-
Posts
5279 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by taks
-
Legowisko dla 40 kilogramowego psa z chorymi stawami i kręgosłupem.
taks replied to MaDi's topic in Legowiska, materace
Niestety to spory wydatek bo wg. moich doswiadczeń w takim wypadku najlepiej sprawdza się "ludzki" [U]sprężynowy, średnio twardy[/U] materac i na to nieprzemakalna nakładka (ta do kupienia bez problemu na allegro za ok.30 zł). Takie materace , nowe, nawet w promocji to koszt od kilkuset zł ale bywa że trafi sie używany. Trzeba śledzić portale ogłoszeniowe- tam bywają -
Wymiotuje nad ranem bo zbyt wzrasta mu kwasowośc pustego zoładka. Mały pies nie powinen miec zbyt długiej nocnej przerwy w karmieniu bo tak to sie własnie konczy. Nasłuchałas sie "genialnych" rad i są skutki. Taki szczyl powinien jeśc co najmniej 3 x dziennie i to w regularnych odstępach czasu a nocna przerwa nie powinna byc wieksza niz 10 godzin. Głodzenie psa zeby sie nie załatwiał w nocy to bzdura. Odchowałam w zyciu nie jednego szczeniaka( pracując a więc z nieobecnościa w domu 8-9 godz) i wiem jedno - [U]regularne[/U] posiłki i [U]regularne[/U] wychodzenie to najkrótsza droga do nauczenia czystości. Stałe godziny i bezwzględne ich przestrzeganie wyrabia w psie i psychiczny i fizyczny nawyk i pomaga szybciej nauczyc czystosci w domu Jeśli praca zmusza Cie do zostawienia psa w domu na dłużej to wyznacz mu awaryjne miejsce do siusiania. Bo własnie pierwszy krok w nauce czystosci to nauczenie psa aby kontrolował [U]gdzie[/U] sie wypróżnia. Z czasem , gdy pies podrosnie i fizjologicznie bedzie miał wiekszą mozliwośc utrzymania moczu ( u malucha to nie tylko kwestia nauczenia czystosci ale także jego mniejszych fizjologicznych mozliwości utrzymania moczu) możesz tą awaryjną domową toaletę skasować.
-
Przyłączam się do apelu abyś poszła z psem do weta który operował. Jesli 6 tyg po zabiegu łapa krwawi to jest JUŻ wystarczający powód do niepokoju, że cos jest z gwoździem nie tak. Domowymi sposobami i radami z netu to mozna co najwyżej naprawić nogę od stołu ale na pewno nie psią łapę.:shake: Nie bagatelizuj tego bo takie powikłania po gwoździowaniu mogą się skończyć w najlepszym razie amputacją łapy a bywa że i smiercią zwierzęcia ( zakażenie , martwica tkanek, zakrzepy itd.)
-
Ale w czym problem z tą decyzją bo nie bardzo rozumiem.:roll: Kasa była zbierana na żywienie i leczenie psów.Kobieta sie resztkami sił nimi zajmuje i jak wynika z relacji nie ma pieniedzy żeby jeszcze do tego dokładać . Skoro poniosła koszty weta to przeciez trzeba jej za to zwrócic. Jesli psy potrzebują czegoś do uwiązania żeby nie było kolejnych problemów i awantur z miejscowymi to albo trzeba to szybko kupic i dostarczyc albo dac kase tej Pani i niech Ona za tym chodzi i gdzieś szuka po sklepach( co chyba w Jej sytuacji zdrowotnej nie jest najprzyzwoitszym rozwiązaniem). Kasy psy miały 991 zł ( post 155) na zakupy marketowe wyszło 365,39 [B]wiec zostało 625,61[/B]zł. To chyba wystarczająco duzo aby Pani nie musiała prosić o te 80 zł zwrotu za wysupłane na weta pieniądze. Moim zdaniem to nie może tak byc zeby kasa leżała miesiacami w depozycie a opiekunka psów miotała sie z długami za psie wydatki.Uważam nawet, że jeśli kontakt z Pania jest tak trudny z powodów transportowych i nie ma mozliwości regularnego uzupełniania zapasów karmy oraz zapewnienia psu wizyty u weta to kasa zebrana na psy powinna w całosci trafić do opiekunki i niech Ona to wydaje wg potrzeb.
-
[quote name='bric-a-brac'] edit: Nie umiem przez wyszukiwarkę wyszukać nowych wątków, np. z ostatnich iluś tam dni. [/QUOTE] w stopce strony z listą bazarków masz cos takiego jak "opcje wyswietlania" w poz. "pokaż tematy " wybierasz np "2 ostatnie dni" w "sortuj tematy" wybierasz "date założenia wątku" i wybierasz "malejaco" i gotowe - bazarki wyswietlaja sie w kolejnosci założenia poczynając od najnowszych
-
To są krwiaki pooperacyjne - za parę dni się wchłoną. Nic niepokojącego ze zdjęcia nie widzę
-
Mam dokładnie to samo odczucie - [B]natrętna reklama to antyreklama.[/B] Dlatego coraz rzadziej wchodzę na ten wątek bo szkoda nerwów.Najwyraźniej niektórzy tak mają, że ich musi byc zawsze na wierzchu nawet kosztem innych. Aby nie przegapić nowych i ciekawych bazarków [B]używam wyszukiwarki [/B]-polecam. Mozna ustawić na segregowanie wg daty załozenia wątku i np. odsiać tylko te założone w ostatnich 2 dniach i [B]juz jest się na bieżąco w nowościach[/B]
-
[quote name='dorota1']Czy ktoś może coś napisać o lecznicy przy ul. Grenadierów 7D?:lol:[/QUOTE] Właśnie się tam wybieram na rekonesans ( poczyścimy gruczoły odbytowe)bo jako rezerwowa ta przychodnia byłaby dla mnie swietna ze względu na lokalizację ( mam na "poważniejsze" sprawy swoich ulubionych wetów ale niestety z dość o kłopotliwym dojazdem) to sprawdzę z autopsji Od jakiegos czasu podpytuję o nich wsród psiarzy w okolicy i wnioski bardzo pozytywne - ludzie chwalą podejście do pacjentów, warunki lokalowe i wyposażenie też niezłe A jesli chodzi o sam poziom leczenia to tez wydaje sie byc w porządku - w sumie na pewno lepiej się to przedstawia niż w 2 gabinetach po sąsiedzku (jesli jestes z tej okolicy to zapewne wiesz o jakich mówię- te w strone os. Widok ale bliżej Bronowic). Przynajmniej w trafności i szybkości stawiania diagnoz i czystości ran pooperacyjnych są dużo lepsi.
-
zdecydowanie radzę isc szybko do weta. Po tyg od zabiegu rana powinna byc juz sucha. Wyciek i zaczerwienienie pojawiające sie dopiero teraz swiadczy o odczynie zapalnym. I błagam ŻADNYCH ZASYPEK ani MAŚCI a juz na pewno nie na własną rękę. To nic nie pomoże a może tylko zatkać ujscie wydzieliny i dopiero będzie problem
-
[quote name='kaja555']może trzeba trochę ochłonąći poczekać[/QUOTE] święte słowa;)
-
Bezgraniczne CIERPIENIE - MIKUŚ - cały i zdrowy JUŻ W SWOIM DOMU!
taks replied to mamanabank's topic in Już w nowym domu
bazarek dla Mikusia rozliczony - uzbierało sie 579 zł przelew na konto Emir zrobiony ( 25.11.2011) [B]mamanabank[/B] czy mogę Cię obarczyć prośbą o potwierdzenie na wątku bazarkowym tej wpłaty ( jak dotrze)?:oops: Bo chyba regulamin bazarku wymaga potwierdzenia a widzę, że cały czas czuwasz nad wpłatami;) z góry dziekuję i przepraszam za kłopot link do bazarku [url]http://www.dogomania.pl/threads/217224-rozliczony-swetry-kocyki...-dla-rannego-Mikusia-do-10.11?[/url] -
Chyba za duzo nerwów i pochopnych decyzji, że o "głosie publiki" i ich okrzykach oburzenia nie wspomnę bo taki internetowy lincz to juz norma na dogo Jestem w stanie zrozumiec, że ktos komu umiera matka i musi w ciagu minut czy godzin ogarnąć sytuację może byc skrajnie zdenerwowany i nawet zachowywać się nieracjonalnie . Nikomu nie zycze takiej sytuacji i bardzo prosze o choc odrobinę empatii. Była prosba o opieke nad Atosem na kilka dni bo zdarzył się WYPADEK LOSOWY. Niestety po raz kolejny na dogo wychodzi że DT tak na prawde nie ma solidnego wsparcia jesli cos sie nagle sypnie. To nie pretensje do kogoś personalnie - po prostu stwierdzam fakt że w nagłej potrzebie nie ma na ogół gotowego planu awaryjnego ( np absolutnie awaryjnego dt w odwodzie choc na chwilę czyli czas potrzebny do spokojnego szukania czegoś zastepczego) Magda222 - czy to takie dziwne ze DT własnie do Ciebie w pierwszej kolejnosci zwrócił sie o pomoc? Robiłas co mogłaś , zgoda i dzieki Ci za to ale mimo nerwów i urazonej ambicji jednak apeluje aby na pierwszym miejscu było nadal przede wszystkim dobro Atosa. Jestem absolutnie przekonana że fundowanie mu teraz tułaczki po kolejnych DT jest ostatnią rzeczą która mu wyjdzie na dobre. Przeciez to stary , chory i slepy pies dla którego takie zmiany moga byc wyrokiem Opieka jaką miał dotąd w DT była nienaganna a wręcz śmiem twierdzić wspaniała. Prosba o chwilowe przejecie opieki nad psem była w pełni uzasadniona zaistniałą i absolutnie przez DT niesprowokowaną sytuacją. Ani przez moment DT nie zaniedbał psa. Czy to wszystko uzasadnia odbieranie na siłę Atosa w atmosferze skandalu i pretensji???? Może warto wypić szklankę zimnej wody, ochłonąć i przemyśleć parę rzeczy? [B]case[/B]- zanim dokopiesz bardziej może warto sprawdzic czy aby na pewno to jest płatne DT
-
Zapraszam na kolejny bazarek "obrożowy" [url]http://www.dogomania.pl/threads/218155-taksowe-obro%C5%BCe-smycze-adres%C3%B3wki-do-30.11-na-Kielce-i-Szyd%C5%82owiec?p=18051069#post18051069[/url]
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
taks replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Zapraszam na bazarek ( w 1/2 na kieleckie bidy) [url]http://www.dogomania.pl/threads/218155-taksowe-obro%C5%BCe-smycze-adres%C3%B3wki-do-30.11-na-Kielce-i-Szyd%C5%82owiec?p=18051069#post18051069[/url] -
Spokojnie;)jesli wydzielina jest przeźroczysta to OK oczyszczają się drogi rodne po zabiegu, to normalny proces gojenia za kilka dni wydzielina powinna zniknąć
-
Odyseja Oczki dobiegła do końca:):)Jest w swoim domku:):):)
taks replied to ocelot's topic in Już w nowym domu
Kombinować zawsze warto - wazne tylko aby znać umiar i nie przekombinować;) Szkoda że zadyma bierze się z niedoczytania o jaki Stargard chodzi... Psa można wozic i wokół całej Polski jak się trafi auto za frico tylko że nie kazdemu takie podróże służą. Stawka w okolicy 50 gr. za kilometr to prawie po kosztach paliwa więc płatny transport po tej cenie a bezpłatny ale za zwrotem kosztów to niewielka różnica a biorąc pod uwage wydłużenie trasy mało opłacalne. [U]I wazne [/U]- skoro Oczka była na BDT to jak nie suczce, to przynajmniej jej Opiekunce nalezy się chyba ta odrobina spokoju że psina dotrze na miejsce bezpieczna i jak najmniej zestresowana i narazona na jakiekolwiek przygody po drodze. I żeby nikogo serce nie bolało że coś sie odbiera innym pieskom oferuję do 100 zł dopłaty do tego BEZPOŚREDNIEGO transportu Oczki. Tylko prosze o inf na PW czy i gdzie mam wpłacic bo nie jestem w stanie na bieżąco śledzic wątku -
O kurcze , co za słodka ekipa polarników:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Skąd takie twarzowe watowane kubraczki zdobyłaś?
-
zdjęcia od Magdyska25 [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-3OZEz3z8ZRc/TsEKOnKHfeI/AAAAAAAAAGs/Fk7szNQedqc/s640/DSC00200.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-hey4bS6SuHg/TsEGzTIn-ZI/AAAAAAAAAGA/hPC0UpU1rZs/s640/DSC00188.JPG[/IMG]
-
dogo to publiczne forum i każde imienne oskarżenie ma wagę kamienia więc nie można tak sobie rzucać niepełnych czy nieprawdziwych relacji i liczyc że to pozostanie bez echa Warto o tym pamiętać i tu juz nawet nie chodzi o prawną odpowiedzialnośc ( choc takowa istnieje) a o zwykłą przyzwoitość i wiarygodność Zwłaszcza jak później dziwi brak sojuszników do współpracy - może i tu tkwi przyczyna? Może ludzie sie po prostu obawiają że porywczośc i emocje przeważą nad rozsądkiem a konsekwencje trzeba bedzie ponosic wspólnie? To tyle ode mnie w temacie szczeniaków, wzgardzonej propozycji sterylkowej ( ba-cha parę stron wyzej pisała o tym, co chyba wyjasnia, że wchodzac na ten watek ma jak najlepsze intencje- warto to zauwazyc prawda?) i latajacej zacieczkowanej matki szczyli której kolejną ruję mozna było dosc łatwo przewidzieć a więc potraktowac jak priorytet. Nie było nawet porządnych zdjęc zeby sukę ogłaszać Tak , dogo , pewnie i tym razem pomoże ale jak długo to udźwignie jesli zamiast zapobiegać będzie sie wkraczać gdy juz nóż na gardle? I nie sądzę aby w tej sytuacji któryś z wetów na miejscu podjął sie sterylki. Nikt nie zaryzykuje kolejnej publicznej "relacji" przeciw sobie i to przekazanej nawet nie z drugiej a z trzeciej reki ... więc ? Szykuje sie kolejna akcja transportowa, tak? I tak z kazdym kolejnym zwierzakiem potrzebujacym pomocy weterynaryjnej? Dora z całym szacunkiem do Twojej pracy ale po raz juz nie wiem który błagam - rób to z głową i policz do dziesieciu zanim cos zrobisz/napiszesz. Uważam że zamiast wypraszać kogoś z wątku powinnas wyjasnić zarzuty które tu padły z Twoich ust ( nawet jesli to była relacja rozmowy w której nie uczestniczyłas to pisząc wziełaś za ich prawdziwość odpowiedzialnośc i powinnas ponieśc konsekwencje). I jesli okaże sie że wprowadzono Cię w błąd to wetom ze Szczebrzeszyna nalezą się tu przeprosiny. Wypraszanie z wątku ludzi którzy przychodzą z propozycjami pomocy to chyba ostatnia rzecz na którą można sobie pozwolić:shake:
-
suczki [B]Markofix1[/B]: Wacia [IMG]http://img684.imageshack.us/img684/1368/1003872e.jpg[/IMG] [IMG]http://img210.imageshack.us/img210/9417/1003876.jpg[/IMG] i Wiktorka [IMG]http://img196.imageshack.us/img196/4696/1003879c.jpg[/IMG] [IMG]http://img820.imageshack.us/img820/6742/1003884p.jpg[/IMG]
-
A ja nie rozumiem dlaczego skoro koniecznie chcesz sie popisywać wiedzą robisz to w sposób tak zagmatwany i nieczytelny że jak widac nie tylko ja mam problem ze zrozumieniem o co Ci chodzi. To oczywiste że krycie przy pierwszej cieczce to barbarzyństwo i to bez względu na rasę. I myslę że i dla Swidran to jasne i bez Twojego szkolenia. A miłosników rasy zapraszam na ten watek [url]http://www.dogomania.pl/threads/134478-Labradory-w-potrzebie/page29?[/url] bedzie pozyteczniej niż tu szarpac sobie nerwy w temacie jak najefektywniej przywołac na swiat kolejne labkowe szczeniaki które nie koniecznie znajdą szczęśliwe domy do końca swoich dni
-
Taa jasne , przy drugiej juz mozna zacząć produkcję tak? Suka dojrzała jak diabli...