Jump to content
Dogomania

jonQuilla

Members
  • Posts

    5099
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jonQuilla

  1. daję linki bo kiedyś już tu wrzucałam te zdjęcia i nie chcę zaśmiecać wątku...też są kitem robione [URL]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC08789.jpg[/URL] [URL]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC09709.jpg[/URL] [URL]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC08803.jpg[/URL] [URL]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC01836.jpg[/URL]
  2. [quote name='Ania!'][FONT=Comic Sans MS][/FONT] [FONT=Comic Sans MS]A to wszystko katolicy, za chwilę będą się opłatkiem łamać, pójda na Pasterkę ... tacy miłosierni ludzie, szanujący tradycję ;)[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]Kogo obchodzi, że sprawia się zwierzęciu ból skoro tradycja nakazuje zjeść karpia, no a przecież nie mówi, zeby go w siatach nie taszczyć :diabloti:[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]Ja pier*, serio coś powinno walnąć w ten świat :roll:[/FONT][/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Wg. Biblii zwierzęta nie mają duszy więc pewnie nie odczuwają cierpienia, nie są równe człowiekowi i ogólnie czym tu się przejmować. Hipokryzja. W końcu i tak sami się wykończymy... to tylko kwestia czasu. Jak to chyba na demotach było napisane -> tylko człowiek jest zdolny do ścięcia drzewa i napisania na papierze zrobionym z niego 'chrońmy drzewa' :niewiem: [/B][/COLOR][/FONT][COLOR=olive][FONT=Georgia][B]Usypujmy sztuczne wyspy w kształcie palemek i dziwmy się skąd biorą się takie tsunami. Jak dla mnie żadna ingerencja człowieka w naturę nie pozostaje bez odzewu...negatywne skutki wychodzą zawsze chociażby na drugim końcu świata. [/B][/FONT][/COLOR] [quote name='Vectra']błąd !! tam przedmioty martwe są bardzo szanowane.[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]też racja[/B][/FONT][/COLOR]
  3. [quote name='agaga21'][URL]http://img856.imageshack.us/img856/1933/pc152538.jpg[/URL] hahaha! prawie jak w koronkach! woalka normalnie:evil_lol: [IMG]http://www.martarudiak.com/sklep/files/200/elin4.jpg[/IMG][/QUOTE] [COLOR=olive][B][FONT=Georgia]buahahaha....trafne porównanie :)[/FONT][/B][/COLOR]
  4. [quote name='Alicja']U nas je się ryby i karpia też , ale żywych w domu nie miewam , bo mieszkał by z nami na kocią łapę .....nikt by go nie zabił ... tak więc kupuję tam gdzie już zabite bądź u tego sprzedawcy który mi ową rybkę uśmierci ...:(, aczkolwiek w tym roku mam już kupione filety Tilapii i chyba będzie pstrąg .[/QUOTE] U mnie też jest karp, któregoś roku nawet pływały dwa żywe w wannie przez jedną dobę ale był to głupi pomysł sam w sobie...mieliśmy ograniczony dostęp do wanny i wszyscy się wkurzali więc nawet z tego powodu zrezygnowano u mnie z posiadania żywej ryby. Teraz wujek kupując karpia też prosi żeby od razu go zabili. Nie jestem przeciwniczką zabijania zwierząt do celów konsumpcyjnych...bez przesady ale niech to się dzieje w humanitarny sposób. Nie trawię natomiast zabijania zwierząt dla futer czy tam innych atrybutów.
  5. [quote name='Alicja']olała nas ...widać się rodziny wstydzi :roll: czyli Matki i Siostry z prowincji :diabloti::evil_lol: szpanerskie wystawowe mądre :grins: to jest to :cool2:[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] :obrazic: to się doczekałyśmy! :evil_lol: ale patent z tym 'wystawowym' fakt faktem ładnych kilka lat temu ja ogólnie ludzi jeżdżących na wystawy z psami miałam za snobów...był to dla mnie taki niezrozumiały, bezsensowny sposób spędzania czasu przez bogatych ludzi ;) bogatych dlatego że przecież muszą być bogaci skoro mają rasowego psa bo w końcu psy z papierami są niepotrzebnie drogie i są widzimisiem właściciela, który chce się obnosić tym że ma kase i go stać :evil_lol: no cóż...głupim się było xD[/B][/COLOR][/FONT]
  6. [B][COLOR=olive][FONT=Georgia]Dzień dobry :)[/FONT][/COLOR][/B] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] Skośnoocy to mnie chyba niczym nie są w stanie zadziwić. Ich gusta kulinarne są makabryczne a żywe zwierzęta traktują gorzej niż przedmioty martwe.[/B][/COLOR][/FONT]
  7. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]E to faktycznie lepiej nie wypożyczać...po co wkraczać z sąsiadem na ścieżkę wojenną, niech podziwia Franka zza płota :p[/B][/COLOR][/FONT]
  8. [quote name='Vectra']dziś sąsiad chciał pożyczyć Franka :evil_lol:[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]do karczowania? :evil_lol: nie zgodziłaś się? :-o[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Georgia][COLOR=olive][B] może po skonczonej pracy by go nakarmił, zoszczędziłabyś troszkę ;)[/B][/COLOR][/FONT]
  9. My i te nasze tradycje sprawiają że jesteśmy no jakby nie patrzeć zacofanym narodem z lekka. Za rybami też nie przepadam no ale jakby nie patrzeć jest to żywe stworzenie więc niech chociaż się nie męczy. Ogólnie nigdy nie kumałam tej konieczności posiadania żywego karpia X czasu przed świętami....jakby co najmniej sklepy były czynne od pon do pt tylko przez 3 godziny i w dodatku na półkach byłyby pustki.
  10. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]jeszcze trochę i będziesz mieszkała na łysym polu a nie w lesie :evil_lol: wynajmuj sąsiadom swoje psy do pielęgnacji działek :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
  11. Nie z tego co mi wiadomo to można je sprzedawać ale nie można pakować w foliowe worki jednorazowe. Mają być to specjalne torby bądź wiaderka z wodą i dostępem do tlenu. Jeżeli sklep nie może spełnić tych wymogów to jest zobowiązany poinformować klienta i uśmiercić rybę...nie może sprzedać karpia nie zapewniając mu odpowiednich warunków. No ale co z tego jak ludzie się wykłócają i nic nie dają sobie powiedzieć?
  12. Jeszcze chciałam sobie tutaj popisać na temat pochrzanienia ludzi. Mamy sobie ten okres przedświąteczny więc ludzie zaczęli masami wynosić ze sklepów ryby mniej lub bardziej martwe. Nie jestem jakąś miłośniczką ryb ale uważam że k****twem jest kupowanie żywych karpi i tachanie ich w siatach. W mojej pracy chcąc nie chcąc w chwili obecnej spotykam się z tym zjawiskiem na co dzień i cholera mnie bierze jak widzę radochę rodziców i dzieci kiedy karp w ich siateczce się poruszy...co jest jednoznaczne z radością z męczenia zwierzęcia. Litości! Niby jest ustawa, niby w sklepach jest obowiązek pakowania karpi w siaty razem z wodą. Tak u mnie pracy pracownicy działu ładują karpia do specjalnej siateczki razem z wodą ale i tak praktycznie każdy klient każe odlać i się nie wygłupiać. Chora sytuacja jak dla mnie....jeśli już ktoś musi kupić karpia w wersji live to niech chociaż postara się zapewnić mu w miarę normalne warunki życia do momentu uśmiercenia. Hołownia dzisiaj w DDTVN się też wypowiadał na ten temat, mówił że ludzie bronią się tym że karpie mają wysoką odporność...skwitował to stwierdzeniem brzmiącym mniej więcej tak 'uwielbiają być na powietrzu i ogólnie wyłóżmy je żywe na półki'. Ludzie nie mają szacunku do niczego.
  13. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: no tak, możliwe[/B][/COLOR][/FONT]
  14. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Franek przez słomkę powietrze wsysa :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] Ci powiem jeszcze że trochę mi szkoda tego lasu :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
  15. [quote name='sabinka40']Ale sesja zdjęciowa....super!!!!! Laska z tego rudzielca Nie ma to jak porządne tarzanko[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]Czasami to tarzanie mnie dobija bo niemalże po każdym spacerze trzeba ją kąpać...no chyba że jest w miarę sucho i syf sam się skruszy do czasu powrotu.[/B][/FONT][/COLOR] [quote name='Alicja']krety wietrzą korytarze więc póki co mrozu nie będzie[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]Nie śpieszy mi się do mrozów :) Jakoś tak podoba mi się tegoroczna zima :evil_lol: [/B][/FONT][/COLOR] [quote name='FredziaFredzia']O, jest i rudzielec! :loveu: Tarzanie w piłce? Nie wiedziałam, patrz no człowiek uczy się całe życie. :lol: A mi się często chce płakać na filmach, bajkach - nie zapomnę jak ryczałam na Człowieku w ogniu rok temu. Nie wiem czy miałam taki dzień, czy co - oglądałam już go wcześniej a nie wzbudził we mnie takich emocji jak wtedy (ten moment kiedy on oddaje się za tą dziewczynkę). Przez bitą godzinę siedziałam i beczałam. ;)[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]Ha! W sumie to pierwszy ras aż tak się Salsa tarzała w zabawce...zawsze to robi ale nie aż tak intensywnie, widać zapach tej piłki był bardzo pociągający :evil_lol: Oglądając 'Bez mojej zgody' tak ryczałam że na drugi dzień poszłam do pracy rano z zaczerwionymi oczami i jeszcze mnie szczypały. Kumpela się mnie pytała co mi jest :evil_lol: Za drugim razem film ten mnie tak nie wzruszył. [/B][/FONT][/COLOR] [quote name='Tengusia']figurka godna pozazdroszczenia :grins: [URL]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC05732640x480.jpg[/URL] wariatka :diabloti: [URL]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC05636640x480.jpg[/URL] ale jaka rozkoszna :loveu: [URL]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC05594640x480.jpg[/URL][/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]gdzie tam wariatka :) to jest spokojne, wręcz nudne psisko :eviltong:[/B][/COLOR][/FONT] [quote name='Ania!'][FONT=Comic Sans MS]"Zdechnięty pies" jest najlepszy :evil_lol:[/FONT] [FONT=Comic Sans MS]Ale takiego tarzanka na piłce to przysięgam, ze nigdy ale to nigdy nie widziałam :evil_lol::evil_lol:[/FONT][/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]też lubię zdechniętego psa :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B][/FONT][/COLOR] [quote name='omry']Ooooo, zdjęcia! Szczupła i piękna blondyna z tej Salsy :) A co u długoucha? Wczoraj Was znalazłam na króliczym forum :)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] Rudzielec! My żem w trójeczkę rude bestyje...z tym że ja udawany rudzielec :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Teodor nadal żyje chociaż od tygodnia prosi się o uśmiercenie. Coś mu się w głowie poprzewracało i znów zaczął szarpać klatkę między 4 a 6 rano :shake: A na króliczym fakt bywam i na gryzoniowym jeszcze :evil_lol: [COLOR=black]Vectra,[/COLOR] rozwaliłaś mnie :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: [/B][/COLOR][/FONT]
  16. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]to ja też się ładuję w pociąg i wyruszam w trasę do stolycy ;) skoro rodzinnie to rodzinnie :eviltong:[/B][/COLOR][/FONT]
  17. [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]buldożki mają taki wyraz pyska ala ojciec chrzestny :evil_lol: już to zresztą było pisane u Vectry na wątku :evil_lol:[/B][/FONT][/COLOR]
  18. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]100% push up! :) ślicznie się prezentował :loveu:[/B][/COLOR][/FONT]
  19. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]kąpać Ty moja dupko <--- jakbym siebie słyszała :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
  20. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]ale ma fajną czapkę :)[/B][/COLOR][/FONT]
  21. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]ale ślicznotka z niej tak swoją drogą[/B][/COLOR][/FONT]
  22. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Lisek ma pełny brzunio! :multi:[/B][/COLOR][/FONT]
  23. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]no no no...Misha to piękna suczka :loveu: łeb jak sklep :cool3:[/B][/COLOR][/FONT]
  24. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]żyrafka jest świetna, mi też się podoba i gdybym mogła to z pewnością też próbowałabym Wam ją zajumać :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
  25. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]ale ją zmęczyło patrzenie na to jak sprzątasz :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
×
×
  • Create New...