-
Posts
26100 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ocelot
-
Jaaga czy w ogłoszeniach można podać Twój numer tel.? I jakbys maila mi może swojego na pw podesłała?
-
ONka i siedmioro szczeniąt. WSZYSTKIE W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END !
ocelot replied to ZUZANNA11's topic in Już w nowym domu
Ten Małcz jest blisko Tomaszowa Maz. Pisz, że Malina jest w Tomaszowie. -
ONka i siedmioro szczeniąt. WSZYSTKIE W NOWYCH DOMKACH ! HAPPY END !
ocelot replied to ZUZANNA11's topic in Już w nowym domu
prosimy o pomoc. Dzieciaki niektóre czekają, dług ciotki czeka.. Ech, paskudny ten dzisiejszy dzień -
Dama bardzo Was prosi o zainteresowanie. Zalogowałam się na trzech portalach, jutro z rana porobi ogłoszenia, chyba mi się uda. Jaaga masz jakieś ładniejsze zdjęcia dziewczyny?
-
Bardzo prosimy o ogłoszenia. Dama będzie pięknym psem, tylko trzeba dać jej szansę, ona nie może znów trafić do schroniska:shake:
-
Kochani bardzo prosimy o pomoc, ogłoszenia... Napisałam do administratora forum samojedów, żeby umieścli Damę na forum i czekam na odpowiedź.
-
ESKA / MAJA -> Pojechała do nowego domu! :)
ocelot replied to GrubbaRybba's topic in Już w nowym domu
Jak dla mnie to możesz tak nudzić cały czas:lol: -
Tak jest wysterylizowana, zaczipowana i zaszczepiona przeciwko wściekliźnie
-
Tu jedno zdjęcie Damy z DT [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img229.imageshack.us/img229/9310/dsc01165ja6.jpg[/IMG][/URL] A tu pozwolę sobie przekopiować to co Jaaga pisała na ogólnym wątku tomaszowskim kilka dni temu - to najlepiej oddaje jaka jest Dama: "Witam ponownie z wiadomościami o Damie. Jeśli mozna proszę bardzo również o pomoc w ogłaszaniu Damy. Dama powoli przyzwyczaja się, ale nie jest to pies, który nadaje się do naszych warunków. Nie chodzi tu o jej wycie, niszczenie, czy załatwianie się w domu. Chodzi o jej stosunek do małych zwierząt. Próbuje dorwać i zadusić wszystko, co jest małe i żyje, czyli moje psy, koty i kury. Nie może być tak, że jeden pies poluje na inne zwierzęta. Chwyta bez ostrzeżenia, nawet na smyczy. Kaganiec nie wchodzi w grę, bo przecież nie może w nim stale chodzić. Dama ma mieszkać w ogrodzie. Na razie krąży między domem a ogrodem, bo ciągle wyje i boję sie skarg sąsiadów. Niestety, nie mam warunków żeby mieszkała na stałe w domu, bo mam dużo swoich zwierząt i wszystkie są małe, czyli są jej potencjalnym łupem. Szukam Damie domu, najlepiej z ogrodem, gdzie mogłaby być puszczona luzem. Spacery z nią na smyczy są dla wytrwałych i silnych. Cały czas ciągnie, ale chociaż równo ;-). Dama powinna być jedynym psem w domu lub mieszkać z psem co najmniej średnich rozmiarów. Z tym, ze nie bardzo nawiązuje bliższe kontakty z naszymi innymi tymczasowiczkami. Pocieszające jest to, ze powoli sie uspokaja i nie jest już tak dzika, jak na początku. Cieszy się też z towarzystwa człowieka i jest łagodna dla ludzi. Lubi małe dzieci. Stopniowo rozczesujemy jej kołtuny. Jest to masakra, bo na całym ciele każdy kosmyk jest zbity i zlepiony brudem. Bardzo ją bolą te zabiegi, ale jest nad wyraz cierpliwa. Niestety, nie ma wyjścia, bo inaczej musiałaby zostać ostrzyzona do skóry. Włos ma przebarwiony na beżowo-żółty, jednak od spodu odrasta prawie biały. Za kilka miesięcy będzie śliczna :evil_lol:. Gdyby ktos miał chwilę czasu, żeby ją poogłaszać, to podam na PW namiary na siebie."
-
Jaaga ma negocjować z mamą tydzień, ale to tylko tydzień, albo aż tydzień. Zresztą nie wiem czy jej mama się zgodzi, po wczorajszym:shake:
-
PIOTRKOW TRYBUNALSKI-dzieki Waszej pomocy, fundacji Emir, Joannie Mucha-ruszylo
ocelot replied to Erazm's topic in Schroniska
Słuchajcie, bo nie przejrzałam całego wątku, czy lokalne media są poinformowane? Piotrków ma kilka tytułów gazet, do tego mają prężnie działające radio, może tam uderzyć? -
Początkowo tak reagowała, przypuszczam, że odreagowywała po schronie. Teraz jest w porządku, zostaje na ogródku, komunikuje kiedy chce się załatwić, sama wraca do domu. Problem są tylko te jej instynkty nie wiem jak to nazwać mordercze w stosunku do małych zwierzątek, bo na większe psy się nie rzuca. O zdjęcia poproszę Jaagę, wejdzie na dogo po południu. Ona jak wróci do schronu to już całkiem się zamknie.
-
Rozmawiałam z Jaagą przez tel. Dama jest już psem zsocjalizowanym. Przywiązała się do ludzi, okazuje uczucia, może trafić do domu z dziećmi, pozwala się przytulać, tarmosić. Uwielbia spacery, już nie ucieka. Tylko nie może być to dom ze zwierzętami małymi typu kot, york, albo kury.
-
[quote name='Argat']Może dodać ją tutaj? [URL]http://www.samoyed.pl/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=29[/URL][/quote] Chyba trzeba będzie, przejrzę zaraz to forum
-
Dama na bezdomnych szpicach jest od dawna, w tej chwili forum nie działa, więc nawet nie ma jak apelu umieścić
-
kochany Bafuś-już szczęśliwy w domu u ecci -ODA do Bafusia str.65
ocelot replied to mulinka's topic in Już w nowym domu
To ja Bafka znów o pomoc poproszę, tu wątek Damy, może coś doradzicie, choć ja już straciłam chyba nadzieję:shake: [url]www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10541910#post10541910[/url] -
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy][SIZE=5][COLOR=Red]DAMA - to ok 7 letnia sunia syberian husky. [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/FONT] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/659/dsc01973kd0.jpg[/IMG][/URL] [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy]Nie miała łatwego życia... Dawno temu trafiła do schroniska z urazem głowy. To wskazuje, że łatwego życia wcześniej też nie miała. W schronisku była smutna, bardzo smutna. Miesiącami nie wychodziła z budy. Straciła nadzieję... Po ponad roku zdarzył się cud. Pojawił się DT. [/COLOR][/SIZE][/FONT] [IMG]http://photos03.allegro.pl/photos/400x300/465/74/86/465748626[/IMG] [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy]Dama była uratowana :lol: i zamieszkała w Katowicach. W domu okazało się, że sunia jest wesoła, uwielbia spacery, jest łagodna w stosunku do większych psów i dzieci. Sunia zmieniła się nie do poznania. [/COLOR][/SIZE][/FONT] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img338.imageshack.us/img338/6599/dsc02232hn2.jpg[/IMG][/URL] [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy]Jednak, jak to zwykle bywa, szczęście nie trwało wiecznie... Dama zachorowała na ostrą niewydolność nerek. Sprawa wyglądała bardzo poważnie. Wet załamał ręce. Decyzja o eutanazji wisiała w powietrzu. Na szczęście tymczasowa opiekunka Damy nie poddała się. Postanowiła walczyć i udało się. Dama wyzdrowiała.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img229.imageshack.us/img229/9310/dsc01165ja6.jpg[/IMG][/URL] [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy]Dama jest wesołym psem. Łagodnym w stosunku do dużych psów, ludzi i dzieci. Jest jednak typowym przedstawicielem swojej rasy. Nie powinna zostawać sama w domu, bo z łatwością znajduje sobie "zajęcia". :evil_lol: Nie powinna mieszkać z małymi zwierzętami, bo instynkt łowiecki wygrywa nad dobrym wychowaniem. To pies dla miłośnika rasy.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [CENTER] [IMG]http://photos03.allegro.pl/photos/400x300/465/74/86/465748626_2[/IMG] [/CENTER] [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=3][COLOR=Navy]Szukamy dla Damy domu, właściciela, który zna specyfikę rasy. Który wie, jakimi psami są husky. Który ma dużo czasu na długie spacery i warunki dla dużego, energicznego i już nie najmłodszego psa. Czy uda się znaleźć taki dom?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
-
[quote name='ANETTTA']ok zalatwione jak cos jeszcze wydrukowac .......to klikaj abym mogla to zalatwic w tym tyg ..potem mam urlop ....rozumiem ze tam gdzie pisze ma dom juz nie aktualne nie drukowac .....pusc mi adres na pv gdzie to wysłac[/quote] Dziękuję, pw wysłane;) [B]Proszę pamiętajmy o Damie:shake: [/B]