Jump to content
Dogomania

ULKA12

Members
  • Posts

    6902
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ULKA12

  1. [quote name='bela51']Bardzo sie ciesze, ze przynajmniej jedna dziewczynka znalazła dom . I to jeszcze taki cudowny jak pisze Ulka. Mysle, ze długi powoli spłacimy, jesli Ulka bedzie cierpliwie czekac.:roll: Edit. Czy Szakra tęskni za Tamirą ?[/QUOTE] Gdy ja wypuściłam to obwąchiwała bardzo intensywnie inne psy, ale szybko sobie znalazła nową koleżankę do zabawy i juz razem urzędowały. Szakra ma łatwiej bo została w tym samym otoczeniu, Tamira ma stresa ale myślę, że tam będzie jej na tyle dobrze, że szybko zapomni.
  2. Wczoraj był taki cudowny dzień a tutaj dogo nie działało. Ale co się odwlecze to nie uciecze :-) Tamira już w swoim domu, sama bym się dała tam wyadoptować. Duży ogrodzony dom, w zacisznej okolicy. Państwo pokazali mi zdjęcia swoich poprzednich psiaków, które były piękne i zadbane. Tamirka była trochę zdezorientowana i zagubiona ale mam nadzieję, że w tym domu szybko odnajdzie się i będzie już tylko szczęśliwa. Teraz mniej przyjemne sprawy bo finansowe. Państwo pytali czy za psa się płaci odpowiedziałam, że nie ale gdyby chcieli to mogą wpłacić na konto fundacji i wtedy pomogą w ratowaniu innych psów. Państwo obiecali, że na pewno coś wpłacą. Koszt transportu Tamiry do nowego domu jest taki: Przejechałam 160 km, mój samochód pali 6l na 100 km, czyli wypalił ok 9 litrów czyli 9x5,5= 49,5. Czyli zaokrąglając 49 zł. Do zapłaty jest jeszcze czip i niestety dług zapłacone jest do 14.01.2013. Czyli zostaje do zapłaty: 15.01 - 15.02. 2013 - 600zł; 16.02 - 16.03.2013- 600zł, razem 1200zł. Tamira pojechała 19.03.2013, czyli umówmy się, że ja tych dwóch dni już za nią nie liczę czyli teraz od 17.03 będzie płacone tylko za Szakrę 300zł. Nie wiem czy ja to jasno rozpisałam? P.S. Dostałam smsa od nowych opiekunów Tamiry: " Jeszcze trochę nieswojo się czuje, ale jest radosna. Biega już pewnie po podwórku bo wczoraj nie odchodziła od nogi, przytula się do wszystkich"
  3. Podobno mają to w genach. A do Ciebie się nie odzywam:x:stormy-sad:
  4. Może trzeba pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu przeciwkleszczowo? Do tej pory kropie go fiprexem ale na kleszcze to trzeba podawać co miesiąc.Do tego zauważyłam, że fiprex coraz słabiej działa na kleszcze. Myślałam o obroży fpipero (tak to się chyba nazywa) podobno to jakaś nowość, jest bezzapachowa i działa bardzo długo.Co o tym myślicie?
  5. Dzisiaj miałam dwa telefony, obydwa beznadziejne i od myśliwych. Zaczynają mnie już przerażać te ich opisy jak to Dasza będzie się świetnie nadawać do szczucia na dzika (oni to jakoś inaczej określali). Masakra.
  6. Nie mam umowy adopcyjnej, dla Tamiry a jestem umówiona jutro około 14. Dzisiaj zapłaciłam za czip 50 zł. Tutaj jest jego numer: 941000014600060.
  7. Testu na koty niestety nie udało mi sie zrobić za dużo sie dzisiaj działo. Do weta na zdjęcia szwów też nie dojechałam ponieważ po konsultacji telefonicznej wet stwierdził, żeby miała jeszcze chwile te szwy. Rana posterykowa jest bardzo duża i to jednak będzie potrzebowało sie dłużej zrastać. Standardowo szwy zdejmuje się po ok 10 dni. Ajza miała sterylkę 5 marca, czyli 14 dni ale poczekamy jeszcze do przyszłego tygodnia. Doszły natomiast pieniądze na czipowanie, zrobię to jak będziemy ściągać szwy.
  8. Ankiete przesłałam, teraz czekam na umowę.
  9. Państwo z Bydgoszczy się wycofali. Została nam tylko Ścinawa, a pani się coś nie odzywa. Dobrze, że Daszeńka nie jest świadoma tego całego zamieszania. Coś knuje [URL]http://[/URL][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/3698/184c0ce264a4605a.jpg[/IMG][/URL] Czy na nią można sie gniewać ;-) [URL]http://[/URL][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/3698/9e365e31c02ca9c5.jpg[/IMG][/URL] Czego??? [URL]http://[/URL][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/3698/26f32880a19207e5.jpg[/IMG][/URL] Zabawa piłeczką, nie muszę chyba mówić, że piłeczka już nie istnieje? [URL]http://[/URL][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/3698/453d6fdaea271cae.jpg[/IMG][/URL]
  10. Oczywiście zawiozę ją. Tamira już zaczipowana i grzecznie czeka na wielki dzień.
  11. Ponieważ ona jest szczęśliwsza jak ma człowieka tylko dla siebie. Przy innym psie Ajza się wycofuje i jest jakby z boku. Ona nie jest nachalna.
  12. [quote name='Pocahontas']chyba jest zainteresowana ale muszę znać odpowiedzi na te pytania:[/QUOTE] Ona ma około 4 lat, charakter cudowny, toleruje psy i suki. Uwielbia ludzi. Fajnie by było gdyby była jedynaczką , początkowo może mieć tendencje do ucieczek ale potem to sie zmienia. Jest bardzo posłuszna. do dzieci OK, była przez nie dokarmiana więc nie powinno być problemów. Nie wiem jak na koty, nie pamiętam czy ją już sprawdzałam czy nie. Jutro to zrobię.
  13. Ania podaj mi swój mail wyślę Ci ankietę jaką napisali. Wyślij mi tez Wasza umowę adopcyjną. Państwo napisali, że im najbardziej pasowało by aby Tamira przyjechała do nich we wtorek
  14. A macie jakieś ulotki fundacyjne w pdf z numerem konta?
  15. [quote name='Mysza2']Ja tylko głośno myślę. Dowiem się jak z terminami i cenami u Gierka.[/QUOTE] Tylko zaznacz, że to pies bezdomny i ogólnie trochę pojęcz :-)
  16. Z doświadczenia wiem, że zwykle weci życzą sobie prześwietlenia u siebie, bo z tym przywiezionym zdjęciem jest coś nie tak, a to niewyraźne a to nie ta płaszczyzna co trzeba.
  17. Zdecydowali się. Zaraz wysyłam im ankietę przedadopcyjną, ale myślę, że to formalność. Nie wiem co o tym myślicie, ale pomyślałam, żeby tego nie przedłużać to zawiozłabym Tamirę osobiście i przeprowadziłabym wtedy wizytę przedadopcyjną. Myślałam tez o tym aby zaczipowac Tamirę tak na wszelki wypadek.
  18. I dawny charakter już jej wrócił :-)
  19. Dwa psy u nich to nie jest głupi pomysł, ale Tamira i Szakra się nawzajem nakręcają. Ja osobiście uważam, że dobrze by było je rozdzielić.
  20. Bono jest kochany, spokojnie mogłam go odciągnąć.Ma super charakter, była dzisiaj u nas Malawaszka, mają być nowe zdjęcia :-) Niedobra informacja jest taka, że ona też zauważyła, że Bono inaczej chodzi na tylne łapy. Nie wiem może jest sens jechać z nim do Gierka, ale to będą koszty, raz sam dojazd, dwa na pewno trzeba będzie robić zdjęcia RTG nie wiem czy nas na to stać?
  21. Ja się jeszcze nie cieszę, będę się cieszyła jak zawiozę Tamirę do własnego domku.
  22. Wizyta u Tamiry się odbyła. Pan przyjechał z całą rodziną. Tamirka sprawowała się cudownie, nadstawiała się do głaskania brała deilkatnie smakołyki z ręki, nawet od 3 letniej dziewczynki wzięła z rączki i to tak delikatnie. Ludzie też wydają się OK. Pan pracuje w policji jako przewodnik psów, ale to już nowa szkoła treserska. Dom z olbrzymim ogrodzonym ogrodem. Tamira mieszkałaby oczywiście w domu z rodzicami pana, którzy są już na emeryturze, jego żoną i 3 letnią córeczką. Teraz tylko pozostaje czekać na decyzję państwa. Mam nadzieję, że się zdecydują ja zabrać, było widać, że im sie Tamira bardzo podoba.
  23. Zdjęcia wklejaj a nie zagaduj. :diabloti:
×
×
  • Create New...