Jump to content
Dogomania

majqa

Members
  • Posts

    36362
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by majqa

  1. No to obróżka plus zadzwonienie do pana i wytłumaczenie istotności. :-)
  2. [SIZE=2]No tak ale Misio to nie taka drobnica, prawda? A jakby przyciąć? Da się? Pewno tak.[/SIZE] [SIZE=1](Nie, takie rzeczy nie tylko w filmach, ja już przerabiałam drut z kablówki w żołądku mojej suni, brr... jak sobie przypomnę to... :shake:).[/SIZE]
  3. [quote name='skrzeli'](...) pod warunkiem, że nie zostanie zjedzona. Dyskusyjna jest tylko kwestia zakładania takiej obróżki dla gabarytowego niewielkiego psiaka. Chyba, że są różne rozmiary.[/QUOTE] Pewno są różne rozmiary, a jak nie to pan przytnie i już. Oj, Skrzeli, gdybyś wiedziała, jakie paskudztwa potrafiłam wyjmować moim psiakom, nim zdążyły połknąć. Mam np. takiego odkurzacza, który, a co tam, gorzkie, kwaśne, palące, a czasami w ogóle nie zjadliwe... byle dorwać i byle połknąć. Tu jednak zakładam, że Misio to nie taka korba.
  4. Oj, nie potrafię masy rzeczy... :-( Kmicic dostaje ognia na dworku. Muszę go umęczyć, bo wczoraj sobie wynalazł z nudów niefajną zabawę. Wskok mi na kolana i z tej wyższej pozycji walka z Jolką, ataki na Jolkę. Jak już zobaczyłam, że wcina jej fafle to wymiękłam. Fakt jest faktem, że ta sunia ma do niego świętą cierpliwość ale wolę tej cierpliwości nie nadwyrężać. Momentami on się zachowuje jak mały wrzód na 4 literach. Niby nic a boli. ;-)
  5. A u mnie super i to u mnie osobiście. Zacisnęłam parę dni temu zęby i sama usunęłam sobie martwicę z palca, która blokowała mi gojenie (po pogryzieniu przez tego małego nietoperza :angryy:, którego zgarnęłam po burzy i odstawiłam, dzięki adresatce, właścicielom). WOW! Jestem zuch, wycinankę robiłam lewą ręką, bo palec prawy. Yuhhuuu, już się niemal zagoiło. :-) :multi:Spirytus, cążki, waciki, maść ichtiolowa i plaster są obecnie moim ukochanym zestawem number 1. :eviltong:
  6. Ja bym się trzymała nie reklamy a praktyki, czyli... skoro ta druga karma jest OK to zaryzykowałabym zmianę.
  7. Bardzo mi przykro Ajlii, że doszło Wam kolejne zmartwienie. :-(
  8. Jaki jest obecnie stan finansów? 400zł? Czemu Madzia nie dostała pieniążków? Uważam, że należy zamówić albo Acanę albo tę drugą karmę ale piorunem, chodzi mi o to, by zrobić łagodne przejście z jednej na drugą, bo może znów być jakaś jazda z kupą.
  9. [quote name='Borówka16']No tak, fakt, tutaj z obróżkami jest problem, ale mi np. kropelki nigdy się nie sprawdziły i psiaki kleszcze podłapywały. I może to byłby dobry pomysł z tą obróżką, bo co do kropelek tak jak wyżej pisałam - podzielam Twoje zdanie. Tylko tutaj także jest obawa, że Misio zdejmie ją sobie i pogryzie...:-( Sama nie wiem co lepsze.[/QUOTE] Wiem Olu, wiem i w ogóle nie podejmuję tu dyskusji, co lepsze, bo zgadzam się z Wami, że obróżka. Wiem tylko, co mówił mi niejeden wet, co proponował, jak usłyszał, że psy świrują i podgryzają się w okolicach szyj, czyli, że mogą ugryźć obrożę. Qrczę, w przypadku Misia można optymistycznie założyć, że nie dorwie własnej obróżki. Miejmy jednak świadomość, co się stanie, jeśli dorwie.
  10. Ja się zastrzelę, Sylwia :loveu:!!!!!!!!! Świrusko!!!!!!!!!!!!!!!!! :-( Boję się zapytać o koszt ale qrde zapytam. Jaki przewiduje Krzychu? Jak mnie już dobiłaś częściowo do parteru dobij do końca. Ja po prostu na ten moment nie wiem, co więcej napisać (wiem, w co można sobie wsadzić słowo [I]dziękuję[/I] w takiej sytuacji), bo chciałabym Cię teraz przytulić, a jednocześnie szlag mnie trafił (wiem, jak i z czym Ci ciężko). :wallbash:
  11. Na ten moment nie ma podstaw do odbioru. Umowa adopcyjna zawiera na ogół poza oczywistościami ogólniki dotyczące dbałości o zwierzę, czyli wszystko i nic. Nie ma w nich ni słowa o prowadzaniu na smyczy, adresatce, obroży, szelkach, sposobie karmienia, zabezpieczaniu przeciw pchłom, kleszczom itd... To już, niestety, należy do inwencji i wyobraźni właściciela, a jaka inwencja i wyobraźnia takie konsekwencje dla zwierzęcia.
  12. Oj się Twój wątek zapuszcza mała. :-( A domek... A co to domek? Czy jakiś na Ciebie czeka?
  13. [quote name='elik'](...) Acha i myślę, czy nie byłoby wskazane delikatnie przepytać panią, czy ma jakiś pomysł na dom dla Misia, gdy pan odejdzie. Wiem, że to okrutne, ale pan jest wiekowy, a Misiu młody.[/QUOTE] Elu, byłoby skazane, byłoby. Olu, wiesz, może idź tropem jednak zapasu kropelek w kark niż obroży. Wyjaśniam. Jeśli pan założy ją nieumiejętnie, jeśli spadnie Miśkowi, jeśli ten, co nie daj Boże, ją zmemla w zabawie to mamy problem, poważny problem. Te obroże są trujące. Z tego względu np. nie mam ich u swoich psów (za wyj. jednego), bo te w zabawie podgryzają się za kark.
  14. [quote name='Szarotka']Hm jak chodzi o zywienie psa to moja tez dostaje kosci i duzo osob przechodzi na tzw. zywnie naturlne, bo suche wg. mnie sie nie sprawdza. Kiedys psy polowaly i gryzly kosci, dzieki temu nie mialy problemow z zebami itp. (...) [/QUOTE] Nie ma złotego środka w tej kwestii. Owszem, kiedyś psy polowały i jadły kości ale to było bardzo odległe kiedyś. Jeśli Misio zadławi się kością to do weta jego opiekun nie zdąży więc nie ma sensu toczyć sporu, co lepsze ale rozważać co jest w tej chwili bezpieczniejsze dla tego konkretnego psa. Inna sprawa, że nie mamy najmniejszego wpływu co w tej kwestii postanowi pan.
  15. Jakie bogi, poza Emilką ;-), Cię nam zesłały? :loveu:
  16. Misiowi i panu się nie przelewa więc uważam, że warto. Drugi raz się tej parze taka okazja może nie trafić.
  17. Nie masz pojęcia Sylwio jaki mam komfort psychiczny, że te moje kwiatki są u Ciebie...
  18. [quote name='Borówka16']Piękniutki :loveu: i widać, że kocha swojego Pana :loveu: Elik, stokrotne dzięki! :Rose: Kochani, co robimy z tym KraVetem? Co robimy z pozostałą sumą po Misiu?[/QUOTE] Na pewno do rozliczenia jest paliwo z Elą. Co do reszty... Hm... darczyńcy powinni zdecydować, a jeśli zostawią Ci wolną rękę to w moim odczuciu należałoby zadysponować te pieniążki na Misia: karma? zabezpieczenie p/ kleszczom? odrobaczacz? adresatka? (dowolne wybrać, inne skreślić).
  19. To już coś! Dzięki! :-)
  20. Elu, daj spokój, poczekamy. Ja jestem Ci przewdzięczna za pomoc i relację. A już tym, że jeszcze chcesz kombinować z jesienią to... Eh... Dziękuję! :loveu:
×
×
  • Create New...