Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. ja też najbardziej lubię smycze 1,20 ewentualnie 1,50m , dłuższe też mam ale jeśli idę z psem ciągle na smyczy wolę mieć krótką smycz , flexi na wieczorne spacery jak nie mogę psa spuścić jest w sam raz .
  2. [quote name='Marta_Ares']nie zazdroszcze sytuacji, ja dzisiaj znowu przed jakimś kundlem sąsiada uciekałam ;/ byłam z 2 swoimi.... na szczęście biegnąc do nas spiął się z jakimś psem za płotem i zdązyliśmy uciec....[/QUOTE] ja mam dużo mało mądrych sąsiadów z sukami niestety :roll: to u was też nie wesoło widzę :roll: [quote name='vege*']Ważne, że nikomu się nic nie stało ;-) Wam to ciągle się coś dzieje, u mnie od dłuższego czasu cisza i spokój :lol:[/QUOTE] Miś ma małą ranke pod szyją , dopiero wyczułam strupa ale ogólnie nic jej nie jest , pewnie jutro się dowiem czy tamtej nic nie jest mam nadzieje że nie bo nie chce mieć problemów a to raczej problemowy sąsiad . no i zaraz święta . kiedy to minęło , to już będą nasze wspólne 3 święta a z Bastera 13 :lol:
  3. [quote name='Vectra']Klamka sterylizowana , 4 lata temu ... Franek kastrowany chemicznie .. druga dawka ... z premedytacją dostał też steryd , jak miał kontuzje , że może TO poprawi apetyt :evil_lol: i paradoksalnie , akurat te NAJSPOKOJNIEJSZE :cooldevi: gdyby nie stać nad nimi z kijem podczas jedzenia .. by się zagłodziły. Luks jest z Emilką i Rekinem :) bo apetyt mają , ADHD też ... ich wagę i wygląd reguluje się błyskawicznie. Lalka znowu , szybko przybiera :evilbat: ale ją łatwiej odchudzić, niż Klamkę utuczyć ... Franca teraz waży jakieś 17 kilo , tylko on czegoś jak tkanka tłuszczowa , na sobie nie miał nigdy ... mięśnie pali błyskawicznie ... 2-3 dni jadłowstrętu i potrafi 2kg zwalić ... podobnie z Klamką .. rekordowa waga , to 22,500 ... wzrost lekko ponad 50cm :) teraz waży ok 21 ... pomijam , że pies ze schroniska , w którym był głodzony , powinien łykać żarcie z michą :evil_lol:[/QUOTE] ja to się jednak cieszę że mojej się zmieniło :lol: moja się dokarmia na spacerach np łapiąc i zjadając myszy na polach w takim tempie że nie mam szans na reakcję ale to czyste białko :lol: no i adhd nie ma więc musimy uważać .
  4. [quote name='catie'][URL]http://img545.imageshack.us/img545/8382/dsc02523l.jpg[/URL] jaka sielanka :evil_lol: A szelki super są, fajnie dobrane i wzorek na nich mi się strasznie podoba :)[/QUOTE] no tak pięknie się bawią :lol: dzięki . dziś popołudniu mieliśmy nie miłą przygodę , Miś gryzła się z suką sąsiada, wyszłam z klatki miałam smycz w 2 palcach bo nie spodziewałam się niczego jak tylko wyszłam tamta na nas ruszyła i smycz mi wyleciała z dłoni , złapały się z 20sec się gryzły 2 małe zołzy ciężko było rozdzielić bo się kotłowały , w końcu moją zdzieliłam po dupie i złapałam jakoś a co najlepsze suka sąsiada jest jeszcze gorsza ;) chciała dalej się gryźć i sąsiad małej gnidy nie mógł złapać , tzn są podobnej wielkości . w każdym razie po tym wszystkim byłam pewna że będą jakieś rany , nie ma ani jednej ! nie wiem jak one gryzły że moja jest cała prócz oślinionych uszu i obroży , moja miała pełno futra w mordzie tamtej ale nie wiem czy coś sie stało . a najlepszy jest sąsiad " suki jak to suki nie lubią się , tzreba było mocniej smycz trzymać" , z tym że to jego pies był nawet bez obroży .
  5. [quote name='Vectra']dlatego jest tyle rodzai karm , by dla każdego coś miłego .. u mnie po TOTW , Franek i Klamka wyglądały jak po zagłodzeniu :evilbat: Jeśli pies spada z wagi , znaczy że karma za lekka , no i odwrotnie .... teraz zamówiłam RC4800 , co by troszkę im smaka zmienić ... i puszki dla rekonwalescentów ... I jeszcze , problem jest tam , gdzie pies nie jest żarty :) jak pies wcina wsio z apetytem , każdą ilość .. to sobie można bez problemu każdą karmą regulować jego grubość ;) prawie każdą :diabloti: Inaczej jak pies je jak wróbelek.[/QUOTE] ja miałam długo problem z niejadkiem , jadła co kilka dni po max 100-200g mając koło 17kg , nagle chyba odezwała się sterylka po 2 latach i suka zjada teraz każdą karmę w każdej ilości , ale trzymam ją na 170g mimo że na opakowaniu piszę koło 210g (ten bardziej kaloryczny totw). więc współczuję niejadków ;)
  6. [quote name='Vectra']to zmień na bardziej kaloryczną ... TOTW takie nie jest .... jak zwykła bytówka , dla mało aktywnych. U mnie czym pies mniej żarty , dostaje większe bomby kaloryczne .. np 34 białka 30 tłuszczu :)[/QUOTE] a mi się wydawało że 32/18 to nie tak źle na karme , zwykłe raczej mają 25/15 max - oba wzięłam z 2 różnych smaków totwa. moja po takiej bombie 34/30 to by się chyba toczyła :lol:
  7. [quote name='ladySwallow']Nie, 2 cm były poza jego rozmiarem, jeśli chodzi o obwody. To jest 15mm zmniejszone najbardziej, jak się da - akurat będą, jak nieco dorośnie.[/QUOTE] a nie wyglądają tak cienko , ładnie mu ;)
  8. świetnie Jax wygląda ;) to 2cm ? w sam raz szerokość .
  9. [quote name='moniab']Dzisiaj je wysłałam do Ciebie :) Poza tym najprościej zamówić jest na sklepie, bo wszystko jest w jednym miejscu i grawer i charmsy [URL]http://www.kalait.pl/category/grawer-uslugi-i-produkty[/URL] Kółeczka zaczęłam pakować oddzielnie ponieważ nie chcę aby coś uległo uszkodzeniu podczas transportu. Jakby co dajcie znać.[/QUOTE] ja się nakombinowałam a tutaj osoba na dogo siedzi :evil_lol: dobrze wiedzieć na przyszłość ;) nie dokładnie czytam temat :roll:
  10. no to kwestia przyzwyczajenia i psa ;) u nas są sytuację gdy ta rączką się bardzo przydaję . miałam chabe 2cm przepinaną prawie 3 lata! moja sucz zerwała trochę rzeczy , tej smyczy z początku nie ufałam ale wytrzymała bardzo dużo , w końcu poszło szycie na przepinaniach jak zawsze w przepinanych u nas , ale 3 lata to według mnie świetny wynik , teraz mam jakąś bez firmową za 27zł też 2 cm i dł.270cm ale znacznie lżejsza i miększa .
  11. to jest jak zwykle kwestia osobliwa bo ja akurat lubię ten typ smyczy z karabińczykiem na rączce, dzięki temu jak mam smycz skróconą na maxa to koło obroży mam tą rączkę która jest bardzo wygodna np jak przeprowadzamy psa przez ulice , lub musimy krótko trzymać .;)
  12. [quote name='filodendron']Ja ostatnio po prostu zamówiłam u jubilera. Pan mi dobrał blaszkę, która się nie rysuje (przynajmniej przez pół roku użytkowania), grawerunek jest bardzo czytelny. Jeśli mogę coś doradzić, to zamawiajcie napis "tel." przed numerami telefonów albo takie hasło "zadzwoń" jak na baranku ze zdjęcia adresówek Marchewkowego. Bywa, że osoby ze starszego pokolenia nie kojarzą numeru na adresówce z telefonem - myślą, że to numer szczepienia przeciw wściekliźnie, numer dzielnicy (cokolwiek to znaczy), ale z taką interpretacją się spotkałam.[/QUOTE] dokładnie nawet moja babcia z którą mieszkam pytała mnie czy to numer chipu psa czy nr szczepienia ;) dopiero jak jej pokazałam kolejną adresówke na której już pisało tel. wiedziała o co chodzi , ja mam 3 adresówki bez tego początku tel. ale teraz każde kolejne zamawiam tak jak mówisz. my wzęliśmy pande,łapke , byczka i kartę . ciekawe tylko czy to warte będzie swojej ceny ;)
  13. pointer piękny :loveu: mają świetne umaszczenie . ja uwielbiam pudelpointery . Marta świateczne obróżki śliczne szczególnie Aresowa :lol:
  14. świetnie Gram wygląda ;) w sam raz. to co Ty charta kupiłaś :lol: a morza zazdroszczę :roll:
  15. wow ile zdjęć :lol: chudzielec :eviltong: może kluch nie będzie taki szkielecior :lol:
  16. my zamówiliśmy 4 dla nas i 2 dla Asi&Luny , nie mogę się doczekać , ciekawa jestem na ile to będzie trwałe.
  17. [quote name='Pinesk@']na allegro. Kupujesz charms a potem na aukcji z grawerem dokupujesz grawer. Razem wychodzi coś około 7zł za chrams z grawerem + wysyłka[/QUOTE] mogę prosić link do samego charmsa? bo do graweru już widzę . już mam , jak zobaczyłam 88stron to się przerazilam ale już wpisałam :)
  18. [quote name='Pinesk@']Zamówiłam 6 adresówek z KALAIT. Ciekawe jak sie bedą sprawowały... ;) Już się nie mogę doczekać aż dojdą :D[/QUOTE] zamówiłaś na ich stronie bezpośrednio ? bo też chcę zamówić a nie wiem do końca jak .
  19. [quote name='moniab'][url]http://www.kalait.pl/category/grawer-uslugi-i-produkty[/url] - tak będzie chyba najprościej :)[/QUOTE] wystawili allegro , to jak to jest cena jest za samą zawieszke czy zawieszkę plus grawer? bo może byśmy się skusili .
  20. [quote name='Corse']Jasne, że patrzę na jakość kółek i grubość drutu. Chodziło mi o ten wymiar, żeby wiedzieć jaki jest stosunek szerokości taśmy to średnicy kółka - jaki musi być luz, żeby nic sie nie blokowało i zacisk ładnie się rozluźniał.[/QUOTE] ok , ja mam przy wszystkich zaciskach półkółka ;) "D" , rogzowego zacisku nie mam.
  21. tylko łańcuszek nie nadaję się na zimę/mróz dla psów obcinanych i gładkowłosych dlatego według mnie praktyczniejsze są zwykłe zaciski .;) (według mnie :lol:) a kółka rogz ma dość duże , aż takie nie muszą być ,nie zawsze duże znaczy mocne, lepiej patrzeć na grubość kółka ;)
  22. [quote name='Corse'] Co do zacisków - jakie są według Was najlepsze? Chciałabym poznać Waszą opinię i spróbować uszyć takie cudo. .[/QUOTE] co do zacisków to każdy lubi co innego np ja najbardziej lubię typu rogza lub taks z dodatkowym kółkiem na adresówkę np ;) masz fajne taśmy ozdobne właśnie takich nigdy nie widziałam , przydałoby się coś nowego na rynku :lol:
  23. [quote name='AnIeLa'] a i przy okazji będzie można zobaczyć jak przejdą kilka- kilkanaście prań :) a że się zniszczy trudno po to chyba są obroże testowe :) Trzeba robić wszystko, żeby je zniszczyć ( oczywiście nie podpalać :P tylko w taki sposób jakby to robił psiak) czyli eksploatować najbardziej jak się da i patrzeć ile wytrzyma :fadein:[/QUOTE] dokładnie , na tym powinien polegać test obroży , powinny być sprawdzone zarówno w błocie jak i w krzakach , nie tylko na zerwania ale także na wytrzymałość taśm , po co komu obroża która po kilku spacerach nadaję się do śmieci ;)
  24. świetne foty! i śliczna Miyka :) fajne ma uszy
×
×
  • Create New...