-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
"Wychowuję, nie tresuję" - co myślicie na temat tej inicjatywy?
evel replied to evel's topic in Wychowanie
Znalazłam coś fajnego w temacie aportowania... Lub raczej nie-aportowania ;) http://ciekawe.onet.pl/pies/artykuly/antyporadnik-szkoleniowy-bez-aportu-bez-klopotu,1,4955016,artykul.html -
[B]nixxon, [/B]napisz do Fundacji Prima może? Na pewno znajdzie się jakiś chętny na dużego papisia, a Prima działa dość prężnie z szukaniem dobrych, sprawdzonych domów dla labiszonów. [url]http://www.fundacjaprima.pl/kontakt.html[/url]
-
[quote name='panbazyl']no super :) na czym ja tak utuczyłaś, przyznaj się ;)[/QUOTE] Szybka kuracja wodą, szamponem i suszarką 200W :lol: [quote name='Unbelievable']raczej borsuka :diabloti: evel, może ty mi podpowiesz jak mogę nauczyć szybkiej zmiany pozycji psa, który robi to z namaszczeniem godnym kapłana na jakiejś ceremonii? :evil_lol: z nudów chyba zacznę obi :diabloti:[/QUOTE] No, zacznij :lol: U nas to sporo pomogło w dynamice. Ciężko co prawda jest mi znaleźć złoty środek, bo albo pies się zachowuje jak Frodzio (khe khe), czyli jak średnio żywotna krewetka, albo jest szał ciał i wskakuje mi na głowę nieomal. Aczkolwiek jak chcę podkręcić prędkość to wyciągam piłki :) Co niestety skutkuje utratą jakości wykonywanych ćwiczeń... ale pracujemy nad tym. Mam za szybkiego psa :eviltong: :oops: Czyli generalnie bym Szczurzemu zaproponowała jakąś super nagrodę, najlepiej ruchomą ;) Aczkolwiek nie wiem jak to u Was wygląda. U nas najboższa jest piłka i koniec ;) Jak TŻ się jutro przywlecze i nie będzie padać to może nakręcimy nawet jakiś film z naszego pseudo-obi czy cuś :lol: [quote name='motyleqq']evel dogomaniacka wyrocznia :lol: [/QUOTE] A tam, żeby zaraz... :oops: Ja dopiero raczkuję, dzielę się swoimi doświadczeniami zdobytymi po pierwsze od mądrzejszych ode mnie, a po drugie z własnej praktyki ciut ;) A jak się ma szopa psychopatę to się trzeba trochę nagimnastykować :evil_lol: A przy okazji może ktoś skorzysta :)
-
[url]http://img707.imageshack.us/img707/3418/dscf6858.jpg[/url] hihihi, broda jak u krasnoluda co najmniej ;)
-
[url]http://i40.tinypic.com/sbuera.jpg[/url] o rany, koty super! :loveu:
-
Prawda? Wszyscy się z niej śmieją, bo wygląda jak jakiś gigantyczny czarny borsuk :lol:
-
No to tak. Fajnie Etna pracuje, jednak ja bym próbowała robić krótsze sesje, zwłaszcza, jeśli chcesz coś "odkręcić" - np. nauczyć dostawiania w drugą stronę. Starałabym się też klikać moment [B]dotknięcia[/B] Twojej nogi przez Etnę przy dostawianiu się. Ja jeszcze musiałam zwrócić uwagę na to, żeby nagradzać psa żarciem od zewnętrznej strony, tak, żeby jeszcze ściślej przystawiał się do nogi, żeby nie zaczął odchodzić, bo Zu miała z tym problem jakiś czas. Próbujesz robić kroczki w bok np.? A masz może w domu taką dużą plastikową miskę-miednicę czy jak tam to nazwać? ;) Wchodzenie do miski też jest fajne i rozwija świadomość ciała ogólnie. Pomaga też psu zaczaić, o co chodzi ze środkiem ciężkości ;) Skakanie przez kolano też bym raczej zostawiła w spokoju - popsujesz psu technikę skoku. Zresztą to i tak takie niby-skakanie, jak żaba :evil_lol: Wiem, że to może fajne, ale ja bym zaczęła od "mniejszych" elementów, od bardziej podstawowego poziomu, żeby pies nauczył się choćby lepiej świadomości swojego ciała i bezpieczniejszego lądowania. W skrócie: lepiej byś zainwestowała w duże hula hop i zaczęła ćwiczyć ładne skakanie :cool3:
-
Taaak, historie o duchach są w sam raz o 23... :mad: :eviltong: Macie Zuza w wersji nowofundland: [img]http://img405.imageshack.us/img405/1015/dscn7331u.jpg[/img] Nie, sucz nie podwoił nagle swojej wagi (u weta ostatnio 10.4 kg), tak wygląda po kąpieli i suszeniu suszarką :roflt:
-
Jestem! Soraski, ale jutro jak tylko odgruzuję swój pokój (okno mi prawie zarosło syfem, bo w okolicy budowa za budową :mad:), unormuję sucza (bo mu się śrubki poluzowały przez parę dni "laby"), to na pewno oglądnę i konstruktywnie (hahaha mam nadzieję) coś rzekę :) Pamiętam o Was za to cały czas :)
-
Wychodzi na to, że mój pies jest bardzo, bardzo nieszczęśliwy... :roll:
-
[quote name='Hallie']Miałam sprawdzić dla evel jaką mam maszynkę, więc proszę bardzo: Zelmer 586.5A. U mnie się sprawdza, nie wyobrażam sobie mielenia korpusów w ręcznej, chyba bym się zachetała ;)[/QUOTE] evel dziękuje :) Przyznałam się u lokalnego weta do barfowania ;) Wetka stwierdziła, że jak jest dobrze, to niech sobie Zuz je, tylko, żeby badania robić regularnie, żeby kontrolować, czy wszystko w porządku. Pan wet za to się trochę naśmiewał z samej idei "żarcie dla psów jak dla wilków" w kontekście takiego np. mopsa ;) no ale przynajmniej nikt nie zsiniał, nie zemdlał ani nie wrzeszczał :D
-
"Wychowuję, nie tresuję" - co myślicie na temat tej inicjatywy?
evel replied to evel's topic in Wychowanie
Czasem niestety się inaczej nie da - ale mojej historyjki przytaczać kolejny raz chyba nie muszę, bo zrobi się nudno :P Jednak gdybym swego czasu miała inną możliwość niż rozdarcie się na szanownego psa, tak, żeby zmiotło trawę w okolicy, a psi mózg zakumał, to na pewno bym z niej skorzystała :) Co do aportu - mój pies ma piłkę zamiast mózgu :evil_lol: Mogłaby aportować aż by padła. Poniekąd na moje życzenie - z niezabawkowym, niezainteresowanym człowiekiem psem starałam się zrobić jakieś podstawy do psich sportów... W każdym razie to do przewodnika należy wysondowanie co i jak u jego własnego psa, żeby znaleźć złoty środek. Na zimę (no, na stan zimopodobny) postanowiłam ograniczyć aportowanie, a mój pies próbuje je wymuszać tak co najmniej dwa razy dziennie, gdy dochodzimy do polanki "do aportowania" :P Jednak, świadomi "problemu", próbujemy pracować nad opanowaniem suczowych emocji. -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
I dobrze jest :) Myślę, że będziecie zadowolenia z zakupu - ja swoje sprzedałam tylko dlatego, że Zu to dziwadło :P -
"Wychowuję, nie tresuję" - co myślicie na temat tej inicjatywy?
evel replied to evel's topic in Wychowanie
Ojojoj, a jak to się ma do posiadania 100% skupionego psa, 24h/dobę, żeby nie trzeba było stosować korekt? :D -
[quote name='daguerrotype']A my mamy swoje jajka :D I mąkę. I swoje wędliny i kiełbaski będą na święta :)[/QUOTE] Swojskie wędliny są najpyszniejsze na świecie - u nas specjalistą w wędzeniu i przyrządzaniu tego wszystkiego jest dziadek :) Panbazylowa, nie boisz się tego swojego arysKOTraty wypuszczać na wieś? ;)
-
Pomaga w sprawach związanych z układem moczowym ;) Zu bierze regularnie Żuravit. Więcej nie wiem :)
-
Szyje indycze? Ale kupowałaś te niezbyt okazałe, prawda? U mnie to chyba te indyki zza wschodniej granicy przyjeżdżają, bo czasem się zastanawiam, czy to nie strusie szyje przypadkiem :P I w mojej maszynce to by w życiu nie poszło. A może się podzielisz z nami wiedzą nt. modelu swojej maszynki elektrycznej? :cool3:
-
Ja bym próbowała raczej mielić w maszynce ręcznej, bo w elektrycznej bym się bała chyba ;) Giętkie elementy z młodego kurczaka raczej powinny pójść ładnie.
-
Motylqu, jutro sobie obejrzę dokładnie Wasze filmiki, bo mam luźniejszy dzień :) Fajnie, że pracujecie z sukcesami :)
-
"Wychowuję, nie tresuję" - co myślicie na temat tej inicjatywy?
evel replied to evel's topic in Wychowanie
A spodziewałaś się, że jakiś normalny szkoleniowiec z wieloletnim stażem by się tak zachowywał? ;) -
"Wychowuję, nie tresuję" - co myślicie na temat tej inicjatywy?
evel replied to evel's topic in Wychowanie
Ja odpadam. Sorry, jeśli lepiej jest się zagrzebać w książkach niż pójść na ćwiczak do jednego z naprawdę dobrych trenerów to ja już nic nie mam do powiedzenia. A ponoć to ja żyję w jakimś nierealnym świecie. Niech i tak będzie, jeśli to komuś poprawi humor :) -
"Wychowuję, nie tresuję" - co myślicie na temat tej inicjatywy?
evel replied to evel's topic in Wychowanie
Ale nikt z nas (prawda?) nie neguje MP samych w sobie, tylko jakiś nagły BUM na jedyne i słuszne metody! Dochodzi do tego, że ktoś się publicznie kaja na FB, że krzyknął na swojego psa - dla mnie to śmieszne i straszne zarazem. Jezu... Krzyknął na psa, no pewnie piesek się zacznie moczyć w nocy i będzie miał problem z nauką czytania. -
Na pewno Gramcio jest nieszczęśliwy, bo biega, a nie się toczy, jak każdy kochany piesek :placz:
-
"Wychowuję, nie tresuję" - co myślicie na temat tej inicjatywy?
evel replied to evel's topic in Wychowanie
A ja znowu mam wrażenie, że umiejętność czytania ze zrozumieniem w naszym narodzie ginie w postępie geometrycznym. Znowu ktoś nam zarzuca, że NAMAWIAMY do porzucenia MP i PROMUJEMY używanie metod awersyjnych. Właśnie sobie uświadamiam, że pewnie w każdym poście dodaje mi się - zostaw metody pozytywne, zapierdaczaj do Sułkowic! Najlepiej z wehikułem czasu, który Cię przeniesie 30 lat do tyłu! :evil_lol: Szkoda tylko, że ja tego napisu nie widzę :D