-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
MICHULEC z pogryzionym oczkiem-czeka na domek w DT
ala123 replied to Rodzice Maciusia :)'s topic in Już w nowym domu
Ja ciągle o Wilczku: ktoś wcześniej wspomniał, że on ma jakiegoś właściciela ponoć. Może udałoby się dowiedzieć kto to i gdzie mieszka bo tam ewentualnie może przebywać Wilczek. Nie daj Boże na łańcuchu i bez jedzenia i picia. Skoro ten facet to jakiś typ wszystko możliwe . -
MICHULEC z pogryzionym oczkiem-czeka na domek w DT
ala123 replied to Rodzice Maciusia :)'s topic in Już w nowym domu
Wreszcie zalogowałam się ! Coś jest nie tak z internetem bo od wczoraj usiłuję wejść na forum i dopiero teraz mi się udało. Cieszę się ,że Misiek ma się dobrze, ale co z jego kompanem Wilczkiem spod bloków ? Wiecie coś dziewczyny? Widział go ktoś? Może jakaś krzywda mu się stała... -
Dzięki za założenie wątku, ja jeszcze nie potrafię. Postaramy dowiedzieć się czegoś więcej o piesku.Będziemy informować na bieżąco. Na razie jak widać pies przerażony i biedny po prostu. Schronisko żadnemu zresztą psu nie służy, a jeszcze zamojskie...
-
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Boże, jaka słodka sunieczka! Rozpłynęłam się po prostu. Ja uwielbiam z kolei takie lizanie rąk, zresztą ja wszystko u piesków uwielbiam... -
MICHULEC z pogryzionym oczkiem-czeka na domek w DT
ala123 replied to Rodzice Maciusia :)'s topic in Już w nowym domu
Nie żartuj, pewnie, że się nie gniewam, bo niby dlaczego. Najważniejsze aby psy znalazły się wreszcie w Rejowcu. Będziecie szukać im domu stałego czy one tam mają już zostać? -
MICHULEC z pogryzionym oczkiem-czeka na domek w DT
ala123 replied to Rodzice Maciusia :)'s topic in Już w nowym domu
Jestem z Zamościa. Pytałam o to kilka razy dlatego,że może jakoś wspólnymi siłami dałoby się wcześniej te psy pzrewieźć ale trudno... czwartek już niedługo. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Proponuję wyciszyć emocje i zakończyć tę dyskusję. Jakiś nerwowy chyba dzisiaj dzień, wszyscy drażliwi. Saba pewnie chciałaby spać spokojnie a tymczasem pewnie ją uszy pieką,bo ciągle o niej gadamy. Jutro może będzie lepsza atmosfera do bardziej konstruktywnych wypowiedzi. Dobranoc. -
MICHULEC z pogryzionym oczkiem-czeka na domek w DT
ala123 replied to Rodzice Maciusia :)'s topic in Już w nowym domu
Widzę,że sprawy pokomplikowały się i pieski nie pojechały w poniedziałek? Szkoda. Mam nadzieję,że ten czwartek wypali wreszcie. Napiszcie gdzie te psy u River będą mieszkać, w jakiej miejscowości? Już raz o to pytałam i dalej nie wiem. Może jakiś transport znalazłby się już do tej pory. Pieniądze chcę przekazać, tylko nikt nie napisał mi gdzie. -
Miniaturowa Niteczka vel Isia zostaje na zawsze w DT:):):)
ala123 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Niteczka ma się dobrze,nazwano ją Isia. Zarządza bardzo zdecydowanie 14 letnim "szorstkowłosojamnikowatym" Mopsikiem oraz 6 kotami. Nabrała pewności siebie. Jest niekłopotliwa i bardzo pilnuje się domowników. Pozostał jej jeszcze lęk przed podniesionym głosem i energicznymi gestami. -
Wesoła, cudowna FRYZIA juz w swoim CUDOWNYM domku!
ala123 replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kaaasiaaa']Witam. to ja jestem ta osoba co wypytywała się o Fryzie. Podkreślam, ze tylko się pytałam co to za pies, jak się zachowuje, gdzie można zobaczyć itd. Duzo sie wczoraj zastanawialam nad nia... ma bardzo mily pyszczek, jednak czytalam te wszystkie posty, opowiesci o niej, jej ucieczki, przegryzania ... obawiam sie tego jak by sie w malym mieszkaniu zachowywala, wogole jak by sie zachowywala, wydaje mi sie ze lepiej by jej bylo w ogrodzonym domu z ogrodem... Bardzo mi przykro, bo widze ze wiele osob wierzylo ze ja wezme do siebie, ale jezeli chcecie to moge wam pomoc znalezc dla niej dobrego wlasciciela, moge umiescic ogloszenie na allegro, czy na naszej klasie ... Jezeli moge jakos pomoc w inny sposob niz ja przygarnac prosze dac mi znac.[/quote] To może jakąś inną, mniej żywiołową psinkę z Zamościa możemy Ci zaproponować? Taką małą, wersję blokową, takie też tutaj są... Wdzięczność zamojskich piesków za ofiarowanie domku jest niedoopisania. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Ale zadyma! O co tutaj chodzi? Dark dała wspaniały DT i jak zwolni się miejsce po Sabie, ja pierwsza będę polecała ten dom. I bardzo szkoda byłoby gdyby przez te dyskusje bezproduktywne Dark zraziła sie do tego, co robi bardzo dobrze. Po co się nawzajem obrażać na siebie skoro każdy ma swoje racje: rozumiem Dark, która zna suczkę i wolałaby rozmawiac sama z potencjalnym domem i decydować o jej losie; z drugiej strony gdyby znalazł się dom w innej części Polski - też nie można go dyskwalifikować ze względu na odległość. Wiadomo,że Dark wszystkim się nie zajmie ale chciałaby jak najwięcej zrobic dla suczki ,bo juz zarzucano jej ,że ciągle liczy na innych. Nie kłóćmy się i starajmy zrozumieć postawę innych, bo to przecież wszystko dla dobra psów. -
nie masz telefonu do tej pani? Nikt więcej nie może tam pojechać i zobaczyć co się dzieje? Idzie wiosna niedługo suka znwu bedzie w ciąży jeżeli się temu nie zapobiegnie i tak w kółko...
-
Też jestem ciekawa i cały czas myślę o niej a tu cisza.
-
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
[quote name='irysek']czytalam juz na forum bassecim, ze waszym zdaniem nie jest niby podobna do basseta i nie bedziecie raczej pomagac wszystkim kundlom, tylko bassetom. Saba jest dluga, ma krotkie lapki, umaszczenie ma podobne. ogolnie mowiac wszystko ma takie samo oprocz wiszacych do ziemi uszu i obwislego pyszczka. wy - ludzie z forow psow rasowych - nie jestescie za tym, zeby podciagac takie psy pod rase. a jednak my ratujace wszystkie psy SWIATA (glownie KUNDLE) podciagamy pod dane rasy i bardzo im to pomaga. a ludzie czzytajac, ze w typie basseta czy tollera czy jeszcze innego jakiegos rozumieja, ze jest to pies w typie, a nie rasowy, czy rodowodowy czy champion czy jeszcze jakis inny hodowlany wymysl. dla mnie basset to basset, czy z hodowli, czy z pseudohodowli czy ze schroniska. rasa to rasa. a pies w typie to pies podobny do danej rasy. Saba jest ewidentnie podobna.[/quote] Nie zamierzam nikogo przekonywać ani tym bardziej wszczynać kłótni ale Saba naprawdę nie jest w typie basseta. Jeżeli to ma jej pomóc to niech oczywiście będzie tak napisane.Ja uważam ,że nie pomoże, bo jeżeli ktoś chce mieć basseta, to Saby nie zaadoptuje. Odnośnie Twojej opinii wyrobionej na podstawie wpisów na forum bassecim pozwolę sobie zauważyć ,że raczej nie wszyscy tam mają takie zdanie jak piszesz, czego dowodem jest chociażby moja obecność tutaj i pomoc jaką zadeklarowałam Sabie. Zresztą dobrze wiesz ,że nie tylko ja, ale inni basseciarze również. I będziemy jej nadal pomagać do momentu aż znajdzie odpowiedni dom. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo akurat mylisz się chociażby w stosunku do mnie: zależy mi na pomocy wszystkim psom i staram się to czynić. Przesadzasz jak zwykle ze swoimi ocenami i zachowujesz się bardzo arogancko, co zauważyłam już wcześniej. A fora rasowe jak to nazywasz powstają m.in. po to aby nieść pomoc psom także bez rodowodów, z pseudohodowli, schronisk itp. a także udzielają się dla dobra wszystkich innych psów. Zaznaczam ,że moje 2 psy też nie są rasowe (chociaż mogłabym mieć rasowe o wiele piękniejsze i pewnie zdrowsze), a znalazły u mnie dom dlatego,że były niechciane gdzie indziej .Trzeci jest ze schroniska i dopiero w domu okazało się, że rasowy. Tak,że widzisz wyznacznikiem pomocy nie jest tutaj rasowość . Gdyby nie zależało mi na wszystkich psach to ograniczyłabym się do tamtego forum a przecież jestem też tutaj. Podobnie wiele innych osób. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny nie obraźcie się, ale Saba nie wiele wyglądem przypomina basseta. Poza umaszczeniem, może ogonkiem trochę i takim bassecim błyskiem w oku nie jest podobna do basseta. Głowa,uszy zupełnie nie bassecie. Dlatego uważam,że nie powinno się pisać w ogłoszeniach,że jest w typie basseta. W typie basseta ja mam dwa psy ( bez rodowodów, z pseudohodowli), no i jednego basseta ( ze schroniska zresztą), dlatego też ośmielam się zwrócic na to uwagę. Takie ogłoszenia mogą mylić, tak jak np. to małżeństwo z Wrocławia - podejrzewam ,że oni mieli nadzieję na bassetkę bez rodowodu. To wszystko nie znaczy,że suni nie należy się porządny dom. Wręcz przeciwnie, tak jak każdemu pieskowi w potrzebie. Poza tym Saba jest bardzo sympatyczną i piękną suczką. -
Brak słów, serce pęka. DT lub hotelik konieczny! Dziewczyny z tamtych okolic,czy jest jakaś szansa? Nawet płatny - zbierzemy pieniążki. Szukajcie.Nie można go tak zostawić. Jeżeli chodzi o ogłoszenia to bardzo skuteczne są w miesięczniku "Przyjaciel Pies".I bezpłatne, tylko,że np. teraz chcąc wstawić ogłoszenie, ukaże się ono dopiero w marcowym numerze (pod koniec lutego wychodzi) a do 5 lutego trzeba wysłać tekst i zdjęcie.Podaję adres, pod który należy wysłać ogłoszenie:[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] To czasopismo czytają głównie prawdziwi miłośnicy zwierząt,wrażliwi na psie nieszczęścia dlatego szansa jest duża,że nasza psinka też znajdzie dzięki temu dom, właściwy dom.
-
MICHULEC z pogryzionym oczkiem-czeka na domek w DT
ala123 replied to Rodzice Maciusia :)'s topic in Już w nowym domu
Jeżeli ta buda jest duża to myslę,że obydwa zmieszczą się do jednej i bedzie im cieplej. -
MICHULEC z pogryzionym oczkiem-czeka na domek w DT
ala123 replied to Rodzice Maciusia :)'s topic in Już w nowym domu
Bardzo słusznie,że Misiek pojedzie razem z Wilczkiem, nie można ich przecież rozdzielać. Tyle razem przeżyli, no i rzeczywiście mały mógłby nie dać sobie rady. A gdzie dokładnie pieski teraz zamieszkają ?W jakiej miejscowości? Ja też mieszkam w woj. lubelskim. Oferuję na razie 100zł na pieski. Na jakie konto je przesłać? A zresztą proszę o PW, może w inny sposób da się przekazać kaskę. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Dark czy dzwoniłaś do weta i co powiedział? -
Halbina dzięki za dobre wieści ze Śląska. Chyba możemy odetchnąć z ulgą.
-
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Doobrze ,że już po operacji. Dziwię się tylko,że wet nie podał nic przeciwbólowego a tymbardziej antybiotyku profilaktycznie. Przy operacjach zwykle się podaje aby nie wdało sie jakieś zakażenie. Miejmy nadzieję ,że będzie dobrze,ale gdyby coś się działo Dark koniecznie dzwoń do swojej pani wet niech przyjezdża i podaje antybiotyk. Miałam do czynienia z kilkoma sterylkami i zawsze tak było,że najpierw zastrzyk a potem jeszcze kilka dni tabletki i kontrola. Tyle kasy u was biorą i to wszystko za sam zabieg bez dodatkowych leków.Nieźle "czeszą". Dark spisujesz się na medal. Wszyscy pozostali,którzy pomagają bezpośrednio oczywiście też. Ucałuj Sabcię w nos. -
My tu w Zamościu wszyscy czekamy na wieści, mam nadzieję dobre. Oby jak najszybciej wszystko się wyjaśniło. Dobrze byłoby dowiedzieć się - jeżeli już dojdzie do spotkania z panią oczywiście- kiedy i gdzie na przyszłośc można je będzie odwiedzać,bo mam nadzieję,że nie skończy się na jednej wizycie.
-
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Jednym słowem Saba zaczyna czuć się jak w domu i próbuje wprowadzać swoje porządki! A ten upór we włażeniu na kanapę to ma po jakimś przodku bassecie czyli nie tylko umaszczeniem przypomina basseta.