ULKA12
Members-
Posts
6902 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ULKA12
-
Klementynka Sznaucerka mini już NIE hipopotam i MA DOM!!! :)
ULKA12 replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Cóż mogę napisać. Klementyna zaakceptowała swoich nowych opiekunów, jak zwykle przywitała ich, wylizując im twarze. Panie były zachwycone nią, szczególnie jak popatrzyła na nich tymi swoimi oczyskami. Państwo zostali poinformowani o przebiegu choroby, dostali leki dla niej. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Mnie osobiście jest przykro, brakuje mi tej mordeczki. -
Laki czuje się coraz lepiej. Mam nadzieję, że to co najgorsze jest już za nim.
-
ZDZIŚ - pies marzenie!!! - wciąż czeka na swój dom
ULKA12 replied to ania >'s topic in Już w nowym domu
[quote name='saraisa']Bjutko zestawienie przygotowałam na schroniskowym wątku :) Ulu czyli aktualnie z wpłatą za hotelik dosyłam CI 100zł za leki, tak? :) Czy koszt ten wzrósł już? Napisz proszę bo chcielibyśmy być z Tobą na czysto :)[/QUOTE] Wczoraj kupiłam Zdzisiowi nowe opakowanie kreonu (20zł). Zdziś jest nadal troche chudy, ale spróbuję podawać mu jedzenie 1 raz dziennie więc kreon wystarczy mu na 20 dni. -
Czasami ręce opadają jak się widzi wokół tyle nieszczęścia, a Laki jest cudowny.
-
Dwupak - Meggi i Peggi - Pilne - wizyta poadopcyjna - Wrocław
ULKA12 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny zajrzyjcie na ten wątek, każda pomoc się liczy. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/236462-M%C5%82ody-niechciany-i-do-tego-kaleka-mo%C5%BCe-go-od-razu-u%C5%9Bpi%C4%87?p=20044008#post20044008"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236462-M%C5%82ody-niechciany-i-do-tego-kaleka-mo%C5%BCe-go-od-razu-u%C5%9Bpi%C4%87?p=20044008#post20044008[/URL] -
ZDZIŚ - pies marzenie!!! - wciąż czeka na swój dom
ULKA12 replied to ania >'s topic in Już w nowym domu
Dziewczyny zajrzyjcie na ten wątek, każda pomoc się przyda [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/236462-M%C5%82ody-niechciany-i-do-tego-kaleka-mo%C5%BCe-go-od-razu-u%C5%9Bpi%C4%87?p=20044008#post20044008"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236462-M%C5%82ody-niechciany-i-do-tego-kaleka-mo%C5%BCe-go-od-razu-u%C5%9Bpi%C4%87?p=20044008#post20044008[/URL] -
Przepraszam za spam ale o nim musi wiedzieć jak najwięcej osób: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/236462-M%C5%82ody-niechciany-i-do-tego-kaleka-mo%C5%BCe-go-od-razu-u%C5%9Bpi%C4%87?p=20044008#post20044008"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236462-M%C5%82ody-niechciany-i-do-tego-kaleka-mo%C5%BCe-go-od-razu-u%C5%9Bpi%C4%87?p=20044008#post20044008[/URL]
-
Klementynka Sznaucerka mini już NIE hipopotam i MA DOM!!! :)
ULKA12 replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Ja trochę pospamuje i zaproszę na bardzo smutny wątek trójłapka [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/236462-M%C5%82ody-niechciany-i-do-tego-kaleka-mo%C5%BCe-go-od-razu-u%C5%9Bpi%C4%87?p=20044008#post20044008"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236462-M%C5%82ody-niechciany-i-do-tego-kaleka-mo%C5%BCe-go-od-razu-u%C5%9Bpi%C4%87?p=20044008#post20044008[/URL] -
Pomału to wszystko zaczyna mnie przerastać. Zostałam poproszona o założenie tutaj wątku przez dziewczyny z Fundacji do Serca Przytul Psa. Dzień jak co dzień i nagle zgłoszenie - w okolicach torów leży pies i się nie rusza.Odnalezienie miejsca, gdzie się ten biedak ukrył było trudne i tylko przypadek sprawił, że psiak został odnaleziony w rowie leżał piękny mały szczeniaczek liżący sobie rozszarpaną przez pociąg łapkę, a przynajmniej ja mam nadzieję, że to był pociąg. Chwilę potrwało zanim psiak pozwolił się dotknąć szczeniaczek od razu trafił do weterynarza i dylemat, co z nim zrobić, jak mu pomóc. Weterynarz, natychmiast podjął decyzję o amputacji rozszarpanej tylnej lewej łapki. Była to rana z przed kilku dni około 4 a może i więcej. Nie mamy pojęcia jak ten malec [FONT=Verdana]przeżył,nie wykrwawił się i nie odwodnił się.[/FONT][FONT=Verdana]Psiak ma ogromną wolę życia ,dzielnie zniósł zabieg i dochodzi do siebie w domu tymczasowym. Zwracam się do Was o pomoc finansową na dalsze leczenie oraz na dobrą karmę dla niego, której teraz bardzo potrzebuje ,jest bardzo wychudzony trzeba mu mu zakupić karme dla psów w okresie rekonwalescencji. Psiaczek otrzymał imię Lacky. Nie wstawiam zdjęć rany bo są bardzo drastyczne, dla zainteresowanych podaję link gdzie można te obrażenia obejrzeć. [URL]https://picasaweb.google.com/100431851018981699125/PiezTrojApek?authkey=Gv1sRgCLSDpK68gIviHw[/URL] Ewentualne datki na Lakyego proszę wpłacać na konto fundacji z dopiskiem Lacky Fundacja Pomocy Bezdomnym Zwierzętom "Do serca przytul psa" Myszków ul. Kościuszki 40 Myszków 42-300 NIP: 5771972092 Regon: 242629756 KRS: 0000392704 Numer konta: SWIFT(BIC CODE): POLUPLPR PL89 8279 0000 0126 8645 2001 0001 Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie Wątek Lackyego na Facebooku: [URL]http://www.facebook.com/events/140093179471952/permalink/140429219438348/[/URL] [/FONT]
-
Dwupak - Meggi i Peggi - Pilne - wizyta poadopcyjna - Wrocław
ULKA12 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Też uważam, że wizyta poadopcyjna u Peegy powinna się odbyć, choćby po to abyśmy mogli nacieszyć się jej roześmianym pyszczkiem. Przecież we Wrocławiu jest tyle dogomaniaków nie wierzę aby nikomu nie chciało sie podjechać na wizytę. Ja ze swej strony mogę obiecać, że od czasu do czasu napisze do obu pań z prośbą o nowe informacje. Do Megan pojadę po nowym roku, jak się już trochę cieplej zrobi. -
ZDZIŚ - pies marzenie!!! - wciąż czeka na swój dom
ULKA12 replied to ania >'s topic in Już w nowym domu
[QUOTE=ania >;20008371]tamten Arthroflex na pewno byl dla Izmir bo to bylo wczesniej. [/QUOTE] Ale potem przyszedł jeszcze jeden i ja chyba tak odruchowo też pomyślałam, że to dla Izmir, tym bardziej, że wiedziałam, że był dla niej przeprowadzany bazarek ale pytałam dziewczyn ale one jeszcze nic do mnie nie wysyłały, więc pewnie to było dla Zdzisia. Przepraszam za zamieszanie :-) -
Gabryś czuje się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o ataki to mam wrażenie, że ataki są najczęstsze po spacerach w nowe miejsce lub po bardzo długim pobycie na dworze. Gdy idziemy na codzienny spacer w normalnym czasie trwania to wszystko jest OK, generalnie ataki są dużo rzadsze niż na początku. Myślę, że gdyby miał swój dom i w miarę mało wrażeń to pewnie by zupełnie ustały.
-
ZDZIŚ - pies marzenie!!! - wciąż czeka na swój dom
ULKA12 replied to ania >'s topic in Już w nowym domu
Ja mam kreon 10000 j.Ph.Eur. lipazy -
ZDZIŚ - pies marzenie!!! - wciąż czeka na swój dom
ULKA12 replied to ania >'s topic in Już w nowym domu
Ania sprawdż to bo może to ja się pomyliłam, raz przyszedł arthrofleks a ja nie wiedziałam dla kogo pomyślałam, że był dla Izmir ale może to był ten Zdzisia? Jaka dawka leku sprawdzę ale mi się wydaje, że to dawka 1000 tylko nie wiem jaka jednostka. Napiszę wieczorem. -
Dziewczyny, ja widzę, że się staracie i to co robicie jest super, ale dług Szakry i Tamiry zaczyna mnie przerażać. W tej chwili to 2 miesiące, a pomału kończy się trzeci. Może trzeba poszukać większej liczby deklarowiczów? Ja je ogłaszam gdzie mogę szukam wśród znajomych i niestety wszyscy się zachwycają ale nikt ich nie chce.
-
ZDZIŚ - pies marzenie!!! - wciąż czeka na swój dom
ULKA12 replied to ania >'s topic in Już w nowym domu
Zrobiłam podliczenie za kreon dla Zdzisia. Zdziś dostaje ten lek od 08.10.2012 do chwili obecnej. Aktualnie podaję mu 5 opakowanie, wystarczy mu do 26.11. W tej chwili dostaje dwa razy dziennie po 1 tabletce, w opakowaniu jest 20 tabletek,wystarczy to na 10 dni. Myślę, że po 26 listopada zacznę mu podawać po 1 tabletce dziennie czyli 1 opakowanie wystarczy mu na 20 dni. Kreon u mnie w aptece kosztuje 23,50 czyli liczmy w zaokrągleniu 20 zł, czyli 20x5 = 100zł. Może w mieście ten lek kosztuje taniej, lub ktoś by mógł go kupić na receptę ze zniżką, wtedy by było taniej? Ja osobiście wolałabym aby od 26 listopada ktoś mi przysłał kreon i ja bym podawała go Zdzisiowi, tylko trzeba pamiętać, że tutaj nie możemy sobie zrobić ani jednego dnia wolnego. Jednak jeśli wolicie abym to ja kupowała mu lek to też OK, ale może warto by było sprawdzić czy gdzieś nie jest tańszy. I jeszcze jedno pytanie czy ten arthrofleks dla Zdzisia został zakupiony, jego skończył się pod koniec pażdziernika i od tego momentu Zdzisio dostaje mój prywaty ale i on się kończy, czy ktoś zakupił Zdziowi ten preparat? Zdzisio czuje się nieźle, cały czas tyje ale bardzo powoli, może to i lepiej, biegunki niestety zdarzają się ale na szczęście coraz rzadziej. Oby tylko domek się znalazł. -
ZDZIŚ - pies marzenie!!! - wciąż czeka na swój dom
ULKA12 replied to ania >'s topic in Już w nowym domu
AAAAA szybka jesteś, a zdjęcia cudowne, dziękuję :-) -
Szafranek zabrany cmentarza w BDT, jego miejsce zajął w DT Bajo.
ULKA12 replied to szafranekm's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj też były u nas odwiedziny więc będą świeże zdjęcia. Jutro ma przyjechać do Szafranka pani bechiawiorystka, do której ma jechać do hoteliku może ona mi coś doradzi, a może uda jej się założyć mu obrożę.