Jump to content
Dogomania

ala123

Members
  • Posts

    15154
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ala123

  1. W ubiegłym roku była tam na moją prośbę Straż dla Zwierząt, nie ma się czego przyczepić, psy nie są zagłodzone, inne zwierzęta też nie. Konie nie mają papierów, ale inspektorat weterynarii nic nie zrobił ; twierdzą,że to nie ich sprawa. Kazali dzwonić do jakichś instytucji, które wydają papiery ( teraz już nie pamiętam do jakich), wydzwaniałam i oczywiście nic z tego nie wyszło. W Polsce nikt nic nie może, spychologia po prostu . Problem z tym "gospodarstwem" jest od lat. Facet niczego się nie boi, całe życie się ślizga, u nas jest to możliwe, więc czuje się pewnie, wszyscy mogą mu naskoczyć jak widać.
  2. Nie bardzo. Nie jest to jakoś daleko od Zamościa, bo 30 km,ale nie mogę. Gdyby ktoś jechał, mogę dokładnie opisać, gdzie wdziałam psa.
  3. Wczoraj późnym wieczorem, ok. godz.22 przejeżdżając drogą krajową nr 74, która prowadzi częściowo przez las w okolicy Szczebrzeszyna ( Szperówka) w pewnym momencie zauważyłam wychodzącą z lasu na pobocze małą psinkę. Wyglądała na suczkę,ale nie wiem na pewno, bo panowały nieprzeniknione ciemności, a okazało się,że nie mam latarki w telefonie. Wysiadłam z samochodu,ale to małe czmychnęło gdzieś dalej; szukałam jej z pół godziny na oślep,wołałam,ale nie pokazała się już. A auta zapitalały tą drogą, jak głupie, pomimo późnej pory. Wysypałam jeszcze trochę suchej karmy i z ciężkim sercem odjechałam, . Bez latarki i kamizelki odblaskowej nic więcej nie mogłam zrobić. Nie wiem jak pomóc psince.
  4. Sąsiadka prosi mnie o pomoc dla rocznej ONkowatej suczki z łańcucha,która w wieku 10 miesięcy została mamą 10 szczeniaków. Nie przez przypadek została, właściciel celowo ją dopuścił,aby móc sprzedawać szczeniaki... Tak też uczynił, sprzedał 9,jedną suczkę zostawił sobie, aby za kilka miesięcy mogła urodzić małe,które również sprzeda... Suczka-mama rodziła na łańcuchu, na łańcuchu karmiła małe, na łańcuchu spędziła większość swojego życia. I tak pewnie wyglądałoby jej c a ł e życie,gdyby nie łapała kur i kaczek,ale ona łapie i zjada,więc zapadł na nią wyrok. Poszłyśmy dzisiaj do tej meliny, mam zdjęcia,ale brakuje mi pomysłu,jak suczce pomóc. Ta kupa pustaków w głębi,to jest buda, w której urodziła i karmiła szczeniaki. Tam mieszka.
  5. Szorstkowłosa sunia od wczoraj jest w hoteliku u Murki. Właściwie to pewnie jeszcze u weta, bo trzeba ją odrobaczyć i przede wszystkim usunąć kleszcze i zabezpieczyć przed nimi na przyszłość. Podjęłam taką decyzję,bo nie mogłam inaczej, ale oczywiście nie mam żadnego pomysłu na zdobycie środków finansowych na utrzymanie suczki w hoteliku. Będę starała się sukcesywnie wpłacać Murce jakieś kwoty, robić bazarki, ale bardzo proszę o wsparcie. Nie tylko finansowe, każda forma jest nieoceniona. Sharko dziękuję raz jeszcze za błyskawiczną pomoc w ogłoszeniach i nie tylko :)
  6. Dziękuję LocaiBenio za kolejną wpłatę 30zł dla Pucka :)
  7. Mamy odpowiedniego pieska dla tej kobiety. Tutaj jest link do ogłoszenia : http://olx.pl/oferta/rezolutny-pirat-szuka-domu-CID103-IDfAMMb.html Pirat vel Korek waży ok 11-12 kg, ma ok. 3 lat, za facetami nie przepada zbytnio, ale kobiety uwielbia :) Myślę,że byłby to odpowiedni dom dla niego.
  8. Sunia cały czas jest na tej wsi. Przedwczoraj znowu złapała kurę u kogoś na podwórku i uciekła z nią. Próbowałam coś załatwiać z gminą,aby chociaż trochę wsparli finansowo suczynę,łatwiej byłoby podjąć jakąś decyzję o zabraniu jej stamtąd,ale to jest beton, nie wiem,czy coś z tego wyjdzie.
  9. Dziękuję, jeżeli możesz,, to bardzo proszę. Tak chciałabym ją zabrać z tej wsi w jakieś bezpieczne miejsce.
  10. Dzieję się,dzieje. Jest kolejny pies potrzebujący pomocy, suczka właściwie, na pierwszy rzut oka młoda. Jest przyjazna, łazi za ludźmi,ale nikt jej nie chce. Trochę dlatego pewnie,że jest duża gabarytowo. Przedwczoraj dowiedziałam się o niej, została wyrzucona w jednej z wsi powiatu zamojskiego.
  11. Mam nadzieję,że tak, że jest w akcji... Ja co miesiąc wpłacam swoją deklarację.
  12. Może Pucek by się nadał ?
  13. Klatkę łapkę ma Krystyna Pomarańska, na pewno by pożyczyła, więc nie ma potrzeby kupowania. Jest ktoś, kto zająłby się łapaniem kota? Właściciele działki, na którą kot przychodzi?
  14. Zapraszam na bazar z różnymi rzeczami, m.in. rowerem treningowym,albumami,firankami, skórzaną kurtką,butami oraz innymi ciuchami i drobiazgami :
  15. Dziękuję Murko za rozliczenie. Dziękuję też LocaiBenio za wpłatę 30zł dla Pucka :)
  16. Napisałam pw. Basset cudny, właściwie to chyba bassetka :) Przypomina mi moją nieżyjącą już niestety Basię...
  17. Bardzo smutna informacja :( Biegaj szczęśliwa Suńko za TM ! Tam już nic Cię nie boli i nic Ci nie dolega.
  18. Już wstawiłam, przepraszam.
  19. Zapraszam na bazarek z butami oraz innymi rzeczami, drobiazgami,ciuchami itp, itd :
  20. Jakiż to kochany psiak z tego Pucka ! Dziękuję Murko za fotki, przydadzą się na pewno. Zapraszam na bazarek, z którego ewentualny dochód będzie przeznaczony m,in. dla Pucka:
×
×
  • Create New...