Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. [quote name='joanna83']Dzięki gops :) Szkoda, że na stronie gappaya.pl nie ma podanej wysokości, bo ciężko na kundla dopasować. A czy ten gumoplastik rzeczywiście amortyzuje uderzenia kagańcem?[/QUOTE] boli niestety też , ale zalety ma jak pisały dziewczyny w zimę nie przyamrza do psiego pyszczka ;) moja też nosi fizjologa codziennie , bawi się w nim , piję wode i w niczym nie przeszkadza . na pewno będziesz zadowolona . edit: co do wysokości spójrz na pełna miske lub ipo sklep.
  2. [quote name='joanna83']Poradźcie mi proszę jaki kaganiec dla dużego psa na wielogodzinne użytkowanie (bieganie, odpoczywanie, picie wody itp.)? Czy są fizjologiczne kagańce plastikowe? I jak mierzyć kufę psa do fizjologów? Czy długość ma być mierzona wzdłuż nasady nosa, czy na dole mordki? Szerokość to jest wysokość pyska tak? Jak te wymiary przekładają się na wymiary kagańca (wystarczy, że dodam np. 2-3 cm)? I jeszcze jedno. Potrzebuję też kagańca na psa w typie pinczera miniaturki. Czy jakiś producent robi fizjologi na takie psy?[/QUOTE] [IMG]http://www.pitbull-shop.pl/galerie/k/kaganiec-metalowy-amstaf_129.jpg[/IMG] nie ma fizjologicznych plastikowych , są tylko metalowe pokryte gumoplastikiem lub nie . długość mierz na górze pyska, wysokość to wysokość pyska ale jak dyszy więc musi być kilka cm większa , a szerokość to szerokość pyska przed oczami to nie powinno dużo większe. co do kagańca na pinczera niestety nie wiem czy takie produkują.
  3. moja suka w wersji SWEET :evil_lol: szelki DogStyle w ptaszki . [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/801/dsc01870cv.jpg/][IMG]http://img801.imageshack.us/img801/8204/dsc01870cv.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/94/dsc01887f.jpg/][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/8053/dsc01887f.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/695/dsc01897o.jpg/][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/9969/dsc01897o.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  4. Najlepszego dla Miyi :)
  5. [quote name='hecia13']Ja w takiej sytuacji łapię za amortyzator.[/QUOTE] nawet jak złapię w połowię to on działa i amortyzuję , chyba że masz dużego psa i łapiesz na końcu :) ja bym musiała się mocno schylać .
  6. amortyzator mam od bardzo dawna, kupiony z myślą o flexi nie sprawdza się u nas . pierwszy spacer i miałam taką przygodę że podziękowałam temu wynalazkowi . wszystko fajnie, szedł pies duży, agresywny , moja też nie jest aniołek, mam amortyzator, skracam smycz łapię amorek w pół , psy się na siebie rzucają, a moja suka raz 2 cm przed nosem psa raz 15 jak amorek się z powrotem skracał . albo zobaczyła kota na drugiej stronie ulicy , ta sama sytuacja musiała się mocno cofać a nie stać przy ulicy jak normalnie się stoi bo amorek się rozciągał i pies mógłby być w tym momencie na ulicy . fajna rzecz ale trzeba bardzo uważać ;)
  7. [quote name='Naklejka']Jak dla mnie Misia wygląda ok, zaraz mi ktoś napisze, że niepotrzebnie utuczyłam Jetsana :evil_lol:[/QUOTE] :loveu::evil_lol:
  8. [quote name='Unbelievable']ja wolę głaskać po kościach niż po sadle ;) swoją drogą ja też odczuwam mocno skutki zbędnych kilogramów i nie jest to zbyt przyjemne :razz: no pływanie nie jest tak obciążające dla stawów jak ciężary ;) e tam jak szczur ma na sobie za dużo też do niego grubasie mówię :evil_lol: aza też mogłaby zrzucić coś jeszcze ale już jest ok w powórnaniu do tego co było ;)[/QUOTE] ja też ale żaden z moich psów nie ma sadła ;) miś jest twarda jak kamień na udach, na barkach , wiadomo takich rzeczy nie da się uchwycić na zdjęciach tym bardziej na czarnym psie . tak wiem ,dlatego jeśli mam możliwość męczę ją w inny sposób niż ciąganie. ja nie zamierzam jej odchudzać bo jest idealna , wiadomo do przytycia też dopuścić nie mogę . mam w domu psa który przez 14lat swojego życia zawsze ma żebra na wierzchu i głaszcze się go po kościach, nigdy więcej nie chce takiego psa :lol: mogę dawać 2 razy takie dawki jak trzeba a on i tak będzie za chudy .
  9. [quote name='Agnes']Rowniez stosowalam "straszne" kolce na Azie, efekt jest taki ze chodzi w dwoch paluszkach na smyczy - gops potwierdzi ;) Mozna, trzeba wiedziec jak i nie krzyczec ze to ZUO (jak to na dogo bywa) - to tak toche off ;)[/QUOTE] potwierdzam, jak poszłam na spacer w jednym ręku z Azą w drugim z moją suką , to moją czułam bardziej mimo że też do ciągnących nie należy, tylko jak ją coś zainteresuje :lol: a Azy na smyczy nie czuć :loveu:
  10. [quote name='Agnes']wg mnie ma lekka nadwage prawda ale nie gruba ;) to troche za ostre slowo w tej sytuacji:eviltong: ale misia nie bedzie miala lekkiej budowy i to tez trzeba miec na uwadze. aza byla za to gruba:diabloti: a, musze sprostowac gops, aza ma 67 cm wzrotu:eviltong:[/QUOTE] nadwagi też nie ma, byłam u weta(z tą alergią) pytałam o wagę mówił że idealna, wcięcie jest, żebra czuć bez problemu . a lekkiej budowy mieć nie będzie to prawda, bo ma taką budowe a nie inną :lol: dodałam Azie kilka cm :eviltong: [quote name='*Monia*']Również bym Misiaka odchudziła, ale jak widać po moich psach u mnie musi być wcięcie w talii [SIZE=1](ja też takowe jeszcze mam :evil_lol:)[/SIZE]. Chociaż ubolewam że Shina ma budowę taką że wcięcie mało widoczne... Ideał psa dla mnie to czarne, chude, umięśnione i ok. 60-65 w kłębie, waga max. 30 kg. Hexolina się łapie, Shina odstaje od ideału i dlatego jest kurduplem :evil_lol:. Chociaż łatwiej w komunikacji miejskiej ją gdzieś upchnąć, Hexa zajmuje 2 razy więcej miejsca ze względu na swoje długaśne kończyny :lol:. Najgorzej jest po kręgosłupie wystającym głaskać :diabloti:. I dlatego na głowie stawałam żeby Shinę utuczyć, teraz jest już dużo lepiej. Ja w klasie maturalnej miałam najwięcej czasu z całych 3 lat szkoły średniej :lol: Kiedy fotki? :cool3:[/QUOTE] Misia ma wcięcie :evil_lol: będę to powtarzać :diabloti: dokładnie u Misi wcięcie jest mało widoczne ale jest i nigdy nie będzie większe. ja chyba będę miała w tym roku najwięcej nauki , bo ostatnie kilka lat sobie odpuściłam ;) a fotki niestety dzisiaj nie dałam rady, jutro też nie bo te wesele mamy , więc może w niedziele jak pogoda dopisze :lol:
  11. [quote name='NightQueen']Ja coś tam wiem o grubo kościstych psach :evil_lol: Moli to kawał baby jest, a odchudzenie jej normalnie graniczy z cudem :eviltong: ale póki sutków sobie nie depcze to nie ma tragedii :diabloti::evil_lol:[/QUOTE] dokładnie :evil_lol: więc nie jest źle :lol:
  12. [quote name='Unbelievable']ja bym mimo wszystko odchudziła ją o 1-2kg, szczególnie jeżeli dalej oponę ciąga. No ale ja mam fioła na tym punkcie, szczurzemu żebra zazwyczaj delikatnie widać, ale jak przytyje odrobinkę to od razu zauważalnie szybciej się męczy i mniej chętnie skacze[/QUOTE] nie nie nie :evil_lol: pies to ma być pies , nic przyjemnego głaskać po kościach :diabloti::eviltong: na razie opony nie ciągała dość długo bo miała inny wysiłek czyt. pływanie, więcej spacerów, pewnie po wakacjach jak na dobre zacznie się rok szkolny (został mi rok technikum) wyciągnę znowu sledy i ciężarek. [quote name='vege*']A dla mnie idealny pies to taki od owczarka szkockiego w górę :loveu: Nuka mi trochę za mała urosła bo ma tylko 51-2 cm i 21 kg, a ja lubię czuć, że idę z psem :-) Nigdy nie mogłabym mieć nic poniżej 10 kg, za małe, za delikatne i się plącze pod nogami na spacerze :evil_lol: Chociaż co śmieszniejsze kocham buldożki francuskie, są świetne i pod względem charakteru i wyglądu, ale ten wzrost do mnie nie przemawia :([/QUOTE] ja uwielbiam małe, krępe psy . buldożki , staffiki ,buldogi i Misie :evil_lol: [quote name='Amber']Na to też jest rada - wymienić samochód, albo kupić drugi tylko dla psa :lol: Dla mnie Misia wygląda dobrze. To prawda, że ona jest grubokoścista, to dobrze widać na fotkach. Są różne typy budowy.[/QUOTE] jakby to było zależne odemnie to byśmy mieli busa :evil_lol: a tam musimy się mieścić w zwykłym sedanie. tak, ona jest bardzo zbita, mocna taka , ale nie gruba.
  13. [quote name='Unbelievable']zależy od taśmy, activ też ma grube niektóre ;)[/QUOTE] tego nie wiedziałam :) jak macałam to była bardzo cienka dlatego tak piszę .
  14. [quote name='Amber']Hehe ja miałam 2 jamniki i dobermana na 35 metrach w bloku i się żyło ;). Co prawda trzeba było codziennie sprzątać (tj. odkurzać, ścierać kurze, myć łazienkę itp.) bo wszystko brudziło się ekspresowo, ale mieszkanie małe to i sprzątania mniej ;). Nie było problemów z przechodzeniem, bo psy wiedziały gdzie ich miejsce. Co śmieszne teraz gdy mieszkają w ponad 100 metrowym mieszkaniu plączą się chyba bardziej, bo mają więcej pola do manewru. A już najbardziej to się chyba Jari plątał w 300 metrowym domu z ogrodem, biegał z końca na koniec za mną, a w ogrodzie za nic nie chciał siedzieć sam - zawsze przy mnie. Tak więc metraż to naprawdę nie problem ;). Może to jest też zależne od rasy, np. taki kaukaz pewnie lepiej by się czuł na zewnątrz w budzie, ale rasy stworzone do pracy z człowiekiem i tak zawsze są przy nim. Np. teraz Jari śpi na podłodze przy mnie, mimo, że za ścianą ma wygodny materacyk, a na drugim końcu mieszkania dywan. Nie, na dywan kładzie się wtedy kiedy idę się myć do łazienki... bo jest vis-à-vis drzwi ;) .[/QUOTE] wiem że się da i na mieszkaniu mieć dużego psa, ale ja zwyczajnie bym nie chciała, nie mam miejsca na duże legowisko , ani na klatke w razie potrzeby itd, tak samo w samochodzie 5 osób i duży pies to raczej nie dal mnie :lol: [quote name='Unbelievable']miśka to na moje oko cały czas jest za gruba :diabloti: nie przyjmuje do wiadomości że jest "masywna"- dla mnie jest gruba i tyle. Sierść to to też nie jest ;)[/QUOTE] nie jest , możesz mi zaufać ;) je karmę która ma mało tłuszczu , zamiast 200g dla psa aktywnego dostaje 170g , i ma dużo ruchu . ma piękne wcięcie na bokach . jest bardzo zbita , mój tata mówi "to przez tą karmę na sterydach" :evil_lol::diabloti: ale wcięcie ma co najważniejsze. sierść to nie jest bo jest świeżo obcięta na tych fotach :lol:
  15. [quote name='Vectra']wiem znam te zestawy :) ze staffikowego forum :) ale szukam czegoś bardziej kontrastowego[/QUOTE] dogstyle ma grubszą taśmę podkładową od aktiv a też jest kolorowy , co według mnie jest również ważne.
  16. [quote name='Unbelievable']Dla mnie ideał to max 16-17kg i do 45cm w kłębie. Lubię średnie psy ;)[/QUOTE] to jak Miśka , prawie idealna :evil_lol: ja się już przyzwyczaiłam do takiej wielkości psa, czasami nawet bym chciała żeby była mniejsza bo dużo miejsca zajmuję np w samochodzie , ciężka jest a lubi siedzieć na kolanach , Baster jeśli o to chodzi jest dużo praktyczniejszy :lol: dopóki będę mieszkać w bloku nie będę miała większego psa niż te 25-30kg , jak duży pies położy się w małym mieszkaniu to się nie przejdzie , jak Miś mi się położy w drzwiach to też trzeba skakać więc do bloku dla mnie to max 25-30kg .
  17. [quote name='Diora']To Misia jest z postury taka jak Hoover! A zawsze myślałam, że bliżej jej wzrostem do mojej sierściatej ;) Na zdjęciach wygląda jak duży psiak :)[/QUOTE] duża nie jest , taka w sam raz :evil_lol: jak ktoś ja widzi przy Basterze to zawsze są komentarze że jest duża , ale jak ja postawisz przy Azie lub psie podobnej wielkośći to wiadomo że będzie mała . ona jest wielkości dużego beagla :lol: ma taka budowę że robi wrażenie większej . nadrabia charakterem :evil_lol:
  18. [quote name='motyleqq']hm... cóż, Jari jest dużym psem, ale ja z pewnością jestem mała :evil_lol: mam nieco ponad 1,5m wzrostu :cool3:[/QUOTE] czyli jedno i drugie :lol: [quote name='Amber'] A nawet nie wiem, ile masz wzrostu motyleqq? ;) Prawda jest taka, że nawet teraz rozmawiałyśmy, że ja się po swojego psa schylać nie muszę jak mam go złapać za obrożę ;). A mam 170 cm wzrostu. .[/QUOTE] ja się muszę schylać :lol: ale to raczej żaden problem, chociaż wygodnie by było nie musieć :evil_lol:
  19. [quote name='catie']szerokość ta do niej pasuje :) nie mówię, że za szeroko Mój pies jest jeszcze mniejszy prawie 13kg i trochę ponad 30cm w kłębie i czasem w 3cm obroży chodzi i wygląda dobrze a w 2cm rogzie planet cienko wygląda[/QUOTE] kwestia gustu dokładnie ;) Baster nie raz nosił 2cm przy swoich nie całych 6kg. [quote name='Amber']No to Jari ze swoimi 71 cm to chyba żyrafa :evil_lol: Ciesz się, że na Misi tak ładnie się prezentuje 2,5 cm rogz... Na moim wygląda się jak sznurowadło ;) Nie mogę też za bardzo kupować Red Dingo z tego względu, a jest jeden taki wzorek za który by się pokroić dało :placz:[/QUOTE] :evil_lol:Aza ma prawie 70cm z tego co pamiętam więc nie jest tak źle, według mnie to tylko zalicza się do krowy :eviltong: tak naprawdę to lubię duże psy ale nie chciałabym mieć :lol: dla mnie ideał psa to max 55 w kłębie i 30kg. nie lubię jak ktoś mojego psa nazywa kurduplem :eviltong: [quote name='vege*']A dog niemiecki ze swoimi 90-105 cm to kuń :evil_lol:[/QUOTE] ten to już żyrafa jak nic :evil_lol: dzisiaj mamy ładną pogodę , jeśli mi się uda to zrobię jakieś fotki.
  20. czy Motylkowa jest taka mała czy Jari taki duuży ? :evil_lol: świetne foty !
  21. [quote name='catie']wygląda na Misi na szerszą :p jakbyś się chciała kiedyś pozbyć to daj znać :cool3:[/QUOTE] według mnie wygląda na 2,5cm , idealnie :lol::eviltong: nie chce :evil_lol: [quote name='Agnes']bo to kurdupel:diabloti: o czym mowilam juz wielokrotnie:evil_lol::evil_lol: pozory (czyt. zdjecia) myla:eviltong:[/QUOTE] FOCH ! :mad: żaden kurdupel! 47cm w kłębie i +/- 17kg to nie jest kurdupel . kurdupel to Baster ;) Aza to krowa :evil_lol::eviltong: :diabloti:
  22. [quote name='w deszczu rosnę']Świetnie się prezentuje, a wydawałoby się, że brąz na rudym będzie smutny. Mi się marzy zieloność, ale tak przeglądam stronę AD i jakoś mi nic nie wpadło w oko. W alternatywie mam zielony odblask rogz.[/QUOTE] mi się podoba z zieleni seledyn z dogstyle , może kiedyś kupie w tym odcieniu szelki właśnie [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-1ROny5zFejM/TiDLMgRsw3I/AAAAAAAAAFE/lS8FNqMgKdY/25mm%252520jednolite%2525201.jpg[/IMG]
  23. super kolor pasuję ! świetnie wygląda :)
  24. ja miałam wczoraj głupią sytuację , nie chamską ale dziwną . wracam z mamą i psem z rynku z zakupów , pies w kagańcu, na smyczy i na jednym z osiedli przez które musimy przejść przyczepił się do nas kot . naprawdę nie bał się wcale rzucającej się suki , szedł a to za nami a to przed nami non stop blisko , ja się wkurzałam bo wiadomo suka się szarpię do kota ciągle , a kot dobre 2-3min szedł z nami ! uczepił się dosłownie , nie chciał odejść , żadne tupanie nic nie dało się go odgonić :lol: kot był ewidentnie czyjś ładny, z obrożką , nawet pomyślałam że komuś uciekł kto miał psa i dlatego się nie boi i idzie , ale ogłoszeń nigdzie nie ma na osiedlu bo specjalnie się rozglądałam a nie mogłam go zabrać bo suka , zresztą to mógłbyć wychodzący kot poprostu. teraz mnie to smieszy jak o tym pomyślę :lol:
  25. [quote name='Molowe'][B] gops[/B] pochwalisz się swoimi zakupami na piesku???plisss:cool3: sówki są piekne;) zwrociłam uwage na szelki [B]gops[/B] ponieważ jest to dosyć odważne połączenie kolorów i wyszlo świetnie:lol:A połączenie różowego i szarego :loveu:[/QUOTE] oczywiście jak tylko będzie ładna pogoda to zrobię foto na psie , pewnie dzisiaj do nas dojdą ;) a połączenie faktycznie, trochę się bałam efektu końcowego ;) mój pies niedługo będzie chodził w samych szelkach , mamy tylko 5 obroży plus dławik i kolce .
×
×
  • Create New...