Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. [quote name='_ogonek_'] Jak nie przed adopcyjna to i niech po będzie.[/QUOTE] Może jednak PRZED bo pies juz chyba dość eksperymentów przeszedł:shake: a i transport w tym wypadku jest dostatecznym problemem aby nie ryzykować powrotu
  2. [quote name='Glutofia']Bratek nadal szuka domu. Niestety wrócił z adopcji. [/QUOTE] Niech zgadnę - z powodu alergii?:angryy::shake: A może za duży wyrósł?
  3. Żarty żartami ale wsadzanie suchego wacika na patyczku do odbytu szczeniakowi, nawet płytko, to nie jest dobry pomysł.:shake: Śluzówka odbytu jest delikatna i nie trudno o uszkodzenie które później paskudnie sie goi a kazde wypróżnienie powoduje u psiaka ból. Takie rzeczy robi się ale w odpowiednich warunkach i przy pewnej wprawie np. pobierając wymaz z odbytnicy ale laikowi i w warunkach "polowych" tego nie polecam. Owszem , drażnieniem okolic odbytu można sprowokować odruchowe wypróżnienie ale nie w ten sposób. Jak juz, to masujemy delikatnie palcem w gumowej rękawiczce ( i to nie tylko dla higieny ale i dlatego aby nie skaleczyc paznokciem) posmarowanej wazeliną i tylko na zewnątrz okolice odbytu, bez wpychania czegokolwiek "do środka".
  4. [quote name='paulinken']A wizyta przedadopcyjna zrobiona?[/QUOTE] Właśnie:roll: bo tzw. "pech" to zwykle się tak sam od siebie nie bierze...
  5. zapraszam na bazarek dla jamniczej skarpety [url]http://www.dogomania.pl/threads/196799-psie-akcesoria-dla-ma%C5%82ych-i-du%C5%BCych-na-jamnicz%C4%85-skarpet%C4%99-do-30.11[/url]
  6. taks

    Psia moda by taks

    Zapraszam na nowy bazarek [url]http://www.dogomania.pl/threads/196799-psie-akcesoria-dla-ma%C5%82ych-i-du%C5%BCych-na-jamnicz%C4%85-skarpet%C4%99-do-30.11[/url]
  7. Spokojnie, co nagle to po diable i zamiast pomóc, żle przygotowana akcją mozna psu tylko zaszkodzić. W tym terenie i przy takiej płochliwosci psa uważam że sedalin całkowicie odpada. 45 minut - ciekawostka. A może 48? Waga psa okreslona "na oko", zero pewności czy zje całą dawkę, kompletnie nie wiadomo jaka jest kondycja psa/reakcja na lek. W sumie sedalin może albo "spłynąc" po nim, zadziałać nawet po paru godzinach albo uspic na zawsze. I jak wyobrazacie sobie szukanie go w tym gąszczu zakamarków? Szansa jedna na tysiąc. I jeszcze drobiazg - jesli nawet "padnie" w widocznym miejscu to nie wiadomo czy nie będzie agresywny - nawet solidnie "przymulony" pies w takiej sytuacji potrafi dotkliwie dziabnąć. I kto go weżmie na plecy i przeniesie do auta? To nie torba z rączkami tylko kilkadziesiat kilo bezwładnego ciała do przetargania po nierównym terenie i byc może baaardzo daleko od miejsca gdzie da się dojechać- to zadanie dla przynajmniej 2 mocnych facetów. A trzeba to zrobic szybko i sprawnie bo sedalin nie działa wiecznie, pies się wychładza i czego nie mozna wykluczyć , może miec problemy krążeniowo oddechowe po leku i wymagać błyskawicznej pomocy weta. Skoro pies zna teren, regularnie przychodzi na dokarmianie i nie jest to maleńki, krótkowłosy kajtek dla którego nawet niewielki mróz to wyrok tylko pies w typie rasy dosć "mrozoodpornej"to radzę poczekać i spokojnie przygotować sie do ew. łapania. Ma w tych dniach spaść snieg - to dobra wiadomośc, pies zostawi slady po których przy odrobinie szczescia można wiele się dowiedzieć skąd przychodzi. Jeśli ma legowisko gdzies na bardziej otwartym terenie to tam strzelanie byłoby znacznie bezpieczniejsze/skuteczniejsze.
  8. [quote name='Ania B'] Wczoraj zważyłam u wetki malucha. Uwaga - waży ok. 6,5 kg (tj. + 1,5 kg):crazyeye::crazyeye::crazyeye:. [/QUOTE] Tłuścioszek;):loveu:
  9. Oj znam te "głupawki":diabloti: Tylko ,że u mnie to w wykonaniu CZWÓRKI psiaków więc najczęściej to ja wtedy chowam d.. w bezpieczne miejsce żeby uniknąć zderzenia :evil_lol:
  10. Jak jest adres i nazwisko to można też zerknąc do internetowej książki telefonicznej- niektórzy jeszcze mają stacjonarne telefony;)
  11. Tak sobie własnie pomyślałam jak zobaczyłam to zdjęcie;) [URL]http://i56.tinypic.com/10pd183.jpg[/URL] że DT będzie DS i nie ma innej opcji:evil_lol: Aniu , cudowna wiadomość:multi::multi::multi: bardzo , bardzo się cieszę i jestem w 100% pewna, że i będziecie bardzo szczęśliwą zapsioną Rodzinką
  12. [quote name='Ania B'] Jeśli mogłabyś zrobić Sho seterek byłoby cudownie[/QUOTE] sweterek wysłany czerwoniutki jak wóz strażacki;)- niech się chłopak w oczy rzuca:evil_lol:
  13. A może napiszesz jaki to konkretnie antybiotyk i jakiej rasy( wielkości) jest Twój pies. Zarzucasz niekompetencje wskazanej z adresu przychodni więc podaj fakty- tylko w ten sposób będzie można ocenić czy Twoje zarzuty są uzasadnione. Przychodni nie znam ale nie lubię jak rzuca sie oskarżenia bez podania ich podstawy
  14. cuuudne zdjęcia:lol: to jest kapitalne- widok jak na plazy w Sopocie w pełni sezonu:evil_lol: [url]http://i52.tinypic.com/2r3jmgj.jpg[/url] a to rozczulające:loveu: [url]http://i56.tinypic.com/10pd183.jpg[/url] Wyłysienia ma faktycznie koszmarnie rozległe:shake:- teraz wyraźnie to zobaczyłam Aniu czy ten kubrak to nie będzie mało. Może zrobię mu jeszcze polarowy sweter, taki zasłaniający piersi?
  15. [quote name='Nano'];(... czyli właściciele zrzekli się prawa do suczki i oddali ją pod opiekę przytuliska?[/QUOTE] [quote name='Fundacja Medor']chyba tak ............[/QUOTE] "chyba" czy na pewno bo to kolosalna różnica a wszystkie podjęte tu i na bazarku działania legalne albo nie i do czyjej kieszeni wpłyną te opłaty za szczeniaki ( 15-20 zł)- to będzie nagroda dla włascicieli za "opiekę" nad suką?
  16. taks

    Psia moda by taks

    przystojniak [B]A.K.[/B] [IMG]http://images40.fotosik.pl/362/f21fedb1ff9da1a0med.jpg[/IMG]
  17. Temido to nie jest tylko kwestia pilnowania. Jak spanikowany pies puści się pędem "w długą" to pilnowanie niewiele da. Po prostu jest zasada że psa po adopcji nie spuszcza sie przynajmniej przez miesiąc ze smyczy - to czas potrzebny aby poznac dobrze psa , jego reakcje, ewentualne lęki, nieprzewidziane zachowania i umocnić posłuszne przychodzenie na wołanie. To psy po przejsciach i nie wiemy tak do końca co np. może je spłoszyć. A może to byc zupełnie niewinna rzecz np parasol, strzał z samochodowego gaźnika... Więc nie gniewaj sie ale tego optymizmu nie podzielam Adresówka pomimo czipa powinna byc a nie że "sie załatwi" - czy to taki problem? Na prawdę lepiej dmuchać na zimne niz później zalewać sie łzami
  18. Aniu , przed chwilą poszło 70 zł:lol:
  19. faktycznie jamnicza skarpeta chudnie w oczach - trzeba będzie coś pomysleć jak ją podreperować jakimś bazarkiem:roll: Aniu podeslij mi proszę nr konta na PW, też się dorzucę do tej kokoszy:evil_lol: bo wydatki pilne
  20. taks

    Psia moda by taks

    boksia [B]tatankas [/B][IMG]http://images41.fotosik.pl/360/0d079f7d03f2ea9dmed.jpg[/IMG]
  21. A jak wyglądacie z kasą? Pewnie marnie:shake: Kto zbiera? poproszę nr konta
  22. a może jednak nalezy to wnikliwie sprawdzić a nie od razu rugać nanet;) i to w sposób mało wyszukany:shake:. Weterani dogo także czasem popełniają błędy i mogą coś przeoczyć - warto o tym pamiętać zanim napisze się "kim ty za przeproszeniem jesteś"...
  23. taks

    Psia moda by taks

    [B]sacred PIRANHA[/B] tak prezentuje się Hamster w kubraczku [IMG]http://i52.tinypic.com/qsmxw6.jpg[/IMG] [IMG]http://i54.tinypic.com/ae8lub.jpg[/IMG] [IMG]http://i55.tinypic.com/25pjm0n.jpg[/IMG]
  24. No a może by go po prostu zacząć dokarmiać bo sama kocia karma i kanapki to za mało. Skoro jest blisko Twojej pracy, kręci sie mniej więcej w jednej okolicy to chyba byłoby wykonalne:roll:. Jesli tylko nikt go stamtąd nie przegania to przyzwoicie odżywiony powinien sobie poradzić jakiś czas. Może wystarczający aby sie z Tobą oswoił na tyle aby sie dać złapać. A w tym czasie można zacząc psa ogłaszać - a nóż znajdzie się DS ?
×
×
  • Create New...