Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. [quote name='Martens']Mogą, bo będą bardziej chciały, czy przy tej samej determinacji zadadzą większe obrażenia niż owczarek?[/QUOTE] jeśli obie rasy by tak samo chciały to pewnie wyrządziły by podobną krzywdę, tylko zazwyczaj to ttb mocniej chce , jest bardziej uparty w walce z mojego doświadczenia ;)
  2. nie twierdzę że częściej atakują , tylko że mogą zrobić większą krzywdę . przypadków ataku asta na człowieka znam tylko ten jeden, owczarka również jeden , resztę znam jedynie z gazet/tv . a ataki na inne psy ? na własne oczy widziałam jak bokser zagryzł małego kundelka i nie dało się go odciągnąć , złapał i trzymał i machał głową , tak samo robią ttb prawda? wiem że tak robią bo właśnie raz moją suke próbowałam wyjąć z pyska ttb i gdyby była mniejsza i się poddała to by już jej nie było ,to że walczyła uratowało jej życie . naprawdę nie mam żadnych uprzedźeń do ttb jeśli widzę że taki pies jest łagodny to nie panikuję , nie uciekam , ale swoje widziałam i bardziej bym się bała pędzącego na mnie ttb w niewiadomym celu niż owczarka.
  3. [ [quote name='Martens'] Mój sąsiad kilka lat temu został ugryziony przez asta przy rozdzielaniu bójki - pies go chwycił naprawdę mocno i nie chciał puścić, facet, miał potem raptem 4 szwy, dziś prawie nie ma śladu. Koleżankę 8 lat temu zaatakował ONek, miała poszarpaną rękę od ramienia do dłoni, zmiażdżony zegarek (który prawdopodobnie uchronił ją od złamania przez psa jej nadgarstka), do dziś ma widoczne ślady. Żeby było śmieszniej ast obcy, pół zdziczały bo wychowany w kojcu przy firmie, bóg wie jak traktowany; ON domowy (jej rodziców!), nigdy nie bity, etc. Cóż, ttb specyficznie łapie, owczarki specyficznie rozszarpują ciało...[/QUOTE] mojego kuzyna pogryzł ast wypuszczony luzem pod blokiem przez jakiegoś pseudo właściciela chłopak był w strasznym stanie ,psa nie mogli odciągnąć, szwów kilkadziesiąt , problemy z ręką ma do dziś mimo że minęło dobre 8lat, miał wtedy koło 14lat. oprócz tego uraz psychiczny i zastrzyki bolesne bo pies oczywiście nie był szczepiony , sam ma dziś boksera i mimo że jego pies ma 50kg (pseudo) to widząc asty cofa się . za to owczarek wujka raz zaatakował listonosza który chyba nie zauważył psa na podwórku , prócz kilku ran na ręku pies nie zaatakował innych części ciała , tylko rękę którą listonosz się bronił . każdy ma inne doświadczenie, dla mnie to ttb jest wstanie zrobić większą krzywdę i obojętnie czy człowiekowi czy psu, mimo że bardzo lubię te psy to tak uważam .
  4. [quote name='*Monia*']Chyba pojadę najpierw w sklepie sprawdzić, tylko zadzwonię czy mają cockera psa do przymiarki. Chyba 9cm długości powinnam młodej wziąć, bo ten jej ma 10 i jest ciut za długi. Szerokość chyba jakoś się dopasuje.[/QUOTE] szerokość nawet jak będzie trochę za duża to nic się nie stanie, ja mam w tym nowym dobre 1,5cm za szeroki ale nie spada ani w niczym nie przeszkadza. tego się nie da dopasować niestety nic powyginać , na polikach tak ale na nosie nic się nie nagnie ;)
  5. [quote name='*Monia*']Shina ma 8-8,5 długość paszczy (nie wiem odkąd dokładnie mierzyć) a szerokość nie pamiętam. Na pewno musi być krótszy i mniejszy niż [URL="http://pelna-miska.pl/pl/p/Chopo-Bull-Terrier-suka-kaganiec-powlekany/717"]bullterier suka[/URL].[/QUOTE] to może faktycznie ten cocker spaniel pies , pomyślałam jeszcze o hasky suka ale on pewnie będzie za długi . może poproś o pomoc maszera , jest z nimi dobry kontakt na pewno pomogą.
  6. [quote name='ladySwallow']A z jakiego powodu? To tak, jak TTB może poczynić większe szkody niż owczarek niemiecki?[/QUOTE] ponieważ rottek jest większy i silniejszy . według mnie. co do ttb i owczarków były przeprowadzone badania że mają prawie identyczny uścisk szczęk i nadal uważam że ttb może zrobić większą krzywdę bo specyficznie łapie przy ataku , bardziej boję się owczarków (boję się o siebie) ale jak mam minąć luzem biegającego asta a idę z moją suką to wole się cofnąć i zmienić kierunek . co do yorków i labów , yorków mi nie przeszkadzają nawet jak są niewychowane , mam pewność że nie zrobią krzywdy mojemu psu , jedynie muszę uważać żeby to moja nie zrobiła krzywydy im , a laby niestety to moja udręka na spacerach po parku najczęściej , szczególnie jeden , mijąjąc nas zapinają go na smycz a 10m za nami puszczają ale pies do nas wraca, moja suka zawsze w kagańcu atakuję go a on nadal chcę się bawić, dorosły samiec, mimo że zdarzyło się to jakieś 20razy już właściciele nadal robią to samo .
  7. [quote name='Molowe']nie wiem czy taka obroża trochę nie za masywna na spaniela:)[/QUOTE] pitman ma różne rozmiary i szerokości są nawet fajne 2,5cm :)
  8. [quote name='Asia&Luna']Misia się do mnie uśmiecha:diabloti: jak jej zdjecia robię[/QUOTE] zapomniałam Cię zacytować w poprzednim poście :evil_lol: chciałabyś :eviltong:
  9. [quote name='evel']Właśnie miałam pytać jak się kaganiec sprawuje :) To maszerowy? Dobierali Wam rozmiar czy sama coś wybrałaś? Zastanawiam się nad wzięciem takiego podobnego teraz (czyli bez gumy) a zostawieniu ogumowanego na zimę, bo też suka go zniszczyła okropnie, paskuda jedna :roll: Tylko nie wiem czy chopo brać czy maszerowego.[/QUOTE] kaganiec mam 3 dni (ale nosi na każdy spacer) :evil_lol: ale na razie sprawuję się super , mój stary był mocno zdarty na przodzie dlatego zdecydowała się na ocynkowany, a stary również zostawiłam na zimę. to jest maszer , rozmiar dobrałam sama . ja mam teraz i chopo i maszera ale chopo nie odpisywał na meile a maszer od razu odpisał że mają takie ocynkowane więc wzięła od nich , i mogę napisać że według mnie chopo ma lepszy pasek tylni , a maszer ma lepszy na nosie, bez filcu , nic nie wyciera sierści i jest dość cienki co dla mnie jest plusem . [quote name='Naklejka']hehe, pozory mylą? :diabloti:[/QUOTE] dokładnie :lol: sucza to niezłe ziółko niestety ;)
  10. [quote name='*Monia*'][B]gops[/B] Ty miałaś wcześniej cockera psa czy sukę? Chcę kurduplowi kupić nowego fizjologa i co się do jakiegoś przymierzę to zaraz z jakiejś przyczyny go skreślam... Myślałam jeszcze nad sznaucerem średnim ale chcę niższy na zimę do wędrówki na pole i z powrotem, do tego na styk by był.. Młoda ma długość paszczy ok. 8 cm. Ast suka ładnie na Misi leży, chociaż by mógł być dłuższy ;).[/QUOTE] mój stary fizolog to spaniel suka i Miś ma go na styk, może dyszeć ale nie do końca , więc na Twoja jeśli już to spaniel pies on ma bodajże 10cm długości i bałam się że na moją będzie za długi. sznaucera średniego miałam też nie podobał mi się kształt kosza chociaż ten nowy niby ast też ma taki dziwny kosz na dole. podaj może wymiary Twojej suczki to porównamy z moją i będziesz widzieć czy mniej więcej czego nie kupować lub kupować. moja ma długość 7,5 . szer 9,5cm .
  11. [quote name='Marta_Ares']ale jje super w tym rogzie!! i ten Was nowy kaganiec bardzo fajny, tak delikatnie na niej wygląda :loveu: :loveu:[/QUOTE] dzięki , z kagańca jestem bardzo zadowolona :lol: [quote name='dOgLoV']Kochane psiaczki :loveu::loveu::loveu::loveu:[/QUOTE] taaa :evil_lol::lol: [quote name='vege*'][URL]http://img577.imageshack.us/img577/8761/dsc01842ni.jpg[/URL] jak one ładnie razem wyglądają :loveu:[/QUOTE] pasują do siebie :lol: [quote name='Naklejka']Fajny ten kaganiec :D Misia zawsze jest taka słodka, czy to tylko kwestia zdjęć? :)[/QUOTE] Misia ? słodko ? :diabloti: wiesz co ona słodko wygląda jak jej te uszko stanie i zrobi szczęśliwa minke :evil_lol: ale słodka to ona nie jest
  12. [quote name='vege*']gops jakiej długości jest pysk Misi i mogłabyś podać wszystkie wymiary tego kagańca bo już mi się szukać w necie nie chce :oops:[/QUOTE] właśnie pysk Misi ma 7,5cm a kaganiec tyle samo więc dosłownie na styk, widać na fotach że dotyka nosem . szerokość w polikach ma 11cm więc sporo , wydaje mi się że na Twoją będzie za szeroki , na moją też jest .
  13. [quote name='hecia13'][B]gops[/B], a tobie te paski nie pękają? Zastanawiam się czy nie zareklamować tego kagańca... Te w Maszerze są cienkie, ale mocne i mięciutkie, już 3 pies w nim chodzi a nic się z nimi nie dzieje, w Chopo po 2 tygodniach już były popękane. Poza tym są strasznie sztywne.[/QUOTE] u mnie nie pękają, pierwszy chopo miałam ponad rok i paskom nic nie było , ten drugi chopo mam od jakiś pół rok i również nic, jest właśnie miękki , możliwe że jakiś wadliwy wam się trafił , za jakiś czas mogę dać do porównania paski chopo i maszera zrobić zdjęcie obok siebie. maszera mam dopiero 2dni więc nie mam pojęcia jak to będzie z paskiem .
  14. [quote name='Amber']O, ja nawet nie wiedziałam, że Maszer ma też ocynkowane kagańce. Szkoda, bo bym taki zamówiła, ten czarny na brązie wygląda niespecjalnie. Misi bardzo ładnie :)[/QUOTE] ja spytałam meilem i dostałam odpowiedź że są :lol: a zależało mi na ocynkowanym bo ten czarny z chopo brzydko się starł na przodzie więc będzie używany tylko w zimę. [quote name='hecia13']Mam w tej chwili dwa kagańce: Maszer bokser-pies i Chopo bokser-suka. Maszer ma bardzo wytrzymałe miękkie paski ze skórki cholewkowej, nie ma filcu na nosie. Chopo ma koszmarne skórzane grube i sztywne paski (po deszczu zaczęły pękać - musiałam je mocno naoliwić, chłonęły olej jak gąbka, a dalej są twarde i sztywne) i gruby podkład z filcu na nosie - sunia, która w nim chodzi już ma wytartą sierść na nosie. Pies, który chodzi w kagańcu Maszera nie ma żadnych śladów. Korpusy kagańców są identyczne - Chopo jest cięższy z powodu grubych pasków. Jednym słowem - jestem kagańcem Chopo bardzo rozczarowana, a i cena nieadekwatna do komfortu użytkowania, niestety :( Gdybym wiedziała, że te paski są takie toporne, kupiłabym drugiego Maszera... Obawiam się, że szybko popękają i kaganiec nie będzie się nadawał do użytku.[/QUOTE] akurat ja wole paski z tyłu chopo , te w maszerze są dość cienkie , ale na nosie 100 razy lepszy jest maszer . nie ma filcu i nie wyciera śierści .
  15. [quote name='w deszczu rosnę']super, do mnie przyszła właśnie smycz, tylko obroży niet :( i tak się zastanawiam czy sprzedać smycz, czy czekać, że uda mi się gdzieś upolować do niej obroże[/QUOTE] ja mam obroże odkupioną używaną ;) może zagadaj z Martą żeby Ci smycz przerobiła na obrożę jeśli gdzieś smycz dostaniesz drugą . [quote name='paulaa.']gops, jakiej firmy masz kaganiec ? :cool3: Świetny jest, bo pies może swobodnie pysk otworzyć, mam taki tylko właśnie bez tego wgłebienia na dole i psu ciężko jak gorąc. ;)[/QUOTE] Maszer , na allegro mają aukcje.
  16. świetne zdjęcia! zazdroszczę wakacji !
  17. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/dsc01813z.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/7176/dsc01813z.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/691/dsc01836z.jpg/][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/1029/dsc01836z.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/822/dsc01839tx.jpg/][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/4803/dsc01839tx.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/577/dsc01842ni.jpg/][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/8761/dsc01842ni.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/1061/169805fa86e7d34cmed.jpg[/IMG][/URL] bylo za gorąco i udało nam się zrobić tylko tyle , mamy 33 stopnie!
  18. [quote name='vege*'][URL]http://img41.imageshack.us/img41/5071/dsc00420b.jpg[/URL] prawie jak hannibal lecter :diabloti:[/QUOTE] ;) zdjęcia z dzisiaj [URL="http://desmond.imageshack.us/Himg220/scaled.php?server=220&filename=dsc01808u.jpg&res=medium"][/URL][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/97/dsc01797n.jpg/"][IMG]http://img97.imageshack.us/img97/1656/dsc01797n.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/405/dsc01798zd.jpg/"][IMG]http://img405.imageshack.us/img405/6619/dsc01798zd.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/64/dsc01802w.jpg/][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/7410/dsc01802w.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/171/dsc01805b.jpg/][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/7299/dsc01805b.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/820/dsc01810oc.jpg/][IMG]http://img820.imageshack.us/img820/6945/dsc01810oc.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  19. rozmiar cocker spaniel pies lub amstaff suka, maszer ocynkowany , zamówiłam cocker spaniel suka ale kaganiec doszedł duużo większy( szer 2cm większa, wysokośc 2cm większa i dł krótsza 1,5cm) co jak widać nam nie przeszkadza wręcz wyszło na plus , Pan się widocznie pomylił przy wysyłce:lol: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/64/dsc01810nf.jpg/"][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/7483/dsc01810nf.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] edit: to rozmiar amstaf suka sprawdziłam wymiary kosza i kształt są identyczne, kontakt z maszerem jest dużo lepszy niż z chopo którzy nie odpisali na meila mimo że mineło 6 dni , bardzo miła obłsuga .
  20. Marta świetna obroża z turkusem! :lol: sucz w blue sport 2,5cm rogza [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/64/dsc01810nf.jpg/][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/7483/dsc01810nf.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  21. [quote name='Litterka']Przeglądam stronę Marty i nigdzie nie widzę tych nowych tasiemek, a o ekoskórkach to już w ogóle zapomnij... Czyżbym albo źle szukała, albo co?[/QUOTE] [url]http://allegro.pl/unikatowe-obroze-obroza-28wzorow-nowe-wzory-i1787003282.html[/url] :)
  22. [quote name='motyleqq']kurde gops, też mi się ta tasiemka podoba i teraz mam dylemat, czy wziąć ją, czy krasnale które planowałam:shake::evil_lol:[/QUOTE] ptaszki wymiatają :evil_lol::eviltong: dla mnie najlepsza tasiemka z tych nowych :lol:
  23. dzięki dziewczyny ! wezmę któreś połączenie z lewej . [quote name='Naklejka'][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/823/zlqqcjcq.jpg/"][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/7528/zlqqcjcq.jpg[/IMG][/URL] Małe bo małe, ale może coś pomoże ;)[/QUOTE] wielkie dzięki , bardzo się przydało :lol:
  24. dziewczyny DogStyle ma nowe tasiemki i eko i nie wiem jakie połączenie na szelki wybrać :roll: na pewno ptaszki [IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/ALLEGRO/DSC00689.jpg[/IMG] na różowej taśmie- której? [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-F0qyp8S_EZg/TiDLNpnEhcI/AAAAAAAAAFQ/ahsGJH2qLGo/25mm%252520jednolite%2525204.jpg[/IMG] i eko które? [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ZPQpG50V14k/TlaU7YtqXRI/AAAAAAAAAXU/kBe3ooq0MyQ/s128/b%2525C5%252582%2525C4%252599kit.JPG[/IMG] czy [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-wSLrj82lBj4/TlaU_Hfkr0I/AAAAAAAAAXY/e65AwVAqPoU/s128/turkus.JPG[/IMG] pomocy :lol:
  25. cieszę się że nie wyszła alergia na pa lub kota to chyba najgorsze co może dogomaniaka spotkać :lol: zdjęcia świetne te ostatnie :evil_lol: przyznam że wszystkiego nie czytałam , za dużo nagadałyście :eviltong:
×
×
  • Create New...