Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. u nas takich nie ma ubranek ? ślicznie wyglądają :)
  2. [quote name='Migori']O rety, biedny Basterek . Też mi sie wydaje, że atak wywołała sytuacja z suką. Musiał się bardzo mocno wystraszyć, a stres powoduje ataki. On jest na jakiś lekach ? Nic dziwnego że teraz odsypia całą akcję - musiała go bardzo mocno wymęczyć.[/QUOTE] wiesz co to nie jest do końca tak, bywało że miał już lekkie ataki codziennie a nie miał powodu do zdenerwowania/strachu , teraz ma dość długie przerwy bo tydzień bywa że i 2 . i też nie da się przewidzieć bo raczej nie ma powodów , on całe dnie śpi od dobrego roku nie ma żadnych złych przeźyć bo nic nie robi ;) ale tu ewidentnie ta akcja rano miała na to wpływ. Baster prawie całe życie był na luminalu , od jakiś 1,5 roku może trochę mniej nie bierze żadnych leków bo zwyczajnie nie działały (plus częste wymioty które ustały po zaprzestaniu podawania leków), ataki jak były tak były a pies chodził zamulony bardzo . więc zrezygnowaliśmy .
  3. wczoraj mieliśmy nie przyjemną sytuację wieczorem , rano Bastera zaatakowała suka sąsiada gdy był pod blokiem na siku z bratem , Basterek ma grube strupy w uchu i narobił wielkiego pisku ,krew mu leciała, nie wiem co za pies atakuję stare , małe psy :roll: na dodatek to była dużo większa suczka , wróg naszej Misi i obstawiamy że dlatego go zaatakowała, ale to nie ważne wieczorem koło 20.30 dostał ataku , niby wszystko ok atak jak zawsze 10 min się przemęczył i wydawało się że będzie już ok , niestety po koło 10min nastąpił 2 atak całkiem inny niż zawsze, mocno nim rzucało po wersalce (dzięki Bogu był na wersalce akurat a nie na ziemi) i mama musiała go trzymać dobre 15min bo by sobie zrobił krzywdę, pierwszy raz widziałam taki atak , przyznam szczerze że obawiałam się już najgorszego , zresztą nie tylko ja bo jak spojrzałam na brata (29lat) i rodziców widziałam że są wystraszeni. po tym ataku Baster zwymiotował kilka razy i poszedł spać , czuwałam z mamą prawie całą noc , ale spał spokojnie, rano wstał jakby nigdy nic! i śpi cały dzień jak zawsze. oby taki atak się już nie powtórzył , chociaż wiemy że jak raz już był to pewnie będzie tak już zawsze, on się po prostu starzeję i ataki są coraz gorsze, oby były rzadko . teraz nie miał ataku koło 2 tyg. uważamy że atak spowodowała sytuacja z rana, wystraszył się pewnie i to wywołało tak mocny atak .
  4. ja wczoraj głaskałam własnego psa i poczułam duże zgrubienie na uchu , patrze a to ewidentnie głebokie strupy po ugryzieniach , od razu poszłam do mamy ( ona lub brat wychodzą rano z psami) spytać co się stało . i słyszę " nie chciałam Cię denerwować .." , okazało się że gdy brat rano poszedł z psami (brat 27lat) sukę miał na smyczy , pudla bez ( pudel 14lat, 5kg) , sąsiad z klatki obok wypuścił swoją sukę beztrosko na poranne siku , a suka od razu do mojej , brat wziął naszą na ręcę (tak mu każę robić ) bo mimo że są podobnej wielkości nasza by ją mogła pogryźć dotkliwie , a ta suka na pudla nigdy nie reagowała , brat na rękach z rzucającą się 17kg suką a sąsiad psa nie może złapać który skacze na mojego brata . w końcu suka podbiegła do naszego pudla który jakby nigdy nic robił sobie siku 5m dalej , i złapała go ! w tym momencie wielki pisk , mój pudel to bardzo delikatny pies na dodatek stary,mały, brat nie wiedział czy puścić suke i mieć pewność że tamta może skończyć u weta (nasza także możliwe) czy ratować pudla! w końcu sąsiad ją jakoś odciągnął złapał na smycz, brat mógł położyć sukę na ziemi i sprawdzić co z pudlem . od sąsiada nie usłyszał nawet przepraszam, ani żadnego pytania czy psu coś się stało , a pudlowego ucha lała się krew. trochę wytłumaczę brat nie mógł kopnąć tej skaczącej na niego suki bo by ją kopem zabił ( jest duży,silny facet,nie ma wyczucia) . kazałam mu sukę brać na ręcę zawsze gdy widzi jakieś zagrożenie żeby ona nie musiała się gryźć , gdy ja jestem nie mam takiej możliwości bo nie dam rady fizycznie utrzymać 17kg rzucającego się psa na rękach . oczywiście brat nie zadzwonił na sm bo po co :roll: ja bym im tego nie darowała , ale rodzice również nie chcą mieć kłopotów z sąsiadami . pudels prócz strachu i kilku ran w uchu jest cały . a ja wiem że teraz to już moja suka nigdy nie daruje tamtej i muszę dużo bardziej uważać (sąsiad o dziwo chyba się wystraszył bo dziś psa miał na smyczy).
  5. to my byśmy musieli mieć chyba 45 , 50tka na pewno będzie spadać . pytałam się w sklepie ipo i ten Pan mówił że jak łańcuszek ma 45 to naprawdę ma 41-2 bo przy zakładaniu się kilka cm skraca i to mi całkowicie pomieszało . najwyżej spytam czy można wymienić w razie czego . ten z kotwiczką by wisiał bo najmniejszy jest 45 a na szyi 38-9 sporo by wisiało na klacie.
  6. świetne foty ! zazdroszczę wam tego agllity :)
  7. weszka jaki to rozmiar? możesz mi doradzić wlaśnie jak kupować taki łańcuch ?jak dławik ? jak moja suka ma 38-9cm w szyi ale głowe ma 41cm to powinnam kupić 40 czy 45 ? dławiki mam 40stki ledwo przez łeb wchodzą ale dzięki temu mam pewność że mi z psa nie spadną podczas zabawy . czy z krowimi łańcuchami jest to samo ? od dawna się przymierzam i nigdy nie wiem jaki rozmiar. a na Twojej suczce leży świetnie!
  8. o jakoś mi się zawieruszyło to foto :eviltong:
  9. gops

    Barf

    dzisiaj dałam suce 8 kurzych łapek , po 4 na posiłek ,jak widzę jak ona chętnie je to ciągle się zastanawiam czy nie wrócić do barfowania całkowitego , tylko ciężko u nas znaleźć coś innego niż kurczak w normalnej cenie :roll: a skorupki od jajka zgniatam łyżeczką mała i dosypuję do jajka, a że jajko samo nie przejdzie ,polewam tym mięso .
  10. [quote name='zaba14']jaka laska :D[/QUOTE] [quote name='dOgLoV'][URL]http://img696.imageshack.us/img696/774/dsc01868pv.jpg[/URL] wygląda jak szczeniaczek :loveu::loveu::loveu::loveu: [URL]http://img194.imageshack.us/img194/153/dsc01915x.jpg[/URL] piękne ma umaszczenie :loveu::loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] ona w ogóle jest mylona bardzo często ze szczeniakiem :) a Kleo to taki brzydal :diabloti::eviltong:
  11. obroża wygląda podobnie do tej [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/obroza_dla_psa/obroza_nylonowa/obroze_jednokolorowe/93879[/URL] i tej [URL="http://ipo-sklep.pl/index.php?p594,obroza-nylonowa-hs-s-kod-hs5914500071"]http://ipo-sklep.pl/index.php?p594,obroza-nylonowa-hs-s-kod-hs5914500071 [/URL] dlatego pytałam bo nie widziałam takiego koloru :lol: bardzo ładnie Jari wygląda ;)
  12. gops

    Duffel

    będę trzymać kciuki za kolejny egzamin! teraz mało kto zdaję za pierwszym razem, nie przejmuj się .
  13. ale że jamnice to znoszą! mój pudels to by takiego rabanu narobił jak nie wiem , zaraz by go pół miasta słyszało . twarde sztuki z tych jamnic :lol: Jariemu super pasuję obroża, to hunter?
  14. od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem dry bedow do legowisk dla psów. w tej chwili mają zwykłe polarowe kocyki które strasznie obłażą sierścią , dry bed także mocno łapię sierść ? i czy dry bed jest na tyle miękki że wystarczy jak się go włoży do wiklinowego koszyka ?
  15. [quote name='blaira'][B]Gops[/B] są gumowane zewnętrznie, a wewnątrz jest jeszcze doszyta parciana taśma. Kupiona w zoologu na słowacji. Mam jeszcze tą [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/594/1000135zmodyfikowany.jpg/"][IMG]http://img594.imageshack.us/img594/4831/1000135zmodyfikowany.jpg[/IMG][/URL] tyle że ją chce sprzedać[/QUOTE] ciekawa jestem czy będzie się tak samo sprawdzało w wodzie jak dublin , pływały już w nich ? albo może sprawdzałaś jak długo schną po zamoczeniu . bardzo fajnie wyglądają te obrożę . i widziałam na wątku o sprzedaży że są sporo tańsze , mogłyby i w Polsce być dostępne :lol:
  16. [quote name='omry']Świetnie wygląda ten Twój niedźwiadek w tym różu :loveu:[/QUOTE] [quote name='Molowe'][B]gops[/B] Misia wygląda bardzo dziewczęco w nowych szeleczkach :loveu: ...[/QUOTE] dzięki [quote name='Agnes'] Misia super wyglada w szelkach, choc ten wizerunek nie wiem czemu ale kompletnie mi do niej nie pasuje:diabloti:[/QUOTE] :evil_lol: [B]blaira[/B] gdzie kupiłaś te obróżki ? czy one są jak dublin dog całe gumowe? nie mają nigdzie taśmy ? ślicznie wyglądają na Twoich psach :loveu:
  17. [quote name='Lucky.']właśnie trociny nie mogą być za drobne, bo gryzonie często mają uczulenie na ten pyłek, zresztą on do oczu się łatwiej dostaje.[/QUOTE] ja miałam chomiki, dzungarskie i syryjskie więc i małe i duże , przy obydwu rasach kaleczyły sobie łapki dużymi trocinami . możliwe że to bardzie osobliwa sprawa. [quote name='Kasi i Lena']No zobaczę jutro w zoologicznym co mają. W sumie bez sensu wydawać pieniądze na klatkę jak jakąś mam. Jak byłam młodsza miałam szczura, była też fajna dwu poziomowa klatka którą dałam znajomym a teraz by się przydała. W sumie nie wiem co im jeść dawać, wcześniejszy szczur jadł jakaś karmę dla gryzoni ale jak się okazuje to jest jak z psią karmą są lepsze i gorsze. Dzisiaj dostały warzywa i owoce i chyba im smakuje bo jedzą.[/QUOTE] na razie je karm warzywami i owocami dopuki się nie zorientujesz nic im nie będzie, co do karm ja kupowałam firmy [URL="http://fionka.pl/produkt-1663.html"]vitakraft[/URL] [URL="http://fionka.pl/produkt-1663.html"]taką tylko dla chomików , nie wiem czy to dobra karma niestety ale to średnia półka cenowa więc chyba nie najgorsza. [/URL] moje gryzonie uwielbiały gotowane mięso co jakiś czas im dawałam i surowe jajka ;)
  18. [quote name='Amber']Ale sweeeet szeleczki :loveu: Żartuję... wolę Misie w kolcach i łańcuchach jak na wilczura przystało :evil_lol:[/QUOTE] w połączeniu z różowym jeżykiem w mordzie robimy furrore na osiedlu :evil_lol: teraz muszę kupić jakieś kolce z pitmana :lol: [quote name='zaba14']jaka laska :D[/QUOTE] :lol:
  19. [quote name='Kasi i Lena']Na szczęście to dwie samice, też się obawiałam że to parka:) Jutro się przejdę z nimi do weta, tylko kurcze jak przewieźć dwa szczury na raz, chyba tylko w klatce. Szukam w necie jakiegoś sensownego forum o szczurach, muszę im kupić jakieś jedzenie, trociny itp. No jeszcze muszę coś pomyśleć nad nową klatką bo ta w której zostały znalezione jest jakaś taka mała. Mam klatkę po fretce ale znowu ta wydaja się za duża, ma dwie półki ale bez drabinek bo fretka sobie wskakiwała ale szczur chyba nie da rady.[/QUOTE] po fretce na 2 szczury powinna być w sam raz, dorób sama im drabinki , albo dokup w zoologicznych widziałam kiedyś że sprzedawali , szkoda kupować nową klatkę jeśli masz ;) trociny kupuj drobne, miałam kiedyś sporo gryzoni i tymi większymi raniły sobie łapki . najlepiej właśnie poszukać info na forum poświęconym gryzonią ale niestety nie znam żadnego.
  20. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/21/dsc01903kt.jpg/][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/2950/dsc01903kt.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/194/dsc01915x.jpg/][IMG]http://img194.imageshack.us/img194/153/dsc01915x.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/dsc01931w.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/6471/dsc01931w.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/12/dsc01911kf.jpg/][IMG]http://img12.imageshack.us/img12/4397/dsc01911kf.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] koniec
  21. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/685/dsc01873b.jpg/][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/1954/dsc01873b.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/691/dsc01885d.jpg/][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/4486/dsc01885d.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/823/dsc01888w.jpg/][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/1723/dsc01888w.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/571/dsc01889ia.jpg/][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/8076/dsc01889ia.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/231/dsc01901de.jpg/][IMG]http://img231.imageshack.us/img231/5498/dsc01901de.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  22. zdjęcia z dzisiaj :) [IMG]http://img801.imageshack.us/img801/8204/dsc01870cv.jpg[/IMG] [IMG]http://img94.imageshack.us/img94/8053/dsc01887f.jpg[/IMG] [IMG]http://img695.imageshack.us/img695/9969/dsc01897o.jpg[/IMG] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/823/dsc01866t.jpg/][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/5935/dsc01866t.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/696/dsc01868pv.jpg/][IMG]http://img696.imageshack.us/img696/774/dsc01868pv.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  23. [quote name='*Monia*']Misia w różu super wygląda :loveu:. Ta niebieska eko świetnie dobrana ;)[/QUOTE] dzięki :) ..
  24. [quote name='Kajusza']ładnie Misi w różu :-) kobieco bym rzekła ;-) a jak Twoje wrażenia/ mi trudno było przełamac się do różowej Wegi na początku ...[/QUOTE] ja już miałam różowe obrożę więc wiedziałam mniej więcej jak będzie wyglądać , i mi się podoba :lol:
  25. [quote name='joanna83']Właśnie tak sądziłam, że jak trzaśnie w nogę, to będzie bolało. Cóż, trudno. Ważne, żeby psu było w miarę wygodnie. [B]Amber[/B] czy ten Twój kaganiec to właśnie ten sławny Maszer? Jaki to jest rozmiar? Mój pies jest w typie dobka, więc ma podobną budowę. [B]Agnes[/B] szukałam tego użytkownika maszer na Allegro i pokazało mi, że taki jest, ale logował się ostatnio w 2002 roku. Czy to na pewno taki nick?[/QUOTE] [URL="http://allegro.pl/kaganiec-fizjologiczny-m-a-s-z-e-r-i1794448867.html"]TUTAJ [/URL]link do maszera , ja mam i maszera i chopo , oba są w porządku
×
×
  • Create New...