Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. [quote name='Szarotka']Najgorsze to, ze sa nie wysterlylizowane........, bo tak mozna bez konca..........[/QUOTE] Staramy się je sterylizować, w zeszłym roku zostało wysterylizowane prawie całe stado portowe, ale co z tego jak podrzucane są nowe :angryy: i naprawdę ciężko je wyłapać w tak dużym stadzie :shake: [quote name='Javena']Wysłałam skromną dyszke ,może troche póżniej uda mi sie wiecej?[/QUOTE] Bardzo się cieszę :multi: i bardzo Ci dziękuję :loveu:
  2. [quote name='Gosiara']Domownicy nie bardzo;([/QUOTE] [B]Gosiara[/B], może załóż też wątek w dziale: [url]http://www.dogomania.pl/forums/935-Pomoc-dla-ludzi[/url] :(
  3. Była dziś u mnie Pani Basia (która karmi koty portowe), po karmę od [B]zołzowatej[/B], za którą bardzo dziękuję :loveu: i mówiła, że doszło sporo nowych, dorosłych kotów :shake: Masakra z tymi ludźmi, którzy je tam podrzucają :angryy: Dzięki [B]envy1[/B] i [B]andukowi[/B] w lokalenej gazetce pojawił się artykuł o wolno żyjących kotach ze Stepnicy, mi.in z apelem by ich nie podrzucać... widać efekt przyniósł odwrotny od oczekiwanego :( Nawet nie chcę myśleć, co będzie jak one zaczną się tam kocić...
  4. [quote name='Szarotka']Wiem, ze jest. Jak jestem w dobrej formie to nie bylo sytuacji, zebym nie wymolestowala. [/quote] Widać masz większą siłę przebicia :evil_lol: [quote name='Szarotka'][B]Koty potrzebja karme, bo ich zycie strasznie marne!!!!!![/B] Jestem maly glodny kotek Pusty brzuszek, zadnych psotek zadnych figli ni zabawy jak mam wciaz brzuszek pustawy Jestem glodny jestem chory, w nocy snia mi sie potwory co jedzenie kradna moje, ja na nogach ledwo stoje. Prosze bardzo drogie ciotki moglbym byc piekny i slodki gdyby choc co jesc mial to bym sie z tej zimy smial.[/QUOTE] Piękny wierszyk!! :) Mogę skopiować do 1. postu, żeby nie zginął? I na wątek na miau?
  5. [quote name='Szarotka']Czy szukaliscie pomocy na f.b i n.k. ??[/QUOTE] Tak. Głównie dzięki facebookowi udało się jakoś przetrwać te zimę (która jeszcze się nie skończyła :shake:) [URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=147981348580569[/URL] (byłabym bardzo wdzięczna za rozsyłanie, zapraszanie, udostępnianie :oops:) Na n-k też były wstawiane zdjęcia z prośbą o pomoc i nr konta, ale nie wiem, może by profil dla nich założyć? [B]Szarotka [/B]o wpłaty "molestujemy" już ponad rok, o miesięczne deklaracje będzie jeszcze trudniej, bo jest MASA psów/kotów, które potrzebują pomocy :-(
  6. [quote name='Igiełka']Cioteczki a co to za wrózby były wczoraj ? :)[/QUOTE] Że zostanie na stałe :evil_lol:
  7. [quote name='Szarotka']A nie ma szans na zalatwienie jakis resztek z rzezni, restauracji itp??[/QUOTE] Wydaje mi się, że w rzeźniach wykorzystują wszystko co się da, najwyżej kości zostają (wiem, że ludzie u nas dla psów biorą) :( ale dzięki za pomysł, musimy się zorientowac, może akurat coś by się udało załatwić dla kociaków. [quote name='AlfaLS'][COLOR=blue]Nie chcę się mądrzyć, nie czytałam całego wątku, ale znalazłam ofertę na allegro gdzie za 120 kg kitekata wychodzi 685 zł (137 zł za 24 kg) + gratisy ( do każdych 24 kg-można je opylić na bazarku ) przesyłka za friko (w dodatku oferta z Sopotu) Jest tez fajna oferta zooplusa Animonda Rafine cross (jakby pokombinowac z rabatami) za 15 kg- 112 zł. doczytałam też, że Autorka kupuje Purinę. Jak mi zdradzicie jaką, to znajdę najlepszą ofertę Znalazlam tez puszki felix (400g) po ok 2,70 za sztukę (w promocji 2+1).[/COLOR] Takie coś znalazłam na jednym wątku na [B]miau[/B]. Może to są dobre oferty? Przepraszam ale ja się nie orientuję :oops:. Jak kupuje to takie opakowania po 400 g...;-)[/QUOTE] Nam ostatnio za 168 kg kitekata wyszło 997,71 zł, więc za 120 kg wyszłoby ok 675 zł :) Dopóki zbieraliśmy tylko dla kotów z portu, mogliśmy pozwolić sobie na zamawianie Puriny... teraz musimy stawiać na ilość. [quote name='Marycha35']kociaki macie duuuużo szczęścia jednak:smile: ekipka zacna jest tu! W ponie ruszam na sępienie na uczelni;-)[/QUOTE] Dziękuję :loveu: [quote name='zołzowata']Allegro jest w ogóle fajne;-) Poszperałam i są jeszcze: [URL]http://allegro.pl/kot-karma-belamy-z-wolowina-kura-20-kg-i1490120105.html[/URL] 20kg karmy BELAMY za 95zł (4,75/kg) [URL]http://allegro.pl/dibaq-karma-dla-kota-classic-20kg-kurier-gratis-i1485696163.html[/URL] 20kg karmy DIBAQ za 99zł (4,95/kg) [URL]http://allegro.pl/brit-20-kg-dla-kota-35-miesa-super-cena-i1477674701.html[/URL] 20kg BRITA za 110 zł (5,50/kg) [URL]http://allegro.pl/festi-plus-20kg-sucha-karma-dla-kota-i1489315750.html[/URL] 20kg jakiejś FESTI PLUS za 115zł (5,75/kg) [URL]http://allegro.pl/kitekat-mix-smakow-2-x-15kg-dostawa-i1492196470.html[/URL] 30kg Kitekata za 138zł (4,60/kg) [URL]http://allegro.pl/chico-sucha-karma-crazy-cat-2x20kg-kurier-gratis-i1490652591.html[/URL] 40kg karmy CHICO za 189zł (4,73/kg) Najlepsza z wymienionych to rzecz jasna BRIT - tu za 120 kg wyszłoby 660 zł;-)[/QUOTE] Dziękuję za przewertowanie ofert na allegro :loveu: Jak uzbieramy kaskę, to będziemy myśleć na którą nas stać ;-) (tylko jeszcze muszę dopytać w Fundacji, czy nie będzie problemu z zamówieniem poza hurtownią, w której do tej pory robiliśmy zakupy). Najbardziej opłacałoby się kupić tą karmę: [url]http://allegro.pl/cat-sport-20kg-kurier-gratis-wyprzedaz-i1488441216.html[/url] (TYLKO 55 ZŁ, ZA 20 KG :crazyeye:) [quote name='Szarotka']Trzeba by znalezc stale deklaracje..........[/QUOTE] Tylko JAK? :(
  8. [quote name='Cudak'][B]Igiełko,[/B] pomogło nam już aż 30 dogomaniaków! :crazyeye: Przejrzałam wątek i mam zamiar uzupełnić 1. post o ich nicki :)[/QUOTE] Uzupełnione: Lista dogomaniaków, którzy pomogli do tej pory kotom finansowo, rzeczowo, bazarkowo lub transportowo :loveu: (kolejność alfabetyczna): [B]AgaiTheta, AgusiaP, aikowo, anduk, A.R.S., Ellig, envy1, ewado, gazzy, Greven, ilon_n, Jasza, Javena, Jolanta08, katlis, koss, __Lara, LAZY, LeCoyotte, Livka, marysia55, mysza1, NaamahsChild, reddie, Syla, sylwija, tsu, tysiek, urwisek, weihaiwej, wujek & ciocia, zołzowata[/B] Bardzo Wam dziękuję :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: (Jeśli kogoś pominęłam lub przeinaczyłam nick, dajcie mi znać :oops:)
  9. [quote name='Igiełka'] Bardzo cieszę sie ze są ludzie o wielkim sercu, którzy pomagają. :lol:[/quote] [B]Igiełko,[/B] pomogło nam już aż 30 dogomaniaków! :crazyeye: Przejrzałam wątek i mam zamiar uzupełnić 1. post o ich nicki :) [quote name='Igiełka']Super że kotki miały dużo jedzenia :lol:[/QUOTE] Szkoda tylko, że ono tak szybko się kończy :-( [B]POTRZEBUJEMY STAŁYCH DEKLARACJI NA KARMĘ DLA TYCH KOTÓW![/B] Miesięcznie potrzebne jest min 120 kg suchej karmy + puszki i mięso, które Opiekunowie kotów kupują we własnym zakresie. Na samą suchą karmę potrzebujemy w zależności od rodzaju, ceny i dostępności karmy: - w najlepszym wypadku 640 zł (Arion, 80 zł za 15 kg - z rabatem dla Fundacji, ale ostatnio był problem z dostępnością w hurtowniach) - ok 680 zł (Kitekat, ok 68 zł za 12 kg) - ok 1000 zł, gdybyśmy chcieli im dogodzić Puriną Błagam o pomoc i chocby najmniejsze deklaracje... na razie nie mamy ani jednej :-(
  10. [B]Igiełko[/B], może jest szansa, żeby Nesia została z Wami na stałe? :razz:
  11. [quote name='Igiełka']Wszystko to bardzo przykre:([/QUOTE] [B]Igiełko[/B], nie do końca wszystko przykre...bo przez ostatni rok koty dostały bardzo dużo pomocy od wspaniałych Ludzi z dogo, miau, facebooka... - ogromną ilość karmy, budki w których mogą się schronić przed zimnem, wiele kotów zostało wysterylizowanych, kilkanaście znalazło DS :) Wszystkim, którzy pomogli bardzo dziękuję i jestem niezmiernie wdzięczna :loveu: Szczególnie [B]Ellig[/B], która poratowała nas taką ilością karmy, że przez "chwilę" mogłam odpocząć od forum, proszenia o wpłaty i zająć się swoim nowo narodzonym dzieckiem ;) i która zrobiła dla nas wydarzenie na facebooku, dzięki, któremu w zimie napłynęło tyle wpłat i karmy, że koty naprawdę miały jedzenia do oporu i nie musieliśmy się martwic, że go zabraknie. Reszty pomagających z osobna teraz wymieniać nie będę, coby nikogo nie pominąć i nicku nie przeinaczyć ;) ale jestem Wam wdzięczna, za każdy grosik, bazarek, za karmę, radę, czy podniesienie wątku :loveu: oraz Fundacji Kocia Dolina za użyczenie konta do wpłat i zamawianie dla nas karmy z rabatem. Obawiam się tylko, że bez stałych deklaracji na karmę będzie ciężko to dalej ciągnąć :( ale to "marzenia ściętej głowy", bo nawet na hotelik dla psa ciężko uzbierać te 200 zł deklaracji, a co dopiero kilkaset... na koty :shake: edit: Doszła jedna wpłata na konto Fundacji: 04.03.11 Olga M., Częstochowa 10 Bardzo dziękuję w imieniu kotów :loveu: :loveu: :loveu:
  12. [B]joana [/B]dziękuję, że również zajrzałaś do nas :loveu: [quote name='Szarotka']Ja wyslylam deklaracje raz w miesiacy i jak juz wysle to potem szlus. Mam ok. 10 deklaracji i do tego zawsze dojda jakies bazarki na ktore sie dam namowic ...........[/QUOTE] Miesięczne deklaracje byłyby dla nas zbawieniem... nawet najdrobniejsze, ale PEWNE. Już ponad rok, od końca stycznia 2010r, prowadzimy zbiórkę na karmę dla tych kotów (początkowo tylko dla 25 kotów z portu, w maju zaczęliśmy pomagać również kotom z pozostałych stad w Stepnicy) i po każdym zamówieniu, kiedy konto się zeruje jest taka sama niepewność, czy zdążymy uzbierać pieniądze na kolejny miesiąc, zanim karma się skończy...:( Nie wiem, który to już raz [B]__Lara[/B] rozsyła ten wątek :oops: Zawsze Ktoś przyjdzie, wesprze groszem lub dobrym słowem, zrobi bazarek...i znika, a koty czekają, codziennie ok 70* głodnych brzuszków do nakarmienia :shake: * ok 70, bo ich liczba jest zmienna, dokładnie nie sposób ich policzyć - w większości są dzikie, nie skończyliśmy jeszcze ze sterylkami i cały czas dochodzą (podrzucane są) nowe koty :angryy:, ale też giną zagryzane przez psy, potrącane przez samochody, chorują na kk, który nieodpowiednio leczony jest dla nich śmiertelny, zimą najsłabsze zamarzają... a i ludzie też nie są do nich zbyt życzliwie nastawieni.
  13. [B]luka1[/B] już odgruzowałam :)
  14. Niee... niby takie coś jest: [url]http://mapa.nocowanie.pl/stepnica/zdjecia/7503517/[/url]
  15. [quote name='Marycha35']wiem, wiem, masz rację, tylko to morze.....:) [/QUOTE] U nas niestety nie morze.. tylko Zalew Szczeciński ;) w którym strach się kąpać, taki jest brudny :shake:
  16. luty 2011 [URL="http://img511.imageshack.us/i/sdc13656.jpg/"][IMG]http://img511.imageshack.us/img511/5577/sdc13656.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img808.imageshack.us/i/sdc13663.jpg/"][IMG]http://img808.imageshack.us/img808/2407/sdc13663.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img837.imageshack.us/i/sdc13670.jpg/"][IMG]http://img837.imageshack.us/img837/1954/sdc13670.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img818.imageshack.us/i/sdc13649.jpg/"][IMG]http://img818.imageshack.us/img818/329/sdc13649.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img402.imageshack.us/i/sdc13650.jpg/"][IMG]http://img402.imageshack.us/img402/2709/sdc13650.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img844.imageshack.us/i/sdc13651.jpg/"][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/6794/sdc13651.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img138.imageshack.us/i/sdc13652g.jpg/"][IMG]http://img138.imageshack.us/img138/1/sdc13652g.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img197.imageshack.us/i/sdc13653h.jpg/"][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/2420/sdc13653h.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img713.imageshack.us/i/sdc13658i.jpg/"][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/7789/sdc13658i.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img826.imageshack.us/i/sdc13657.jpg/"][IMG]http://img826.imageshack.us/img826/91/sdc13657.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img35.imageshack.us/i/sdc13659.jpg/"][IMG]http://img35.imageshack.us/img35/3417/sdc13659.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img228.imageshack.us/i/sdc13660u.jpg/"][IMG]http://img228.imageshack.us/img228/4460/sdc13660u.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img818.imageshack.us/i/sdc13661.jpg/"][IMG]http://img818.imageshack.us/img818/1118/sdc13661.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img191.imageshack.us/i/sdc13667d.jpg/"][IMG]http://img191.imageshack.us/img191/4267/sdc13667d.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img231.imageshack.us/i/sdc13668.jpg/"][IMG]http://img231.imageshack.us/img231/796/sdc13668.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img714.imageshack.us/i/sdc13673.jpg/"][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/741/sdc13673.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img145.imageshack.us/i/sdc13679e.jpg/"][IMG]http://img145.imageshack.us/img145/1286/sdc13679e.th.jpg[/IMG][/URL]
  17. [B]Marycha35[/B] zazdrościć im nie ma czego :( Głód, choróbska, zimno... Wstawiam dla Ciebie zdjęcia kotów z portu, gdyby nie chciało Ci się przekopywać wątku ;) wiosna 2010 [URL="http://img8.imageshack.us/i/sdc10777c.jpg/"][IMG]http://img8.imageshack.us/img8/5626/sdc10777c.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img194.imageshack.us/i/sdc10781f.jpg/"][IMG]http://img194.imageshack.us/img194/5461/sdc10781f.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img200.imageshack.us/i/sdc10785h.jpg/"][IMG]http://img200.imageshack.us/img200/7791/sdc10785h.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img823.imageshack.us/i/sdc10789z.jpg/"][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/8828/sdc10789z.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img651.imageshack.us/i/sdc10792v.jpg/"][IMG]http://img651.imageshack.us/img651/9590/sdc10792v.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img806.imageshack.us/i/sdc10793h.jpg/"][IMG]http://img806.imageshack.us/img806/9192/sdc10793h.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img5.imageshack.us/i/sdc10796b.jpg/"][IMG]http://img5.imageshack.us/img5/3590/sdc10796b.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img688.imageshack.us/i/sdc10800r.jpg/"][IMG]http://img688.imageshack.us/img688/9984/sdc10800r.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img194.imageshack.us/i/sdc10804u.jpg/"][IMG]http://img194.imageshack.us/img194/6060/sdc10804u.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img189.imageshack.us/i/sdc10808c.jpg/"][IMG]http://img189.imageshack.us/img189/5716/sdc10808c.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img35.imageshack.us/i/sdc10815qg.jpg/"][IMG]http://img35.imageshack.us/img35/9148/sdc10815qg.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img713.imageshack.us/i/sdc10817f.jpg/"][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/1623/sdc10817f.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img14.imageshack.us/i/sdc10820de.jpg/"][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/3674/sdc10820de.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img18.imageshack.us/i/20366243.jpg/"][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/6166/20366243.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img607.imageshack.us/i/79268522.jpg/"][IMG]http://img607.imageshack.us/img607/7452/79268522.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/43/sdc10753r.jpg/"][IMG]http://img43.imageshack.us/img43/1090/sdc10753r.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img835.imageshack.us/i/29426291.jpg/"][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/6224/29426291.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img130.imageshack.us/i/sdc10741r.jpg/"][IMG]http://img130.imageshack.us/img130/139/sdc10741r.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img810.imageshack.us/i/sdc10744r.jpg/"][IMG]http://img810.imageshack.us/img810/1913/sdc10744r.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img694.imageshack.us/i/sdc10745a.jpg/"][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/3316/sdc10745a.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img163.imageshack.us/i/sdc10750c.jpg/"][IMG]http://img163.imageshack.us/img163/5774/sdc10750c.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img835.imageshack.us/i/sdc10752j.jpg/"][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/8909/sdc10752j.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img96.imageshack.us/i/sdc10769mv.jpg/"][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/8259/sdc10769mv.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img195.imageshack.us/i/sdc10770n.jpg/"][IMG]http://img195.imageshack.us/img195/2192/sdc10770n.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img641.imageshack.us/i/sdc10771j.jpg/"][IMG]http://img641.imageshack.us/img641/1474/sdc10771j.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img844.imageshack.us/i/sdc10772k.jpg/"][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/7812/sdc10772k.th.jpg[/IMG][/URL]
  18. [B]Szarotka[/B], [B] ŚWIAT[/B], [B]azalia[/B], [B]Javena[/B] dziękuję, że jesteście :loveu: [quote name='Javena']Wpłaty kierowac na konto fundacji??. Lara mnie zaprosiła,więc jestem ,choć w kieszeni wieje pustką ,ale może cos sie znajdzie. Troche teraz ,trochę póżniej .[/QUOTE] Tak. Podane jest w 1. pośce: [COLOR=#ff0000][B]Fundacja Kocia Dolina Lukas Bank SA /O. Toruń 47 1940 1076 3018 9272 0000 0000 koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu: "na koty ze Stepnicy" [/B][/COLOR]
  19. [quote name='olalolaa']Jestem na zaproszenie, widziałam kilka postów wyżej konto do wpłat, przeleje skromną symboliczną dyszke:oops:[/QUOTE] Dziękuję :loveu: Dyszka do dyszki i może jakoś uzbieramy... :)
  20. [quote name='Marycha35']jestem na zaproszenie Lary, ja niestety gołodupiec jestem, ale roześlę wątek i popytam na uczelni, może coś ktoś dorzuci:)[/QUOTE] [B]Marycha35 [/B]witam i dziękuję :loveu:
  21. [B]__Lara [/B]bardzo Ci dziękuję :loveu: Byłabym również niezmiernie wdzięczna za rozsyłanie/udostępnianie wydarzenia zrobionego przez [B]Ellig[/B] dla naszych kotów na facebooku: [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=147981348580569[/url]
  22. [quote name='Estrella']allegro nie a że odzewu nie ma, to wiesz... Abisia np. ogłaszamy (banerek) już pół roku i ani jednego telefonu, maila, nic.[/QUOTE] Nie wiem, dlaczego Abiś nie wzbudza zainteresowania, ale Nesia wydaje mi się (i chyba nie tylko mi ;)) bardzo "adopcyjnym" psem. Dodatkowym plusem jest to, że jest w domowym tymczasie. Powinna szybko znaleźć domek :kciuki:
  23. [quote name='Estrella']Ja robiłam Nesi ogłoszenia, ale nie zapisałam linków, bo nie miała jeszcze wątku. Ale będę jej robić nowe, to powstawiam.[/QUOTE] Nie wierzę, że nie było odzewu z ogłoszeń ;) a allegro miała/ma?
  24. [B]Bardzo proszę Was o wsparcie na zakup karmy.[/B] Mamy tylko dwie wpłaty :( Ostatnia aktualizacja wpłat była co prawda 19.02, ale nie sądzę, żeby doszły jeszcze jakieś pieniążki, bo nikt nie dawał znać, że coś wpłacił. Chociaż, jakaś nadzieja zawsze jest... Brakuje jeszcze ok 300 zł, żeby złożyć zamówienie na suchą karmę na kolejny miesiąc :shake: Nie mówiąc już o puszkach, czy mięsie, które Opiekun kupuje z własnej kieszeni, a ma jeszcze teraz wydatki związane z leczeniem kotów na działce (chorują na kk). Potrzebujemy regularnej pomocy dla tych kotów. Bardzo proszę Was o wsparcie, rozsyłanie wątku, bazarki... Bez Waszej pomocy będzie naprawdę ciężko :(
×
×
  • Create New...