-
Posts
11677 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AlfaLS
-
[quote name='Olena84']Super jest. A czemu masz gołebia u siebie?[/quote] Gołębia miałyśmy bo w czasie wieczornego spaceru z Zulcią znalazłyśmy takiego biedaka, który był całkiem zamarznięty, wygłodzony i bardzo słaby:-(. Nie miał siły nie tylko latać ale nawet chodzić. A że to było w czasie solidnych mrozów i koty podwórkowe już się na niego szykowały to wziełyśmy go żeby biedaka podtuczyć i podkurować;). Musiał być strasznie zamarznięty bo prawie przez całą noc się nie ruszał, nie jadł i nie pił - po prostu nie miał siły:shake:. Następnego dnia było już trochę lepiej a później obejrzał go specjalista z Pogotowia dla dzikich zwierząt, akurat miłośnik gołębi, podpowiedział mi czym go podkarmiać i jak się nim opiekować i tak przez 10 dni podkurowaliśmy ptasią dziewczynkę / tak orzekł Pan, ja się nie znam na określaniu płci u ptaków/ i dokładnie 3 marca, jak już u nas było wiosennie wypuściliśmy ptaszkę na świat:multi:. Zulka tylko do niego zaglądała kontrolując czy wszystko jest w porządku. A kotka Tosia to nie miała takich miłosiernych zamiarów:evil_lol:, stąd ta klatka.
-
11-letni Amik znalazł dom. Po ucieczce szuka go znowu! Ma dom
AlfaLS replied to Mada:)'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Jagienka']Alfa, a gdzie się Zulka w końcu znalazła?[/QUOTE] Zulka się znalazła na wyspie na środku Odry.:razz: Musiala tam się dostać jakąś łódka bo innego dojścia tam nie było. Z każdej strony ok. 30 metrów wody, a na wyspie tylko chaszcze, żadnego człowieka bo to zupełnie niezamieszkana wyspa. Ale Zulka miała szczęście bo ją tam wypatrzyli bosmani z przystani na brzegu i dostarczali jej tam jedzenie licząc że ona da się złapać. I dopiero po ok. 10 dniach czy 2 tygodniach zadzwonili do schroniska bo zrozumieli że innego sposobu na Zulkę nie ma. Ale co przeżyłam i ja i ona oraz całe grono życzliwych nam ludzi to tylko my wiemy. Jakbyś kiedyś chciała przeczytać to:[url]http://www.dogomania.pl/forum/f85/zula-alfals-udowadniaja-ze-11-o-letnia-poldzika-sunia-moze-zostac-dama-110336/[/url]. Mocno ściskam kciuki za Amika i karusiap bo wiem co ona czuje:happy1: -
[quote name='Mada:)']Oj, jaka cudna mordka!! I gdzie ta Zulka sprzed kilku miesięcy! SZOK! :-o Cudny, szczęśliwy pies!! :multi: :loveu: :multi: :loveu: Zulcia, ale masz cudowną Panią!! Kochana, masz, jak w raju!! :lol:[/quote] Zapomniałam napisać że Zulcia nie boi się juz ludzi:multi:. Jak wiecie ja pracuję w domu, tu do mnie przychodzą klienci i jak my sobie siedzimy i omawiamy różne księgowe sprawy to Zulcia podchodzi do ludzi i podtyka łepek, żeby się z nią przywitali i pogłaskali:lol:. To rzeczywiście nie jest ta Zulka, która siedziała w budzie i nawet nie chciała wyjść na zewnątrz do tych, których znała. [SIZE=4]PO PROSTU JEST SUPER!!!!!!!![/SIZE] Mada a ten raj to chyba te schody, których do nas na 4 piętro jest tylko 86 i które Zulcia pasjami uwielbia:evil_lol:
-
11-letni Amik znalazł dom. Po ucieczce szuka go znowu! Ma dom
AlfaLS replied to Mada:)'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Jagienka'][COLOR=Red][B][SIZE=7]TRAGEDIA!!! ZAGINĄŁ AMIK!!!!!!!!! [/SIZE][/B][/COLOR] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/3320/dsc2618om3.jpg[/IMG][/URL] [SIZE=6][B]W OKOLICACH KIJOWSKA/KRAKOWSKA, ALE MOżE BYć JUż WSZęDZIE!!!!!! Plakat: [/B][/SIZE][B][URL]http://upload.miau.pl/3/196585.doc[/URL] Byłyśmy, szukałyśmy, pytałyśmy... i nic :placz: Teraz akcja plakaty!!! Jakby ktoś mógł pomóc przy ogłoszeniach w necie. [/B][/QUOTE] Kurcze, Amik to były kolega z boksu mojej Zulki ale do ciężkiej Anielki nie musi powtarzać tak dokładnie tego co zrobiła Zulka - przecież ona też mi zwiała z szelek parę dni po przywiezieniu i też bez adresówki!!!!!!!! Ja jej szukałam całe 19 dni dniami i nocami a teraz nawet nie mogę pomóc w szukaniu bo Kraków tak daleko od Szczecina!!!!!!!!!!!!! Psiaków takich jak Zulka, jak Amik nawet na sekundę nie można zostawić samych, nie ważne przywiązany czy nie!!!!!!! Dla nich to znak że się je zostawia, one nie wiedzą że na moment - ja to juz wiem mam nadzieję że jak Amik się znajdzie to jego pani też sobie to zapamieta na zawsze!!!!!!!!! Jestem bardzo daleko ale jeśli tylko mogę jakoś pomóc to piszcie.......... -
A to zdjęcia ze specjalną dedykacją dla Grzecha........ Pamiętasz tą suczkę którą nosiłeś po schodach? :cool3:. Teraz to jest maniaczka schodowa, żadnym schodom nie przepuści: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images41.fotosik.pl/90/3563b9b6be3e1523med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/94/aa399b99de4453e9med.jpg[/IMG][/URL] Jeszcze kilka zdjęć domowych i juz przestajemy zanudzać bo więcej do nas nie będą zaglądać tak odwiedzających zanudzimy:mad:. Ładna jestem nie? [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/94/858d05de6f5c1b3emed.jpg[/IMG][/URL], no tak czy nie? [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/94/e7d5dc93840c46eamed.jpg[/IMG][/URL] I zebyście nie myśleli że ja tak sobie tylko odpoczywam, co to to nie:shake:. Pomagam mojej opiekunce w pracy, ona przy biurku, ja pod biurkiem i tylko nie mówcie że jej to przeszkadza w pracy: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/94/177e327c4a499744med.jpg[/IMG][/URL] Jak nasza relacja - nie gniewacie się już kochani o tą długą ciszę? Teraz się już poprawimy i będziemy bardziej na bieżąco:lol: [SIZE=4]ZULKA WSZYSTKICH POZDRAWIA:loveu:[/SIZE]
-
c.d. wieści Zulkowych: I rzecz najważniejsza z tych moich podsumowań: Zulka jest zdrowa:multi:, albo innymi słowy na nic nie choruje. Tego się obawiałam najbardziej bo przecież bardzo częst jest tak że te schroniskowe psiaki po wyjściu ze schroniska chorują, nieraz nawet ciężko. O ile tam w boksie jakimś cudem mobilizują swoje siły i jest wszystko ok, o tyle po trafieniu do domu najczęściej coś im dolega i to tak że jedno się wyleczy a drugie wyłazi a u Zulci jak do tej pory na szczęście nic takiego nie wyszło:multi:. Kurcze wyobraźcie sobie jaka ona musi być silna psychicznie że jest tak jak jest czyli dobrze:loveu:. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/94/8e662ec7d09617b1med.jpg[/IMG][/URL]. Poza tym Zulcia rzeczywiście nie ma złych intencji do innych zwierzaczków. Koty dalej biegają po domu i nawet nasz ptasi tymczasowicz nie wzbudził w niej morderczych instynktów. Dowody, żywe: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/89/c808259ec51f7bfcmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images44.fotosik.pl/94/9d10535f377fa701med.jpg[/IMG][/URL] Zulka pozwala sie czesać, nawet bardzo to lubi, pozwala się kąpać tylko suszenie suszarką jej się nie podoba ale raz dała mi to do zrozumienia zwiewając z łazienki więc więcej nie przeginam, suszę ją ręcznikiem i pozwalam żeby sama wyschła pod kaloryferem........ Zulka juz jest szczecinianka całym pyszczkiem i dlatego pokaże Wam kawałek naszego miasta, ten morski oczywiście: [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images45.fotosik.pl/94/a55644932c1670f3med.jpg[/IMG][/URL], a jak się zmęczy to sobie odpoczywa nie patrząc na to czy to chodniczek, czy trawka:evil_lol:: [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images44.fotosik.pl/94/430fee93d67ba02amed.jpg[/IMG][/URL]
-
;)Witamy po długiej przerwie:lol:. Więc pytacie kochani co u Zulci? Myślę że ona by powiedziała że "dobrze" i się uśmiechnęła tym swoim ślicznym uśmiechem:lol:. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/94/93ff82a618e86694med.jpg[/IMG][/URL] A teraz parę słów ode mnie....... o Zulce oczywiście;). Ostatnio tak sobie myślałam że minęło ponad trzy miesiące jak Zulka jest u mnie / tego tygodnia przed ucieczką nie liczę;)/ więc mogę się pokusić o jakieś podsumowanie tego naszego wspólnego życia. I pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy to to że [SIZE=4]miałam bardzo dużo szczęścia że trafiła mi[/SIZE] [SIZE=4]się właśnie Zulcia[/SIZE]:multi:. To jest pies zupełnie niekłopotliwy:multi:. Gdyby nie spacery to pewnie bym się zastanawiała czy w domu jest pies? Od samego początku Zulcia jest bardzo spokojna, taka zrównoważona, wręcz bardzo dobrze ułóżona dama. Decydując się na nią miałam dużo obaw, o których zresztą Wam pisałam - a tymczasem jak się okazało trafiłam na ideał na 4 łapach. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/94/904914b3c4b7b374med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/94/304033fe88789a70med.jpg[/IMG][/URL] Szczegóły: Zulcia jest spokojna, ale to już wiadomo;), niczego w domu nie niszczy, ale tego mozna się było spodziewać patrząc na jej wiek;), ale jest też cicho jak wychodzę z domu więc nie ma problemów np. z sąsiadami, nie kaprysi za bardzo przy jedzeniu, nie rzuca się na jedzenie, nie zabiera kotom, wręcz przeciwnie potrafi poczekać jak chcą jej coś skubnąć z miseczki:evil_lol:, powoli uczy się reagować na polecenia, na początku realcja na "stój", "chodź" była ok. 1 na 10, teraz jest już ok. 5 na 10 razy czyli sukces:p A na wołamie na spacer to wystarczy że nawet cicho powiem "Zulka chodź" to jest 10 na 10:crazyeye:. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images41.fotosik.pl/90/8c5cea1afe40bc29med.jpg[/IMG][/URL]. Na spacery na podwórko wychodzimy juz bez smyczy, Zulka biega radosna nawet z ogonkiem do góry! Tego jednak nie mogę Wam pokazać na zdjęciu bo tak szybkich zdjęć nie potrafię robić. Ona jest szybsza ode mnie:cool3:. Mała próbka zrobienia zdjęcia biegnącej Zulce zdjęcia, próbka najlepsza [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images42.fotosik.pl/90/79d94de1ca841e14med.jpg[/IMG][/URL]
-
[quote name='Grzecho']Przyłączam się do pytania Oleny84. Co u Zulci i AlfyLS bo znikła gdzieś z kompa? :p[/quote] U Zulki wszystko ok, tylko Pańca zarobiona niemożebnie:cool3:.Ale obiecuję nadrobić zaległości, opisać poczynania mojej damy w miarę szczegółowo i to z dokumentacja fotograficzną;). Zresztą czas już podsumować te 3 miesiąc Zulki w domku (bo tego czasu przed zaginięciem to nie liczę). Postaram się to zrobić w niedzielę tak więc prosimy do nas zaglądać i już zapraszamy do lektury:lol:.
-
KACPEREK znalazł wymarzony domek!! Dziękujemy! :)
AlfaLS replied to Mada:)'s topic in Już w nowym domu
Nie pisałam ale kibicowałam Kacperkowi;) Bardzo się cieszę z finału:multi:Poproszę o numer konta na PW to się z Zulcią coś podzielimy:lol: -
11-letni Amik znalazł dom. Po ucieczce szuka go znowu! Ma dom
AlfaLS replied to Mada:)'s topic in Już w nowym domu
[quote name='silke']Jaka zmiana! Ten pies się uśmiecha :lol:[/QUOTE] Toż to absolutnie nie ten Amik, który był w boksie schroniskowym :crazyeye: Dziewczyny czynicie cuda z tym psiaczkiem:loveu::loveu::loveu: -
Ma tylko TRZY ŁAPKI, krótka kariera w TV i dom na stałe w W-wie!
AlfaLS replied to grazyna9915's topic in Już w nowym domu
Pisać na wątku nie pisałam ale wiernie śledziłam losy Rudzika. Dzięki Zulce jestem wierną czytelniczką tyskich wątków i ogromnie się cieszę z tak cudownego finału podróży:multi::multi::multi: Teraz przydałoby się trochę więcej wiadomości - bo na razie wiemy tylko że Rudzik został Warszawiakiem. Grażynko zmiłuj się nad cioteczkami i napisz coś więcej o tej adopcji:modla::modla::modla: Pamiętasz jak kiedyś rozmawiałyśmy i mówiłam Ci że ta szczęsliwa chwial kiedyś nadejdzie? Trochę niedowierzałaś:mad: Rudziku życzę Ci cudownych spacerów ze swoim własnym prywatnym ludziem :loveu::loveu::loveu: -
Cholewcia, Wy kochani jak Wy ale jaką gafę ja popełniłam:crazyeye:. Ja to nawet nie pomyślałam żeby sprawdzić w kalendarzu kiedy Zulcia ma imieniny:mad:. A ona też się nie przyznała że to jej święto było:diabloti:. Pewnie chciała się przekonać kiedy ja się pokapuję a ja taka nie gramotna że strach:crazyeye:. Jednak rozmawiałam z nią i dała się przeprosić:multi:. Nie będę ukrywała że bardzo pomógł mi w tym przepraszaniu Grzecho ze swoim oryginalnym prezentem dla Zulki, choć ona nie ukrywa że wolałaby "w naturze" ten przezent a nie na monitorze. A tak na marginesie to ona stwierdziła że wszelkie prezenty imieninowe i nie tylko to dostała na początku listopada ubiegłego roku kiedy zabraliście ją ze schroniska. I za to ona Wam wszystkim baaaaaaaaardzo dziękuje:loveu::loveu::loveu:.
-
11-letni Amik znalazł dom. Po ucieczce szuka go znowu! Ma dom
AlfaLS replied to Mada:)'s topic in Już w nowym domu
Ależ cudny ten Amik, mogłabym oglądać go godzinami:loveu: -
[quote name='Olena84']Jakie komentarze:x? Jeśli moje to ups pomyliłam wątki:shake:.[/quote] Olena84 to nie o Ciebie chodzi ;). Ja się odniosłam do tego co napisała Grażyna w poście 534 tylko te posty jakoś poprzeskakiwały i wyszło takie trochę masło-maślane bez składu i ładu:evil_lol:. Cieszę się że zaglądasz do Zulki:loveu:.
-
Zulcia się na spacerach nie męczy:crazyeye:, ona ma tyle energii że nic jej nie straszne. Ot poszła, przeszła się, wróciła do domu i w zasadzie może iść na kolejny spacer. No dobra jeszcze coś sobie zje żeby nie chodzić głodna. Jak dam tylko hasło że idziemy to nigdy nie trzeba dwa razy powtarzać. A oczy ma naprawdę piękne.............. :loveu:. Mam nadzieję że jest na swój sposób szczęsliwa bo bardzo mi na tym zależy;).
-
Grażynko jednak stwierdziłam że Zulci najlepiej w czerwonym:evil_lol:. W związku z tym kupilam jej szelki takie jak miała na plakatach o zaginięciu i oczywiście czerwone. Nie wiem czy to widać na zdjęciach ale jest baaaaaardzo piękna. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/64/508a8059f4eab750med.jpg[/IMG][/URL] Tu też jest ciekawie: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/64/37e25c9d7a206f73med.jpg[/IMG][/URL] Mam swoja opiekunkę a ona ma MNIE - ZULKĘ: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/64/d0b852042de6b3a4med.jpg[/IMG][/URL A to moje ulubione zdjęcie, takie kolorowe że strach! Kacik Zulki: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/64/23f656fae0f003c9med.jpg[/IMG][/URL] Czy ona ma dalej smutne oczy? Bo mnie się wydaje że chyba już nie....... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/64/00660e451e24e889med.jpg[/IMG][/URL] Pozdrawiamy wszystkich, którzy lubią Zulkę!!!!!!!!!!!!!!!:loveu::loveu::loveu:
-
Bardzo chciałam uchwycić latający ogonek Zulki ale mi się nie udało - ona zawsze była szybsza ale na tych innych zdjęciach też widać że jej się podobało, nie? Biegnę............. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/64/60786a4d0b2fe612med.jpg[/IMG][/URL] Patrzę czy idziesz, pilnuj się mnie bo zginiesz....... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images36.fotosik.pl/61/d6d86cbaafa2d569med.jpg[/IMG][/URL] No dobra poczekam: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images45.fotosik.pl/64/ea26379d09922851med.jpg[/IMG][/URL] A tu rarytasik - Zulcia na jeziorze - i co z tego że na zamarznietym? Ale chodzi po wodzie jak nic......... [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images36.fotosik.pl/61/bddc445fa8aa313bmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images42.fotosik.pl/60/98bb8b8272779854med.jpg[/IMG][/URL]
-
Nie byłam sama na tym spacerze, samotne spacery mi się juz znudziły:evil_lol: ale żeby tak dwie osoby ze mną chodziły to staaaaaanowcza przesada:diabloti:: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/64/155343989ef78977med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/64/f41e228c601ef730med.jpg[/IMG][/URL] No dobra ten kolega to był od biegania ale sama też chyba bym mogła pobiegać? Jak myślicie? Jak sie trochę zmęczyłam to odpoczywam: [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/64/b8cd3f44fb9c10b7med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/60/acc2662d8fbe77d1med.jpg[/IMG][/URL] cdn..................
-
Bardzo się cieszę że odwiedzacie Zulkę choć "nie osobiście". W związku z tym dla wytrwałych kibiców mojej panienki troszkę zdjęć żebyście sami mogli ocenić czy ona potrzebuje pomocy, czy też nie:evil_lol:. Dziś byłyśmy na długim spacerku po lesie. Ot tak 8-10 kilometrów;). Zulci się bardzo podobało choć jak wsiadła do samochodu to nie była pewna co to się szykuje. Jednak jest pierwsze zwycięstwo, było bez przygód! Zapachowych i nie tylko! Dokąd ona mnie wiezie? [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/60/0aa2c662e52ea829med.jpg[/IMG][/URL] I gdzie ona m,nie przywiozła? [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/60/cd338275e4734d91med.jpg[/IMG][/URL] No dobra nawet jest ciekawie........... [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images36.fotosik.pl/61/77e5ec2982610a31med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images42.fotosik.pl/60/819b71a3669d8b27med.jpg[/IMG][/URL] cdn................... za chwilę:evil_lol:
-
11-letni Amik znalazł dom. Po ucieczce szuka go znowu! Ma dom
AlfaLS replied to Mada:)'s topic in Już w nowym domu
[quote name='grazyna9915']No proszę jaki bohater z Amika!!! :lol: Dziewczyny jesteście kochane!:multi:[/QUOTE] Podpisuję się ręka prawą i lewą też:loveu: -
11-letni Amik znalazł dom. Po ucieczce szuka go znowu! Ma dom
AlfaLS replied to Mada:)'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Mada:)']AlfaLS - dzięki za tytuł, już zmieniłam! ;) Jutro postaram się zmienić pierwszy post /nowy tekst, itp./. :razz:[/QUOTE] Nie ma za co ;)Polecam się na przyszłość;) Jejku dopiero teraz wiadać jaki on jest piękny:p A Grażynka to widzę że zaczyna mieć kłopoty z tymi psiakami, które wychodzą ze schroniska w Tychach:evil_lol:. Jakoś tak się dziwnie dzieje że te biedne, zastraszone i smutne psiaki gdzieś po drodze do nowego życia znikają i pojawiają się nowe, zadowolone choć jeszcze pełne obaw pysie, którymi można tylko się zachwycać. Psy strachliwe to teraz psy ciekawe. Super się patrzy na te przemiany. Zazdroszczę tym, którzy mogą osobiście oglądać nowego Amika. Grażynko jedziemy skontrolować czy "on to on"? :mad:Na wszelki wypadek weźmiemy Zulkę to ona nam wszstko sprawdzi swoim pięknym noskiem i będziemy miały pewność jak to z tą podmianką było:evil_lol: Amisiu :loveu: -
11-letni Amik znalazł dom. Po ucieczce szuka go znowu! Ma dom
AlfaLS replied to Mada:)'s topic in Już w nowym domu
[quote name='karusiap']Jutro rano jedziemy do Amiczka:multi: Bedzie dluuugi spacerek:multi:[/QUOTE] Nie ukrywam że baaaaaaaaardzo Wam zazdroszczę:razz: Bardzo proszę przekażcie Amikowi uściski od Zulci:calus: Czekamy na wieści i fotki:loveu: