-W%C4%99gorzewie[/url]. Jest domek chętny na czarną, wysterylizowaną, ponad roczną kotkę :) (tyle, że aż ok 500 km od Kalisza :( ale zawsze warto poszukać transportu)
-
2 kotki 6 tygodniowe znajdki-szukamy najlepszego domu
Cudak replied to Cockermaniaczka's topic in Kotki już w nowych domach
ale słodziaki :loveu: Trzymam kciuki za nowe domki! -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Z kocurem na szczęście dziś już lepiej [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Przybiegł i nawet mruczał, jak dostał mięsko. Obejrzałam trochę dokładniej ranę - wygląda, jakby to jakieś zwierzę go zaatakowało (podejrzewałam też potrącenie), są ślady pazurów lub zębów. Z jednej strony jest oderwany spory płat sierści i z drugiej strony mniejszy. Skóra jest uszkodzona - ma to taki żółty kolor, miejscami czerwony. Jest zeschnięte i nic się nie sączy. Oddycha głośno i raz kichnął, więc to jakieś choróbsko go dodatkowo męczy [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG] We wtorek pojadę do weta i kupię mu leki (Synergal). Dobrze, że jest poprawa, bo naprawdę się o niego martwiłam. -
[quote name='Rybka_39']Zmieniłam, ale wiesz, dla chcącego nic trudnego :D[/QUOTE] Niby tak... ale większość szuka jak najbliżej, o określonym umaszczeniu... i nie ma, co się dziwić, bo wybór jest niestety ogromny.
-
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Tycia dostanie te obecne kapcie i nie będzie już zabierać nowych :) -
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='gonia141']Jak nie ma moich kapci w przedpokoju, to wiem gdzie szukać.[/QUOTE] Obydwa zabiera? ;) -
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Ale słodko śpi :loveu: Budka też śliczna i ma gdzie chować zabawki ;) Szczęście, że zwymiotowała ten materiał... Miejmy nadzieję, że już więcej nie będzie robiła takich numerów, bo faktycznie może jej to bardzo zaszkodzić. -
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Ludzie często topią lub w inny sposób "likwidują" szczeniaki, a z całego miotu zostawiają tylko jednego. W tym przypadku mogło byc podobnie, choc tego się już nie dowiemy. Z małym kociakiem powinna się dogadać, jeśli nie jest do nich agresywna ;) (ale nie namawiam, bo nie każdy lubi koty..) -
To organizujemy transport do Katowic :loveu: Ile maluchów bierzesz? :razz:
-
Byłoby idealnie, gdyby wcześniej były zarezerwowane i po odchowaniu trafiły prosto do nowych domków, bo niestety - im starsze, tym trudniej je oddać. Małych kociaków jest teraz masa... a nasze to w dodatku takie pospolite szaraczki. Kolorowe szybciej znajdują nowe domki :-(
-
[quote name='__Lara']Super, dzięki, dopiszę ;)[/QUOTE] Pomagasz nam i jeszcze dziękujesz? :evil_lol: Za jakiś tydzień, czy dwa będziemy musieli wybrać się do weta na odrobaczanie... (mam nadzieję, że dużo nie zapłacimy..) Wtedy też zostanie określona płeć maluchów i postaram się porobić zdjęcia każdemu z osobna. Nadamy im jakieś tymczasowe imiona ;) i będzie można robić więcej ogłoszeń.
-
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='gonia141']Pierwsze dwa zdjęcia zrobiłam dziś w biurze. Tycia razem ze mną udzielała korepetycji z chemii. Najpierw się posiusiała ze strachu jak zobaczyła Sebastiana. Po godzinie dała mu się pogłaskać. Tycia to taki jeszcze trochę dzikusek. Powolutku się wszystkiego uczy.[/QUOTE] Biedna :( Jeśli dobrze kojarzę jej poprzednich "właścicieli" (jest bardzo podobna do Tyci suczka, która może być jej matką), to najprawdopodobniej wychowała się w jakiejś oborze. Pewnie jej rodzeństwo jakoś się oddało, a ona została, bo suczkę trudniej oddać i dlatego ją wyrzucili. W każdym razie jej socjalizacja nie przebiegała tak, jak powinna, a późniejsza tułaczka i przeganianie (bicie, rzucanie kamieniami) przez okolicznych mieszkańców pogorszyły sprawę. Najważniejsze, że Wam ufa i z Wami czuje się dobrze. Może pomału przekona się i do obcych ludzi. -
Już podaję :) mail: [email][email protected][/email] gg: 8333012 tel: 788 938 175 (z tym, że często gubię w domu zasięg... więc wtedy proszę o SMS) Jeśli możesz, dopisz o konieczności sterylki/kastracji w odpowiednim wieku i o tym, że zostaną wydane po odchowaniu, odrobaczeniu i przynajmniej jednym szczepieniu oraz że kolejnosc zgłoszeń nie jest brana pod uwagę, tylko warunki jakie Dom zapewni kotu. A - i domki najlepiej niewychodzące z zabezpieczeniami okien i balkonu... Dziękuję.
-
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[url]http://gonia141.fotosik.pl/zdjecia/1.html[/url] tu jest więcej zdjęć Tyci (Tyciej?). Mam nadzieję, że Pani Małgosia się nie obrazi, że wstawiłam link ;) -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Spróbuję mu jutro dać (mam witaminy dla kocicy na wzmocnienie, jej smakują). Oby tylko przyszedł... on zawsze pierwszy przychodzi do jedzonka. -
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Trzeba skopiować kod: "Zdjęcie 500px na forum" i wkleić :) tam od razu jest z [img] i [/img] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/289/976eab1c8f79ee85med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/289/f3f8d44407b09421med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images36.fotosik.pl/176/b8ba4ba978335635med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/289/19f40f1c0457d226med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/289/3db6ad1447d0d08emed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images45.fotosik.pl/290/ab4f45c75f1cb680med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images35.fotosik.pl/143/4ef305be141e0ee6med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/289/986977afa2f13fbcmed.jpg[/IMG][/URL] Wkleiłam kilka na próbę ;) Pięknie wygląda rozrabiaka mała :loveu: i brzuszek ładnie zarósł, nie ma śladu po przepuklinie i sterylce. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Tyle, że NAPRAWDĘ nie ma, gdzie go umieścić na czas ewentualnego leczenia :( a łapać go i wypuszczać z powrotem nie ma sensu. W taki sposób się go nie wyleczy - leki + stres związany z transportem i wizytami u weta jeszcze bardziej go osłabią. Myślę, jak mu pomóc...ale naprawdę nie wiem, jak :( Obserwować go będę... mam nadzieję, że będzie silny i da radę. -
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Jeśli na fotosiku, to nie link bezpośredni tylko taki, który ma końcówkę "jpg" ;) -
Najważniejsze, że jest bezpieczny, ale[B] DT nadal pilnie potrzebny!![/B]
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Jeden z portowych kotów uległ jakiemuś wypadkowi :shake: Ma obdarty bok i skórę, brzydko to wygląda i musi boleć... W dodatku bardzo ciężko oddycha - nie wiem, czy może męczy go jakieś choróbsko, czy też w wyniku tego wypadku doszło do uszkodzenia żeber... :-( Nie ma widoków na żaden DT, w dodatku teraz długi weekend i lecznice pozamykane. Na miejscu też nie mamy weta, a nawet gdyby był to nie mamy kasy na ewentualne leczenie. Musi sam się z tego wylizać :( Wczoraj jeszcze wszystko było z nim w porządku... -
[B]Alicja[/B], poza zmienionym nagłówkiem dodajesz coś o finansach-płatnościach (w przypadku płatnego DT)?
-
[quote name='Alicja']wszelkie umowy mieć na piśmie[/QUOTE] [SIZE=1]Gdzie można znaleźć wzór takiej umowy (na DT)?[/SIZE] :oops: Czytam i jestem w SZOKU... Dlaczego ta psina ma takiego pecha? :shake:
-
[B]Rybka[/B], czy dałoby się dopisać w alegratce, że kociaki znajdują się w woj. zachodniopomorskim, ok 50 km od Szczecina? (Póki, co miałam tylko jeden tel - ale aż ze Śląska. Pani powiedziała, że się zastanowi i oddzwoni, ale wątpię, bo jednak taka odległość zniechęca. Zanim udałoby się zorganizować transport, znajdzie kociaka na miejscu :()
-
[B]Miła od Gucia[/B] zapraszam do moich kociaków: [url]http://www.dogomania.pl/threads/184605-Kocia-Rodzinka-%285-maluszk%C3%B3w%29...-potrzebuje-wsparcia!-Prosz%C4%99-o-pomoc[/url]! Mogą iść w pakiecie ze szczeniaczkami do nowych domków ;) A tak na serio - trzymam kciuki za psiaki! Szczególnie za Mamusię szczeniaków, bo jej będzie trudniej znaleźć nowy domek :(
-
[quote name='lika1771']Prosze o wiecej informacji gdzie dokładnie piesek przebywa i czy jakiesfundacje rozmawiały z panem i pan wie co grozi za powieszenie psa,lub trzymanie w złych warunkach[/QUOTE] [B] martaslupsk[/B] z miau: "Piesek został zabrany od tego Pana i jak narazie jest w strasznych warunkach bo na łancuchu przy starym samochodzie ale nic już mu nie grozi.Pan doskonale wiedzial co mu grozi za zabicie psa.Sprawą psa zajmowała się pani Aziukiewicz z tozu.Jeżeli potzreba więcej informacji o psiaku podam jej nr telefonu na pw." "dom tymczasowy nadal potrzebny na tym łancuchu przy wraku auta tez raczej długo siedzieć nie może." Generalnie sprawą zajmuje się tamtejszy oddział TOZu (Słupsk), który najwyraźniej nie posiada żadnego zaplecza dla psów :(