Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. u nas straż miejska patroluję kilka razy parki w ciągu dnia i jak się natrafi to dają mandaty za psy bez smyczy lub kagańca, jak ma kaganiec to zwrócą uwagę ewentualnie czasami nic nie mówią ale bez smyczy i kagańca dają mandaty, trzeba być czujnym i obserwować drogę :lol: już kilka razy w panice łapałam psa. a na polach gdzie chodzimy nie raz mijała nas policja i nie zwrócili uwagi na 2 średnie psy biegające luzem bez kagańców , nawet stanęli o coś się spytać mnie(czy nie widziałam dzieciaków z petardami bo dostali wezwanie) i pies stał obok , nie zwrócili w ogóle uwagi . więc jedni ganiają psiarzy inni olewaja .
  2. [quote name='Agnes']odebralam mieszkanie.... :evil_lol::evil_lol::multi::multi::multi::multi::multi::multi: w końcu :diabloti: teraz to już na pewno was odwiedzę :eviltong:
  3. ja lubię proste imiona Kajtek , Cynek , Julek , Grzywek ;) może coś pasującego do charteru psa, na pewno samo przyjdzie do głowy jak go poznacie :lol: trzymamy kciuki za piatek
  4. [quote name='ladySwallow']Mam pytanko - gdzie znalazłaś "to coś" co jest przy rączce i potem przy karabinczyku? Taka jakby niebieska folia?[/QUOTE] a to nie jest zwykła taśma izolacyjna?
  5. żyłam w takiej nieświadomości co do aussi ! w życiu by mi do głowy nie przyszło że to takie trudne psy ;) a klucha fajna , faktycznie rudawa :evil_lol:
  6. ja na łapkę jestem zdecydowana od zawsze tylko nie wiem gdzie ją zrobić , bo mam kilka innych planów i chcę dobrze wybrać miejsce . ja się zdecydowałam jako pierwszy tatuaż zrobić napis na przedramieniu od zewnętrznej strony , dość mały , nie chciałam dużego bo to mi się takie męskie wydaję ;) zdjęcie mam ale jeszcze się goiło więc nie ma sensu pokazywać , czekam aż się całkiem zagoi (mam etap schodzenia skóry) i wtedy zrobię dobre zdjęcie . za uchem też świetny pomysł :lol:
  7. [quote name='NightQueen']Mój tatoo musi coś znaczyć, także póki nie znajdę jakiejś sentencji która by mi na kręgosłupie nie pasowała to nie będę go robić. nie ukrywam że podobają mi się też skrzydła ale są oklepane.[/QUOTE] rozumiem , też jestem zdania że tatuaż musi coś dla osoby go noszącej znaczyć i nie lubię oklepanych napisów najlepiej samemu coś wymyślić ;) co do skrzydeł mi też się podobają ale według mnie to za duży tatuaż , ja oczywiście mam w planach jakaś psią łapke ale nie mam za grosz pomysłu gdzie ją zrobić .
  8. ja na kręgosłupie mam całkiem inne wizję :lol: to co pokazałaś też fajne , jak byłam robić mój tatoo oglądałam galerie i widziałam litery jakieś greckie do połowy kręgosłupa na środku też fajny efekt .
  9. [quote name='Sweet']Za mną też chodzi :diabloti: Już od bardzo dawna za mną chodzi, ale jakoś nie mogę się jeszcze przemóc ;P No i mamie oświadczyć, że jednak go robię :diabloti:[/QUOTE] jesteś pełnoletnia? wychodzisz z domu ,wracasz z dziarą i mówisz że już masz po fakcie :lol: [quote name='NightQueen']To wciągające jest bardzo :diabloti: mam kilka pomysłów, najbardziej marzy mi się coś wzdłuż linii kręgosłupa ale kompletnie nie wiem co więc to zaczeka[/QUOTE] widziałam świetny tatoo wzdłuż kręgosłupa dziewczyna miała lecące pióra a na samej górze kruka ;)
  10. bardzo dobra karma na psa k.17kg to 120zł na 2 miesiące ;) więc 60zł miesięcznie według mnie to naprawdę mało , np brit zwykły który jest lepszy niż pedigree itd kosztuję k.100zł za 15kg mi na 17kg psa taki worek starczyłby nawet na 4 miesiące więc koszt jest naprawdę mały a na pewno to lepsza karma niż chappi . patrząc tym bardziej że duży worek pedigree potrafi kosztować 95zł ;) a nie jest tyle wart.
  11. [quote name='DomixX'][B]Gops[/B] Jakie połączenia?:razz:[/QUOTE] za ozdobnymi tasiemkowymi nie przepadam tzn są piękne ale nie na mojego psa za często muszę prać i zwyczajnie by się zniszczyły za szybko więc postawiłam na szelki przód i rączka czarne jaszczurki na niebieskiej taśmie reszta niebieska, a drugie to rasta z przodu i na rączce a reszta czarna ;) norwegi z DogStyle jedne mamy już bardzo długo i te zwykłe taśmy po każdym praniu znowu są jak nowe! a prałam je na pewno ze 30 razy i mimo że wyglądały już naprawdę źle po dopraniu znowu jak nówki :lol: dla nas idealne ;)
  12. [quote name='omry']Nie zadowoliłyśmy Was? Wystarczyło podsunąć pomysł na taki i taki test, a nie pisać, że dostałyśmy obroże, jesteśmy zadowolone i nic nas nie obchodzi ;)[/QUOTE] ja nic takiego nie napisałam ;) a żeby było na temat to kupiłam 2 sztuki szelek norweskich u DogStyle :lol:
  13. [quote name='ladySwallow']A u nas na BARFie był ciągły problem z kupami, nieregularne wypróżnienia, kupy w różnej konsystencji. A na suchej (TOTW) jest idealnie.[/QUOTE] u nas podobnie na barfie potrafiła załatwić się tylko co 2 dni często miała zatwardzenia a na totwie jest idealnie codziennie małe i bez zapachowe ;) co do tańszych karm mam ciocie która ma suczkę przy budzie , pies mało kiedy jest na łańcuchu raczej biega ciągle po działce a śpi w budzie , ciocia karmiła tą suczke puffi duża puszka dziennie plus ryż a pies średni k.25kg kundelek , wyglądał dobrze ale po rozmowie ze mną i zaproponowaniu innego wyjścia zgodzili się na dawanie psu surowego plus warzywa/owoce , teraz pies dostaje głównie kości z mięsem (często nawet za darmo bo dogadali się z rzeźnikiem jakimś że kości i mięsne skrawki maja za darmo plus kupują) od czasu do czasu rzucą jej jabłko czy marchewkę(lub inny owoc, warzywo który mają w domu) i myślę że to lepsze dla niego niż puffi szczególnie dla takiego psa który żyję na dworze.
  14. [quote name='omry']gops, ja te testy robię dla Corse, nie dla Dogomaniaków. Jakby ona miała jakieś specjalne życzenia, to wszystko bym zrobiła, skoro się zgłosiłam, ale nic takiego nie było. To Wy robicie problemy, chociaż na żadne taplanie w błocie obroży się z Corse nie umawiałam. Jeśli już Was to ciekawiło, to wystarczyło poprosić, a nie się bulwersować z góry o nic.[/QUOTE] a ja myślałam że to maja być testy sprawdzające czy obroże nadają się do większej produkcji a to przecież my będziemy klientami między innymi więc corse powinno zależeć także na naszym zdaniu i prośbach i myślę że jest zadowolona widząc że nas te testy satysfakcjonują . ;) skoro dawałyście już zdjęcia tych obróż i pisałyście coś o nich to według mnie powinno to być zrobione porządnie jak teraz skoro już zaczęłyście coś o nich pisać na wątku to widocznie wielu ludzi w tym ja pomyśleliśmy że testy są równiez dla nas kleintów nie tylko dla corse. może skończmy ten temat bo już chyba wszystko zostało powiedziane .
  15. wystarczyło pokazać i napisać to samo jakiś czas wcześniej to by nawet nie było ostatniej dyskusji ;) a nie dopiero po zwróceniu uwagi . jak widać po zdjęciach omry i corse obroże nie tracą koloru po praniu co dla wielu osób jest ważne więc dla mnie są ok .
  16. [quote name='Unbelievable']nic mu się nie stanie jak mu się zaciśnie ;)[/QUOTE] najwyżej się udusi ;) pie siedzi na łańcuchu nie jest ciągle kontrolowany ja bym nie zaryzykowała . co innego mieć psa na dławiku na smyczy a co innego ciągle na łańcuchu bez kontrolowania czy coś się nie dzieje . według mnie lepszym rozwiązaniem będzie ciasno obroża i ciasno szelki plus 2 smycze .
  17. oczywiście jeśli się przyda coś ode mnie to można brać , możemy nawet dorobić ładnych fotek :) dalej jestem zachwycona pandą ! bardzo ładna i najbardziej wytrzymała jak na razie .
  18. a ja mam dobrą radę nie stresuj się tak ;) wszystko będzie dobrze, dziewczyny już wszystko napisały co powinnaś wiedzieć przy wprowadzeniu psiaka , na pewno będzie wszystko ok :lol: będę trzymać za to kciuki ;)
  19. [quote name='toyota']Mam 7 psów, które noszą takie szelki, więc moge potwierdzić, że u mnie się sprawdzają. Też słyszałam, że niektórym psom się udaje z nich " wyjść ":crazyeye:.[/QUOTE] jak wychodziłam z psem w schronisku w guardach to bez problemu się z nich uwalniał nawet jak były ciasno , dla chcącego niestety nic trudnego . [quote name='rashelek']Moja się z guardów wychodzić nauczyła, z szorków nie próbowała. Ale troche czasu jej to zajęło, więc też proponuję guardy. Ewentualnie norwegi, z nich się chyba nie da wyjść? :D[/QUOTE] z norwegów jest bardzo łatwo wyjść , chyba najłatwiej, u mnie mocno dopasowane na klacie są ok suka wyszła tylko 2 razy ale była przywiązana wtedy więc nie było szansy reakcji , tak to nigdy .
  20. o to czekamy razem z Tobą na grzywka :lol: nigdy nie miałam okazji obcować z tą rasą a wydają się fajnymi psami ;)
  21. [quote name='Agnes']sie nie smutaj:calus: Baster mimo wieku jest pelen wigoru i checi do zabaw, ja bylam pelna podziwu jaki on jest radosny i aktywny. Ciagle chodzil biegal, latal za pileczka. Chcialabym, zeby kazdy staruszek mial tyle sily co Basterek!! Co prawda pchal sie prosto w paszcze rozloszczonej Azy, ale wszystko mozna mu wybaczyc:loveu::loveu::loveu: on bedzie jak pies ONek znajomych ;) Ojczym kolezanki pracuje w policji, zabral po sluzbie (psiej) swojego podopiecznego do domu bo wiadomo jak takie psy koncza w policji. Staruszek mial chyba 12 lat czy 11...kazdy mowil, pozyje rok pewnie nie dluzej. A on zyl jeszcze 3 lata! Zaskoczyl wszystkich :)[/QUOTE] to prawda bawić to by chciał nawet teraz , niestety jest gorzej niż w wakację bo nawet jak chciałby iść dalej to się przewraca o byle co bo nie widzi o każdy krawężnik i dziure . A Aza taka ładna to się mu nie co dziwić :lol: tyle co Baster przeżył to chyba żaden nie przeżył , w ciągu swojego życia jakieś 6 zapaleń płuc i oskrzeli , spadnięcie z mostu z ponad 20m i pęknięcie kręgosłupa plus ataki od 13 lat padaczki a on nadal się w miarę trzyma ;) nasz pechowiec [quote name='Vailet']Najlepszego :) znalazłam takie zdjęcie i jakbym mogła się zapytać to.. to są M czy L? [URL]http://imageshack.us/photo/my-images/291/dsc04995nz.jpg/[/URL][/QUOTE] na zdjęciu są Mki , mój pudels ma w porywach 6kg więc w Lkach by się utopił :lol:
  22. [B]corse[/B] i o taki post mi ciągle chodziło ;) pokazanie obroży po praniu opisanie że pies wrócił cały ubłocony a kolor obroży się nie zmienił dla mnie to wystarczajace, a jakby napisało to samo jeszcze reszta osób testujących to już w ogóle bym nawet nie myślała tylko zamawiała ;) mam nadzieję że będziesz szyła też szelki , bo ostatnio coś mi się pies poddusza i charczy na obrożach :roll:
  23. [quote name='vege*']Ten gopsowej mi się nie podoba, jest zbyt masywny wg mnie, ja wolę półzaciski albo obroże na metalowe klamry, w takich i mi się wygodnie psa prowadzi i Nuce chyba jest najwygodniej ;-)[/QUOTE] w cienkim wygląda dużo gorzej (cienki czyli dławik) [URL="http://www.dogomania.pl/[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc06073k.jpg/][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/4530/dsc06073k.jpg[/IMG][/URL]%20%20Uploaded%20with%20[URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]"][/URL][URL]http://img856.imageshack.us/img856/4530/dsc06073k.jpg[/URL] ja bardzo lubię łańcuchy bardzo praktyczna rzecz :)
  24. [quote name='omry']A po co mi to zdjęcie? Często widuję rottki w takich ;)[/QUOTE] aj miałam zacytować , chodziło o zaproponowanie spanielowi łańcucha i wydawało mi się że ta minka obok wpisu oznaczała że wyglądał by śmiesznie czy coś:lol: więc wstawiłam foto k.17kg suki w takowym [quote name='vege*'] Taki łańcuch nie jest chyba najwygodniejszą 'obrożą' dla psa? :roll: ja bym takiego mojej Nuce za nic nie kupiła :oops:[/QUOTE] nie ma być super wygodny (nie wygodna to jest kolczatka, grube ogniwa nie są nie wygodne jakoś mocno), ma być wytrzymały ;) wygodne mamy inne rzeczy. [quote name='omry']Mi się wydaje, że łańcuch jak każdy inny. Sama oglądałam takie dla Iwana, ale zdecydowałam się na zdecydowanie mniejsze ogniwa jednak, bo te 'krowie' do mnie osobiście nie przemawiają.[/QUOTE] dokładnie, łańcuch bym bardziej porównała do obroży niż do dławika/kolczatki . pięknie by rott w takowym wyglądał :razz:
  25. nie zadowalają mnie takie testy po porostu , trudno , szkoda tylko bo na tym traci [B]corse[/B] , ludzie nie będą wiedzieć czy ich psa obroża wytrzyma i nie o klips chodzi i okucia bo widziała że są też metalowe zatrzaski (innych bym nie ryzykowała) ale o odporność na wszystko także. i specjalnie dla omry pies w łańcuchu krowim ( jakoś mu ufam najbardziej) [URL]http://img840.imageshack.us/img840/8114/dsc02612o.jpg[/URL]
×
×
  • Create New...