-
Posts
10821 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gops
-
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
gops replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
wczorajszy tekst mojego wujka: - mój sąsiad też ma takiego wilczura jak Wy , tylko jest z 10kg większy , ale identyczny , dał 100zł w pruszczu. a ja wielkie oczy :crazyeye: i znowu tłumacze chyba po raz setny że my mamy kundelka a nie żadnego wilczura cokolwiek to znaczy , i jeśli ma w sobie trochę z owczarka to kilka pokoleń wstecz ;) i że takiego psa mógł mieć za darmo . mnie to już zaczyna denerwować , kiedyś mnie śmieszyło ale naprawdę często słyszę takie komentarze i sama zaczęłam się zastanawiać jak wygląda wilczur bo według mnie to duży pies ze stojącymi uszami :evil_lol: a ja mam 17kg psa z jednym stojącym uchem i to dla ludzi wystarczy by powiedzieć wilczur :lol: druga sytuacja która mnie rozśmieszyła . idę z mamą po parku z suką naszą , idzie Pan z beaglem naprzeciwko dość daleko a moja mam na to : -patrz staffik idzie, zobacz jaki ładny a ja nic nie powiedziałam specjalnie, dopiero jak podszedł bliżej to mama powiedziała: -ale ma jakieś dziwne uszy jak na staffika :evil_lol: dopiero wtedy jej powiedziałam że to beagiel z innych tekstów mojej mamy to : na buldogi francuskie i angielskie - to miniaturowe boksery (teraz już wie ale i tak zdarzy jej się tak powiedzieć ku uciesze właścicieli tych psów) :lol: a na boksery zdarza jej się powiedzieć buldogi :lol: -
[quote name='bobroska.']Mi też się strasznie podobają, ale nie są moje tylko chyba Gopsowe. :)[/QUOTE] chyba moje :loveu: sówki też są piękne!
-
[quote name='Lucky.']ja też tak miałam z M, jak szłam teraz na wesele, siedziałam do 21 i poszłam do domu :) no cóż. ..[/QUOTE] takie życie :lol: damy rade , pies ważniejszy [quote name='Ewa&Duffel']Obejrzałam sobie wasze zdjęcia z wakacje, piękne i widać, że dobrze się bawiliście :) Zazdroszczę działki i to w dodatku w takiej lokalizacji, świetna rzecz :)[/QUOTE] tak bawiłyśmy się bardzo dobrze, pogoda troszkę nie dopisała jedynie, a działka to "oczko w głowie' mojego taty , jakby zobaczyl jak Kleo i Misia przebiegają po jego klombie za piłką to by chyba zawału dostał :lol: a lokalizacja jest naprawdę fajna , a najlepsze to to że to tak blisko domu ;) mamy zaledwie 60km na działkę. [quote name='catie']ślicznie jej w tym rogzie :) jaka to szerokość?[/QUOTE] dzięki . 2,5cm ;)
-
jeśli pies nie będzie miał problemów z rozgryzieniem zwykłej karmy to nie widzę problemu żeby jadły tą samą , zwykły adult brita nie ma bardzo dużych kulek , jakim karmisz? u mnie często oba psy jedzą tą samą karmę tylko żaden nie jest duży 5 i 17kg , ale mały pies spokojnie daję radę rozgryżć przeciętnej wielkośći kulki.
-
[quote name='motyleqq']i co, zamówiłaś 'zwykłe' czy te nowe? :D[/QUOTE] norwegi , ptaszki na różowym i błękitna eko :)
-
[quote name='Lucky.']nightqueen - również zazdroszczę, ja dopiero domówiłam smycz do kompletu, nie wiem czy do końca tyg. dojdzie ... a one są wysyłane priorytetem czy zwykłym poleconym ?[/QUOTE] zwykłym dlatego tak tania jest wysyłka :) do nas jutro dojdą szelki z DogStyle
-
[quote name='Diora']Wrzuć więcej fotek, to wtedy Ci powiem:laugh2_2::evil_lol:[/QUOTE] na razie nie ma nowych fotek :eviltong: [quote name='cockermaister']Piękna Miśka :loveu::loveu: fajny ten rogz :cool3:[/QUOTE] dzięki , rogz też mi się podoba, a bałam się że nie będzie pasować . [quote name='zaba14']Fajna ta obróżka, dobrze wygląda błękit na Miśce ;) kiedy nowe fotki??[/QUOTE] no błękit nawet nawet, ale niebieski już jej nie pasuję ciemniejszy . nowe fotki będą jak zrobię :lol::eviltong: nie ma pogody niestety ostatnio . w sobotę idę na wesele do kuzynki , nie ma kto zostać z psami więc muszę wracać koło 22 bo psy dłużej same nie zostaną . tak to jest jak ma się psa ;)
-
ja właśnie z powodów zębów suki raz/dwa w tygodniu daje cały dzień surowe , szybko robi jej się osad , kamienia nie ma ale wiadomo osadu też nie powinna ,to jeszcze młoda suka. i widzę różnicę , zęby się czyszczą , 100 razy bardziej wole dać psu kość z mięsem od schabu lub inną twardszą kość z mięsem niż kości z zoologicznego ;) i pies ma większą przyjemność
-
hamburgery z biedronki polecają się na grilla :diabloti::evil_lol: świetne zdjęcia! mokry Ares najlepszy :loveu:
-
śliczne są obie! najbardziej lubię u psów brązowe oczy :)
-
[quote name='HelloKally']Pierwszy raz się "spotykam" z przypadkiem, że pies nie chce surowego.Przetrzymaj, aż zgłodnieje.[/QUOTE] mój 14letni pudel nigdy nie chciał surowego , a próbowaliśmy go uczyć od małego , aż koło roku temu się skusił na łapkę surową i zaraz ją zwymiotował . za to suka da się zabić za surowe , szczególnie indyka, co pies to inaczej .
-
[quote name='motyleqq'][URL]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/WAKACJE/DSC01626.jpg[/URL] dopiero co określiłam się u Marty, co chcę zamówić... kurcze:evil_lol:[/QUOTE] nie jesteś sama :lol:
-
:evil_lol: świetnie wygląda w tej wodzie . jeszcze trochę i będzie dobrą pływaczką :lol:
-
[quote name='Hallie']ja też szczerze polecam te kubraczki, mam wersję grubszą dla rodezjanki i spisuje się rewelacyjnie, ciepłe i co bardzo ważne wytrzymałe, bo ortalion to przy aktywnych psach na dwa wyjścia starcza .[/QUOTE] niestety z wytrzymałością do końca się nie zgodzę, mam ten kubraczek już 2 sezony noszony i cała obramówka odblaskowa popękała i się zdarła , plus kilka "zadrapań" na kubraku ewidentnie od krzaka jakiegoś , nadal spełnia swoją role tylko już nie co gorzej wygląda. mam również kubrak od taks ale to całkiem inny krój i materiał więc nie ma co porównywać .
-
to przez tą obroże mówię Ci! :diabloti: wyzwala w psach dzikie bestie! :lol:
-
[quote name='HelloKally']Jak takie coś na psie wygląda?[/QUOTE] to identyczny krój jak mają juliusy czy pipek style, było wstawiane nie raz.
-
Maykowe szelki boskie!!
-
[quote name='Martens']Ja właśnie widzę, że nie wiesz, jakim psem jest staffik, skoro myślisz, że zapobiegniesz jego agresji wobec innych psów karcąc wszelkie jej przejawy (świetny sposób, żeby jeszcze ją zaostrzyć) albo że staffik nie przejmie od Twojej suki agresywnego zachowania wobec podchodzących do niej psów. U mnie szczeknięcie mojej suki choćby na obcego psa zza płotu działki jest dla staffika sygnałem "ojciec, prać!!" - dlatego praktycznie całą jego młodość wychodziły na spacer oddzielnie, żeby przypadkiem nie podłapał od niej nieprzyjaznych zachowań do podbiegaczy, tudzież ja pacyfikowałam takowe na odległość zanim zdążyły zaczepić moje psy. Wpatrzony jest w nią jak w obrazek i wiem, że gdyby problem z jej agresją był większy, staffik pięknie przejąłby od niej takie zachowanie, bo papuguje ją ile wlezie i ma ostrą fazę na bronienie jej. Nie wiem, skąd Ci się wzięło, że uważam Twojego psa za killera - po prostu nie rozumiem; problem agresji macie nie od dziś, a Ty nawet nie masz gazu pieprzowego (jakieś 15 zł) żeby móc zapobiegać atakom innych psów na Twojego, a przecież chyba wiesz, że każda bójka z innym psem daje Twojemu psu solidnego kopa do dalszej agresji... Jak poczekasz jeszcze trochę, pies przeżyje jeszcze parę owocnych dla niego bójek to w ogóle będzie nie do opanowania, chyba że ze szkoleniowcem i obrożą elektryczną...[/QUOTE] zrobię wszystko żeby nie było tak jak mówisz , jeśli będę musiała chodzić z psami jakiś czas osobno to tak zrobię , myślę że nie tylko ttb podłapię takie zachowanie ale większość ras a innych niż teriery nie biorę pod uwagę bo to one mi odpowiadają najbardziej . karcić nie znaczy bić ;) dla mnie uderzenie psa to ostateczność oznaka totalnej bezsilności. nie mam gazu , ale noszę dławik którym rzucam, jeśli mam możliwość to kopie psa , nigdy nie pozwalam suce samej załatwiać takich spraw jeśli nie jest to konieczne. a bójki zdarzają się bardzo rzadko bo pies chodzi w kagańcu i na smyczy i rzadko jaki podbiegacz leci do nas żeby się gryźć raczej biegną się witać moja na warczy i odchodzą . naprawdę nie będę się rozpisywać o moim psie bo to nieodpowiedni do tego temat , ale radzę sobie , i nie zamierzam zrezygnować z kupna staffika. jeśli chcesz porozmawiać o naszych problemach zapraszam do galeri .
-
[quote name='Martens'] Ty się zlituj i NIE bierz tego staffika :-o przynajmniej dopóki nie wychowasz swojej suki/będziesz ją w ogóle miała/nie zmienisz podejścia do spięć na spacerach. Problemem absolutnie nie będzie to, że staffik zagryzie Ci sukę, tylko to, że TTB bardzo niewiele potrzeba, żeby nakręcić się na agresję wobec innych psów. Wystarczy JEDEN spacer ze stafficzym podrostkiem i Twoją agresywną suką, i będziesz miała tandem "psich łowców głów". Jak ma się TTB, trzeba stanąć na uszach, żeby nie dopuścić do jakiegokolwiek spięcia z innym psem, bo niezależnie od wieku psa, w którym to nastąpi, oznacza to zwykle koniec idylli w kontaktach z innymi psami. Jak Ty piszesz, że leci na Was pudlica, a Ty puszczasz na nią sukę, żeby sobie poradziła, zamiast wziąć psa za siebie i nie dopuścić do starcia, to jak Ty sobie to wyobrażasz z tą suką i dodatkowo TTB w komplecie?! Puścisz je oba? Wiedz, że jak dopuścisz do walki i staffik z Twoją suką potarza jakiegoś psa, na każdym kolejnym spacerze będą tylko wypatrywać kolejnej ofiary do stłamszenia, bo ttb kocha pokazywać innym psom gdzie raki zimują i jak tego zasmakuje, bardzo chętnie będzie szukał zwady z każdym większym czy jego zdaniem nie dość podporządkowanym napotkanym psem. A nie trzeba wcale ttb żeby wiedzieć, że jakiekolwiek dwa psy tworzą stado i za świetne zajęcie uważają obsesyjne bronienie tegoż stada przed napotkanymi psami, a opanowanie takiej nawzajem nakręcającej się parki jest znacznie trudniejsze niż jednego zaczepnego psiaka. Piszesz zresztą, że Twoja suka ma siłę i potrafi mocno pociągnąć - wiesz jaką parę ma staffik, taki 19-20 kilowy samiec? Możesz zwyczajnie nie dać rady nawet utrzymać ich obu na smyczy. Najpierw dojdź do ładu ze swoją suką, zacznij zapobiegać spięciom na spacerach zamiast puszczać swojego psa do boju (mimo że wiesz że to źle i nakręca agresję, tylko chyba zwyczajnie nie chce Ci się inaczej) - potem dopiero w ogóle myśl o drugim psie, szczególnie takiej rasy... [/QUOTE] dlatego nie biorę go teraz mimo że mogę, mam zamiar przez te 2-3 lata doprowadzić moją suke do jako takiego porządku , z drugiej strony nie róbmy z mojego psa mordercy , sama nie podlatuję do psów, gdy pies ją spokojnie mija ona także potrafi się zachować ,problemy się zaczynają gdy pies do niej podbiegnie, nie uważam żeby staffik nauczył się od niej agresji gdy będzie od małego dobrze prowadzony a za każdą oznakę agresji karcony , nie musisz mi mówić jakim psem jest staffik bo zanim podjęłam taką a nie inną decyzję wzięłam wszystko pod uwagę, a charter tej rasy pierwsze co . co do sytuacji z pudlem pisałam że na tego psa kopy nie działają bo wypróbowane już dawno , a nie pozowlę na pogryzienie mojego psa. moja suka jest bardzo silna między innymi dlatego że trochę trenujemy wp (po wymęczeniu jej problem agresji znika przynajmniej na jakiś czas) , i wiem że ttb są silne , gdybym nie miała pewnośći że sobie dam radę w ogóle bym nie myślała o tej rasie. a pies to byłby 3 a nie 2 ;) myślę że błędnie oceniasz mojego psa , to nie jest killer trzęsący całym osiedlem a ja jakimś dresem stojącym pod blokiem . edit: temat mojej suki można ciągnąć w naszej galeri , to nie odpowiednie miejsce na to . tam również możesz o niej poczytać , i poznać opinie innych którzy nas spotkali w realu , mimo że moja suka to nieźle ziółko to jest bardzo usłuchanym psem i panuję nad nią bardzo dobrze .
-
ja uwielbiam obroże z kolcami na każdym psie , tak samo jak uwielbiam różowe obrożę :evil_lol: mój pies także chodził swego czasu w pink hearts rogza bo mi się tak podobało ;)
-
[quote name='Martens']No nie wiem, czy gdyby pies porównywalnej wielkości do ttb czy to kundel, czy owczarek, łapiąc małego psa za kark i szarpiąc by go nie zabił, w przeciwieństwie do tego złego strasznego demonicznego ttb. Byle wyżeł szorstkowłosy cięty na szkodniki ma bardzo silnie rozwinięty ten instynkt trzymania i machania ofiarą - nie wiem czemu jego atak na małego psa miałby się skończyć lepiej niż ttb tylko dlatego, że to "tylko wyżeł" a nie medialny pies morderca :roll: Przygniatanie łapami i kąsanie wydaje mi się o wiele bardziej niebezpiecznym zachowaniem niż to szarpanie głową, bo pies gryzie na oślep, co sama potwierdzasz przy odciąganiu go. Moja suka często kiedy bawię się z młodym i jest podminowana, że gówniarz rozrabia, idzie na łóżko, bierze jaśka w zęby i "łamie mu kręgosłup" :evil_lol: w ramach rozładowania napięcia; robi to na każdej szmatowatej zabawce - i widzę, że wie co chwyta, wie co szarpie i się kontroluje, bo nigdy nie przeniosła tego zachowania na człowieka, psa, nawet na kurę (którą kiedyś pogoniła powolutku, bo jak zorientowała się, że dogoni bez problemu, to nie będzie wiedziała co z nią zrobić :lol:). Jedyny pies który kąsał na oślep, leciał i chlastał zębami co mu się nie podobało, to był mały kundelek którego miałam lata temu - niestety to był pies bardzo agresywny i nieprzewidywalny, bez porównania do jakiegokolwiek spotkanego przeze mnie ttb.[/QUOTE] ale ja nie powiedziałam że jeśli byłby podobnej wielkości i zrobił to samo to by nie zabił , napisałam że jej pies by nie dał rady a ttb tak . zwyczajnie większość psów które znam kąsają i kotłują się a nie łapią i szarpią również są to duże psy , według mnie kotłując się i kąsając robią mniejszą krzywdę (może więcej ran ale nie tak groźnych) , moja suka tak robi i o ile pies nie byłby dużo mniejszy to nie miała by szans go zabić jedynie pogryźć. nie uważam że ttb to mordercy mimo że może po moich postach tak się wydaję, za 2-3 lata sama będę posiadaczką staffika i naprawdę zdążyłam sporo poczytać , porozmawiać z właścicielami tych psów , nie będę się bała że zagryzie mi sukę ;) mam dość agresywnego psa nie bronię się przed tym nie wmawiam innym że tak nie jest , i cieszę się że nie urosła większa :evil_lol:
-
[quote name='Pinesk@']gops ile płaciłaś za ten ocynkowany? :)[/QUOTE] tyle samo co za "zwykły" czyli 35zł plus 11 wysyłka. plus taki że kaganiec miałam na 3 dzień od kupna.
-
[quote name='Szura']Jest to charakterystyczne zachowanie terrierów, ale nie tylko, wiele psów tak robi, włącznie z moim kundelkiem pudlowatym podczas polowania na zabawki. ;) .[/QUOTE] tylko obstawiam że Twój psiak nawet gdyby zaatakował innego psa i zrobił to co piszesz to nie zabiłby go ;) moje psy są inne bo ani pudel ani suka dla ludzi" wilczur" :evil_lol: nie wykazują takiego zachowania, oba przygniatają "ofiarę" czyt. zabawkę łapami i kąsają. w ttb jest fajne to ,że właśnie przy odciąganiu od drugiego psa nie łapią bezmyślnie człowieka za ręce co np zawsze robi moja suka ale wiem że robi to nieświadomie . co do gówniarzy z psami to u nas takich nie ma za to ostatnio opisywana duża pudlica nadal biega pod blokiem z 7letnią dziewczynką nie mając na sobie nawet obroży , tym razem wychodzę z kagańcem w ręku a nie na psie.
-
[quote name='Kateczka'][url]http://www.dogomania.pl/threads/213596-taksowe-obro%C5%BCe-na-kundelkow%C4%85-skarbonk%C4%99-do-15-wrzesnia[/url][/QUOTE] [quote name='NightQueen']podajcie mi link do bazarku taks edit: już widze[/QUOTE] :) ..
-
[quote name='Diora']Super wygląda w nowym kagańcu :)[/QUOTE] pff a jakby nie miała kagańca to by brzydko wyglądała? :eviltong::lol: dzięki :lol: