-
Posts
11678 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AlfaLS
-
Fajnie, ze jedna puszeczka już jest a następne będą niedługo :lol:. Ciekawa jestem czy jej zasmakuje? Przykre te wiadomości o problemach z siusianiem. Biedna ta Mikunia, Biedna Gosiu Ty. Mam tylko nadzieję, że jej w miarę szybko to zapalenie przejdzie przejdzie. Z wstawionych wydatków wychodzi, że wydałaś 141,20 zł. Przekażę Ci od razu 177,20 zł. to będzie też na te 3 kolejne zamówione puszeczki, ok?
-
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
To dobrze że wyniki w miarę ok. Przynajmniej będziemy spokojniejsi o niego :lol:. A z tymi szwami - widać że chłopak "samoobsługowy" :evil_lol:. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
AlfaLS replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
To prawda: czas, czas i jeszcze raz czas......Dobre jedzonko, serce i czas i kotka będzie Twoja :lol:. -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Kasiu pięknie dziękuję za zimowe fotki - jak ja bardzo się cieszę jak widzę śnieg tylko na zdjęciach a nie w naturze :lol: U nas na szczęście pogoda iście wiosenna i oby tak do maja... Kurcze ten szew to pewnie jeszcze po sterylce. Jak on się tak długo uchował????:crazyeye: Coś niesamowitego... A kiedy będą wyniki z krwi? Bardzo jestem ciekawa czy nasza Meggi jest zdrowa... Kasiu jeszcze dziś puszczę przelew za badania. A wiadomo ile będą kosztowały szczepienia? Może od razu przekazać i na to pieniądze? Kasiu ja chyba mogę podesłać szelki dla Meggi. I to takie że z nich trudno wyjść: jedna część pod brzuszek a druga na szyjkę - takie 2 obręcze. Grażynka mi w nich przywiozła Tarę do Szczecina. Co prawda Tara z nich wyszła i zwiała ale może Meggi nie jest taka sprytna? Tylko czy uda Ci się zmierzyć Meggi żebym się zorientowała czy będą pasowały? To takie szelki - choć na mojej Tarci to niewiele widać....;) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/38/2d12b5c5f6daeeb1med.jpg[/IMG][/URL] Abra też w najbliższym czasie pojedzie na szczepienie i na badanie krwi - tak jak Megii. Tylko Gosia musi kupić sedalin bo niestety Abra jest złośnica i nie chce współpracować :shake:. Zostanie więc troszkę przyśpiona i wszystko będzie załatwione. Odrobaczane suczki są na bieżąco, kupki też są często badane. I niedługo będziemy wiedzieli dokładnie jak tam ze zdrówkiem naszych tyszanek jest :lol:. -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
No to ciekawe jak nasze Weteranki się mają - ciekawe czy Abra szuka koleżanki czy jest jej to obojętne że Meggi nie ma...... Na konto naszych suczek wpłynęło ostatnio: - od Agaty51 40 zł. plus 20 zł. na transport, - od Figi33 10 zł., - od Grosziwo 30 zł. / za dwa miesiące/, plus 10 zł. na transport - od Majku33kraków aż 500 zł. / za pięć miesięcy!!!!!/, - od Magdy222 20 zł. plus 15 zł. na transport - od Tymotei 25 zł. Razem: 670 zł. [B]Bardzo wielkie dziękuję za wszystkie wpłaty!!!!!!![/B]. Dziś Weteranki mają na koncie 1938 zł. - ale są bogate :crazyeye::crazyeye::multi::multi: -
[quote name='magda222']Grażyna jest od prawie tygodnia w szpitalu, więc raczej nie zdążyła nikomu pokazać Mikusiowych zdjęć. Jak zadzwonię do niej to zapytam. Zapytaj koniecznie....... Na konto naszej Mikuni wpłynęło ostatnio: - od Agaty51 20 zł. plus 20 zł. na leczenie - od Grosziwo 60 zł. / za dwa miesiące/ plus 50 zł. na leczenie - od AlfyLS 105 zł. / za trzy miesiące/ plus 50 zł. na leczenie - od siostry AlfyLS 45 zł. / za trzy miesiące/, - od Jo37 25 zł. - od Magdy222 15 zł. plus 75 zł. na leczenie Razem: 465 zł. Wielkie, ogromne dzięki za wszystkie wpłaty dla Mikuni!!!!!!. Dziś Mikunia ma na swoim koncie 1098,65 zł. Z czystym sumieniem można kupować tą karmę na wątrobę. Jutro poszperam i coś kupimy naszej sunieczce :lol: Zerknęłam do Krakvetu jest: http://www.krakvet.pl/royal-canin-hepatic-420g-p-948.html i http://www.krakvet.pl/hills-canine-puszka-370g-p-148.html idę szukać dalej ;)
-
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
[quote name='winter7']Mogę wspomóc Rockiego moją deklaracją na Deri - 20zł/mc. Prześlijcie mi numer konta. Chyba, że jest to samo co na Deri.[/QUOTE] Pięknie dziękujemy! Konto podeśle Magda222 bo ona zbiera kaskę dla Rockiego :lol:. -
Biedna ta Mikunia - ten garb jest naprawdę niefajny :-(. Ostatnio Gosia mówiła, że Mikuni już się nerkowe puszki przejadły i że może by tak popatrzeć teraz na puszki wątrobowe bo to podobno te podwyższone wyniki mocznika to dlatego że wątroba pracuje nie tak.... Jeszcze nie patrzyłam ale trzeba się rozejrzeć... Dla Mikuni wszystko co najlepsze :lol:, chociaż tyle....
-
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
[quote name='malibo57']Szczepienie p/wściekliźnie jest obowiązkowe - jest to odpowiedzialność hotelu. Konsekwencje w razie kontroli lub jakiegoś nieprzewidzianego wydarzenia są dość bolesne, ale przede wszystkim mogą tragicznie odbić się na psie. Uważam, że to brak odpowiedzialności. Powinniśmy domagać się, aby psy zosta`y jak najszybciej zaszczepione. Jest też kwestia odrobaczenia. Kiedy i [B]czym [/B]były ostatnio odrobaczane? W hotelach i DT jest bezwzględny rygor profilaktycznego odrobaczania [B]wszystkich [/B]psów co 3 miesiące ( choć i to ich nie zabezpiecza), ew. badania kału - co jest sensowne i niedrogie. Czy wykonuje sie takie badania w hotelu u ZuziM? Czy Abra i Magnatka były kiedykolwiek szczepione przeciwko chorobom wirusowym?[/QUOTE] Prosiłam bardzo Gosię, żeby jak najszybciej zaszczepiła Abrę. Magnatka to u Kasi będzie miała teraz zrobione [B]wszystkie[/B] szczepienia. Poprosiłam też o odrobaczenie - na wszelki wypadek - i zrobienie na początek takich podstawowych badań. Jestem z Kasia umówiona że to wszystko w najbliższym czasie będzie zrobione. Abra i Magnatka na pewno w schronisku były szczepione co roku, także na wirusówki. Nie widziałam co prawda ich książeczek ale mam w domu dwie książeczki moich suczek, które były - tak jak nasze Weteranki - w tyskim schronisku ponad 10 lat. I sprawdziłam, jest wpis, jest naklejka dokładnie co rok. Sądzę ze u Abry i Magnatki jest tak samo. Dokładniej mogą napisać Gosia i Kasia bo one mają książeczki Weteranek. A na inne pytania niestety nie znam odpowiedzi. Tu musi coś Gosia napisać. -
Bim- bity przez ludzi, gryziony przez psy, nareszcie w domu :)
AlfaLS replied to kaa's topic in Już w nowym domu
Moja stała za styczeń jeszcze poszła :lol:. Dług mamy odrobinkę mniejszy..... -
Bim- bity przez ludzi, gryziony przez psy, nareszcie w domu :)
AlfaLS replied to kaa's topic in Już w nowym domu
Bardzo się cieszę z tak fajnych wiadomości.... -
Malusi czarny DIABEŁEK teraz LILO juz w swoim DOMU
AlfaLS replied to bros's topic in Już w nowym domu
Też jestem ciekawa...... -
Ja mam sposób na zrobienie dosłownie wszystkiego z kotem :evil_lol:. Jak inne "dobrowolne" sposoby nie dają rady to wkładam kota w nogawkę starych spodni jeansowych. Wystaje mu sama głowa, wszystkie łapki są unieruchomione. Tylko trzeba pamiętać o zablokowaniu drugą nogawką wyjścia. A po wszystkim po prostu kładę tak opatulonego zwierzaka na podłodze i on sam sobie ze spodni "wychodzi". Jak kot mały to czasem trzeba troszkę zwęzić nogawki żeby się nie przecisnął ale ten sposób np. do czyszczenia uszu, oczyszczania ran sprawdza się jak złoto :lol:.
- 1607 replies
-
- basset
- bezimienny
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Magda przekazałam Ci 15 zł. - to deklaracja Marudy666 dla Rockiego :lol: -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
[quote name='majku33krakow']alfals [B]poszło 500zł[/B][/QUOTE] Wielkie dzięki - jak tylko wpłynie zaraz dam znać :lol:. A na razie na konto naszych suczek wpłynęło: - od Randy 30 zł., - od NINKI1 60 zł., - od Malibo57 60 zł., - od Sabiny02 50 zł./ za 2 miesiące/, - od UBOCZA 30 zł. / za 3 miesiące/, - od Nikusia 15 zł., - od Livki 10 zł., - od Ankity 24 zł., - od Diany79 10 zł. Razem: 289 zł. [B]Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty!!!!!!! [/B]. Po opłaceniu Hoteliku dla Abry / 320 zł./ i transportu Magnatki / 125 zł./ suczki mają na koncie 1268 zł. Za Hotelik Magnatki teraz będziemy płacili z dołu - czyli po miesiącu pobytu a nie przed ;). Kasia tak woli to tak będzie :lol:. Dlatego na razie jest rozpisana jedna opłata.... -
Widzę, że każdy martwi się stanem Mikuni - zafundowała nam dziewczyna temat do przemyśleń....:roll: Rozmawiałam dzisiaj z Gosią - my doszłyśmy do wniosku, ze wiezienie Miki czy to do Wrocławia czy Jeleniej Góry naprawdę niewiele da. Bo my co prawda może się dowiemy co jej jest ale tak prawdę mówiąc to niewiele będzie z tej wiedzy wynikało. Wiem że to brzmi brutalnie ale patrząc realnie przecież nie zrobimy jej operacji kręgosłupa - jeśli taka by ewent. mogła pomóc. Bo gwarancji, że na pewno pomoże nikt nam nie da, nerki i wątroba chore więc nawet nie wiadomo czy o tej operacji byłaby mowa. A nawet gdybyśmy tą operację zrobili to co dalej? Rehabilitacja? Tego starego i zmęczonego życiem psa? Narażanie jej na kolejne dawki bólu? A jak to nowotwór - czego nie daj Bóg - to też nie będziemy przecież operować bo.....to samo co wyżej... Napisze tak - nikt z nas nie wie ile życia Mikuni zostało: miesiąc, pół roku, rok? Oby jak najdłużej - może skupmy się nad zapewnieniem jej jak najlepszych warunków na ten czas, który jej został? Nie męcząc jej za bardzo a pozwalając korzystać z tego co możemy jej zapewnić...... Tyle ja, bardzo ciekawa jestem wszystkich Waszych kochani opinii... I jeszcze jedno - są już wpłaty od Was na leczenie Mikuni - czy te pieniądze to tak ogólnie na leczenie / leki, podkłady itd./ czy tylko na ewent. badania / tomograf/ tak jak wcześniej się zastanawialiśmy? Bo w tym kontekście wiele osób deklarowało kasę i nie chcę żeby się np. poczuli oszukani gdy do badań może nie dojdzie.... A na konto Mikuni wpłynęło: - od Bjuty 5 zł., - od Jolanty08 110 zł.: 10 zł. dekl. stała i 100 zł. na leczenie, - od Moniki z Katowic 60 zł.: 10 zł. dekl. stała i 50 zł. na leczenie, - od UBOCZA 210 zł. / deklaracja na 3 miesiące/, - od Nikusia 35 zł., - od Livki 10 zł., - od Ruletki 103 zł. z bazarku, - od Kaji555 10 zł. - "spadek" po Deruni Razem: 543 zł. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty!!!!!!!. W tej chwili Mikunia ma na koncie 633,65 zł.
-
Agata i Magda ubrały w słowa także moje wątpliwości. A teraz po wizycie Grażynki i Niukusia te wątpliwości się jeszcze bardziej skonkretyzowały.... Boję się o Mikunie, bardzo się boję. Ale skoro dla niej stresem była wizyta 2 osób to jak ona będzie się czuła w kolejce gdzie będzie sporo innych zwierząt, sporo ludzi. Gdy jacyś obcy dla niej ludzie będą ją badać, dotykać, pobierać krew.... Czy jej serce to wytrzyma? Żeby nie było tak że jednego dnia ZuziaM pojedzie z nią, zrobi te badania itd. a następnego dnia Mikunia nam odejdzie bo jej serduszko nie da rady.....Bo ta wyprawa np. do Wrocławia to cały dzień w podróży, w niewygodzie... W strasznym stresie... Gosiu jak się Mikunia czuje?
-
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
[quote name='agata51'] Alfa, masz zapchaną skrzynkę.[/QUOTE] Już nie :lol:. -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Na wątku Rockiego Magda222 napisała: [quote name='magda222']Koszty przewozu Rockiego z Łazisk do zuziM i przewozu w drodze powrotnej Meggi do Kasi wyniosły[B] 270,38 zł[/B]. Nikus z Livką dorzucili się i tym sposobem mamy do uregulowania tylko [B]250 zł.[/B] [B]Bardzo dziękujemy :) :) :)[/B] Zdecydowałyśmy z AlfąLS, że pokryjemy koszty po połowie. Przelałam więc z konta Rockiego [B]125 zł.[/B] [B]Bardzo dziękujemy Nikusiowi i Grażce za tą podróż!!! :) :) :)[/B][/QUOTE] Przekazałam Magdzie222 125 zł. za podróż Magnatki :lol:. Czy ktoś zechce dołożyć ekstra np. 5 zł na ten cel? Bardzo prosimy...... -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Z tego co pamiętam to Mika była szczepiona.... -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
[quote name='magda222']Kasiu bardzo dziękujemy za relację :) Meggi nie ma ważnych szczepień?![/QUOTE] Gosia nie mogła zaszczepić Meggi wraz z innymi psiakami bo ani ona ani Abra absolutnie nie chciały współpracować z Panią Doktor. A widocznie od tamtej pory nie było innej okazji do zaszczepienia panienek......