-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Pies ,który nigdy nie wychodzi z budy!!!!JUZ W CUDOWNYM DOMU
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
czy moje zdjęcia na bazarek doszły? -
RATUNKU! BASSET w SCHRONISKU w BYDGOSZCZY ... Ma dom.
ala123 replied to lucySxy's topic in Już w nowym domu
Boże, biedny basset. Czy jest jakaś koncepcja pomocy? Czy jest ktoś w tamtych okolicach z dogomaniaków lub basseciarzy.? -
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Dada M']Otrzymałam takiego maila: Witam, piszę w sprawie adopcji suni. Mam w domu już goldenkę i owczarka oraz kotka. Mamy dom z ogrodem. A conajmniej trzy razy w tygodniu psy biegaja po naszej dzialce nad rzeka, maja do dyspozycji 4 hectary laki lasu i rzeki. Psy i konie to moje zycie, poniewaz obdywa psiaki sa rasowe a do tej pory zawsze jakies ratowalam chcialabym teraz znowu pomoc jakiejs bidzie. Gdy zobacyzlam tego czarnego puchatgo misia odrazu się w niej zakochałam. Tu jest pare moich zdjec gdyz zajmuje sie fotografowaniem [URL="http://www.molly12.digart.pl/digarty/"]www.molly12.digart.pl/digarty/[/URL] Będę wdzieczna za odpowiedz :) pozdrawiam serdecznie, Nina K. E-mail do Pani Niny - k_ninka.wp.pl Napiszę do niej maila zwrotnego - czyj nr tel podać ?[/QUOTE] Pewnie,że podaj. Zobaczymy jak jutro wypadnie ta wizyta Marinki. Dobrze ,że jest odzew -
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Czekam z niecierpliwością na jutrzejszy dzień, bo jutro wizyta przedadopcyjna. Mam nadzieję,że ludzie nie rozmyślą się w ostatniej chwili. -
Pies ,który nigdy nie wychodzi z budy!!!!JUZ W CUDOWNYM DOMU
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='anawa']Dziewczyny, dogadałam się z [I]Natalijo[/I], z wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/175251-320-zA-albo-schron-Demi-bA-aga-o-szansAE[/URL] Demi jest koleżanką Atosa z hotelu i będą wystawiać dla niej bazarek. Przekazałam im swoje fanty z prośbą o padział zysku pół na pół z Atosem. Może nie będzie tego dużo ale zawsze coś. Jeśli więc macie coś to sprzedania to szybciutko robić zdjęcia i przesyłać, to dodamy jeszcze jakieś fanty :)[/QUOTE] Ja mam różne rzeczy na bazarek. Napiszcie co mniej więcej to może być. Czy już za późno? -
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
zbierajmy te pieniądze, przydadzą się na pewno,choćby na karmę dla Mai. Opiekująca się Mają pani dzwoniła do mnie z płaczem,że na osiedlu,gdzie karmiła bezpańskie psy pojawiły się nowe bidy, małe gabarytowo,oszronione,zmarznięte... W poniedziałek wybiera się do burmistrza,gdzie zresztą już nie raz była w sprawie bezdomnych psów w mieście i ciągle ją zbywają .Szuka pomocy a puki co psy musi karmić,jest sama. Ja w poniedziałek spróbuję chociaż lokalną prasę zainteresować problemem -
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
To zróbmy tę aukcję cegiełkową. Pieniądze i tak potrzebne: czy na zakup karmy gdyby miała pozostać na razie tam gdzie jest ,czy badanie usg i wizytę u weta, nie wspominam już o sterylce gdybyśmy mieli partycypować w jej kosztach. Szkoda byłoby stracić dom gdyby okazał się OK. Odpadłyby nam koszty transportu. -
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Właśnie! Pani opiekująca się Mają nie zauważyła u niej objawów cieczki przez cały okres pobytu suczki czyli od kwietnia. Być może dlatego,że jest szczepiona ( ostatnio też ją zaszczepiono), bo nie sądzę,że właściciel który ją wykopał z samochodu zapłacił wcześniej za sterylkę. Nie było jednak robione USG. Uważam,że pieniądze z aukcji cegiełkowej przydałyby się chociażby po to, aby zapłacić za wizytę u weta i ewentualne USG. Poza tym koszt sterylizacji to ok.400-450 zł. -
Ksiądz właśnie wyszedł. Próbowałam jak zwykle porozmawiać na temat roli księży w kształtowaniu postaw wobec zwierząt tym bardziej, że nie był przeciwny obecności suki (psy darły się za drzwiami, bo strasznie są namolne i ślinią - nie można się opędzić). Niestety okazało się, że oni nic nie mogą bo "co to da" jak by o tym mówić wiernym; a poza tym stała śpiewka,że tyle dzieci biednych ,maltretowanych; wprawdzie przyznał rację,że ludzie krzywdzący zwierzęta pewnie krzywdzą też innych ludzi ale ogólnie to sprawa źle skonstruowanego prawa a nie Kościoła. A o dniu św. Franciszka (4 października, Światowy Dzień Zwierząt) powinni pamiętać ... Franciszkanie...
-
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Człowiek,który chce adoptować Maję właśnie stracił niedawno psa również w typie nowofunlanda i ma doświadczenie z takimi psami. Pies miał 12 lat jak odszedł. Z tego co pan mówił, jego psy otoczone są opieką weterynaryjną przez kolegę weterynarza. Jest w domu jeszcze jedna mała suczka, która też nie rodzi. Facet rozumie temat sterylizacji, wiedział też ,że będzie przeprowadzana wizyta przedadopcyjna czyli chyba jest ogólnie uświadomiony. Umowa adopcyjna zawierana byłaby przez Fundację For Animals więc myślę, że nie byłoby problemu z ewentualnym egzekwowaniem sterylizacji , taki zapis tam jest. To wszystko nie znaczy,że nie jestem za sterylizacją przed wydaniem suki do nowego domu, ale uważam też ,że należy wziąć pod uwagę czas. Jak wiemy dotychczasowa opiekunka wyjeżdża już prawie za tydzień, suka byłaby odzwiedzana na posesji tylko raz dziennie. Trzeba się zastanowić. Tym bardziej,że pan sam chce przyjechać po Maję. Rozmawiałam dzisiaj z Marinką,która jest umówiona z człowiekiem na wizytę na wtorek; ona też odniosła dobre wrażenie po rozmowie telefonicznej z nim, ale wszystko wyjaśni się właśnie we wtorek. -
poinformuj prasę,sama zrób parę zdjęć i podeślij gdzie trzeba. Kiedyś tak zrobiłam zobaczywszy w strasznych warunkach kota trzymanego przez 15 dni na obserwacji. Ukazał się artykuł,szum się zrobił,powiatowego weta też odwiedziłam. Trochę może teraz się zastanawiają ,co robią chociaż oczywiście wiemy jak jest.
-
nasza mama umarła ,my jesteśmy głodne i jest nam zimno .POMÓŻCIE
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Dzięki wtatara. Ja dzisiaj znowu zrobiłam lokalne ogłoszenia i czekam,że w końcu ten właściwy dom ,który jeszcze nie wie, dowie się o pieskach -
Może rzeczywiście jakiś postęp jest w naszym wymiarze sprawiedliwości, skoro facet siedział rok.Oby! Media też mają duże pole do popisu. A największy wpływ miałby- jestem przekonana_ -Kościół, księża, gdyby tylko chcieli zauważyć problem. Może taki jeden z drugim katolik- morderca psów czy dręczyciel innych zwierząt inaczej by spojrzał na swój czyn, gdyby było wyraźnie powiedziane,że 5 przykazanie dotyczy zabijania nie tylko ludzi. Jutro u mnie będzie ksiądz po kolędzie i jak zwykle poruszę ten temat, ale też pewnie niestety ksiądz będzie się spieszyć...
-
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Właśnie dowiedziałam się, że suńka ma na imię MAJA. Ładnie prawda? Mnie się bardzo podoba. -
Boże! Skrzacie, kochany biedaku, Ty miałeś szczęście,że Cię usłyszano i zareagowano w porę. Niestety nie zawsze tak jest... Ryczę oczywiście, w czym nie jestem odosobniona widzę, a porąbańcowi, który to zrobił życzę, aby sprawiedliwości stało się zadość. Nie czytałam całego wątku ale przypuszczam,że nie zostało wszczęte żadne śledztwo, ani nic podobnego ,aby ujawnić sprawę, bo jak to u nas: przecież to tylko pies... Mogę pomóc tylko jednorazową 50zl wpłatą w następnym tygodniu.
-
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Ciekawa jestem co Marinkaa uzgodniła. Czekamy na info. -
Dramat Kory!!!Na CITO potrzebny dt(nawet płatny),deklaracje,albo ds !!!
ala123 replied to ARKA's topic in Już w nowym domu
[quote name='Renata5']Mało się dzieje na tym wątku,nie wiem jak pomóc:shake:[/QUOTE] Myślę,że na razie musimy jeszcze poczekać do następnego tygodnia, kiedy być może Anka będzie w stanie określić jaki jest jej stan i czy przyjedzie do Polski, kiedy ewentualnie. Powiedziała,że podejmie decyzję czy szukać Korze nowego domu... Znowu Kora będzie czekać na nią przerażona, ale może to i lepiej,że w swoim domu chociaż sama. -
Dramat Kory!!!Na CITO potrzebny dt(nawet płatny),deklaracje,albo ds !!!
ala123 replied to ARKA's topic in Już w nowym domu
Dowiedziałam się dzisiaj, że Kora jest chora-ma jakieś dolegliwości jelitowe. Zostało jej to po schronisku i co jakiś czas powtarza się, szczególnie w sytuacjach stresowych. A takich jej niestety ostatnio nie brakuje.Mam nadzieję,że to nic poważnego i przejdzie jej po lekach. -
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Pan odezwał się jeszcze raz, suńka się spodobała i czeka na tel. w sprawie wizyty przedadopcyjnej. Rozmawiałam już też z Marinką. Ok.g.19 będzie się umawiać na tę wizytę no i rozmawiać w sprawie sterylki. -
nasza mama umarła ,my jesteśmy głodne i jest nam zimno .POMÓŻCIE
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
No dzieciaki, nikt do was nie zagląda... -
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
Dzięki Marinkaa,że jesteś;może "będzie sprawa do Ciebie". Nie chcę wpadać w euforię ale przed chwilą dzwonił pan z miejscowości Jawidz (ok.20km od Lublina)i jest bardzo zainteresowany adopcją,nawet w tym tygodniu. Tak jak mówię nie wpadam w euforię ,bo już tak bywało... Póki co wysłałam panu zdjęcia suni i czekam............ -
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Basia1968']był wpis, że Fundacja pomoże w sterylce - zrobią allegro cegiełkowe - będzie dobrze!! [B]Niufa[/B] dorzuca 150 zł - wpis na stronie 3 nr postu nie zapamiętałam[/QUOTE] Tak Basiu ,czytałam, tylko chodzi mi o to,że gdyby się ten dom zdecydował szybko, to czy zdążymy ze sterylizacją. -
Jestem duża i nikt mnie nie chce !!! Sunia już w swoim domku !!!!
ala123 replied to funia's topic in Już w nowym domu
[quote name='GoniaP']Mam jeden potencjalny dom w Poznaniu. Czy mogę ją polecić?[/QUOTE] Myślę, że tak, przecież szukamy jej domu. Tylko pozostaje problem sterylki...