-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Wet tak zaleciła aby podać wszystko jednocześnie? Pierwszy raz się spotykam z takim podejściem. Miejmy nadzieję ,że nic złego Sabie się nie stanie. Poza tym informuję,że na konto Dark wpłynie lada dzień 100 zł od basseciej cioteczki z forum basseciego (ale nie ze stowarzyszenia !). Będę informować o kolejnych ewentualnych wpłatach. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Cieszę się,że lekarz był u suni! Tylko czy nie za dużo tego wszystkiego na raz? Mam na myśli,że skoro już została zaszczepiona przeciwko wirusówce, i potraktowana preparatem od insektów to czy nie lepiej byłoby odczekać kilka dni i dopiero wtedy ją odrobaczyć. Nasz wet w przypadku każdego psa tak postepuje i tego ścisle przestrzega. Każdy preparat jakoś tam oddziaływuje na zwierzę i je osłabia, stąd ta ostrożność. Tym bardziej,że to pies ze schroniska. Zeby psinka nie rozchorowała się. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Cieszę się ,że udało się z wetem. A czy ona wykonuje sterylizacje?Pytam tak na przyszłość -
Schronisko Poznań - BASSET Pedro -już mu cieplutko w DS :-))))
ala123 replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='GoniaP']Ala, wielkie dzięki!!! Szkopuł w tym, że jutro schronisko jest zamknięte dla "zwykłych" śmiertelników, i szkoda zachodu :placz: Najwcześniej można tam się udać we wtorek, a ja chciałabym z różnych powodów przy tym być. Czy mogę? Mój numer 661 955 880[/quote] Oczywiście,że możesz tym bardziej ,że reprezentujesz Fundację Emir,której tak dużo zawdzięcza nasze zamojskie schronisko. Jeżeli wszyscy "Emirowcy" są tacy jak szefowa Krystyna lub nasi zamojscy wolontariusze to każde zwierzę można Wam powierzyć z zamkniętymi oczyma. Cieszę się ,że chcesz pomóc w sprawie basseta. A ta kobieta w zasadzie ma pojechać zobaczyć czy pies nie ma tatuażu lub czipa, sprawdzić czy nie z jej hodowli pochodzi, bo sama kiedyś hodowała bassety. Zastanawia się także nad domem dla psa jest ze mną w kontakcie. Nauczona doświadczeniem z ostatnich tygodni kiedy to wydano basseta ze schroniska w Obornikach do Zamościa bez spawdzenia czy pies nie ma tatuażu poprosiłam ją o to. Poprzednim razem dopiero w domu w Zamościu okazało się,że tamten pies pochodził właśnie z jej hodowli. W schronisku powiedzieli,że nie mają czasu na sprawdzanie uszu psom bo nic innego by nie robili tylko sprawdzali. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Czy do weterynarza masz daleko? Dobrze byłoby aby zbadał suńkę.Tabletki od robali to nie problem - mogę Ci wysłać, podobnie jak i preparat od insektów ale badanie jest raczej konieczne. Poza tym zwykle lekarze jednocześnie nie odrobaczają i nie odpchlają psów. Trzeba zachować przerwę 10 dniową conajmniej. Potem znowu trzeba odczekać aby móc wykonać sterylizację. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
O ile wiem to najpierw trzeba sunie odrobaczyć i pozbyć się ewentualnych insektów a dopiero później sterylka. W przypadku moich zwierzaków weterynarz zawsze takiej kolejności przestrzegał. Jakby jednak nie patrzeć do weta należy się udac jak najszybciej. -
Schronisko Poznań - BASSET Pedro -już mu cieplutko w DS :-))))
ala123 replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
Dzięki dziewczyny za informację na forum bassecim . Jest zainteresowanie, jest tylko nikt sie nie wypowiada na forum akurat. Dzwonimy, informujemy, szukamy. Jutro pojedzie do niego osoba z Poznania, która kiedyś zajmowała się hodowlą bassetów m.in. Sprawdzi co to za pies, skąd się wziął, czy ma tatuaż, czip. Wszyscy zdajemy sobie sprawę,że potrzebny dom choćby tymczasowy. Wiem,że to trudny temat ale jest osoba gotowa pokryć wszelkie koszty DT dla basseta byle znaleźć ten dom w okolicach Poznania. Akurat zarówno ona jak i ja mieszkamy w Polsce wschodniej i jest problem odległości (500km). -
Dziewczyny co z sunieczką?
-
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Pamiętam o Tobie, pamiętam ale mam też na myśli Bogusię i Mirkę, które chcą pomóc suczce finansowo -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Jeżeli chodzi o pieniądze na sterylkę i fartuch myślę,że te dwie osoby z forum basseciego,które zadeklarowały się pomóc finansowo - pomogą tylko dajcie znać np. do mnie na pw. One czekają na jakiś sygnał i konto,na które mogą przekazać kaskę. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny jeżeli chodzi o zabezpieczenie szwów po sterylce przed rozgryzieniem przez sunię to proponuję nie kołnierz lecz specjalne ubranko takie wiązane na grzbiecie,fartuch można powiedzieć. Jest to idealna sprawa bo w kołnierzu pies ma ograniczone ruchy, czuje się nieswojo. Wiem to z doświadczenia z własną suczką. W ubranku normalnie się będzie poruszać i nic jej nie będzie przeszkadzać, nie będzie zaczepiać o różne przedmioty. A kosztuje tez pewnie mniej bo ok.14 zł -
Wklejam link do artukułu z Dziennika Wschodniego.Fundacja Emir może wystąpić jako oskarżyciel posiłkowy. Lubelskie: Oprawca wlókł psa za samochodem A poza tym ja też jak najbardziej życzę temu s........wi aby tak samo cierpiał jak to zwierzę. Nie miałabym nic przeciwko wprowadzeniu w prawie zasady "oko za oko ząb za ząb" tylko, że w tym przypadku wprowadziłabym pewną zmianę i nie za nogę powinien być przywiązany...
-
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Są następne dwie bassecie cioteczki,które chcą przekazać pieniążki. Pytają o konto,gdzie mogą przesłać pieniądze. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Jeżeli chodzi o stosunek suni do kota to myślę,że jest to raczej normalne zachowanie. Ja przerabiałam to kilkakrotnie ponieważ w ciągu tego roku aż 5 nowych kotów przewinęło się przez mój dom (nie licząc naszych dwóch) a w domu był początkowo 1 pies, w styczniu przybyła suczka z pseudohodowli a następnie od około miesiąca mieszka z nami jeszcze jeden pies ze schroniska. Rotacja była duża, koty znalazły domy ale zanim do tego doszło psy szalały jak to najczęściej psy w stosunku do kotów. Wiedziałam,że krzywdy im nie zrobią chodziło raczej o to by "gonić króliczka" jak nakazuje instynkt, obwąchać co najwyżej i zapoznać się. Myślę,że i w przypadku Saby też ewentualnie o to może chodzić. Poza tym suczki są mądre jak wiadomo i mniej awanturniczo nastawione niż psy. Będzie dobrze, trzeba tylko trochę cierpliwości przez kilka dni, wiem to z doświadczenia. Gorzej jest z psami-samcami,które niestety rywalizują o przywództwo a ja jestem w takiej właśnie sytuacji. Może ktoś podpowie mi na pw jak doprowadzić jeżeli nie do przyjaźni to chociaż do wzajemnej pokojowej tolerancji psów? -
Rzeczywiście biedna aż serce boli
-
Sunieczko wiem,że to mało ale jestem przy Tobie
-
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Potwierdzam,że deklaruję 150 zł miesięcznie na DT suni. -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
suńko jestem z tobą -
tak tu cicho u ciebie suńko...
-
Co słychać u suni?
-
Sunieczko tak bardzo życzę ci domku...
-
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Nawet na płatny tymczas... -
Saba- niezwykła 5 letnia sunia w typie basseta JUŻ W DS!! ;)
ala123 replied to KasiaO's topic in Już w nowym domu
Domku dla suni gdzie jesteś? -
Co z tym hotelikiem dla suni?