Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. Jak nie mozna do jedzenia ( dieta) dodać smakowitych dodatków to stosowałam trik z nawanianiem karmy. Pies to węchowiec a nie smakowiec wiec łatwo go nabrać.:evil_lol: Odsypywałam do niewielkiej szczelnej puszki porcje granulek na następny dzień i wkładałam na wierzch ( na warstwie papierka/pergaminu żeby nic się nie przesączyło ani oderwało) kawałek śmierdzącego żółtego sera, kiełbasy czy innej zakazanej "pyszności". Na rano cała karma pachniała "jak trzeba" i była w ten cudowny sposób znacznie atrakcyjniejsza.;) Wkładki można urozmaicac i codziennie pies ma niespodziankę. A swoją drogą taki apetyt na sliwki nasunął mi myśl, że może psiak ma za mało kwasów w zoładku stąd te dziwne gusta kulinarne i niechęć do dietetycznej karmy. Niewydolnosc wątrobowa często się z tym wiąże zwłaszcza u seniorów. Może warto pomyslec ( oczywiście w porozumieniu z wetem.) o jakiś preparatach z pepsyną?
  2. na pewno - wiadomo, jak pies w bezpośrednim zagrożeniu to bardziej "medialny" i pomoc leci "poza kolejką". Jak adopcyjny i jest nadzieja, że deklaracje będą krótkie też łatwiej ... ale do wytrwałych swiat należy a i te psy z "drugiego szeregu" też mają swoich przyjaciół na dogo bardzo mnie ta wiadomość cieszy:lol:- to z pewnością da nowy zastrzyk energii wątkowi można tez poprosić moda o przejęcie wątku - tak chyba prościej i ciągłośc będzie zachowana i subskrypcje;-)
  3. I pewnie zostanie bo mało jest osób które mają czas czytać 300 postów aby się dowiedzieć co się z psem dzieje, gdzie przebywa,na jakich warunkach finansowych, czy ktokolwiek poza umieszczeniem go w DT cos konkretnego robi aby nie utknął tam na wieki i co AKTUALNIE jest mu potrzebne ( jaka karma , jakie leki...). Na dogo jest multum psów w potrzebie, setki watków i niestety wybierając komu z ograniczonych przecież środkow ( bo bogaczy to na dogo raczej nie ma) pomóc- nikt nie strzela na oślep kierując sie tylko (nawet pięknym i wzruszajacym) "wstępniakiem" ale z wieeelką siwą brodą. Samo podnoszenie wątku to za mało - pierwszy post to podstawa aby ściągnąć sponsorów . Czy tu nie wpłyneła ani złotówka na psa , nie wydano grosza? Gdzie są informację o finansach psa, wysokości jego ew. długu ?- takie informacje sa bardzo potrzebne i powinny byc łatwe do odszukania ( 1 post!). Nie oburzajcie się - nie piszę tego aby Wam "dokopać" a raczej zwrócic uwage na to jakimi kryteriami wyboru kierują się ( przynajmniej niektórzy) potencjalni sponsorzy - niestety podobny jak tu bład robi na dogo wielu - może warto to przemyśleć. Jesli uznacie że nie mam racji to trudno i przepraszam że sie wtrąciłam.
  4. Pamiętacie Lolę? [URL]http://lh3.ggpht.com/_IWPSfgJ1xzk/S_grwh605fI/AAAAAAAACCM/IUXkaz2U3Sc/Obraz%20850.jpg[/URL] znalazła domek w Krakowie Wczoraj ją widziałam:lol: Oczywiście jeszcze trochę urosła ale nadal ma sliczną smukłą i zgrabną sylwetkę . Lśniąca, pieknie utrzymana sierść- po nużycowych wyłysieniach ani śladu. Jest szczuplutka ale to suka z ADHD:evil_lol: bo apetyt ma jak zapewniała pani znakomity. Jej nowa pani ( a to młoda i sprawna fizycznie osoba) była wykończona dłuuugim spacerem z którego właśnie wracały a suka... skoki, piruety, istne szaleństwo. Więc nie pytajcie o zdjęcia. Musiałabym ją chyba związać ( a i to nie wiem czy by wystarczyło:diabloti:) żeby ją utrzymać w kadrze- wymiękłam. Lolka wyrosła na świetną , pogodną i przyjazną dla całego swiata sukę- nawet moją seniorkę (nieskorą do "niepoważnych" zachowań i zwykle strofującą napastliwą młodzież) zdołała rozruszać. Świetna suka i jej pani bardzo szczęsliwa i zakochana w Lolce. Z gorszych wiesci - Lolka ma najprawdopodobniej lekką alergię na "cos". Objawia się to tym, że okresowo trochę się drapie ( ale zmian na skórze nie ma). Wet to cały czas rozpracowuje. Sunia reaguje na wapno z czego by wynikało że to najprawdopodobniej alergia . Na razie dostaje hiperalergiczną karmę i jesli to nie pomoże to planowane jest zrobienie pełnych testów. Ta alergia manifestuje sie dość dyskretnie i niejeden by to zlekceważył ale pani uważa, że sprawę trzeba wyjasnić i wyeliminować bez względu na koszty. No i jest oczekiwanie na pierwszą cieczkę - bo po niej będzie ciachu ,ciachu;)
  5. W poniedziałek wyślę do P.Ali paczkę z obrożami. Jesli liczba podana w tytule wątku jest aktualna to kazdy piesek dostanie nową obróżkę. Obroże trzeba będzie dopasować dla konkretnego pieska ( wytopić dziurkę do zapięcia sprzączki) ale Marzenuś obiecała że się tym zajmie:lol:
  6. [quote name='taks']Dopiszcie mnie na razie na 40 zł/mies a wieczorem pogadam jeszcze ze znajomym to może i on się dorzuci (choc ostatnio nie wiem czemu ;)ale juz nie chce o psach rozmawiać:diabloti:)[/QUOTE] No to jestem juz po poważnych rozmowach- przedstawiłam sprawę :help1: :mad:i... suczki dostaną jeszcze po 30 zł na łebka Czyli proszę poprawić z wcześniej deklarowanych 40zł/mies. na 100 zł/mies.
  7. [quote name='taks'] bazarek rozliczony przelew na 415 zł poszedł[/QUOTE] Dla formalności ( bo to kasa z bazarku który chcę ostatecznie zamknąć) zapytam czy przelew dotarł?
  8. [quote name='irenaka'] Przelew z całą pewnością doszedł, bo jest ujęty przez Majqę w poście 361. [/QUOTE] Aaa skoro tak to OK - nie zauważyłam i juz się zaczęłam bać, że kasa nie dotarła
  9. Czy mogę prosić o potwierdzenie w 1 poście otrzymania mojej wpłaty 250 zł - przelew juz dawno poszedł więc z pewnością jest na koncie;)
  10. Dopiszcie mnie na razie na 40 zł/mies a wieczorem pogadam jeszcze ze znajomym to może i on się dorzuci (choc ostatnio nie wiem czemu ;)ale juz nie chce o psach rozmawiać:diabloti:)
  11. Syllepsis - nie nakręcaj się tak bo Ci ( odpukać)zaszkodzi:evil_lol: Naukowcy juz dawno udowodnili, że zbyt silne złe emocje wyniszczają- wiesz , żołądek, serce, te rzeczy;) Najwyraźniej jeszcze nie wiesz, że nie wszystko to co rodzi się w uczelniach jest wyrocznią. Tam też powstają ewidentne knoty albo (w bardziej optymistycznej wersji ) rewelacje co najmniej kontrowersyjne. Dopiero poddanie wyników badan naukowej dyskusji, ocenie innych niezaleznych osrodków , publikacja w powaznych i stosujacych merytoryczną cenzurę pismach pozwala traktować je na serio. Akurat tak się składa, że sporo zawodowego zycia upływa mi w tym srodowisku i niejedną pracę "na zamówienie" sponsora albo naginanie wyników do z góry założonej tezy miałam wątpliwą przyjemność widzieć. Wszędzie sa ludzie i ludziska , fachowcy i blagierzy, karierowicze i prawdziwi badacze/pasjonaci. Bywa i tak, że ktoś "popełni" głupstwo naukowe za które później się wstydzi i w dalszych publikacjach wycofuje z wczesniejszych twierdzeń I zapewniam Cię że sam tytuł naukowy to jeszcze nie gwarancja najwyższej jakości tak jak nie wszystko co wyjdzie z uczelnianych pracowni jest doskonałe, dopracowane i niepodważalnie prawdziwe.
  12. [quote name='Martens']choć to nie tyle jakaś wielka agresja, co spotykany u niektórych (nie u wszystkich) silniejszy instynkt terytorialny, znaczenie terenu i chęć dominacji nad innymi psami.[/QUOTE] czyli nieznaczna maskulinizacja w zachowaniu wynikająca z "dojscia do głosu" androgenów (normalnie produkowanych u samic przez nadnercza) będaca konsekwencją "wypadniecia" estrogenów pochodzenia jajnikowego - ale czy to ma z zasady wywoływać agresję i byc jej jedynym podłożem u kastrowanych suk ? Nie . Proste równanie kastracja= zwiekszona agresja jest najdelikatniej mówiąc mylącym uproszczeniem
  13. [quote name='Caachou_']Skoro tak, to idzie za tym już cała reszta... t.j umaszczenie itd.[/QUOTE] Otóż to a poza tym ileż jest psów "niemerdających" ( bo ogon co prawda jest ale np skręcony w precelek albo genetycznie szczątkowy) zwisłouchych ( gdzie "mimika" uszami raczej nie wchodzi w grę) I co? - takie pozbawione możliwosci przyjaznego powiewania uszami czy ogonem psy są z definicji agresywne i wzbudzają agresję? Chyba panowie naukowcy w zyciu nie widzieli jak ekspresyjny może byc choćby kuper boksera ( z ogonem lub bez) - gdzie przyjaźnie powiewa pół psa a nie sam ogonek:evil_lol:. Ale taką atrapę to juz trudno zrobić - stojak musiałby być wzmocniony żeby wytrzymał takie śmigło;) Nie wiem - mam bardzo mieszane uczucia jak ktoś próbując obronić słusznej sprawy dla wzmocnienia siły przekonywania chwyta się nieco idiotycznych,wydumanych i w sposób oczywisty wątpliwych argumentów. To na ogół nie pomaga a skutek bywa odwrotny od zamierzonego - z rzeczy ważnej ( okrutny kaprys wykonywania na zwierzęciu nieuzasadnionego zabiegu )staje się w powszechnym odbiorze czymś ze świata nawiedzonych dziwaków i raczej obiektem żartów niz poważnej refleksji.
  14. [quote name='andrzejp'] Wysterylizowane psy bądź tym bardziej suki mogą stać się bardziej agresywne. [/QUOTE] :crazyeye::crazyeye::crazyeye: a to ciekawe stwierdzenie poparte osobistym doświadczeniem? a jeśli tak to można wiedzieć jak bogatym?
  15. Jestem oczywiście przeciw kopiowaniu psów bo to barbarzyństwo i niepotrzebne okaleczanie ale większej bzdury niż te przytoczone wyżej "badania naukowe" dawno nie czytałam. Atrapa zamiast psa - dobre:diabloti: Bo pies jest ślepy, głuchy i węchu nie ma... Kukła z niewielkim ruchomym elementem to frapująca zabawka i zaintryguje większość psów - ot i cała tajemnica pozytywnej relacji psa do tej atrapy A czy ci sami genialni naukowcy badali jak się ma np agresja do umaszczenia psa - czarny po zmroku jest mniej widoczny więc pewnie ma urazy że go lekceważą i na wszelki wypadek zjada wszystkich wokół:evil_lol: Jeśli w ogóle jest jakas statystyczna zaleznośc między kopiowaniem i większą agresją to raczej upatrywałabym jej nie tyle w braku ogona co w cechach charakterologicznych własciciela psa. "Cięty" pies ( zwłaszcza uszy) ma bardziej "ostry" wygląd , to taka charakteryzacja na psa groźnego i na pewno nie jest przypadkiem że na ten zabieg decydują sie ludzie o okreslonych oczekiwaniach wobec zachowania zwierzęcia. Jesli ktoś chce aby jego pies wzbudzał w otoczeniu lęk a przynajmniej respekt zwykle nie poprzestaje na samym kopiowani a także odpowiednio traktuje i prowadzi psa a to z pewnością ma większy wpływ na zachowanie niz brak ogona
  16. Nie, to nie jest normalne - 12 h po podaniu narkozy pies powinien poruszać się już o własnych siłach, nie w pełni sprawnie ale o "przelewaniu się" nie powinno byc mowy. No ale i sam przebieg zabiegu tez normalny nie był. Widzę dwie mozliwości : albo pies ma nietypową reakcję na standardową dawkę leku albo wet żle ocenił potrzebną porcję "usypiacza" i podał w pierwszym podejsciu zbyt mało. Wybudzenie sie psa podczas zabiegu (zwłaszcza że kastracja nie jest długim zabiegiem) to coś co się zdarzyć nie powinno. Czy pies był zważony przed podaniem narkozy? To że pies zwymiotował po zastrzykach jest normalne ( tzn często psy tak reagują na te leki). Trochę dziwi mnie, że to spacerowanie trwało jak piszesz 10 minut. Zwykle po upływie tego czasu pies juz przysypia i raczej nie jest w stanie spacerowac. Jesli Twoj jeszcze był w pełni sprawny to by swiadczyło że środki nie zadziałały lub zadziałały z duzym opóźnieniem. Przypuszczam że ta druga porcja podana sródoperacyjnie tym razem była w dawce "na wyrost" i stąd tak długo się metabolizuje. Teraz co mogę poradzić - obserwuj przede wszystkim czy Bigos normalnie oddycha ( czy odechy nie sa wyraźnie spowolnione i spłycone) bo tu jest newralgiczny punkt jesli sumaryczna dawka została przekroczona. Jeśli z tym jest wszystko normalnie to radzę poczekać spokojnie do rana - lek powinien się w kolejnych godzinach "wypłukać"
  17. zerknij na ten wątek [URL]http://www.dogomania.pl/threads/189565-Czy-kto%C5%9B-mo%C5%BCe-poleci%C4%87-dobrego-chirurga-z-po%C5%82udnia-Polski/page2[/URL] dar_ling jest aktywny na dogo - pewnie jak napiszesz PW to poda namiary na weta;) może nie trzeba nawet od razu jechać tylko cos podpowiedzą na podstawie przesłanych zdjęć ( TK)
  18. Zapraszam na bazarek m. in. dla Iksika [url]http://www.dogomania.pl/threads/192916-obro%C5%BCe-szelki-smycze-na-3-cele-do-27.09[/url]
  19. Zapraszam na bazarek m in. dla Spajka [url]http://www.dogomania.pl/threads/192916-obro%C5%BCe-szelki-smycze-na-3-cele-do-27.09[/url]
  20. Zapraszam na bazarek m in. na sterylki psów u P.Ali [url]http://www.dogomania.pl/threads/192916-obro%C5%BCe-szelki-smycze-na-3-cele-do-27.09[/url]
  21. taks

    Psia moda by taks

    Zapraszam na nowy bazarek [url]http://www.dogomania.pl/threads/192916-obro%C5%BCe-szelki-smycze-na-3-cele-do-27.09[/url]
  22. Jak to kto? Ten kto zbierał pieniądze i komu zaufaliśmy wpłacając. Może ja myslę jakoś "inaczej" ale dla mnie sprawa jest prosta - skoro ofiarowałam pieniądze na określony cel i na ręce okreslonego "skarbnika"to nie mam juz prawa do tej kasy a co najwyżej oczekuję informacji/ rozliczenia. W tym wypadku tak szczęsliwie się złozyło, że jest nadwyzka ale z czyich konkretnie wpłat ona wynika nie da sie przecież wyliczyć. Można co prawda robić jakieś karkołomne śledztwo od jakiego momentu zaczęły wpływać pieniądze których juz nie zdążono wydać na Tofika ( i tak na prawdę to i tylko to jest nadwyżką) ale przecież nikt nie oczekuje takich wyczynów księgowych. Po prostu uważam że są pewne granice tzw. "demokracji" i w pewnych wypadkach zbyt szeroko zakrojone konsultacje do niczego sensownego nie prowadzą - pożytek z tego żaden a za to powodów do konfliktów mnóstwo bo co człowiek to inne zdanie.
  23. 250 zł ode mnie wczoraj przelane - powinno być lada moment na koncie Iksika
  24. Przyznam że nie bardzo rozumiem dlaczego przywilej wyboru mają mieć tylko osoby ze stałych deklaracji:crazyeye: Współudział w tworzeniu "nadwyżki" nie wyróżnia ich w zaden sposób - wystarczy zerknąć na wpłacone kwoty. Nie wnoszę pretensji do udziału w dzieleniu tych pieniędzy ale trudno mi się zgodzić z pomysłem aby klasyfikować darczynców na tych lepszych bo stałych i tych gorszych bo jednorazowych i pomijając jednych , liczyć się ze zdaniem drugich. Jest to przykre dla ludzi a na dodatek niegospodarne - kwota choć spora ( i w całości mogąca [U]realnie[/U] pomóc jakiemuś psu) po poszatkowaniu na 18 kawałków rozpłynie się na zupełnie symboliczne kwoty bez praktycznego znaczenia. Czy na prawde nie można podjąć (podobnie jak to było z wyadoptowaniem Tofika ) decyzji i dopiero wtedy nas o tym powiadomić . Skoro wybór DS nie wymagał wiecowania to tym bardziej chyba przekazanie uzbieranej na pieska sumy.
  25. Witaj na dogo:lol: Jesli interesują Cię DON-ki to radzę zerknąć do tego działu http://www.dogomania.pl/forums/737-Owczarek-niemiecki-d%C5%82ugow%C5%82osy http://www.dogomania.pl/threads/127753-TOP10-najlepszych-Polskich-hodowli-DON-zgloszenia.?p=15318704#post15318704 jest tam i o hodowlach i nie tylko;) no i siedzą tam pasjonaci tej rasy więc o sensowne rady nie trudno
×
×
  • Create New...