-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Kociaki proszą o pomoc! -
Co z dobkami?
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[COLOR=Blue][B]Czy ktoś mógłby pomóc i zrobić dla kotów bazarek cegiełkowy?[/B][/COLOR] Ja nie wyrabiam się czasowo :oops: a trzeba by było poświęcić na to troszkę czasu... -
Ja kąpię w Emolium, a smaruję tylko buzię i rączki, jakieś pół godziny przed spacerem (kremem Hipp).
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='__Lara']Ojej, to rośnie dziewuszka szybko :D prosimy o zdjęcie jakieś ;)[/QUOTE] Proszę, z dziś: [URL]http://img140.imageshack.us/img140/1240/sdc13216w.jpg[/URL] [URL]http://img521.imageshack.us/img521/6019/sdc13232.jpg[/URL] Wyszedł jej dzisiaj pierwszy ząbek :multi: [quote name='__Lara']No, masakrycznie idzie tej karmy....[/QUOTE] Idzie strasznie, a jak przyjdą mrozy, koty pewnie będą miały jeszcze większy apetyt :shake: -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='__Lara']Wspaniale, będą miały kociaki co jeść :D[/quote] Starczy aż na 10 dni :) bo każdego dnia idzie ok 3 kg suchej karmy... (+ puszki, korpusy, ryby) [quote name='__Lara']Cudak, jak tam maleństwo się chowa? :D[/QUOTE] Maleństwo?! :diabloti: Prawie 9 kg już waży, nie mam siły jej nosić, a ma dopiero 5 miesięcy :shake: Ostatnio prawie cały czas chce być na rękach, bo ząbki jej idą... dlatego do tworzenia bazarku ponad tydzień się zabierałam ;) -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[B]__Lara[/B] dziękuję :loveu: Z bazarku [B]LeCoyotte[/B] dla naszych kotów uzbierało się 142 zł, z mojego poprzedniego bazarku 37 zł. Dołożyłam LeCoyotte 26 zł i zamówił 2 worki (2 x 15 kg) karmy Arion :loveu:, pozostałe 11 zł przelałam na konto Fundacji Kocia Dolina: [SIZE=4][COLOR=Red][B]Fundacja Kocia Dolina Lukas Bank SA /O. Toruń 47 1940 1076 3018 9272 0000 0000[/B][/COLOR][/SIZE] z dopiskiem w tytule przelewu: "na koty ze Stepnicy" Dziękuję [B]LeCoyotte[/B] za pomoc dla naszych kotów :) -
[B]Zapraszam na dziecięcy bazarek:[/B] [url]http://www.dogomania.pl/threads/196292-Dzieci%C4%99cy-bazarek-dla-kot%C3%B3w-%29-do-21.11-%28Pampers-noside%C5%82ka-foczka-do-k%C4%85pieli-puder..%29[/url] (m.in. nosidła, foczka do kąpieli, niemieckie Pampersy)
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[url]http://www.dogomania.pl/threads/196292-Dzieci%C4%99cy-bazarek-dla-kot%C3%B3w-%29-do-21.11-%28Pampers-noside%C5%82ka-foczka-do-k%C4%85pieli-puder..%29[/url] Bazarek dla kotów - podnoście chociaż ;) -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='__Lara']No to fajnie, widzę, że moje doszło :)[/QUOTE] Doszło, doszło, tylko ja dostaję listę wpłat od Fundacji raz na jakiś czas (jak uzbiera się kilka lub jak poproszę) :) Dziękuję w imieniu kotów :loveu::loveu::loveu: -
[quote name='moana']To może spróbuj z mlekiem innej firmy...[/quote] Próbowała na razie dwóch, ale one chyba wszystkie podobnie smakują? Herbatkę pije bez problemu... Na razie nie ma jakiejś dużej presji, bo 6 miesięcy skończy dokładnie za miesiąc ;) Max ma czas do lutego, bo wtedy będę musiała wrócić na studia (co prawda zaoczne, ale zajęcia mamy w soboty i niedziele od 8.30 do 19.15 + 2 godziny zajmuje mi dojazd :roll:). [quote name='moana']Ja chciałam karmić piersią rok, niestety zaczęło mi brakować pokarmu tuż po tym jak Maciuś skończył pół roku... Nie miał żadnych oporów przed piciem sztucznego...[/quote] Gdyby nie studia, pewnie też planowałabym się przemęczyć do roku, ale nie mam wyjścia. Chyba, że uda mi się ją karmić np tylko w nocy, ale wtedy też musiałaby pić modyfikowane w dzień... [quote name='moana']Z tymi warzywami to optymalnie jest mieć własne ze swojego ogródka... Cóż, jak się nie ma można chociaż na parapecie zieloną pietruszkę uprawiać, żeby dodawać do obiadku ;) (ma sporo żelaza).[/QUOTE] Ogródek mam. Gorzej z przechowywaniem warzyw na zimę...
-
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='AresekSE']bardzo sie boje, ze cos nie wyjdzie.....ale trzymamy kciuki renata[/QUOTE] Nie bójcie się, tylko wyprawkę dla Miecia szykujcie :kciuki: [SIZE=1]Przy okazji zapraszam na bazarek z mojego podpisu[/SIZE] ;) -
Igor - piękny młody pit bull red nose w szczecińskim schronisku
Cudak replied to agnieszka32's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję, że szybko znajdzie DT/DS, bo coraz zimniej się robi :shake: [quote name='ageralion']Igor - piekne imie :loveu:[/QUOTE] Zgadzam się :loveu: też miałam kiedyś psa Igora... -
Klucha- została w DT na DS u sylwiji :D Bądź szczęśliwa Klusiu :D
Cudak replied to kinia098's topic in Już w nowym domu
Piękna :loveu: i ogromna. ...a jakie śliczne legowisko ma :razz: -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Doszły nowe wpłaty na konto Fundacji: 28.10.10 Jakub K., Lublin 20 28.10.10 Aleksandra R., Katowice 20 28.10.10 Agnieszka B., Września 30 29.10.10 Firma MADE.PL, Kraków 100 02.11.10 Anna Sz., Wołomin 30 02.11.10 Ewa D., Wrocław 50 02.11.10 Urszula S., Stepnica 25 05.11.10 Sylwia P, Magnuszew 40 Dziękujemy :loveu::loveu::loveu: Doszła też wysłana do nas karma dla kotów, od Magdy S. z facebooka (8 kg suchego jedzonka i saszetki) :loveu: -
[quote name='moana'][B]Cudak[/B], na Twoim miejscu zmienilabym lekarke... Owoce ze sloiczkow, soki! :angryy:[/QUOTE] Nie mam możliwości zmienić :roll: ale w poważniejszych przypadkach będziemy chodzić prywatnie, do innej lekarki (ok 25 km od nas). Na co dzień (szczepienia itp) nie opłacałoby się dojeżdżać. [quote name='moana']W Irlandii tez poleca sie karmienie wylacznie piersia do 6 miesiaca zycia. Maciejek byl karmiony wylacznie piersia przez 5,5 miesiaca. Potem bardzo powoli wprowadzalismy inne produkty.[/QUOTE] Moje dziecko od czasu do czasu (jak muszę gdzieś bez niej wyjść/jechać na dłużej niż 2 godz) dostaje herbatkę Hipp i nawet jej smakuje (bo słodka...). Gorzej, że nie chce pić mleka modyfikowanego, a miałam zamiar przestać ją karmić piersią po 6. miesiącu :shake: [quote name='moana']Nie boj sie o witaminy, kalorie itp. Karm dziecko urozmaiconym jedzeniem, dobrej jakosci, nieprzetworzonym i bedzie dobrze! :)[/QUOTE] Jak wchodzę na strony o wegetarianizmie, to czuje się jak idiotka, bo nie mam pojęcia ile co ma białka, żelaza itp ;) a wydaje się to być ważne w żywieniu małego dziecka. Zresztą to i tak chyba tylko wszystko "na oko" można szacować? Jeszcze nam się pora roku nieciekawa trafiła na rozszerzanie diety... bo ciężko o warzywa, a do mrożonek nie mam zaufania.
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Koty proszą o jedzonko i domki! :shake: -
MIA- ONka z łańcucha zaczyna nowe życie w swoim domku :))
Cudak replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Piękne koty :loveu: nie wyglądają na zadowolone z nowego domownika :diabloti: -
[quote name='moana']Cudak, niech Cie rozszerzanie diety dziecka nie przeraza... :) Nic strasznego, aczkolwiek, jesli ktos nie chce isc na latwizne i nie daje gotowcow, jest z tym troche zabawy...[/QUOTE] Tak, czy inaczej trochę zabawy będzie z karmieniem :) Zresztą bardziej martwię się tym, czy moje dziecko otrzyma odpowiednią porcję witamin, żelaza itp... Od którego miesiąca zaczęłyście dawać swoim dzieciom stałe jedzenie? Światowa Organizacja Zdrowia(WHO) zaleca aby przez pierwsze 6 miesięcy życia niemowlę przyjmowało wyłącznie mleko mamy, a moja lekarka mało na zawał nie padła, kiedy dowiedziała się, że moje 4 i pół miesięczne dziecko jest na samej piersi :roll: Wg niej koniecznie powinnam już dawać jej owoce ze słoiczków i soczki... [quote name='moana']Maciejek jest wege od poczecia, bo i ja nie jem miesa (od 20 lat) i moj maz tez (3 lata). Bylo dla nas zatem jasne, ze dzieci tez wege beda. Nie jemy zadnych zwierzat, wiec i ryb tez nie.[/QUOTE] Ja nie jem mięsa (i ryb) od 6 r.ż., tyle, że w ciąży i teraz, póki karmię piersią, biorę suplementy z DHA.. więc moje dziecko też jest prawie wege od poczęcia ;) i chciałabym, żeby jednak tego mięsa nie jadła.. [quote name='moana']Baardzo Ci polecam forum [URL="http://www.dogomania.pl/wegedzieciak.pl"]wegedzieciak.pl [/URL]Kopalnia wiedzy o tym, jak karmic dzieci i nie tylko.[/QUOTE] Dzięki za linka :) Faktycznie jest co poczytać. Bardzo odradzają tam dania ze słoiczków... tylko skąd brać te ekologiczne warzywa? Mi się do tej pory wydawało, że to jednak gotowce są lepsze :oops: (Wiadomo, że nie wszystkie, tylko te bez cukru i bio, czyli np hipp) Zajrzyjcie na bazarek: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/195796-Ubierz-dzieciaczka-Podruj-Sharri-grosiaczka-do-10.11-g.22.00[/URL] Fajne ciuszki :)
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Ona jest dzika :( a szkoda, bo miałaby duże szanse na domek... Jedno z maluchów szukających DT/DS też jest puchate i będzie miało dłuższą sierść: [quote name='Cudak'][B] Szylkretka puchata[/B] (najodważniejsze) [URL="http://www.anduk.pl/blog/wp-content/gallery/koty-dzialkowe/DSCF3802.JPG"][IMG]http://www.anduk.pl/blog/wp-content/gallery/koty-dzialkowe/thumbs/thumbs_DSCF3802.JPG[/IMG][/URL] [B]Czarny większy[/B] (odważny, ciekawski) [URL="http://www.anduk.pl/blog/wp-content/gallery/koty-dzialkowe/DSCF3888.JPG"][IMG]http://www.anduk.pl/blog/wp-content/gallery/koty-dzialkowe/thumbs/thumbs_DSCF3888.JPG[/IMG][/URL] [B]Szary większy[/B] (średnio odważny ale przebojowy) [URL="http://www.anduk.pl/blog/wp-content/gallery/koty-dzialkowe/DSCF3831.JPG"][IMG]http://www.anduk.pl/blog/wp-content/gallery/koty-dzialkowe/thumbs/thumbs_DSCF3831.JPG[/IMG][/URL] [B]Czarny[/B] (płochliwy) [URL="http://www.anduk.pl/blog/wp-content/gallery/koty-dzialkowe/DSCF3818.JPG"][IMG]http://www.anduk.pl/blog/wp-content/gallery/koty-dzialkowe/thumbs/thumbs_DSCF3818.JPG[/IMG][/URL] A tutaj cała czwóreczka wraz z matką: [URL="http://www.anduk.pl/blog/wp-content/gallery/koty-dzialkowe/DSCF3862.JPG"][IMG]http://www.anduk.pl/blog/wp-content/gallery/koty-dzialkowe/thumbs/thumbs_DSCF3862.JPG[/IMG][/URL] [/QUOTE] -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Już pokasowałam trochę :) -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
Zerknijcie: [url]http://www.dogomania.pl/threads/195772-Misiek-niewidomy-psiak-pilnie-szuka-domu[/url] taki podobny do Miecia... i też niewidomy :shake: -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='LeCoyotte']Zapraszam na bazarek na m.in. koty [URL]http://www.dogomania.pl/threads/195851[/URL] Kubraczki psie, Sheba, Motorola, HTC...[/QUOTE] Dziękuję :loveu: