-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za wpłaty: 1) Ewa R. (Tychy) - 200zł 2) Sowa - 120zł 3) Mysza2 - 30zł 4) Anula - 100zł 5) Poker - 50zł 6) werenn - 50zł 7) MALWA - 100zł 8) Zagrodowy Pies Polski - 50zł 9) Jaguska - 50zł 10) Nesiowata - 20zł 11) Anonimowy Darczyńca - 800zł 12) Anica - 10zł 13) Paweł K. - 15zł 14) agat21 - 150zł 15) bakusiowa - 50zł ------------------------------------------- 1795zł + 305zł z FB= 2100zł 2100zł - 2000zł faktura za operację = 100zł + 16) b-b - 20zł 17) dotta1311 - 250zł ------------------------------------------- 370zł -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Wyręczamy, ale to wszystko dla dobra psa. Wiesz, jak to u nas wygląda: jeżeli nawet zgłoszono by do schroniska, to nikt by jej tam nie pomógł ze względu na koszty. Wrzucili by ją do boksu lub klatki i tyle. Im szybciej by umarła, tym większy zysk dla schroniska. Nikt ani gminy, ani schroniska nie rozlicza. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za dzisiejsze wpłaty :) Uzupełniam: 1) Ewa R. (Tychy) - 200zł 2) Sowa - 120zł 3) Mysza2 - 30zł 4) Anula - 100zł 5) Poker - 50zł 6) werenn - 50zł 7) MALWA - 100zł 8) Zagrodowy Pies Polski - 50zł 9) Jaguska - 50zł 10) Nesiowata - 20zł 11) Anonimowy Darczyńca - 800zł 12) Anica - 10zł 13) Paweł K. - 15zł 14) agat21 - 150zł 15) bakusiowa - 50zł ------------------------------------------- 1795zł Na fb koleżanka zebrała dla Czesi 305zł czyli na dzień dzisiejszy mamy; 1795zł+305zł= 2100zł Puściłam przelew na 2000zł za operację i pobyt w Lubelskiej Klinice Weterynaryjnej dra Handwerkera. Na moim koncie zostaje kwota 100zł W Royal Vecie do zapłacenia było 740zł, z czego anonimowy darczyńca zapłacił 200zł, do zapłaty pozostaje 540zł. Jutro koleżanka wybiera się do wójta gminy ( Sitno), z terenu której suczkę zabrałyśmy. Może coś wskóra. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Odnośnie zaleceń i ewentualnej rehabilitacji nie wiem jeszcze nic. Dopiero wieczorem wet przyśle mi na maila. Dzisiaj dostałam fakturę i kartę wypisu Czesi. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za jeszcze jedną wpłatę :) Uzupełniam zestawienie: 1) Ewa R. (Tychy) - 200zł 2) Sowa - 120zł 3) Mysza2 - 30zł 4) Anula - 100zł 5) Poker - 50zł 6) werenn - 50zł 7) MALWA - 100zł 8) Zagrodowy Pies Polski - 50zł 9) Jaguska - 50zł 10) Nesiowata - 20zł 11) Anonimowy Darczyńca - 800zł 12) Anica - 10zł 13) Paweł K. - 15zł ------------------------------------------- 1595zł -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Jutro Czesia przyjeżdża do Murki :) -
Tyle się ostatnio działo,że nie zdążyłam jeszcze przedstawić mojego nowego tymczasowicza. Ponad tydzień temu, w poprzedni piątek przywiozłam do lecznicy pogryzionego przez lisa młodego kocurka. Zwolniło się miejsce u naszej wetki i kotek miał zostać w szpitaliku, ale niestety przy okazji pogryzienia, lis zaraził go grzybicą. Do szpitala nie przyjęto go, a wypuścić go na pastwę losu też nie mogłam. Siedzi w klatce w garażu, podaję mu leki, przemywam chore miejsca i mam nadzieję,że szybko wyzdrowieje. Kocurek jest młody, kilkumiesięczny i bardzo miły, mam nadzieję,że szybko znajdzie dom.
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Czesia czuje się dobrze. W tej chwili lekarze nie wiedzą,czy łapka będzie normalnie funkcjonować, trzeba zaczekać nawet do pół roku. -
Przepraszam,że dopiero teraz przychodzę, ale nie wyrabiam się z niczym... Wróciłam właśnie z Royal Vetu, piesio - dostał imię Forest - ma usztywnione i opatrzone przednie łapy. Jest to bardzo spokojny pies, pozwala robić przy sobie wszystko. Operacja odbędzie się nie jutro, lecz we wtorek w Zamościu, podobno nie ma potrzeby wiezienia go do Lublina. Jeżeli chodzi o poszukiwania właściciela, to już w momencie kiedy pies był przewożony do lecznicy koleżanka wrzuciła informację na fb. Jak zatrzymałyśmy się przy psie i ściągałyśmy go z drogi, przyszło kilku okolicznych mieszkańców ( wszystko wydarzyło się w środku gęsto zaludnionej wsi), ale twierdzili jednogłośnie,że nikt go nie zna. Teraz, jak na spokojnie analizujemy sytuację, to jedna z kobiet mogłaby być właścicielką; była najbardziej aktywna, przyniosła jakieś szmaty, którymi chciała owijać połamane łapki, a jak ją powstrzymałyśmy i powiedziałyśmy,że pies musi trafić do lekarza, to zaczęła wykrzykiwać "kto za to zapłaci". Sąsiedzi tej baby też ""nie znają psa". Plakaty wiszą na przystankach i w sklepie, rozmawiałyśmy ze sprzedawczyniami, nikt nic nie wie... I pewnie nie dowiemy się niczego więcej, bo jest zmowa milczenia. Nie wiem, czy w tej sytuacji warto drążyć temat, najważniejsze jest teraz dobro psa.
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję,że leki przeciwbólowe zadziałały i psinka nie cierpi. Jutro rano pojadę do niego, oby tylko dał radę...