-
Posts
6673 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rybka_39
-
Z ogonem da się żyć! Czyli boksia Kora, kundlica Kaja i wypłosz Rexus;)
Rybka_39 replied to Rybka_39's topic in Foto Blogi
[quote name='clockwork'][FONT=Arial][COLOR=Blue][B]buuuhahaahahahaha.... czy ja już mówiłam że nie moge spamiętać kto jakiego ma psa?? :evil_lol::evil_lol::evil_lol: i wszystko sie mi myrda ......niech jej bedzie SALSA :grins: nie zamierzam poprawiać, bo jestem grzeczna i ... i jaka gopiotka:diabloti:..:hmmmm: [/B][/COLOR][/FONT][/quote] Kora ver Salsa z rodu Clockowych:diabloti: Alu tak byłyście grzeczne jak zwykle:evil_lol: Poranny zaspaniec: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/66/ee1c9cc16ec43161.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/119/2293a7767d40664b.jpg[/IMG][/URL] Ale mnie brzuch boli....:-( Czemu akurat dziś musiałam dostaś:angryy:..przyszła do mnie dzis ciotka z cerwonymi walizkami jak to qmpela mowi:evil_lol: -
Z ogonem da się żyć! Czyli boksia Kora, kundlica Kaja i wypłosz Rexus;)
Rybka_39 replied to Rybka_39's topic in Foto Blogi
O ja pierdo co tu narobiły moje zołzy kochane:loveu::evil_lol: Clockowa coś Ci się w główce miesza:razz: Cześc Alu, Werka widzę się rozgosciła:evil_lol:, Cześć Salsowa! Agencikowa i Aneta witajcie! Może troszkę fotek?:razz: -
Super że puchata ma domek..teraz tylko gładkiej domek trzeba znaleść:roll: A ten piesek co na lasery chodził? Zostaje z włascicielka?
-
[quote name='GameBoy']ile razy mam powtarzac, ze ja sie nie klocilam z Basia tylko wyrazalam swoje zdanie na temat sterylek itp.[/quote] :loveu::loveu::loveu:a jednak jesteś kochana:razz:
-
[quote name='monita']Ja też coś szykuję w tym roku ;)[/quote] Ja kupuje frisbee:razz:, aciotka Kory moja qmpela taką zajebiaszczą kość...tylko nie wiem z czego ona:-o bo krowa takich kości nie ma:diabloti:
-
Piekne fotki, chociaz ja gustuję w rudzielcach;) O ile sie nie myle Dianas z forum ma borzojke...borzoje to kochane charcisze:loveu::loveu::loveu:
-
Galeria Seterów (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
Rybka_39 replied to gwiezdny-wyslannik's topic in Galeria
[URL]http://img441.imageshack.us/img441/443/pa280922qy2.jpg[/URL] Oczka to ma zabojcze:loveu::loveu::loveu::loveu: [url]http://i12.tinypic.com/8246tfc.jpg[/url] Jak tak patrzę na tego przystojniacha to mi się irland mojej ciotki przypomina..setery to piękne i wspaniała psy, bardzo energiczne xD -
Myślę, że jaklby się zawziąść to spokojnie można z wyżłem w wielu sportach brać udział;)
-
Zuza-kombinator i jej foto-pamiętniczek:) POWRÓCILIM :)
Rybka_39 replied to basia2202's topic in Foto Blogi
Fotki super! Zuzankowa to jak pitbulek wygląda:loveu: Jakie tościcha..aż mnie skreca w brzuchu:cool3: -
[quote name='Cimi']Moja wcale nie stawiala zadnych oporow :lol:. Wrecz mozna powiedziec, ze lubi swoje kubraczki.. jeden, ktory zrobilam ja a drugi kupiony . Ten moj to na wieksze mrozy bo caly brzuchol jest zasloniety, drugi na lekki mrozek :lol:[/quote] Z jakiego materiału robiłas kubraczek?;) Boksiedwa jamolek wstydzioch:evil_lol:
-
Wstaw jakies fotki;)
-
To jest piekne![URL]http://img158.imageshack.us/img158/5225/02fj6.th.jpg[/URL]
-
[quote name='E-Day']Pozwólcie, że wtrącę. Razem z Matem zrobiliśmy PT, potem zaczęłam chodzić na obronę. Na początku było normalnie, potem kiedyś zobaczyliśmy prawdziwy trening - psy robione do sportu. To było coś! Pies z wyczekującym spojrzeniem wlepionym w twarz pana, całym, calutkim sobą gotowy do wykonania wszystkiego, czego by tylko od niego nie zażądano... Oj, piękne to było i my chcieliśmy tak samo. Trener zgodził się i zaczęliśmy tak pracować. Nauka koncentracji. Smaczek, piłeczka. Teraz dla mnie komenda "noga" to nie tylko pies z łopatką przy kolanie pana, ale pies skoncentrowany, uważny, wpatrzony w przewodnika. Nie ukrywam, nie jest to super łatwe do osiągnięcia, ale jak już pójdzie, to komfort pracy bez porównania. No i podejrzewam, że niekoniecznie boksie są najłatwiejsze do pracy w ten sposób! Trener powiedział jeszcze, że tak naprawdę, to nauka koncentracji u psa to podstawa i dopiero potem można cokolwiek innego zacząć. No i zapytaliśmy trenera, dlaczego my dopiero teraz - już z zaliczonym PT - uczymy się tej podstawy podstaw? To dlaczego do PT się tego nie uczyliśmy? Pan Marek westchnął i opowiedział nam małą historię. Kiedyś w szkółce postanowili właśnie tak podejść do sprawy i uczyć ludzi czegoś więcej. Porozmawiali z dwiema grupami PT, które zaczynały równolegle, wybrali kilka par, które "rokowały" i zaproponowali, że właśnie ta grupa zaczęła by pracę w innym trybie - motywowanie pozytywne, koncentracja, piłeczka, smaczek. Czyli od samego początku tak jak ma być. Efekt łatwy do przewidzenia. Za jakieś półtorej miesiąca przewodnicy sami zrezygnowali z takiego trybu pracy - bo druga grupa, ćwicząc standardowo i bez cudów wianków była już dużo bardziej zaawansowana, a oni, wkładając mnóstwo pracy, i w domu, i w szkółce, dopiero mają w miarę opanowany znacznie prostszy materiał... A ta druga grupa nie powtarzała w nieskończoność tych samych bzdur, tylko robili nowe rzeczy... Innymi słowy mówiąc - przeważająca część właścicieli psów idzie z psami do szkoły bez większych ambicji. Chcą, by pies ich słuchał, przychodził, siadał, zostawał, nie robił sajgonu z domu ani jesieni średniowiecza z tyłka listonosza. Zapaleńcy, którzy chcą jeszcze "pełnej koncentracji" czy "metod pozytywnych", to garstka na tle reszty świata. Jestem lata świetlne od potępiania szkoleniowców za to "dopasowanie się do rynku" - inaczej by zginęli. Poza tym, nawet taka praca "na szybko", "masówka", jest ważna - ile psów uniknęłoby schroniska, gdyby ich właściciele zechcieli po prostu zapoznać się z taką "instrukcją obsługi"! Inna sprawa, że taka praca na koncentrację jest super. Podoba mi się. Nic to, że trzeba popracować dłużej i nic tu na szybko nie da się zrobić. Pozdrawiam[/quote] Ja tylko zaproponowałam szkółkę. Ja ganiłam kolczatkę ale tylko w tak skrajnych przypadkach jak sie jej używa w szkole X w Sosnowcu, psy po tej szkółce sa albo agresywne albo niezrownoważone psychicznie. Ja szkole pozytywnie, nie znaczy że wszystko klikerem i powtarzam to 100razy..musiałabym być albo zatwardziałym fanatykiem albo masochistką. Masz rację szkolący klikerem osiagają w owiele wolniejszym stopniu efekty niż Ci szkolący innymi metodami, ale czy wziełaś pod uwagę jakość ćwiczeń? Najczęściej jest tak iż klikerowe psy mają wszystko utrwalone, a te ktore szkoli sie szybko aby tylko zdać PT po jakims miesiącu zapominaja niektóre rzeczy;) Ja osobiście na dziś dzien całkiem zmieiłam taktykę, jak trzeba zastosuję korektę, ale głównie STARAM sie:eviltong: podchodzić do psa pozytywnie...szczerze mowiąc klikera to ostatnio rzadko używam:roll: Aha i jeszcze jedno myslę że dla klikerowów klikanie i szkolenie psa to przyjemność i zabawa a nie udręka. ;) Zauważyłam tylko jdna rzecz...że to własnie laby i goldeny sa częściej szkolone klikerem niż np boksery czy dobermany...czy chodzi tutaj o podatność na szkolenie czy o co?
-
Witam nowo przybyłych!:multi::multi:
-
Kora nigdy jeszcze nie miała kubraczka właściwie to ona sama dostaje głupawek i tarza sie w sniegu..ale jak niestety nie biega i czekapy na przystanku..to kuperek marznie:shake:...dbst masz fajny kubraczek:multi:...ale jak znam zycie moja by zaraz potargała o krzaki:diabloti:...mysle żeby jej samemu uszyć coś:evil_lol: PS jeszcze jedno..czy wasze boksy stawiały opór przed chodzeniem w kubraczkach?
-
Super, że duzo wyżełków znalazło już domy;) U nas swego czasu był czarny wyżlopodony staruszek..niestety nie wiem czy jeszcze przebywa w schronie..bende musiała sprawdzić:roll:
-
Pieski przesłodkie! Super, że nowe nabytki trafiły do Polski:multi: Swego czasu byłam zakochana w tej rasie:loveu: Napisz cos więcej o swoich maluszkach, obydwa sa twoje?:razz: Macie jakies plany? Przepraszam, ze ja tak pytami pytam:oops:, ale to rzadkośc takie piekności w Polsce:cool3:
-
[quote name='Goshka']I owszem, miałam.... Zakochałam się w wyzłach niemieckich krókowłosych na poczatku lat 90-tych. Najpierw trafił do mnie Astro, czeski pies, który nie sprawdzał się na polowaniu. A nie sprawdzał się dlatego, ze jego własciciel był kiepskim szkoleniowcem.Wiem to teraz, wtedy myslałam, ze wina lezy w psie. Kiedy oststnio odwiedziła mnie Iwona z Atosem- wróciły do mnie wspomnienia, ponieważ Atos jest identycznie umaszczony jak Astro-może troszkę ciemniejszy. Było to kiedyś najczęsciej spotykane umaszczenie wnk. Po Astro wiedziłam, ze już tylko wnk, żadna inna rasa. Rozpoczełam poszukiwania, duzo czytalam, jezdzilam na wystawy. I wtedy trafiła do mnie Hera...Zawojowała mój świat zupełnie....Niestety, w czerwcu 2001 roku zabrała ją nam nieuleczalna choroba...Miała 6 lat. Po jej smierci dlugo nie byłam w stanie zdecydować się na kolejnego wyzla...Ale ciagle sie ich uczyłam...Zbieralam informacje, zdjecia... Az do kolejnego spelnionego marzenia...Keiry...[/quote] Miło się czyta jak ktoś tak z pasja pisze o swojej ukochanej rasie;) Fotki wyzełków prześliczne!:multi: A czy jest ktoolwiek na forum kto ma długowłosego weimara? Bardzo rzadko się spotyka tę odmiane:roll:
-
MA DOM -Makowa sunia AISZA mix Australijskiego Psa Pasterskiego!!
Rybka_39 replied to Lucy*'s topic in Już w nowym domu
[quote name='Vega']Właśnie znalazłam link na forum cattledogowym. Wyśle paru osobom, które szukaja psa do sportu - nierasowego. Mam dwa ACD w tym fantastyczną sunie "z odzysku" i wiem, że jeśli ma choć troche krwi cattla (a na to wyglada) to, jeśli trafi w odpowiednie ręce, daję głowę, że pies ten da sie pokroić za swojego właściciela, przystosuje się w mgnieniu oka do nowego środowiska, a i lepszego przyjaciela nie znajdziesz.[/quote] Jak na razie w schronie to sie tylko biedota marnuje:-( -
Hacker - sportowy golden! Nowy sprzęt!!! x] Fuji FinePix S5600
Rybka_39 replied to Anza&Hacker's topic in Galeria
Fotki piekne!:loveu::loveu:...bo i pozujący przystojny:cool1: Fotki z lasu sa urocze:cool3: -
Witaj bratnia duszko!:multi: Fotki sa urocze..ale Żabki nic nie przebije!!:loveu:
-
CLOCKWORK-dziękuję że BYŁEŚ i.... przepraszam ...
Rybka_39 replied to clockwork's topic in Foto Blogi
Cześć grzeczna Madzialenko!:multi::evil_lol: cz=Sz xD -
Z ogonem da się żyć! Czyli boksia Kora, kundlica Kaja i wypłosz Rexus;)
Rybka_39 replied to Rybka_39's topic in Foto Blogi
Wierzę w jej grzeczność tak jak i w grzeczność mojej suni ktora zrobiła to z moja ksiazką od chemi: [URL=www.fotosik.pl][img]http://images30.fotosik.pl/119/cad03f09e919216b.jpg[/img][/URL] ksiązka do chemi do 1lo z rozszerzeniem-32 zł stan przed wyjściem dobry stan po przyjściu jeszcze lepszy!:evil_lol: -
Z ogonem da się żyć! Czyli boksia Kora, kundlica Kaja i wypłosz Rexus;)
Rybka_39 replied to Rybka_39's topic in Foto Blogi
[quote name='jonQuilla'][COLOR=Olive][FONT=Georgia][B]Sanki powiadasz? :) Salsa też lubi ciągnąć...może ją zaprzęgnę zimą jak spadnie śnieżek :evil_lol::evil_lol: [/B][/FONT][/COLOR][/quote] Zrobimy kulig:razz: Ala zawsze zrobisz z igły widły:cool1: Madzia...dziwne..to TY potrafisz byc grzeczna?:evil_lol: -
Czesc Ala! Foty zajebiaszcze:cool3: Widzę wczoraj byłyście cichutko bo tylko 3 stronki do nadrobienia:loveu::evil_lol:
- 78403 replies