-
Posts
5887 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Lidan
-
O, jak słodko sobie śpi w tym małym domku :sleep2: Dobrze, że na łóżku nie śpi od ściany bo mogłaby zepchnąć dziecko z łóżka gdyby dobrze się zaparła :turn-l:
-
Ależ z niej wiercipięta :evil_lol: Czy ona kiedyś odpoczywa? W nocy śpi czy biega przez sen? ;)
-
Sznaucerkowaty Hektorek już nie gaśnie w tyskim schronisku! MA DOM!
Lidan replied to grazyna9915's topic in Już w nowym domu
Hop hop! Hektorku! Jeszcze tam jesteś? Czemu nikt tu nie zagląda? -
O kurcze, czy to nasza panienka? Podobna. Moja Gapa jest do niej podobna (wysłałam Ci jej zdjęcia na maila podanego w profilu) ale nie uwazam, żeby była podobna do pona. Po ostrzyżeniu przez psiego fryzjera na sznaucera wyglądała prawie jak sznaucer, więc Dredula też pewnie mogłaby być takim miniaturowym sznaucerkiem :loveu:
-
Mnie też zrobiło się smutno jak ją dzisiaj zobaczyłam :-( W takim razie proszę o podanie numerów telefonu i adresów mailowych na osoby, które będą mogły udzielać informacji oraz może adres i nr telefonu do schroniska. Pozabieram z tego wątku wiadomości o suczce, skorzystam z zamieszczonych zdjęć i spróbuję jeszcze w tym tygodniu powklejać ogłoszenia na kilku stronach. Zastanawiam się czy na dogomani nie założyć panience osobnego wątku.
-
Oczywiście, że pomogę tak jak tylko będę w stanie. Już zacznę tworzyć jakiś rzewny tekst, choć nie jestem pewna czy potrafię :oops: Czyli teraz nie umieszczać ogłoszeń, czekamy na Twój powrót z urlopu, tak? A jeśli mam już teraz zacząć działać to muszę mieć jakieś namiary na osoby z którymi będzie można się skontaktować gdyby ktoś zainteresował się tą kudłatą ślicznotką. Ona jest taka śliczna i taka biedna :placz: Jeśli przebywa w jednym boxie z kilkoma psami, a wcześniej na kanapie może spała to nie ma się co dziwić, że maleństwo wystraszone. Noce są coraz chłodniejsze...Pewnie ,malutka marznie :-( Może ma problemy z dopchaniem się do miski. Szkoda, że już teraz nie możesz jej zabrać do domu...
-
Poznań KOSZMAR W PSEUDOHODOWLI !!! Pogotowie i Straż d.Zwierząt
Lidan replied to Weronia's topic in Pseudohodowle
[quote name='MonikaP'] Nota bene wiem już co nieco o papugach... i to od nikogo związanego z PiSdZ... Mają się dobrze, więc ten "stan średni i zły" to chyba też nieco na wyrost...zresztą na zdjęciach też jakoś fatalnie nie wyglądały...[/QUOTE] W szybkim i pobierznym przelocie przez ten wątek, jako osoba nie będąca specjalistą a jedynie z racji posiadania papug trochę bardziej zainteresowana ptakami chciałam zwrócić uwagę na jedną rzecz: to, że papugi na zdjęciach nie wyglądają na chore o niczym nie świadczy. W naturze słabsze osobniki długo nie przeżyją, staną się obiektem ataków drapieżników. Dlatego ptaki nawet bardzo chore długo trzymają fason udając, że nic im nie jest. Na skutek złych warunków, mało urozmaiconej karmy i częstych lęgów oragnizm papugi może być bardzo wyniszczony czego gołym okiem nie jest się w stanie stwierdzić. Niewiele specjalistycznych badań można u nas wykonać na tak małych ptakach i tak naprawdę dopiero sekcja zwłok często wykazuje poważne schorzenia u nagle padłego pozornie zdrowego ptaka. Jeśli po ptaku widać, że jest chory to przeważnie jest to już stadium bardzo zaawansowane. -
Jak napisałam wcześniej mogę spróbować zrobić ogłoszenia, tyle, że nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie jestem jak ElzaMilicz, która co rusz bierze jakiegoś biedaka na tymczas i w krótkim czasie znajduje mu nowego właściciela (ta to ma dar :loveu:) Wszyscy moi znajomi maja psay lub z różnych powodów psów nie chcą/nie mogą mieć. Jednak poza czasem na wklejanie ogłoeszeń nic nie stracę, a może akurat się uda... Postaraj się jak najwięcej dowiedzieć o tej suczce, jeśli się uda zrobić nowe zdjęcia to też fajnie. Będę tu zaglądać w nadziei na nowe wieści, a najchętniej na wiadomość, że już ją ktoś zabrał ze schroniska.
-
Jest śliczna :loveu: powinna szybko kogoś znaleźć. Podobno częściej i szybciej ludzie adoptują takie kudłate przylepy. Niestety, ja raczej nie mogę wziąć drugiego psa, bo (poza sprzeciwem mojego męża) Gapa suki nie wpuściłaby do mieszkania (większych się boi, mniejsze atakuje :mad: ) Może należałoby jej zrobić osobny wątek, jakieś ogłoszenia... Nie mam w tym doświadczenia, ale gdyby było więcej danych i więcej zdjęć to mogłabym spróbować gdzieś powstawiać. A nóż wpadnie komuś w oko.
-
Ona ma więcej siły i energi niż psy ze wszystkimi łapkami :Dog_run: Dobrze, że ma gdzie tą energię zużyć. Na kamiennych przeszkodach też nieźle sobie radzi, jak widać :loveu:Tylko jedno mnie zastanawia... Proszę nie odbierać tego jako czepianie się :oops: Zawsze uczula się nowych właścicieli dopiero co adoptowanego psiaka, że nie wolno go spuszczać ze smyczy, a Alfa lata jak perszing luzem chyba od samego początku. Nie ma obawy, że gdzieś pryśnie? A przy okazji zdjęć nad wodą nasunęło mi się pytanie: czy wiadomo jak takie trójłapki radzą sobie z pływaniem?
-
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
Lidan replied to emilia2280's topic in Schroniska
Ależ wystraszone maleństwo :placz: Śliczna jest i imię też ma cudne, Księżniczka Leja :grin: -
Sznaucerkowaty Hektorek już nie gaśnie w tyskim schronisku! MA DOM!
Lidan replied to grazyna9915's topic in Już w nowym domu
Niebawem pewnie miną 2 lata od umieszczenia Hektora w schronisku :placz: Zastanawiające i smutne jest to, że taki ładny i spokojny piesek nie ma jeszcze swojego pana :roll: Tyle psów kalekich, niewiedomych, na wóżkach, starszych, bardziej schorowanych, wymagających więcej uwagi i pieniędzy na leczenie znalazło nowe domki a ten sympatyczny i zdrowy psiak nadal tkwi za kratkami :-( -
Sznaucerkowaty Hektorek już nie gaśnie w tyskim schronisku! MA DOM!
Lidan replied to grazyna9915's topic in Już w nowym domu
Październik już się zaczął a Hektorek nadal w schronisku :placz: -
Ogromnie się cieszę, że jednak sunieczka znalazła nowy domek :Cool!: i nową pańcię :bigcool: [quote name='Ra_dunia'] [SIZE=1]Czy Wy też nie możecie wpisywać szybkiej odpowiedzi tylko, żeby cokolwiek napisać musicie robić cytuj?? Coś mi się dogo potentegowało...[/SIZE][/QUOTE] [SIZE="1"]Potwierdzam, mam to samo od ...chyba od wczoraj :niewiem: Nic Ci sie nie potentegowało :hmmmm:[/SIZE]
-
Śliczna z niej suczka, podobna trochę do mojej Gapci. Szkoda, że nie mogę wziąć drugiego psa do domu :placz: Gdyby nie to, że w naszym kraju tak wiele jest biednych bezpańskich psów pewnie miałaby już domek. Nie sposób przecież przejść obojętnie obok takiej ślicznotki (mam słabość do kudłaczy :loveu: ) Czy trudno jest wydoptować psa do Niemiec? Dużo jest formalności do załatwienia? Jak później sprawdzić czy pies trafił faktycznie w dobre ręce? Ostatnio też spotkałam się z podobnym pytaniem, tzn. to nawet nie było pytanie lecz stwierdzenie, że suka raz w życiu musi mieć młode. Niestety wielu ludzi w ogóle nie widzi potrzeby strylizacji suczek, nawet młodzi ludzie, wykształceni i "światowi" :roll: Trzymam kciuki za to, żeby znalazł się dobry domek dla ślicznej Andrei :kciuki: :kciuki: :kciuki:
-
Od wczoraj czytam ten wątek i wreszcie udało mi się doczytać do końca ze łzami w oczach, a czasem z uśmiechem na ustach. Rudzia jest prześliczna i nie sądzę, żeby brak łapy miał ją dyskredytować w oczach ewentualnego przyszłego właściciela. Iwop jesteś wspaniałą osobą :loveu: Podziwiam Cię za to, że tyle czasu i serca poświęciłaś tej bidusi. Trzymam kciuki :kciuki: za to, żeby Rudzia szybciutko pojechała do nowego super kochającego domku :)
-
One są wspaniałe :loveu: Śrubka nawet w schronisku uśmiecha się zza krat. Razem cudnie wygladają :-) [SIZE="1"]A posłanko mają chyba takie jak moja Gapcia (tylko, że moje nie wchodzi do pralki i nie wiem jak je odświeżyć :hmmmm: )[/SIZE]