-
Posts
36362 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by majqa
-
Sparaliżowana Frotka zostaje na zawsze u JoSi :)
majqa replied to pani_stanislawa's topic in Już w nowym domu
Na pewno sunia potrzebuje podkładów. Jest w Krakowie, adres na stronie 57 wątku. -
[quote=Agnieszka(Visenna);(...) Dowiedzialam sie, ze pies byl diagnozowany, RTG i te sprawy.Podobno lapka juz taka pozostanie.[/quote] Hm...Aguś, nie daj się zbyć taką lakoniczną odpowiedzią. Mnie interesuje rozpoznanie...wyłącznie rozpoznanie. Co ustalono na podstawie RTG, jaki jest jego wynik, kto jest w posiadaniu zdjęcia???
-
Bonnie - przepiękny szczeniaczek ma domek w Rzeszowie !! :)
majqa replied to Neczka's topic in Już w nowym domu
Wielkie uff, Szpilko!!! -
Bonnie - przepiękny szczeniaczek ma domek w Rzeszowie !! :)
majqa replied to Neczka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Neczka']a na co Ci to wygląda, [B]majqa[/B] ? :D:D[/quote] Na coś nierzeczywistego, nadnaturalnie pięknego...ale ale...na fotce są 2 cuda, co z tym drugim? -
[quote name='paros']Selena na allegro :lol: [URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=367058682"][B][COLOR=purple]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=367058682[/COLOR][/B][/URL] :thumbs::thumbs::thumbs::thumbs: [URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1310449_rottweilerka_selena_miala_byc_uduszona.html"]alegratka.pl[/URL] [URL="http://www.psy.pl/adopcje/?A=view&sort=0&R=a&if=14315"]psy.pl[/URL] [URL="http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=664&w=79713597"]forum.gazeta.pl[/URL] [URL="http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=25912"]kupiepsa.pl[/URL] [URL="http://www.bono-polska.pl/index.php/a/3/b/2/c/101/d/3/id/8953"]bono-polska.pl[/URL] [URL="http://www.ogloszenia.24polska.pl/darmowe_ogloszenia/psy/rottweilerka_selena_miala_byc_uduszona_czy_14236.html"]24polska.pl[/URL] [URL="http://www.pineska.pl/?do=view&id=51991&buyOrSell=2"]pineska.pl[/URL][/quote] Super!!! :multi: Mnie się tylko qrczę nie otwierają wszystkie fotki w aukcji ale to pewno wina kompa.
-
Bonnie - przepiękny szczeniaczek ma domek w Rzeszowie !! :)
majqa replied to Neczka's topic in Już w nowym domu
A to są w ogóle psy??? Natura potrafi zadziwić pięknem.:-o -
[quote name='TYGRYS-ica.']tez mysle ze hopanie tu nic nie da bo znowu watek Mozarta wyniesie 100 iles stron.. (...) napisze zaraz do majqi z prosba o napisanie tekstu i jesli uda sie go napisac to licze ze ktos go wysle gdzie trzeba :eviltong:[/quote] Jestem bez szans by prześledzić całość tego i wcześniejszego wątku. [B]Potrzebuję do tekstu konkretów.[/B] [CENTER][B]Krótko:[/B][/CENTER] [B]historia[/B] - kto go tak urządził, jak trafił pod opiekę (czyją?), ile przeszedł operacji + coś, co uznacie za ważne a propos jego historii [B]charakter, zachowanie, etc. [/B]- jaki jest (tylko nie piszcie, że kochany, bo to oczywiste) - posłuszny, lubi się bawić, wraca przywołany czy nie, jak chodzi na smyczy, czy znosi jazdę autem, czy wykonuje jakieś komendy, jaki jest wobec ludzi, dzieci, innych zwierząt (w tym kotów jeśli wiecie) [B]stan zdrowia[/B] - czy coś mu dolega, a jeśli to co, czy jest kastrowany, szczepiony, czy są jakieś pozostałości zdrowotne jako ślad jego przeszłości [B]wiek[/B] [B]do jakiego domku, warunków powinien trafić (nie powinien trafić)[/B] [B]gdzie aktualnie przebywa[/B] [B]kontakt - imię osoby pilotującej jego adopcję, kom. mail[/B] [B]czy tekst ma zawierać wzmianę/ prośbę o pomoc finansową, jeśli tak - pełne dane do wpłat[/B] [B]Jeżeli jest jakakolwiek aukcja, jaką miał robiony również podajcie mi link.[/B] Czekam na dane/ podstawę do tekstu. Wstawcie to na wątek lub podajcie na PW.
-
OK. Te stronki są wypróbowane, powinnaś być zadowolona. Jak zrobisz wątek, to ja wieczorkiem, jak wrócę z uczelni wstawię tekst. Daj dobciowi od ręki imię. Buziaki dla odjajczonego.:eviltong:
-
[B]Koperku, masz wieści, jak się miewa sunia w nowym domku?[/B]
-
[B]Koperek, zrób dobkowi osobny wątek, wstaw wszelkie info i fotki, a tu podaj link. [/B]Na ile zdołam pomóc na tyle zdołam. Niestety nie obskoczę tekstowo wszystkich potrzebujących, a PW goni PW. Doby brak i lawina egzaminów, zdać je to się nauczyć, nie ma innej opcji. Nie uwierzę, że nikt nie potrafi sklecić paru chwytających zdań (to uwaga nie do Ciebie Koperek i Boże broń zagonionej Isadory) tyle, że łatwiej założyć wątek i z mety prosić o tekst + porobienie ogłoszeń. Taka pomoc i troska o zwierzę danej osoby to żadna filozofia, a właśnie takie PW dostaję. Przemyślałam sprawę, gdy wypływały mi ze zmęczenia gały przy kompie, gdy robiłam tekst za tekstem i teraz zmieniam filozofię. "Pokaż, co Ty Xińska zrobiłaś dla psa - tekst (który np. nie chwycił), gdzie go poogłaszałaś...etc...dopiero się włączę." Nie sztuka dać się zapiep...., nie sztuka pomagać cudzymi rękoma, głową, czasem. Przegryź się ze stronami do ogłoszeń Koperku i z danym tekstem, rób te ogłoszenia. Nie sposób bym i z tym się obrobiła. Na wątku choćby tej onki masz duży zestaw stron. Oczywiście ogłoszeniowo w miarę czasu pomogę.
-
Sochaczew - Apacz-owczarek bez odrobiny szczęścia - A JEDNAK MA DOM
majqa replied to luka1's topic in Już w nowym domu
[quote name='luka1']może dziś Apacz pojedzie do domu?[/quote] A szykuje się taka opcja, czy to marzenie? -
Dziewczyny, czasowo mam nóż na gardle...nie mam szans przeklikać całości wątku, a i tak pewno miałabym jakieś pytania. Nie zapomniałam jednak o zrobieniu tekstu. [B]Takie info mam od Maggiejan:[/B] - suczka znaleziona pod blokiem jednego z warszawskich osiedli - oddana do schroniska (z niego, jak rozumiem zabrana na tymczas)- niewidoma [B]CO JEST Z OCZKAMI? ZUPEŁNIE NIE WIDZI? JEST SZANSA, ŻE LECZONIE (OPERACJA) PRZYWRÓCI WZROK?[/B] - malutka, waży ok. 6 kilogramów - niemłoda [B]ILE W PRZYBLIŻENIU MOŻE MIEĆ LAT?[/B] - ma pewne kłopoty z pęcherzem, jest leczona, musi wychodzić często na dwór [B]JAKIE TO KŁOPOTY, CZY SĄ JUŻ PRZESZŁOŚCIĄ?[/B] - najbardziej odpowiedni byłby dom z ogródkiem - dość grzeczna, radzi sobie mimo kalectwa [B]CO ZNACZY "DOŚĆ GRZECZNA"? CO WYCZYNIA, SKORO TYLKO "DOŚĆ..."?[/B] - szczeka kiedy chce jeść, pić albo na dwór - nie reaguje na inne zwierzęta [B]KOTY RÓWNIEŻ?[/B] - lubi być głaskana, ale nie jest wylewna - ogólnie jest bardzo biedniutka - nie lubi zostawać sama na dłużej [B]CO WTEDY ROBI?[/B] - wysterylizowana Ponadto, czy coś wyszło jeszcze w praniu (zdrówko, zachowanie)? Do kiedy sunia ma tymczas? Szczepiona? Chodzi na smyczce? Toleruje jazdę autkiem? To niewiele potrzebnych mi konkretów by powstał tekst do ogłoszenia. Niezależnie od braku czasu, również nie mam go w nadmiarze (tyle, że nie to nie wątek o mnie więc odpuszczam próbę licytacji), dla kogoś, kto obcuje z sunią to moment podać mi stosowne wytyczne, bazę do ogłoszenia. Warto by może zrobić aukcję cegiełkową???
-
[quote name='Agnieszka(Visenna)'][LEFT](...) [B]Agnieszko każdy ma taki moment, daleko mi do chęci dołowania Cię. Nie przeoczy niczego ten, kto nic nie robi. [/B]tkwilam w punkcie krotkowzrocznym.(...) Jutro nadrobie i zobaczymy, wszystko napisze.(...)[/LEFT] [/quote] Głowa do góry Agnieszko. Trzeba działać. Czekam na wieści. Na dogo wejdę późnym popołudniem, do tego zeżre mnie zmartwienie i czekanie na dorwanie się do kompa, trudno. Mam nadzieję, że znajdzie się sposób na pomoc malcowi.
-
Spora kudłatka- w końcu w wymarzonym domku! SZCZĘŚCIA KOCHANIE!
majqa replied to Koperek's topic in Już w nowym domu
[quote name='Koperek']Jeszcze nie, niestety. Zaczekam do jutra i będę dzwonić. Tymbardziej, że z trzecią chętną umówiłam się, że jeśli się dogadają z mężem co do suńki to zadzwoni do mnie. I wtedy ja [B]muszę wiedzieć, czy W-wa nadal aktualna, czy nie.[/B][/quote] Ugrywaj każdą z opcji, bo zawsze któryś domek może spłatać figla. Nic nie zaszkodzi sprawdzić wszystkie i wybrać najlepszy, a pozostałym podziękować z zainteresowanie. -
[B]Ogłoszenia:[/B] Jedno z nich ukaże się na [URL]http://www.eoferty.pl[/URL] [URL]http://vegie.pl/1561.htm[/URL] [URL]http://www.ogloszenia.aleokazja.pl/0/Mazowieckie/Zwierzeta/Psy/Miala-byc-powieszona-uduszona-Mloda-piekna-sunia-Pomoz.html,30931[/URL] [URL]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,190,Lw==.html[/URL] [URL]http://www.eoferty.com.pl/id76794.html[/URL] [URL]http://www.dwukropek.pl/2,74376,3100469,23434673,Warszawa_Zwierzaki___Adopcja,4-192.html[/URL]
-
[CENTER][B]Miała być powieszona/ uduszona? Młoda, piękna sunia. Pomóż...[/B][/CENTER] [CENTER][B]Ktoś chciał jej pomóc opuścić ten świat. Dał wyraz swemu okrucieństwu i najniższym instynktom. Świadectwo koszmaru sunia nosiła na szyi. Była nim resztka kabla/ drutu i sznurek ciasno owiniętych wokół jej szyi...bynajmniej nie dla ozdoby.[/B] Trudno się dziwić, że nie pozwalała do siebie podejść, dotknąć, że uciekała w nieufność, a z jej oczu bił strach. [B]Pomyślmy, gdyby drugi człowiek, być może taki, w którym pokładaliśmy nadzieję, wierzyliśmy mu, pewnego dnia wyciągnął rękę po nasze życie, jak byśmy się czuli?[/B] [/CENTER] [CENTER][SIZE=3][B]Przerażeni? Zdruzgotani? Przybici? Zdradzeni?[/B][/SIZE] Tak, tak...to plątania uczuć. Zapewne kipiała by w nas i chęć odwetu. [B]Tu, na swój sposób zwierzęta górują nad nami. Potrafią wybaczać[/B] [B]jak nikt inny, czołgać się do oprawcy, błagać o odzyskanie łask[/B] [B]i powrót w objęcia miłości.[/B] Ta śliczna sunia znalazła się pewnego dnia na jednej z radomskich ulic. Można przypuszczać, że kojarząc samochód ze swym panem wypatrywała go, czekała na jego powrót. [B]Bóg jeden wie,[/B] [B]co mogło jej chodzić po główce, co kierowało jej zranionym serduszkiem.[/B] [B]Ludzie przechodzili obojętnie.[/B] [B]To coraz powszechniejsza reakcja[/B] [B]na nieszczęście. Nie widzieć ba, zdążyć odwrócić wzrok od tragedii.[/B] [B]To zwalnia z myślenia i odpowiedzialności.[/B] Zwierzę tkwiło w obranym przez siebie miejscu, nie zważając na deszcz, zimno, zagrożenie ruchem ulicznym... Czekało i tęskniło. [B]W chwili obecnej przebywa w schronisku.[/B] Plus to jedyny, że ma budę, jedzenie, jest bezpieczne. [B]Wolność została zamieniona na więzienie,[/B] [B]więzienie cierpienia w samotności pośród skowytu i szczeku innych[/B] [B]psich istnień.[/B] Czy tego oczekiwała ta sunia? Czy rozumie swoją sytuację? Odpowiedź na te pytania jest druzgocąco prosta. [B]Ta sunia poddała się, jest jednym, wielkim smutkiem wspartym[/B] [B]na czterech łapkach. Gaśnie jej wola życia, jego sens gdzieś się zapodział.[/B] [B]Wiadomo, że nie przetrwa. Serduszko suni nie zniesie tej sytuacji,[/B] [B]być może rozprawią się z nią inne psy... W każdej chwili może być[/B] [B]dla niej za późno. Błagamy o pomoc, o dom...zanim...zanim...[/B] [B]cóż tu dodać...sami Państwo wiecie.[/B] Jest przekochanym stworzeniem. Nie wykazuje agresji ale zdecydowanie boi się człowieka, choć wygywa w niej chęć zbliżenia się do niego. Czy można się temu dziwić? [B]Nadano jej imię Selena, to jedyna rzecz, jaką ma...[/B][/CENTER] [LEFT][B]Osoby, które rozważą odmianę losu Seleny proszone są o kontakt[/B] [B]z Panią Patrycją 0 - 512961933 [/B][EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL][/LEFT]
-
Izmir, a jak jej rozrabianie? Są postępy ze spacerami za potrzebą? :razz:
-
Spora kudłatka- w końcu w wymarzonym domku! SZCZĘŚCIA KOCHANIE!
majqa replied to Koperek's topic in Już w nowym domu
Czyli są alternatywy. Czy domek w W-wie podał do siebie namiary i wyraził zgodę na kontrolę przedadopcyjną? -
[quote name='Agnieszka(Visenna)']Powiem szczerze - nie wiem, czy byla robiona.Wszystkiego postaram sie dowiedziec jutro.[/quote] Agnieszko koniecznie. Tego nie wolno tak zostawić, przed maleństwem jeszcze szmat życia, może sytuacja jest odwracalna tylko wymaga leczenia, a żeby leczyć trzeba wiedzieć co. Diagnostyka, ta elementarna i dobre rozpoznanie to podstawa sukcesu. Jeśli z kolei maleństwo nie ma szans to trzeba działać tak by krańcowo nie pozanikały mięśnie jako efekt usztywnienia nóżki.
-
Ta kobieta to Cudo. Sunia będzie miała fantastyczną opiekę. Biorąc pod uwagę to, co zrobiła dla suni z porażeniem...:roll: Serce się kraje. Porobiłam ogłoszenia "wielofrontowo". Kontakt na Koperek ale tam, gdzie mogłam wybrać rejonizację ukazywania się, poszły - na całą Polskę, inne - dolnośląskie i zachodniopomorskie.