-
Posts
5279 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by taks
-
Staruszek Karmelek jedzie do nowego domu!!! 3majcie kciuki.
taks replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
to tu ktoś zbiera na transport:crazyeye: zaiste tak zakonspirowanej akcji to nawet na dogo szukać ze świecą:shake: 25 stron do wertowania żeby wpaść, że tytuł juz dawno nieaktualny a pies ma szanse jesli dogomaniacy pomogą ech Dziewczyny... poproszę o nr konta choć czarno widzę powodzenie tak nagłaśnianej zbiórki -
niestety mylisz się - oferta na bazarku jest wiążąca jesli ktos ją przebije to oczywiście można nie licytować wyżej [U]ale niedopuszczalne jest składanie oferty kupna i później wycofywanie się z tego[/U] - bawić się można gdzie indziej , bazarek do tego nie służy. Owszem jak to w zyciu, bywają niespodziewane zawirowania i BARDZO ważne i nieprzewidziane przyczyny dla których ktoś jest nagle niewypłacalny ale wtedy nie "wycofuje" sie tak po prostu z wczesniejszej oferty tylko wspólnie ze sprzedającym szuka rozwiązania tej przykrej sytuacji
-
Murzynek/Muffi już w nowym domu, kciuki za wyleczenie! :)
taks replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
tylko usuńcie dane osobowe z wklejonego na publicznym forum prywatnego maila bo Państwo mogą się nieco zirytowac - i słusznie -
misiakowecka tylko jest jeden problem my szukamy domów dla kotów "z przeszłością" ,juz nie tak atrakcyjnych jak te sliczne czysciutkie , słodkie kuleczki z domowych "hodowli" Po prostu towar wybrakowany, drugi sort, uszkodzony i tylko dla prawdziwych znawców tego gatunku. A do zabawy dla dziecka albo jako fajoski prezent dla dziewczyny bardziej nadaje sie jednak produkcja taka jak u gwiazdelli Po prostu działamy wsród nieco innej klienteli no i u nas jeszcze skup surowców wtórnych ale taka działalnośc gwiazdelli juz chyba nie interesuje, zbyt brudna robota
-
[quote name='misiakowecka'] Nie kalecz kotek sterylizacją, to przecież całe [COLOR=red]cztery dni bólu![/COLOR] dla kotki:( [/QUOTE] dopowiadając na poważnie to na dodatek ból mozna po zabiegu zablokować farmakologicznie;) więc nawet nie cztery dni... A za to ciąża, rodzenie to po prostu sama przyjemność dla kotki i oczywiście zero jakichkolwiek odczuć bólowych No i najwazniejsze - przecież taka "ciachnięta" kotka bedzie do końca zycia miała kompleksy, że jej kolezanki mają dzieci ( a nawet płodzą słodkie kocie bobaski z własnymi synkami - taka rodzinna idylla i samowystarczalność) a ona nie :placz: I nigdy taka okaleczona przez ludzkich oprawców bidula nie zobaczy jak jej dziecko zdaje maturę, zakochuje sie , zakłada rodzinę .... straszne , jak ona musi cierpieć, taka bezpotomna:shake:
-
Aniu nie tylko Berlin... Tu na dogo, całkiem po sąsiedzku ( dział akcesoria) kwitnie swoista rywalizacja na kolekcje markowych uprzęży po kilkanaście obróżek na jednego psa to całkiem średni wynik cała nadzieja, że może choć promil z tego trafi kiedyś do schronisk:roll:
-
czyli rozumiem, że na razie nikt nie zbiera kasy i mam ją trzymać u siebie?
-
[quote name='taks'] Teraz pytanie techniczne - kto będzie skarbnikiem? Gotówka jest w tej chwili u mnie i [B]proszę o wskazówki co dalej mam z nią zrobić[/B][/QUOTE] sie zacytuję;) ku pamięci:eviltong:
-
uważam że gwiazdella koniecznie powinna sie pochwalić na miau.pl Na pewno tam się wszyscy szalenie ucieszą:diabloti: tą informacją, że "dla chcącego nic trudnego" Zdaniem naszej nowo przybyłej czarnej gwiazdy najwyraźniej wszelkie problemy to tylko lenistwo i brak chęci - cóż za przenikliwa diagnoza Może więc tak skuteczna w znajdywaniu dobrych domów osoba zajrzy tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188140-26-KOCI%C4%84T-z-Olkusza-i-z-ulicy-u-missieek-HELP-BRAKUJE-KARMY[/URL]! i zobaczymy jak to tak na prawdę jest z tą skutecznością a jak tam już wszystkie koty wyadoptuje to jeszcze tu [url]http://www.dogomania.pl/threads/178753-Ponad-70-bezdomnych-g%C5%82odnych-kot%C3%B3w-POTRZEBNA-KARMA-DT-dla-4-maluch%C3%B3w[/url]!! i tu [url]http://www.dogomania.pl/threads/194307-7-bezdomnych-kot%C3%B3w-potrzebna-pomoc-Okolice-Poznania[/url] no może na najblizsze dni tyle do adopcji wystarczy, bo może byc kolezance trudno z zanotowaniem gdzie jakiego kota wydała a przeciez wizyty poadopcyjne jeszcze ją czekają:roll: Później podeślę kolejne adresy gdzie nikomu się "nie chce" i bardzo chętnie tak operatywną osobę powitają w swoim gronie
-
nużeniec bytuje [U]w skórze [/U]więc nie bardzo rozumiem o czym mówisz pisząc robaki "zewnętrzne" i "wewnętrzne" a skóra to nie szczelny woreczek foliowy do którego można cos schować żeby nie przemokło - wszystko co nakłada się na skóre w mniejszym lub większym stopniu przenika w głąb organizmu i nie jest dla niego obojętne. Nie ma tak dobrze że boraks tu a Advocate tam, to się niestety sumuje przymoczki to nie kąpiele więc nie ma żadnego "jakby" -nie spłukujesz przy nich wczesniej naniesionego preparatu a co do boraksu- nie kwestionuję że w niektórych wypadkach ta metoda może okazac się pomocna ale to nie jest uniwersalne i idealne rozwiązanie na pewno. Intensywne wyjaławianie duzych powierzchni skóry ( a m in i z tym się to wiąże) bywa ryzykowne i może w efekcie doprowadzic do cięzkich i nieodwracalnych zakażeń. Juz to samo każe bardzo ostrożnie podchodzic do tej metody. Jak mówię , nie kwestionuję jej skuteczności całkowicie ale bezkrytyczny entuzjazm wobec niej tu na dogo, połączony z niestety dośc przelotna wiedzą u ją stosujących /propagujących nieco mnie przeraża tak jak uważam za bardzo złe i niebezpieczne leczenie "dwutorowe" czyli to co wet zaleci i dodatkowo bez informowania go o tym wzmocnienie kuracji forumowymi wynalazkami
-
moim zdaniem trzeba wykluczyć kamicę - objawy mogą na to wskazywać a przypadłość jest niestety b. częsta u kotów, zwłaszcza starszych zacznij od ogólnego badania moczu probkę moczu ( chyba sobie poradzisz ze "złapaniem" bo wystarczy parę ml )możesz oddac także do "ludzkiego" laboratorium - koszt ok 10 zł jesli w osadzie wyjdą np. krwinki, "piasek" lub/i bakterie to jesteśmy w domu;)
-
OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !
taks replied to hanek's topic in Już w nowym domu
[quote name='kanna'] stwirdzono obustronee silne zapalenie oskrzeli i ostry nieżyt jelit. Do tego zawalone całe gardło. .[/QUOTE] no to Mały w tym całym zafajdanym dotychczasowym psim życiu miał jednak kupę szczęścia, że pomoc nie przyszła za późno a niewiele brakowało - z zapalenia płuc już mógł się nie wywinąć kocham Was:loveu: za tak sprawnie wręcz profesjonalnie przeprowadzoną akcję -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
taks replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
[quote name='Ada-jeje'] dlaczego z taka prosba nie do gmin, tylko znow na dogo. [/QUOTE] to bez znaczenia bo i tak link nie działa więc apel poszedł w kosmos a tylko forum się rozrosło o kolejny post. Dlaczego nie ma powszechnego zwyczaju [U]sprawdzać w edycji czy wklejone odsyłacze działają zanim zatwierdzi się post[/U]:placz: Przeciez tak, to tylko szkoda czasu zarówno piszacego jak i czytających - nie powiedziałabym słowa gdyby to były sporadyczne pomyłki ale niestety skala tego typu niedoróbek jest na dogo na prawdę irytująco duża. Że juz o apelach na PW z takimi właśnie linkami nie wspomnę:shake: -
[quote name='Orange Tree'] podana jest informacja, cyt: "W przypadku czosnku, spożycie przez [B]piętnastokilogramowego psa około trzydziestu gramów rośliny, w przeciągu trzech dni[/B] może doprowadzić do poważnych zaburzeń." 30 gr czosnku, to ok [B]15 zabkow[/B] podanych 15sto kg psu w ciagu 3 dni!! Kto podaje 15 zabkow czosnku swojemu sredniemu psu?????? [/QUOTE] A widzisz- sama piszesz jak niewiele trzeba aby zwierzęciu poważnie zaszkodzić. Uważasz, że nikt po tak entuzjastycznych namowach nie wpadnie na to aby np. w ramach "odrobaczania" lub podnoszenia odporności u schorowanego psa wielkości powiedzmy jamnika dać mu po 2-3 ząbki czosnku przez trzy kolejne dni? Nie wydaje mi się ta ilośc tak ogromną że az absurdalną - to jeden ząbek do porcji karmy... Karmisz swojego psa preparatem i ma sie dobrze - fajnie , Twoja sprawa, Twój wybór Ale to nie upoważnia do wprowadzania w błąd ludzi na forum i jednostronnych wypowiedzi. Czosnek , owszem ma szereg pozytywnych właściwości ale , I O TYM TEZ TRZEBA MÓWIĆ ma i swoją "ciemną stronę" zwłaszcza w wypadku zwierząt takich jak psy czy koty. Nawet u ludzi , przy niektórych schorzeniach jest absolutnie zabroniony. I nie tylko o biegunkę czy inne objawy niestrawności tu chodzi - bo to jest akurat naj mniej groźne jako, że widoczne i łatwe do powiązania z przyczyną. Dużo gorszą konsekwencją zatrucia czosnkiem jest skrycie postepująca anemizacja - poważny problem a trudny do szybkiego wykrycia przez właściciela I dlatego nie jest to niewinny suplement diety który podany w nadmiarze co najwyżej nie zostanie przez psa przyswojony. Czosnek raczej należy traktować jak lek pochodzenia roślinnego i jako taki podawać wg wskazań i w ilości ściśle określonej a nie tak sobie "na oko"
-
OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !
taks replied to hanek's topic in Już w nowym domu
[quote name='kanna']szczeniak odebrany[/QUOTE] :Rose: a czy coś wiadomo w jakim jest stanie? kurcze ,żeby jakaś wirusówka nie wyskoczyła bo odporność u małego pewnie zerowa:shake: -
Gwiazdella co Ty piszesz:crazyeye: chcą więcej kotów to proszę bardzo - do wyboru do koloru na dziesiątkach stron bez liku błagalnych ogłoszeń "kot szuka domu" muszą bez sensu mnożyć swoje? Ja też przyznaję się do tej , jak to byłaś uprzejma nazwać, "fanatycznej i chorej" miłości do zwierząt . Dla mnie na prawdę chore i to bardzo jest to, gdy ludzie deklarujący miłość do zwierząt są tak ślepi, głupi, egoistyczni i zakłamani ,że z premedytacją dokładają się do tragedii czyli i tak już zbyt dużej populacji kotów i psów w Polsce. Obawiam się więc Gwiazdello że mylisz pojęcia - jedni kochają koty a inni kochają ale wyłącznie siebie a koty służą im jedynie do zaspokojenia własnych zachcianek
-
i uszkodzenie krwinek w wypadku psów i kotów też jest potwierdzone . Sama na własne oczy widziałam szczeniaka którego nie dało sie juz uratowac bo własciciel "ekologicznie" odrobaczał. Więc byłabym ostrozna z entuzjastycznym propagowaniem czosnku. Jak juz koniecznie ktos musi dawać zwierzakowi to raczej weterynaryjny preparat czosnkowy gdzie dawkowanie jest ścisle zdefiniowane do wagi psa
-
[QUOTE=Blever's;15869895]Ostatnio miałam wykłady z Panią profesor, która jest ogromną zwolenniczką czosnku w żywieniu zwierząt... [B]Wykład akurat dotyczył żywienia indyków[/B], gdzie akurat wszelkie leczenia są masowe, ale odnosi się to każdego innego zwierzęcia i nas[/QUOTE] tego "kazdego zwierzęcia" to mam nadzieje jedynie Twój wniosek a nie twierdzenie wykładowcy otóz nie kazdego i co dla indyka dobre to dla psa czy kota nie koniecznie - niby podobne ale jednak "ciut" różne organizmy;) poczytaj choćby tu, dośc przystępnie wytłumaczone : [url]http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=601[/url]
-
Wega [B]Kajuszy[/B] [IMG]http://i56.tinypic.com/2hwp4et.jpg[/IMG] [IMG]http://i52.tinypic.com/2wrpvmf.jpg[/IMG] i zrobione telefonem na spacerze [IMG]http://i51.tinypic.com/28usf38.jpg[/IMG]
-
raczej trudno będzie łączyc kąpiele i kurację advocate kopiuje z inf o leku: [I]Krótkotrwały, jedno lub dwukrotny kontakt zwierzęcia z wodą pomiędzy comiesięcznym nanoszeniem preparatu nie powoduje znaczącego spadku skuteczności produktu. Jednakże częste [B]mycie [/B]przy pomocy szamponu l[B]ub zanurzanie zwierzęcia w wodzie [/B]po naniesieniu preparatu [B]może znacznie ograniczyć skuteczność produktu[/B][/I] że juz nie wspomnę jak ryzykowne jest łączenie na własną rękę kilku silnych preparatów...
-
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
taks replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
[quote name='Daria_13']Może macie pomysł co zrobić? jak pomóc psiakom? [B]oprócz wykupienia[/B]. [/QUOTE] chciałaś - dostałaś podpowiedź tyle, że jak widać nie po myśli... [quote name='Daria_13']Ja nie założyłam tylko tematu, [B]pisałam do 2 fundacji[/B], które zajmują się shih-tzu i bullterierami,[/QUOTE] Aż dwóch? Nooo to faktycznie, super I jeszcze dwa wątki na dogo - to też wysiłek;), można się spocić A tak przy okazji suczka dla której szukasz DT nie jest shih-tzu tylko w typie rasy (jeśli nie zauważyłaś) i warto o tym ew. opiekunom powiedzieć...sam wygląd to nie wszystko i suka może kryc w sobie wiele przykrych i kosztownych niespodzianek Chyba że R=R to też Twoim zdaniem bzdury:roll: I masz rację - nie wato ciągnąć prób wytłumaczenia Ci czegokolwiek bo Ty nie chcesz sie tu czegokolwiek nauczyć, dowiedzieć czego nie wiesz, zrozumieć racji innych . Ty chcesz tu zrealizować swój pomysł, żeby nie powiedzieć zachciankę i tyle. Albo ma byc tak jak Ty chcesz albo strzelasz focha i tupiesz nóżką. :wallbash: a więc EOT bo faktycznie szkoda czasu -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
taks replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
No, czyli droga działania prosta choć zapewne mniej efektowna niz zakładanie kolejnych wątków na dogo. Ale o niebo i skuteczniejsza i bardziej godna prawdziwego i swiadomego przyjaciela zwierzat. Trzeba tą pseudo wziąć na celownik i popracować nad jej likwidacją. A przynajmniej spróbować Jest wyszukiwarka internetowa - wystarczy na początek poszukać organizacji prozwierzęcych w pobliżu ( są tez takie o zasięgu działania ogólnopolskim) .Byc może któraś odpowie i zajmie się sprawą. No ale to wymaga trochę inicjatywy, samodzielności i wysiłku. Nie wystarczy "podrzucić" temat w myśl recepty " ja znalazłam problem a niech inni go rozwiążą". ( bo jestem niepełnoletnia, bo jestem zajeta, bo mam juz jednego psa... kazdy bez trudu znajdzie jakies "ale" aby się wytłumaczyć) [U]Należy do tych organizacji napisać [/U], przedstawic sprawę [U]okreslić swój udział w ew. akcji [/U]( to, że mieszka sie daleko wcale nie wyklucza wielu form działania/współpracy- choćby zbieranie inf.,przygotowanie pism , telefony, koordynacja itd, to sa sprawy które mozna załatwiać nawet z drugiej półkuli). Allegro też, gdyby było bombardowane informacjami w jak paskudnym procederze pomagają i gdyby protesty w tej sprawie były na na prawdę masowa skalę (a jeszcze lepiej nagłośnione w mediach) , byc może zajęło by jakieś stanowisko. Na prawdę jest co robic , trzeba tylko chcieć -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
taks replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
[quote name='Daria_13']Pisałam to wszystko bardzo impulsywnie, pod wpływem chwili. .... W ostatnim czasie zauważyłam, że ludzie na dogomanii albo się już wypalili, albo za bardzo biorą do siebie wszelkie słowa co niekoniecznie ma dobry wpływ na atmosferę panującą w tym miejscu. .[/QUOTE] Co do pierwszego to masz 100% racji - to nie było przemyślane ( i tyle lub aż tyle skoro jesteś na forum już 3 lata ) To jest internet, publiczne, popularne forum a nie prywatna rozmowa i wszystko co sie tu pisze , kazdy rzucony kamień wraca lawiną. Nie jestes w stanie przewidzieć kto to przeczyta , jakie wnioski wyciągnie , czego sie nauczy lub czego oduczy Warto o tym pamietac gdy siada się do klawiatury A co do wypalenia tez prawda - nie kazdy ma niewyczerpalne pokłady cierpliwości aby ciagle od nowa i w kółko powtarzać to samo i walczyc nie tylko z "betonem" społeczeństwa dla którego (w większości) pies czy kot czy kon czy... to "tylko zwierze" i może zdychac w mękach bo są ważniejsze sprawy na swiecie. I jak jeszcze tym mozna się pogodzic , tego spodziewać to znacznie bardziej wypala i dotkliwie boli gdy okazuje sie że wśród potencjalnych sprzymierzeńców i ludzi od których spodziewamy sie zrozumienia i współpracy dostajemy w plecy. -
OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !
taks replied to hanek's topic in Już w nowym domu
[quote name='kanna']mogę po wyżełka zabrać w środę, czy do tego czasu byłaby możliwość zabrania go z olkusza-przechowania...bądz przewiezienia od razu do wieliczki?? bardzo proszę o pomoc...[/QUOTE] skontaktuj sie może jak najszybciej bezposrednio z missieek ( Jej tel w podpisie 504 060 219) nie ma chyba czasu na montowanie czegos przez dogo w tej chwili - trzeba działac [U]juz[/U] bo pies wyglada na skrajnie wycienczonego i może nie przezyć kolejnej nocy ja deklaruję wsparcie finansowe na pierwsze wydatki ( transport, wet, noclegi do srody jesli będą płatne) niestety nie jestem w stanie ani pojechac do Olkusza ani zabrać na te dni do siebie - obowiazki w pracy:shake: ale pieniadze jakieś wysupłam jesli to miałoby rozwiązac choć drobna częsc problemu -
Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne
taks replied to Daria_13's topic in Pseudohodowle
ja tez mam nadzieję że kiedys będzie lepiej ale ... samo się to nie zmieni ale sama zmiana prawa nawet na idealne ( a to utopia) to za mało - kazde prawo da się obejść jesli nie ma jego akceptacji i zrozumienia celu ograniczeń potrzebna jest także EDUKACJA , długa i żmudna praca nad ludzką mentalnością, nagłosnienie i uswiadomienie problemu i jego mechanizmów dlatego m.in. nie puszczam mimo uszu tego i podobnych mu wątków nikt z nas w pojedynkę swiata nie naprawi ale kropla drąży skałę a jeśli tych kropli jest wiele to juz realna siła