Jump to content
Dogomania

zerduszko

Members
  • Posts

    21476
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by zerduszko

  1. Moja Lizka z miesiąc nie chodziła na smyczy wcale, do lasu pod pacha i tam na luzaku. Do roku zamierała w przerażeniu jak smycz się napięła. Ale są plusy tego teraz - nie ciągnie na smyczy :)
  2. [quote name='Teqla']Zerduszko z całym szacunkiem, wszystkie posty czytam, twoje omijam....nie zaczynaj znowu, bo dalej staram się pomóc, a Ty dalej masz jakieś dziwne pretensje, na rozmowie przedadopcyjnej zaznaczyłam parę razy i wystarczająco wyraźnie, że Laki nie może gryźć, bo nie mam warunków, które na to pozwalają. [/QUOTE] Nie mam pretensji, ale popełniłaś kilka błędów wybierając psa, a zachowujesz się jakby tu wszyscy byli przeciw Tobie i na złość Ci go wcisnęli. To, ze on dalej będzie się tak samo zachowywał było do przewidzenia. Ale już znikam stąd skoro sama tak wszystko wiesz i sobie radzisz.
  3. [quote name='Teqla']Więc wzięłam psa, który raczej nie dokońca zgadza się z opisem. [/QUOTE] Wzięłaś psa ze schroniska, który w pierwszych dniach i tygodniach może się radykalnie zmienić. Z takimi rzeczami trzeba się liczyć. Nawet adoptując psa z DT może się okazać, że u nas pies się ciut inaczej zachowuje. Pies to nie robot, różne kwiatki wychodzą. Po tak krótkim czasie u Ciebie też nie możesz być pewna czy on się czasem nie będzie zmieniał. Ten czas, o którym tu cały czas mówimy, czas na aklimatyzację tego mu było trzeba. I wychowania, zrozumienia. Tobie też na pewno przydałaby się pomoc, ale nie chciałaś w takiej formie w jakiej tu ludzie byli w stanie. Każdy tu jest zapsiony po kokardke, domy po takie psy nie walą drzwiami i oknami. Nikt w sekundę nie dałby rady znaleźć mu domu, bo kazdy kto zajmuje sie tym od lat zapsił całe otoczenie: rodzinę, znajomych, sąsiadów itd. Pierwszemu psu zawsze się łatwiej szuka domu ;) Pośpiech jest złym doradcą - wizyta organizowana na już teraz. Czy ta decyzja z twojej strony była przemyślana? Czy czytałaś cokolwiek o adopcji psów schroniskowych, rozmawiałaś z ludźmi o ich doświadczeniach, wypytywałaś osobę która była u Ciebie na wizycie? Zastanaowiłąś sie co zrobisz jak pies zacznie sprawiać tego typu problemy? Moim zdaniem brakło tu tego, bardzo ważne by osoba wizytująca mówiła o takich rzeczach, żeby potencjalny DS słuchał tego i przemyślał. Dla mnei to oczywiste, ze jak biorę psa ze schroniska to ona na ogół u mnie jest całkiem inny: często te wystraszone i uległe zamieniają się w terrorystów, a te szczerzące kły zza krat okazują się barankami. Jeśli ktoś szuka psa, który absolutnie nie może tak czy siak się zachowywać, to najlepszym rozwiązaniem jest dT i wcześniejsze poznanie psa <najlepiej kilka spotkań>, bo ze zdjęcia to wiadomo ;) A co u psiaka? On nie musi mieć kwarantanny, ale od kastracji musi minąć co najmniej 2 tygodnie, żeby psa można było szczepić.
  4. No w sumie to Ci się dobrze przeczytało, bo ona z tych chętnych wiecznie :lol:
  5. O co to to nie. Liz sobie zdecydowanie dawkuje ruchy :lol: Miałam gdzieś taki filmik, Liz lat 3 i Swiss lat 13 i to on zdecydowanie więcej się na nim ruszał :lol: Ona wprawdzie potrafi być szybka i gupczyć, ale tak bez powodu... po co? ;)
  6. No to błąd z tymi oknami. Ja mam zawsze zamknięte jak przyjdzie słońce i jest naprawdę przyzwoicie. A od kiedy mam wiatrak, to nawet taki upał jak dziś mi nie straszny, a okna mam wychodzące tylko na jedną stronę i IX p.
  7. Trza było rano wybyć ;)
  8. Czyli jednak jest chłodniej na zewnątrz niż w domu, skoro w domu masz cieplej :lol: Nie wiem co Wy tak przeżywacie, do lasu nad wodę i sielana :D
  9. Czyżby DT zamienił sie w DS? :)
  10. Nie ma tak łatwo - polatasz po watkach, to znajdziesz ;)
  11. [quote name='Saththa']KAC 2012 bardzo mnie się podoba :) [URL]https://picasaweb.google.com/111287106093090147190/KAC2012#576069444157952613https://picasaweb.google.com/111287106093090147190/KAC2012#5760694441579526130[/URL][/QUOTE] Hm?? Nie widze co za fotę zalinkowałaś. [quote name='agaga21']szukałam w twoich postach wątku swissowej rodziny która ma birmę adoptować ale nie znalazłam. a moja lucynka wielkościowo jak twoja lizka [URL]https://lh5.googleusercontent.com/-T46l8jbV1EU/T7EhYfdWL5I/AAAAAAAAEmc/JYUoScOdIa4/s576/IMG_9860a.jpg[/URL] temperament chyba też podobny :diabloti:[/QUOTE] Swissowy wąteczek [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/195933-Swiss-14-lat-rasa-sznaucer-%C5%9Bredni[/url] Moja Lizka to ma raczej taki [url=http://s805.photobucket.com/albums/yy335/kmlz/?action=view&current=Wrocaw2011258.jpg]temperament[/url] :lol: Ale i z takiego leniwca można dużo wycisnąć :D A Lucynka, to sama z siebie taka wichura?
  12. Oooo, witam :) I zaczynam się bać, myślałam, ze jesteśmy dobrze zakamuflowane :D A co do chłodnicy, to jednym słowem nie warto naprawiać? ;)
  13. [quote name='wilczy zew']ja czytam i nie skojarzyłam[/QUOTE] Jakby Ci to rzec.... :lol: Ale jak już Margi zgadła, to wiedziałaś "jakim cudem"? ;)
  14. [quote name='agaga21']zerduszko, przybyłam od malawaszki i muszę ci powiedzieć, że jestem w szoku. po pierwsze twój pies z avatarka zawsze wydawał mi się duży, jakiś owczarkowaty:evil_lol: a po drugie....dlaczego nie mówiłaś, że masz siostrę (prawie)bliźniaczkę mojej lucynki????????????????????:crazyeye: [/QUOTE] Jak mnie wytropiłaś? ;) A serio - witaj :D No Licha to jest mały i słodki psiak, avek dla niepoznaki:P A Lucynke poka, poka :D [quote name='wilczy zew']ta uszczelka to ciężka sprawa :shake:[/QUOTE] Prosto mówiąc - dpa blada :D Jesteśmy :) [url]https://picasaweb.google.com/111287106093090147190/KAC2012#5760694441579526130[/url]
  15. [quote name='Saththa']Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhha :loveu::)[/QUOTE] Nie czytasz Swissowego wąteczku :P A w ogóle to dostałam mmsa z gadziulkiem i szczęśliwą nowinę zaraz po rozmowie z Waszkąmałą :)
  16. Nie mam go gdzie i komu rozebrać, poza tym kto mi oceni czy dana część jest sprawa, jak nie wiem co w nim padło? Akumulator ma 10 lat.... to trzeba fachowca do tego. Czytam, oglądam i ja stawiam na uszczelkę pod głowicą, czyli najgorzej jak być może...
  17. O nie! Ja mam jedną naj, a drugą... okropną krnąbrnicę i wredotę ;)
  18. [quote name='Saththa']Jak to się stałO?:) mnie ciekawi bardzo:)[/QUOTE] Jak się stać mogło inaczej? Państwo Swissowi mieli w planach adopcję dużej czarnej, oglądali stronę sznupkową systematycznie i wybrali najlepiej jak mogli :) Margi brawo :D
  19. [quote name='agaga21']ło matko! dogomaniacki![/QUOTE] Lepszy :D [quote name='agaga21']zerduszko, u ciebie???:evil_lol:[/QUOTE] Nie u mnie, ale ciepło, ciepło :D
  20. Ja bym wolała go ożywić, bo w takim stanie to 200 zł za neigo dostanę :(
  21. Powiedziałabym Wam, ale nie wiem czy mogę :lol: Podpowiem, ze na te wieści czekacie tez na innym watku :P
  22. A co ma naprawa jednego do popsucia drugiego? ;) Ps. Odebrałam, ale jeszcze nie otworzyłam...
×
×
  • Create New...