-
Posts
8824 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ariss
-
[quote name='Sznaucerka-Balbina']A czy to prawda że planujecie agility?:razz:[/quote] chyba na wiosnę zaczynamy.Coprawda na polach jest darmowy tor do agility i zastanawiam się,czy sama z nią nie trenować,ale to jeszcze plany noworoczne;) [quote name='Paulinaaa']Ja zawsze myślałam, ze średniaki są troszkę mniejsze, no ale jak widac DOGO uczy całe życie :lol: Śliczniutka jest :loveu:[/quote] średniaki powinny mieć max.50cm +/-1.Jak już pisałam wyżej Gassula jest spora jak na swój wiek,ale jesteśmy dobrej myśli bo jej siostrzyczka z poprzedniego miotu też tak szybko rosła i jak dobiła do 48.5 tak staneła w miejscu.ja to marzę o 50:evil_lol: [quote name='weszka']Gassira widziałaś??? Czy mnie się dobrze wydaje, że na tej kartce jest Gassi i psiak Doginki???? [URL]http://rasowykalendarz.pl/ekartki/card.php?idk=806[/URL] [IMG]http://rasowykalendarz.pl/ekartki/kartki/209/806.jpg[/IMG][IMG]http://rasowykalendarz.pl/ekartki/grafika/gwiazda.gif[/IMG][IMG]http://rasowykalendarz.pl/ekartki/grafika/gwiazda.gif[/IMG][IMG]http://rasowykalendarz.pl/ekartki/grafika/gwiazda.gif[/IMG][/quote] [quote name='eria']jeeeeee wygląda na to że to Gassira i Raper!! :loveu::loveu::loveu:[/quote] :crazyeye:Ale nam prezent zrobili na święta!!!!Hahahahhah!!!!!Jeszcze tego nie widziałam:loveu:.Ciesze się Weszko,że tak miłą karteczką mnie poczęstowałaś:loveu: [quote name='weszka']Fajna znajoma para :loveu:[/quote] To się Doginka zdziwi ja wróci;)My się znamy wirtualnie i można powiedzieć,że psiaki również:evil_lol:
-
[quote name='weszka']Ja natomiast jednak doradzałabym spotkanie z fachowcem - psim behawiorystą/psychologiem (mimo słusznych rad ze smakołykami). Rady przez net bez znajomości psa, rozmowy, zobaczenia go na żywo, jego reakcji to jednak zbyt mało. Najważniejsze to jak najszybciej zacząć pracę z psem żeby nie pogłębiać problemu. No i uzbroić się w cierpliwość i nieskończone pokłady spokoju i uczucia dla psiaka :)[/quote] Oczywiście!!!!Moja rada mam nadzieję,że się przyda,ale fachowiec napewno pomoże lepiej niż ja gdyż będzie miał możliwość pracy z psem i z Wami. marisia napisała,że psie przedszkole! napewno tak!-socjalizacja obowiązkowo.Ale nie wiem czy w takim przypadku najpierw nie powinno być indywidualnej pracy trenera-może stanąć nawet tylko na jednych zajęciach(to już trener wam powie)-taka osoba jest wstanie powiedzieć wam czego nie robić i jak nagradzać.To będzie lekcja bardziej dla Was niż dla psa,ale naprawdę warto!!! Pozdrawiam i mizianko;) P.S polecam książki:"Okiem psa" i "Zapomniany język psów" może nie rozwiążą tego właśnie problemu,ale napewno pomogą w wychowaniu.
-
bym zapomniała,jak pies podchodzi już z zaczepką to nie dawać smaka,tylko i wyłącznie jak pies podchodzi spokojnie!!!!
-
[quote name='dagusiek']Witam! Dziękuję Wam za odzew i za rady. A teraz postaram sie odpowiedzieć na Wasze pytania. [B]"Jesli sprawa jest prosta ,tata nie zajmuje sie wogole psem..."[/B] Nie, tato się nie zajmuje psem tylko ja...;) [B]"Czy pies reaguje tak tylko na Twojego tatę,czy na wszystkich mężczyzn?[/B] [B]Jakie podejście ma Twój tata?"[/B] Jeżeli chodzi o to czy reaguje tak na wszystkich mężczyzn, to trudno mi jest powiedzieć, gdyż taki bliższy kontakt miała tylko z moim tatą. Na spacerach nie zwraca w ogóle na nich uwagi. A tato ma pozytywne nastawienie do suni. Powiem tak, piesek został zabrany z dość kiepskich warunków, psy były trzymane na polu w kojcu i tak naprawdę miały mały kontakt z ludzmi...może stąd to zachowanie? Sunia jak do nas przyjechała to była przestraszona, do nikogo nie chciała podejść. Dodam, że to właśnie tato ją z tego miejsca zabrał. [B]Gassira,[/B] zastosowałam Pani sposób, sunia podchodzi i zabiera smakołyk z ręki (bardzo niepewnie) po czym ucieka, dalej szczeka. Wiem, to dopiero początek i trzeba czasu, dlatego dalej będziemy stosować tę metodę i myślę że nam się uda;) Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję, pozdrawiam serdecznie:lol:[/quote] Mam nadzieję,że moja rada coś pomożę!!! To może trwać dość długo.Tata nie może wykonywać gwałtownych ruchów przy psiaku.Może też kucać przy psie. Powinno to mniej stresować suką.Gdy pies podchodzi do taty może jej mówić też "dobry pies"miłym tonem;) CIERPLIWOSCI:lol: i mizianko dla psiaka
-
[quote name='weszka']Kawał baby :crazyeye: To lepiej żeby już nie rosła bo niepokojąco zbliża się do górnej granicy wzrostu :evil_lol: Foty z wilczakiem :loveu: pięęękne :loveu:[/quote] No właśnie jest już przerażająco wielka-wrodziła się w mamusię która ma równo 50cm,mamy skrytą nadzieję,że jej nie przerośnie bo wtedy wystaw nie będzie tylko sucz do KOCHANIA:loveu: Inne psy z tego miotu są mniejsze od niej i mają dobry wzrost tylko ona takie monstrum. Jak ma już być za duża to mogłaby wyrosnąć na olbrzymaka:evil_lol:,a tak na poważnie to od jakiegoś miesiąca stoi w miejscu więc jest spora szansa,że wzrost będzie dobry:lol: [quote name='ATLANTYDA']Pewnie za dobrze podjada :eviltong:dlatego tak rośnie ale jak takiego cuda:loveu::loveu: nie rozpieszczać . Pozdrowionka i mizianki dla czarnulki :lol::p[/quote] Ja to ją rozpieszczam spacerami:roll:dziewucha ma za dobrze ze mną:evil_lol: A Gassula to niestety niejadek:roll:
-
[quote name='eria']czyli jakies 2 kg cięższa od Foxi :lol: wzrostem podejrzewam ze takie same są :loveu:[/quote] Gassula ma 48 cm...jak narazie:roll: i będzie jeszcze cięższa:roll:
-
[quote name='Magda:)']Ale z niej już duża pannica:loveu: W życiu bym nie pomyślała, że to jeszcze dzieciak:evil_lol:[/quote] :cool3: po bródce i brewkach jeszcze widać:evil_lol:Ale tatuśka to już przerosła,bo to był związek gdzie mamusia była wyższa;) [quote name='eria']duża śliczna dziewczynka, ile Gassi waży ???:lol:[/quote] Starzeje się łobuziara:evil_lol:waży 16,1kg-grubas jeden:evil_lol:a jeszcze nie tak dawno temu miałam siłę ją po schodach wnosić:lol:teraz to już nie ma mowy:shake::evil_lol:
-
System wczesnego ostrzegania - Magri Silver Power
ariss replied to Magri_SP's topic in Czechosłowacki wilczak
[B]Magri[/B]:cool3: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/127/baebec7f3b9a0eb7.jpg[/IMG][/URL] -
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/79/b57118b9b8c339d4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/79/600364934a532ab4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/79/1ea5baaa026533e3.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/126/c6f182c9e4711169.jpg[/IMG][/URL]
-
Ty to masz te przygody:roll:
-
[quote name='Czarne Gwiazdy']Ale jesteście wrażliwi na żarty... :crazyeye: I jeśli już, to nie każdą ilość jedzenia mozna spalic. A wyobrażam sobie, że właściciele nie będą z psem biegać 12 godzin na dobę. I nie doradzę nic, bo nie jestem szkoleniowcem, poza tym nie wiadomo w czym leży problem. Profesjonalista powinien na to spojrzeć na żywo.[/quote] wrażliwa na żarty nie jestem,tylko dziść wstałam lewą nogą.:diabloti: Myślę,że dziewczyna która napsała o problemie wolała by czytać jak nie rady to choć słowa otuchy a nie żaty. O czym ty mówisz-12 godzin na dobe biegać?????:crazyeye:Nie wiem jakie ty smaki dajesz,ale wystarczy ugotować psu trochę dobrego mięsa i w nagrodę dawać po małym kawałeczku.Jeśli i tak wyjdzie tego dużo to może dostać trochę mniej karmy bo i tak równowaga zostanie zachowana. Ja też nie jestem szkoleniowcem,ale myślę(nie wiem czy się zgadzasz?),że sposób podany przeze mnie może pomóc.Jeśli to nie będzie pomagać,metodę trzeba przerwać,ale nie powinna ona wnieść nic negatywnego do wychowania psa
-
[quote name='Czarne Gwiazdy']... piesek robi sie szerszy niż dłuższy :evil_lol:[/quote] jak jest odpowiednio wybiegany,a nie leży całe dnie na tapczanie to się nie robi!!!!! Może coś konkretniejszego doradzisz?
-
a to moja kochana mordeczka-część z Was już zna to zdjęcie;) a tym co nie znają miłego oglądania życzę:cool3: [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images33.fotosik.pl/71/095abb5ee90b421d.jpg[/IMG][/URL]
-
upssssssss.....no może na dwóch:evil_lol:
-
[quote name='Fuga***']jęzorek słodki :-)[/quote] bo to sesja jęzorkowa była;)tylko na jednym łobuziara za szybko go schowała:evil_lol:
-
[quote name='dagusiek']Witam serdecznie!:lol: Zwracam sie do Was gdyż mam mały problem... moja pięcio miesięczna suczka (sznaucer średni) odkąd zamieszkała u nas, czyli od 6 grudnia, nie daje się pogłaskać mojemu tacie. Warczy na niego, szczeka i gryzie... nie daje mu do siebie podejść. Do innych domowników tak się nie zachowuje. Czym takie zachowanie może być spowodowane i jak mogę temu zapobiec? Pozdrawiam;)[/quote] Czym jest spowodowane to trudno powiedzieć!Musisz napisać zdecydowanie więcej szczegółów!np. Czy pies reaguje tak tylko na Twojego tatę,czy na wszystkich mężczyzn? Jakie podejście ma Twój tata? itp... Napewno pozbycie się tego problemu będzie wymagało dużo konsekwencji!!! Ja bym zastosowała taką metodę...Gdy pies podchodzi do Twojego taty dostaje smaczek bez głaskania.Za każde podejście smak(bez wyjątków) i tak do momentu gdy w psim zachowaniu zobaczycie zmianę.Pies powinien z własnej inicjatywy szukać kontaktu z Twoim tatą(nawet jeśli to jest sporadyczny kontakt to i tak widać poprawę) wtedy powoli bym wprowadziła dotyk. Jak pies gryzie,warczy itp. to przestajemy zwracać uwagę na psa!!! Ale jak napiszesz więcej,to ja więcej postaram się pomóc.
-
Ty to się masz z tymi banerkami:shake:
-
Wracaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kto ze mną pogada o tej godzinie jak nie TY;)
- 21590 replies
-
To to masz co chciałaś!!!!! U na nie ma śniegu,wiedziałam,że fot nie wstawisz,zobaczymy czy jutro to nas nie oszukasz:angryy:Wystarczająco marudna?:evil_lol: Kolorowych Weszko:loveu:
-
[quote name='Magda:)'][URL]http://i10.tinypic.com/8bet4sz.jpg[/URL] :loveu: a jakie pazurzyska.:diabloti:[/quote] fotka fajna:loveu: ale sucz ma chyba pazurki do przycięcia?;)
-
jedno też się liczy:cool3:
-
i ja tu zaglądam,ale widze,że przez te święta ktoś tu zaniedbuje swój blog
-
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/79/601761df50905b1d.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/127/a300dae64c795055.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/126/dd21c0d0db82259e.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/79/36c2364c109a2098.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/79/25077a5e094f1d2c.jpg[/IMG][/URL]
-
[quote name='natija']a wy gdzie sie podziewacie,pewnie odsypiacie nocne buszowanie po dogo:):):)[/quote] [quote name='eria']dzień dobry Gassirki !![/quote] [quote name='AnkaG']Zaczyna już wyglądać jak dorosły sznupek.[/quote] [quote name='Pimpek']Dobry wieczór :D[/quote] Witam wszystkich;) Musiałam sobie od Was troszkę odpocząć;) a tak na poważnie to może jakąś fotkę zaraz wrzucę:cool3:
-
[B] Wszystkiego najlepszego[/B]:multi::multi::multi: :bigcool::bigcool::new-bday::new-bday::new-bday::BIG::BIG::tort::tort: :laola::laola::cunao::cunao: