Jump to content
Dogomania

ocelot

Members
  • Posts

    26100
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by ocelot

  1. Nie Wiosenko, to mój mały wkład, robię bazarki i nie odbieram sobie za wysyłkę. Wiosenko a czy na drugi miesiąc pobytu odliczyłaś już pieniążki?
  2. Jaaga czy w ogłoszeniach można podać Twój numer tel.? I jakbys maila mi może swojego na pw podesłała?
  3. Ten Małcz jest blisko Tomaszowa Maz. Pisz, że Malina jest w Tomaszowie.
  4. prosimy o pomoc. Dzieciaki niektóre czekają, dług ciotki czeka.. Ech, paskudny ten dzisiejszy dzień
  5. [quote name='ZUZANNA11']Zaraz zaczynam mu ogłoszenia robić...Niech pomogą ![/quote] I co z tymi ogłoszeniami?
  6. Dama bardzo Was prosi o zainteresowanie. Zalogowałam się na trzech portalach, jutro z rana porobi ogłoszenia, chyba mi się uda. Jaaga masz jakieś ładniejsze zdjęcia dziewczyny?
  7. Bardzo prosimy o ogłoszenia. Dama będzie pięknym psem, tylko trzeba dać jej szansę, ona nie może znów trafić do schroniska:shake:
  8. Na razie tak. Domek dzielnie na niego czeka i aż się boję, żeby się tym czekaniem nie rozmyślił
  9. Musimy czekać na wieści. Bez Wiosny nie da rady
  10. Kochani bardzo prosimy o pomoc, ogłoszenia... Napisałam do administratora forum samojedów, żeby umieścli Damę na forum i czekam na odpowiedź.
  11. Jak dla mnie to możesz tak nudzić cały czas:lol:
  12. Tak jest wysterylizowana, zaczipowana i zaszczepiona przeciwko wściekliźnie
  13. Tu jedno zdjęcie Damy z DT [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img229.imageshack.us/img229/9310/dsc01165ja6.jpg[/IMG][/URL] A tu pozwolę sobie przekopiować to co Jaaga pisała na ogólnym wątku tomaszowskim kilka dni temu - to najlepiej oddaje jaka jest Dama: "Witam ponownie z wiadomościami o Damie. Jeśli mozna proszę bardzo również o pomoc w ogłaszaniu Damy. Dama powoli przyzwyczaja się, ale nie jest to pies, który nadaje się do naszych warunków. Nie chodzi tu o jej wycie, niszczenie, czy załatwianie się w domu. Chodzi o jej stosunek do małych zwierząt. Próbuje dorwać i zadusić wszystko, co jest małe i żyje, czyli moje psy, koty i kury. Nie może być tak, że jeden pies poluje na inne zwierzęta. Chwyta bez ostrzeżenia, nawet na smyczy. Kaganiec nie wchodzi w grę, bo przecież nie może w nim stale chodzić. Dama ma mieszkać w ogrodzie. Na razie krąży między domem a ogrodem, bo ciągle wyje i boję sie skarg sąsiadów. Niestety, nie mam warunków żeby mieszkała na stałe w domu, bo mam dużo swoich zwierząt i wszystkie są małe, czyli są jej potencjalnym łupem. Szukam Damie domu, najlepiej z ogrodem, gdzie mogłaby być puszczona luzem. Spacery z nią na smyczy są dla wytrwałych i silnych. Cały czas ciągnie, ale chociaż równo ;-). Dama powinna być jedynym psem w domu lub mieszkać z psem co najmniej średnich rozmiarów. Z tym, ze nie bardzo nawiązuje bliższe kontakty z naszymi innymi tymczasowiczkami. Pocieszające jest to, ze powoli sie uspokaja i nie jest już tak dzika, jak na początku. Cieszy się też z towarzystwa człowieka i jest łagodna dla ludzi. Lubi małe dzieci. Stopniowo rozczesujemy jej kołtuny. Jest to masakra, bo na całym ciele każdy kosmyk jest zbity i zlepiony brudem. Bardzo ją bolą te zabiegi, ale jest nad wyraz cierpliwa. Niestety, nie ma wyjścia, bo inaczej musiałaby zostać ostrzyzona do skóry. Włos ma przebarwiony na beżowo-żółty, jednak od spodu odrasta prawie biały. Za kilka miesięcy będzie śliczna :evil_lol:. Gdyby ktos miał chwilę czasu, żeby ją poogłaszać, to podam na PW namiary na siebie."
  14. Jaaga ma negocjować z mamą tydzień, ale to tylko tydzień, albo aż tydzień. Zresztą nie wiem czy jej mama się zgodzi, po wczorajszym:shake:
  15. Słuchajcie, bo nie przejrzałam całego wątku, czy lokalne media są poinformowane? Piotrków ma kilka tytułów gazet, do tego mają prężnie działające radio, może tam uderzyć?
  16. A nic nowego. Siedzi w schronisku i czeka na kastrację, która ma być na początku sierpnia ok. 5.
  17. Początkowo tak reagowała, przypuszczam, że odreagowywała po schronie. Teraz jest w porządku, zostaje na ogródku, komunikuje kiedy chce się załatwić, sama wraca do domu. Problem są tylko te jej instynkty nie wiem jak to nazwać mordercze w stosunku do małych zwierzątek, bo na większe psy się nie rzuca. O zdjęcia poproszę Jaagę, wejdzie na dogo po południu. Ona jak wróci do schronu to już całkiem się zamknie.
  18. Rozmawiałam z Jaagą przez tel. Dama jest już psem zsocjalizowanym. Przywiązała się do ludzi, okazuje uczucia, może trafić do domu z dziećmi, pozwala się przytulać, tarmosić. Uwielbia spacery, już nie ucieka. Tylko nie może być to dom ze zwierzętami małymi typu kot, york, albo kury.
  19. [quote name='Argat']Może dodać ją tutaj? [URL]http://www.samoyed.pl/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=29[/URL][/quote] Chyba trzeba będzie, przejrzę zaraz to forum
  20. Dama na bezdomnych szpicach jest od dawna, w tej chwili forum nie działa, więc nawet nie ma jak apelu umieścić
  21. To ja Bafka znów o pomoc poproszę, tu wątek Damy, może coś doradzicie, choć ja już straciłam chyba nadzieję:shake: [url]www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10541910#post10541910[/url]
  22. Nie, nie kontaktowali się. Wątek Damy [url]www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10541910#post10541910[/url]
  23. [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy][SIZE=5][COLOR=Red]DAMA - to ok 7 letnia sunia syberian husky. [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/FONT] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/659/dsc01973kd0.jpg[/IMG][/URL] [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy]Nie miała łatwego życia... Dawno temu trafiła do schroniska z urazem głowy. To wskazuje, że łatwego życia wcześniej też nie miała. W schronisku była smutna, bardzo smutna. Miesiącami nie wychodziła z budy. Straciła nadzieję... Po ponad roku zdarzył się cud. Pojawił się DT. [/COLOR][/SIZE][/FONT] [IMG]http://photos03.allegro.pl/photos/400x300/465/74/86/465748626[/IMG] [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy]Dama była uratowana :lol: i zamieszkała w Katowicach. W domu okazało się, że sunia jest wesoła, uwielbia spacery, jest łagodna w stosunku do większych psów i dzieci. Sunia zmieniła się nie do poznania. [/COLOR][/SIZE][/FONT] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img338.imageshack.us/img338/6599/dsc02232hn2.jpg[/IMG][/URL] [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy]Jednak, jak to zwykle bywa, szczęście nie trwało wiecznie... Dama zachorowała na ostrą niewydolność nerek. Sprawa wyglądała bardzo poważnie. Wet załamał ręce. Decyzja o eutanazji wisiała w powietrzu. Na szczęście tymczasowa opiekunka Damy nie poddała się. Postanowiła walczyć i udało się. Dama wyzdrowiała.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img229.imageshack.us/img229/9310/dsc01165ja6.jpg[/IMG][/URL] [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy]Dama jest wesołym psem. Łagodnym w stosunku do dużych psów, ludzi i dzieci. Jest jednak typowym przedstawicielem swojej rasy. Nie powinna zostawać sama w domu, bo z łatwością znajduje sobie "zajęcia". :evil_lol: Nie powinna mieszkać z małymi zwierzętami, bo instynkt łowiecki wygrywa nad dobrym wychowaniem. To pies dla miłośnika rasy.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [CENTER] [IMG]http://photos03.allegro.pl/photos/400x300/465/74/86/465748626_2[/IMG] [/CENTER] [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy]Szukamy dla Damy domu, właściciela, który zna specyfikę rasy. Który wie, jakimi psami są husky. Który ma dużo czasu na długie spacery i warunki dla dużego, energicznego i już nie najmłodszego psa. Czy uda się znaleźć taki dom?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
  24. [quote name='ANETTTA']ok zalatwione jak cos jeszcze wydrukowac .......to klikaj abym mogla to zalatwic w tym tyg ..potem mam urlop ....rozumiem ze tam gdzie pisze ma dom juz nie aktualne nie drukowac .....pusc mi adres na pv gdzie to wysłac[/quote] Dziękuję, pw wysłane;) [B]Proszę pamiętajmy o Damie:shake: [/B]
×
×
  • Create New...