Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. [quote name='agairiki']Owszem, głupie, bo czasami to nie jest jakaś uwaga tylko schiza.[/QUOTE] Eeeee......?
  2. [quote name='agairiki']Osobiście uważam, że duży pies wcale tak człowieka nie razi. Tzn np na berniaki, bernardyny, leonbergery ludzie reagują przyjaźnie jak na 'wielkie przytulanki' co wiadomo zazwyczaj dobrze się nie kończy... A już np. taki ON to rasa do której ludzie mają swoje '[B]głupie skojarzenia[/B]', bo np. mają wtedy na myśli policję i ściganie bandytów przez psy, a swoją drogę ON jest tak popularną rasą, że wypadków zagryzień wiadomo będzie więcej niż właśnie np takiego leonbergera...[/QUOTE] Głupie skojarzenia, czy po prostu rzeczywistość? Nie znam osobiście ONka, który nie ma problemu z innymi psami. Dwa znane mi owczarki są dobrze ułożone i pod ścisłą kontrolą (chociaż nie lubią i nie tolerują innych psów), a cała reszta zachowuje się jak wypuszczona z dżungli. Biorąc pod uwagę ONkową popularność, to ile procent stanowią ułożone psy, spotykane na co dzień na ulicach? 2%? 5%?
  3. [quote name='Amber']evel ja to nie chce się wtrącać w wasze sprawy, ale jeżeli tak samo jak TŻ łożysz na mieszkanie to masz takie samo prawo w nie ingerować i ja bym po prostu stanęła okoniem i wzięła psa... Kilka cichych dni i mu przejdzie :diabloti:[/QUOTE] Niestety tak różowo (ha :diabloti:) nie jest, bo to nie jest i nigdy nie będzie moje mieszkanie. Gdyby było choć w 50% to skończyłoby się pewnie tak, jak piszesz...
  4. No i proszę, TŻ ma serce z kamienia jak widać. Enter wygląda strasznie i moje serce pękło na sto części - maluszek psychicznie ociupinkę lepiej, nawet zamerdał, próbował mi zdjąć bransoletkę, co było śmiałym wyczynem jak na niego, a fizycznie... Nie przybiera na wadze, wykańcza go stres i pozostałe psy z boksu. Krótko mówiąc - jest cały pogryziony. Cały. Łapy, boki, a uszy to totalna masakra. Szlag mnie trafia, że nie mam jak mu pomóc... :placz:
  5. [quote name='dog193']Ej, nie czytasz wątku obróżkowego dokładnie :diabloti: Tam też są zadymy i to całkiem często :evil_lol:[/QUOTE] Bez kitu, na przykład, że ktoś zakłada pieskowi KOŁNIERZ ortopedyczny i jak tak można w ogóle?! :diabloti: Albo że ktoś obróżkami nadrabia jakieś tam swoje braki, w sensie - kolce na obroży (ćwieki) są dla szpanu i są kupowane tylko przez niedowartościowanych kretynów, c'nie? :razz:
  6. Ja we Wrocu - cóż, może za rok, hehe ;) [quote name='LadyS']Jax w ogóle nikogo nie gryzie, chyba że podgryza czy łapie zębami prawie [B]nieodczuwalnie [/B]w zabawie ;)[/QUOTE] O przepraszam, a dziura w moim paluchu, jak się zabaweczka osunęła, to co? :evil_lol:
  7. [quote name='Eden'][B]Marta [/B]ja mam lękliwa sukę charcicę Lenkę wież mi wyprobowałam już wszystkiego, Calm Aid w takich sytuacjach nie działa. Tu jest watek mojej suni: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/214861-Charty-na-tymczasie-u-Eden-Lenka-i-Lucky-znalazły-dom[/URL][/QUOTE] A w jakich dawkach pies zażywał Kalm Aid i przez jaki czas? Bo moja na StressOut'cie była w stanie normalnie funkcjonować, ale brała podwójną dawkę jak na swoją masę ciała i długi czas, żeby organizm się wysycił substancjami aktywnymi. Jest też jakaś nowość, podobno niezła, ale nie miałam styczności: [URL]http://www.planetavet.pl/VetTrade_Neuroxivet_60_kapsulek_preparat_zywieniowy-591.html[/URL]
  8. evel

    Barf

    [quote name='Aysel']Hihi evel, pewnie gdyby dowiedział się, że na barfie to powiedziałby 'Boże, jak ten pies jeszcze żyje?!' ;) Ja niestety miałam takie przejścia ale nie z wetem a z pewnym hodowcą. Twierdził nawet że powinno mi się odebrać psy bo traktuję je jak obiekty doświadczalne... Hmm... Niektórym ludziom nie wytłumaczysz ;)[/QUOTE] Wet zzieleniał, zbladł, a następnie posiniał na wieść o szyjach indyczych (drobiowe?!?!?! surowe?!?!?!), więc dałam sobie spokój i mój pies oficjalnie je suche bobki :cool3: Kajusza, Aysel już Ci napisała co i jak - ja trzymam kciuki! :)
  9. evel

    Barf

    [quote name='Bgra']Hana ma 1,5 roku i jest zdrowa,Aluś ma chore serduszko i w sumie nikt nie wiem ile ma lat,ma 3 ząbki,chcę dla nich wszystkiego co nalepsze[/QUOTE] Moja mała ma niewydolność oddechowo-krążeniową, plus parę innych dolegliwości (prawdopodobnie alergia, tendencje do zapalenia pęcherza i takie tam) i na BARFie funkcjonuje super, a wg słów naszego kardiologa jest lepiej, niż było na suchej - tzn. on nie wie, że sucz na BARFie, ale wyniki się poprawiły ;)
  10. evel

    Piękne i Bestie.

    Jak już mówisz, to mów, dobra kobieto ;) A sadyzm rozumiem, oj, rozumiem...
  11. [quote name='LadyS']Jestem z siebie dumna - w ciągu 10 minut zmieniłam stosunek mojego psa do kota, przedtem dla zabawy czasem ją pogonił (a ona jego), czy darł japę, żeby się bawiła, a teraz w obecności kota siada i patrzy na mnie, albo wychodzi do innego pokoju :lol:[/QUOTE] Na pewno to było straszne, biedny mały biały piesek! :placz: [SIZE=1]Natomiast biedny mały czarny piesek dzisiaj wyleciał z wyrka za kretyńskie i niepotrzebne stróżowanie z pierwszą prędkością kosmiczną okraszoną łaciną podwórkową, minę miał 10/10 :lol:[/SIZE]
  12. [quote name='leónowa']Witam, mam sprawę bo niby co do ras psów nie jestem aż tak ciemna, ale mam problem. Szukam psa średniej wielkości, który dobrze sprawdziły się w biegu przy rowerze. Ostatnio zaczęłam jeździć z moim jamniorem, ale zważając na jego kręgosłup nie możemy trenować zbyt długo. Szukam więc psa takiego który wytrzymałby średniej długości wycieczki, nie aż tak długie jak haszczak, ale też nie aż tak krótkie jak jamnik. Z góry dziękuję za odpowiedzi;)[/QUOTE] Interesuje Cię jakaś konkretna grupa psów, waga, typ okrywy włosowej, typ psychiki? Bo tak można przebierać i wybierać, od małych ale aktywnych psów typu sheltie, pudel, poprzez wszelkiej maści spaniele, wyżły, owczarki i w ogóle - masa jest psów, którym się spodoba taka forma aktywności ;)
  13. Ten róż jest mega-zajebisty, więc możesz próbować :evil_lol: [url]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%203/DSC_6339.jpg[/url] pańcia, chyba żartujesz z tą różową obrożą, co nie? :roflt:
  14. Dorka, jeśli chcesz to podeślij mi swojego maila, wyślę Ci jakąś lekturę ;) Mnie też by się marzył domek, ale skąd na to wszystko pieniądze? Chyba muszę zacząć grać w totka czy coś :lol:
  15. [quote name='Olson']ktoś tu się pytał dziś czy łańcuszek to dobry pomysł na cały dzień. po dzisiejszym trochę ponad dwugodzinnym spacerze z kąpaniem się w wodzie i dzikich gonitwach po polach - stanowczo odradzam. łańcuszek dzwoni przez cały dzień, przy obojętnie jakim ruchu. mi to kompletnie nie przeszkadza, ale mojej Whisky np. już tak. poza tym - obroża z łańcuszkiem jest ciężka. łańcuszek obciąża psią szyję i gdy pies jest spuszczony oczywiście "zwisa". ja nie polecam - dużo lepszy będzie zwykły półzacisk. ;)[/QUOTE] Tzn. ile waży, pół kilo? Bez przesady, jeśli pies to nie chihuahua to chyba wszystko jedno czy ma zwykły zacisk czy łańcuszkowy. Moje losferros z potrójnej taśmy, 4cm, z mega okuciami waży - uwaga - 104g. Jakoś mi 10kg psa nie przygwoździło do ziemi :eviltong:
  16. [quote name='Vesper']O popatrz, a ja myślałam że jest dokładnie na odwrót...:oops: W każdym razie wolę nie ryzykować i nie podawać drobiowych kości pod żadną postacią- zawsze mogę iść do mięsnego i kupić kawałek kości z krowy czy świnki... Chociaż przyznam że robię to rzadko- z moich psów tylko 2 mogą jeść takie przysmaki, a reszta- czyli 3 cziłki- strasznie wtedy się awanturują bo też chcą :roll: Z resztą Pako z Arielą nagminnie zabierają sobie wszelkie przysmaki- Ariel swoje połyka w locie, a Pakuś-west jada wolniej... ;) Kości wołowe i wieprzowe są o niebo trudniejsze do strawienia niż drób czy królik ;)
  17. [quote name='LadyS']Pomocy - chcę kupić swojemu Jaxowi obróżkę 20mm + podszycie albo 25 mm taśmę, z łańcuszkiem, ale nie mogę zdecydować się na kolory. Tutaj są kolory: [URL]http://allegro.pl/obroza-obroze-z-serii-twist-nowe-kolory-i2482770956.html[/URL] Odpadają wszelkie ciemne, bo takie ma, i bardzo kobiece ;) Pies wygląda tak:[foto][/QUOTE] Z niebieskich bym rozważyła turkus, lazur, chaber, a z zielonych szmaragdowy, neonkę i miętę. No chyba, że rozważacie też np. żółć, pomarańcz. Do białego pasuje wszystko :P
  18. Wszystko fajnie, ale jeśli czyjś pies ma chorobę lokomocyjną to nie bardzo może śmigać w transporterze :(
  19. A nie myślałyście, żeby spalać miskę? Znaczy przy BARFie to raczej średnio, ale jak ktoś karmi suchą to świetnie podnosi motywację, bo jak piesek nie chce współpracować to nie ma żarcia. Czasem prawo dżungli pomaga :evil_lol:
  20. Fura, zatrudnij mnie! :evil_lol: Jak mi pozwolisz sobie gdzieś w kąciku rozbić namiot to ja mogę od zaraz :evil_lol:
  21. Jeśli są poddane obróbce cieplnej - czyli gotowane, pieczone, duszone czy co tam jeszcze, to tak. Surowe są lepiej przyswajane, ale także mogą być niebezpieczne dla nieprzyzwyczajonego psa.
  22. [quote name='Lucky.']to z tą miską sierści na balkon i z balkonu wyrzucić :D[/QUOTE] No ba, dla ptaszków! :grins:
  23. [quote name='Ninoczka_:)']My mamy takiego sąsiada starszego. Czesto spotykamy go tuż za blokiem. Moja mam zwykle wynosi naszego Oskarka na rękach przez jezdnię i jak zaczyna się teren zielony to stawia go na ziemi. Pechowo idąc przez drogę zawsze spotykamy tego sąsiada. Jego ulubione zapytanie to: - A on ma nóżki? - Tak, ma. - A umie chodzić? :)[/QUOTE] Myśmy na wakacjach widziały na pewno ponad setkę psów ras ozdobnych, na własnych nóżkach chodziły dwa, może trzy. Sąsiadowi się nie dziwię, bo w odniesieniu do ogółu zaczyna to przybierać lekko paranoiczne rozmiary ;) [quote name='Bgra']to i ja coś wtrącę:cool3: Ali u weta:)pokazał jak pięknie chodzi sam i jak na smyczy dziarsko wychodzi z gabinetu skręca ,przechodzi korytarz i wychodzi z lecznicy....wet wyszedł za nami,cytat "skubannnny idzie!!!"nadziwić się nie mógł,że w nic "nie wali głową" a do ludzi w poczekalni zdziwionym głosem "on nie ma oczu!!!"nikt tego nie zauważył:multi: tak mój Aluś jest wyjątkowy:loveu: kiedyś kobieta zaskoczonym głosem spytała dlaczego ja rzucam patyki tylko jednemu psu? co miałam odpowiedzieć,mówię,że Ali nie ma oczu i tak się bawić nie potrafi,pani w płacz,jak się uspokoiła to stwierdziła, że on musi jednak troszeczkę widzieć!!! ALEX też jest głuchy,ale bardzo proszę się nad nim nie użalać,nie lubi tego:razz:[/QUOTE] Psiaki, które mają jakieś "dysfunkcje", są zazwyczaj naprawdę bardzo dzielne, wyściskaj maluszka :)
  24. evel

    Barf

    [quote name='Helga&Ares']Ma ktoś doświadczenie w karmieniu dysplastyka barfem?[/QUOTE] Suczka *Moni* ma chyba takie problemy, ale nie wiem, czy one dalej na BARFie, trzeba pytać ;)
  25. [quote name='Okamia']Ten róż rzeczywiście taki mocny czy taki tylko na zdjęciu?[/QUOTE] Jest super! :loveu: [IMG]http://img96.imageshack.us/img96/1440/sdc12318d.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...